Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sorozat-krimi napjainkban

jtfun80
Létrehozva: 2015. Április 27. 14:55

Ha vége a napi munkának, szeretünk egy-egy sorozattal itthon lazítani. Legtöbbször angolul nézzük, felirattal, hogy a nyelvtudás közben épülgessen, ne visszafejlődjön...


Megnéztük az évek alatt már a MONK 8 évadát, Agatha regényeket, Columbo, Psych, Mentalista, Boston Legal, Everwood, Cedar cove, Gilmore girls, Father Brown.


Keresgéltünk újabbat, de ha krimit szeretnénk nézni, legalábbis valamilyen "nyomozós" fajtát, egyszerűen mindenhol a vér, az erőszak, a boncasztal köszön vissza. Egyszerűen nem értem, az embereket tényleg ez kikapcsolja? Nekünk elég a napi stressz az életben, a levezető "filmecske" inkább szórakoztasson.


Viszont annyira válogatósak vagyunk, hogy "Üljünk le egy kanapéra, és tegyünk hozzá 1-2 helyszínt néha" sorozatokat kevésbé bírjuk. A 2 and half men -t is (kivételként) csak addig bírtuk nézni, míg Charlie a színen volt, elég volt, hogy bejött a meleg lány...


Szóval válogatósak vagyunk kissé a tekintetben, hogy mi szórakoztat. Esetleg ti tudtok ajánlani valami fenti felsoroláshoz hasonlót?


Próbálkoztunk pl. Castle-lel, de eleinte még el-elment, viszont bedurvult. The Blacklist pedig egyszerűen nem nekünk való.


Várom a javaslataitokat a könnyed esti mozira (max. 60 perc), ami angol nyelv+felirat van, és szívesen ajánlanátok.



Köszi! :)


 


 

  1. 2015. május 6. 19:488.

    A laverage tényleg jó! Megnéztünk már pár részt. Olyan Ocean's eleven féle sorozat, vagy mint a Human target light-osan.


    Köszi!


    Ha van még ilyen tipp, jöhet!


     

    előzmény:
    After Eight (7)
    2015-04-28  13:15
  2. 2015. Április 28. 13:157.

    leverage  (lépéselőnyben) 


    egy teljesen korrekt vélemény: http://www.evenorbert.net/2014/04/tv-sorozat-leve rage/

    előzmény:
    jtfun80 (1)
    2015-04-27  14:55
  3. 2015. Április 28. 10:206.

    Még a Lie to me (Hazudj ha tudsz) is érdekes bár én már elég rég láttam nem volt túl erőszakos,viszont érdekesen oldották meg az ügyeket.

    előzmény:
    jtfun80 (1)
    2015-04-27  14:55
  4. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. Április 27. 16:475.

    Nekem is elsőre a True Detective jutott eszembe :) De lehet, hogy a topikindítónak tényleg nyomasztó, erőszakos lenne. Én is nagyon szerettem.


    Topikindító:


    Esti kikapcsolódós sorozatnak nekem nagyon bejött a Mad Men. Annak ellenére, hogy azért egyáltalán nem unalmas, nagyon nyugodt, kifejezetten pihentető volt nézni, olyan jól ráhangolt az alvásra. De nem kimondottan krimi azért.


    Az Under the Dome szintén nagy kedvencem lett angolul, Steven King-féle sorozat, science fiction. 


    A Law and Order nem volt még rossz szerintem, illik a profilba, amit megadtál.

    előzmény:
    mocskos_macska (3)
    2015-04-27  16:28
  5. 2015. Április 27. 16:324.

    Jajj, most jut eszembe: Sherlock!
    Krimi, de nem véres-boncolós, hanem gondolkodós. Az angol sorozatra gondolok, amiben Benedict Cumbarbatch a főszereplő 


    Igaz, hogy egy rész 90 perc, de évadonként összesen 3 rész van.

    Az előző hozzászólásomban említettem a House of Cards-ot, én abban imádom hallgatni Kevin Spacey-t, nem vagyok egy profi angolos, de valahogy úgy élvezem, ahogy beszél.

  6. 2015. Április 27. 16:283.

    Ugyan nem krimi, de nekem az utóbbi idők nagy kedvence a House of Cards és az Affair.

    Krimiből az agyon dicsért True Detective-et tudnám mondani, bár annak - számomra - volt egyfajta nyomasztó hangulata, nem tudom, neked tetszene-e. Nekem ugyan bejött a sorozat, de nem annyira, mint amilyen felkapott volt, ráadásul én Woody Harrelsont jobbnak ítéltem benne, mint a Matthew McConaughey-t.

    Bonest és NCIS-t nézem még megszokásból, bár előbbi tipikus boncasztalos.

    előzmény:
    jtfun80 (1)
    2015-04-27  14:55
  7. 2015. Április 27. 15:112.

    Esetleg a Foyle háborúja? A II. vh-s Nagy Britanniában játszódik, én kb. egy részt ha láttam belőle, de anyukám szereti, márpedig ő az erőszakos filmeket nem szereti, szóval nem hinném, hogy túlzottan véres lenne :) 


    Amúgy bár nem krimi, de én borzasztóan szeretem a Downton Abbey-t, eredeti nyelven, felirattal nézve még a kiejtésük is gyönyörködtető. :) 


    Ezen kívül nemrég láttam a TV-ben egy részt egy másik sorozatból, de nem emlékszem a címére.. egy írókör tagjai vitáztak, hogy melyik költőt/írót hívják meg magukhoz egy beszélgetésre, és valami titok lappangott a háttérben. Nem néztem végig, de hátha valaki tudja itt a címét. 

    előzmény:
    jtfun80 (1)
    2015-04-27  14:55

Címlap

top