Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Màlta,Tenerife gyer

MC1
MC1
Létrehozva: 2015. március 17. 19:57

Sziasztok!


 


Meg szeretnenk tervezni idei nyaralasunkat, ezuttal gyerekkel. Ez lesz az elso tengerparti nyaralasunk kozosen, s nem vagyok benne biztos, hogy egyutt is mindent ilyen lazan kellene megtervezni az ut elott, mint amikor meg csak parban mentunk.


 


Homokos partot szeretnenk, ezen kivul nem baj, ha vannak jo minosegu tiszta szallodak a kornyeken, s némi elet a varosban. Amennyire lehet, orulnenk, ha nem nekunk kellene fozni ;)


Ha barkinek barmilyen elmenye van, amit megosztana, annak nagyon orulnek! Kepek is johetnek ;)


 


nagyon koszi, sziasztok!

  1. 2015. március 22. 21:5055.

    Van Szicíliás is. :-)


    2,4,6 éves gyerekekkel. Hazaindulás: Idegenvezető írt egy levelet, hogy reggel 6-kor találkozunk a recepción, és ne felejtsük el felvenni az útlevelet és leadni a kulcsot. Azt felejtette el megírni, hogy a reci csak 8-kor nyit... :-)


    Reggel 6-kor álltunk a bezárt recepció előtt, kulccsal a kezünkben, igazolvány nélkül.


    Idegenvezető szuper ötlete az volt, hogy hagyjuk ott a férjemet, ő várja meg a nyitást, és majd jöjjön utánunk taxival Cataniaba (40 km) én meg menjek a busszal a 3 gyerekkel.


    Másik jó ötlete az volt ,hogy hagyjuk itt az útlevelet, menjünk haza jogsival. Kérdeztem tőle, hogy a gyerekeket akkor felneveli-e, ugyanis nekik nincs jogsijuk... :-)


    Férjem mondta, hogy innen egy lépést sem megy a busz addig, míg nincs kezünkben az útlevél (10-kor indult a repcsi, így bőven volt idő, csak az idegenvezető problémamegoldó képessége eddig terjedt.). Volt velünk egy idősebb házaspár, ott is mondta a férfi az idegenvezetőnek, hogy meg se próbáljon elindulni.


    Végül férjem megkereste a konyhát, ott már voltak, és onnan hívták be a recepcióst.

    előzmény:
    MC1 (51)
    2015-03-21  08:20
  2. 2015. március 22. 21:4154.

    Málta még...


    Tengeraparton strandoltunk, egyszer csak jött egy angol kislány, 5 év körüli, tetőtől talpig homokosan, de még az arca is, már a látvány is döbbenetes volt, de ez még nem a vége. :-)


    Kislány leült hozzánk játszani. Gyerekeknek mondtam, hogy adjanak neki homokozó játékot, hadd játszon ő is, de egyre pofátlanabb lett: Nyúlt a táskámba, vette ki a kezemből a telefont, fényképezőt a homokos kezével, gyerekek kezéből a játékot. Szóltunk anyjának, hogy légyszi vonja már ki a forgalomból, mert kezd terhes lenni, de semmi, legyintés, hogy ó hát csak játszik.


    Ezután még tett pár kört a parton, amerre járt, gyerekek sírtak, vette el tőlük a kekszet, gyümölcsöt, majd visszatért hozzánk, akkor már olyan volt, mint a pióca. Fogta, és kicsavarta a cumit a másfél éves fiam szájából. Na ekkora a férjem rákiabált, hogy húzzon innen.


    Na erre az anyja felpattant, hogy máris rendőrt hív. Hát hívjon. Hívott is. Óbégatva járkált a parton, hogy "Police is on the way!". Mi nem foglalkoztunk vele, strandoltunk. Amikor úgy gondoltuk, hazaindultunk, na akkor még odahívta a hegyomlás méretű paliját is óbégatni. Nem győztem a gyerekeknek magyarázni, hogy a bácsi nem erős, csak dagadt. :-)


    Aztán jött a rendőrség is, jegyzőkönyvet vettek fel. A nő szerint a férjem megütötte a kölkét. Mondtam a rendőrnek, hogy a sajátjait sem veri, nem hogy másét.


    Rendőr gondolom örült, hogy ezért iderángatták. Annyit mondott, hogy kerüljük el egymást. :-)


    Ez hogy tetszik?


     

    előzmény:
    évi* (53)
    2015-03-22  21:31
  3. 2015. március 22. 21:3153.

    Ha tetszik, akkor még: Erről a bizonyos maltai útról kicsit necces volt a hazajutás...


    Reptér, hajnali 5 óra, check-in. Hölgy nézi a papírokat, majd a férjemet kedvesen kérdezi, hogy a hölgy (én) véletlenül nem várandós-e. Férjem mondja neki, hogy nem véletlenül, de igen, várandós. Air Málta által kért igazolást angol-magyar nyelven, orvosi pecséttel, aláírással boldogan előrántottam. Erre a nő elkezdte a fejét csóválni. Majd elment a szomszéd nőhöz, hogy ketten együtt csóválhassák a fejüket. Ezután ketten együtt, a papírommal együtt eltűntek valami back-office-ben. Na ekkor kezdtük tervezni, hogy jutok haza, ha nem engednek fel a gépre.


    Jó negyed óra múlva előkerültek, majd még az egyik a papírt lobogtatva, átszágulgott a váró másik felére - kiderült, hogy fénymásolni.


    Ezután kezembe nyomta a papírt, és végül beengedett.


     

    előzmény:
    MC1 (51)
    2015-03-21  08:20
  4. 2015. március 22. 21:2652.

    Tetszik? :-)


    Akkor nosza, induljatok nekik, lesznek nektek is bőven! :-)

    előzmény:
    MC1 (51)
    2015-03-21  08:20
  5. MC1
    MC1
    2015. március 21. 08:2051.

    Jok a srtory-jaid :)

    előzmény:
    évi* (47)
    2015-03-19  21:06
  6. 2015. március 19. 22:4050.

    Max. akkor nem kellett átszállnotok, ha Valettában, vagy Sliemában szálltatok meg. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (48)
    2015-03-19  22:15
  7. 2015. március 19. 22:3949.

    Buszoztunk is, még a régi buszokkal. Annyi a gond vele, hogy minden busz bemegy Valettába, ott át kell szállni a megfelelőre, és persze minden fánál megáll, így rohadt hosszú az út.


    Nem tudom, már honnan hova mentünk, de arra emlékszem, hogy 2 óra felett buszoztunk, ugyanez az út autóval volt max. egy óra.


    Viszont ha befizet valaki fakultatív programra, akkor benne van az árban a kisbuszos transzfer, az már inkább használható.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (48)
    2015-03-19  22:15
  8. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 19. 22:1548.

    A buszok viszont nagyon jok, szinte mindenhova el lehez jutni atszallás nélkül.Talan gyerek jobban is élvezi mint az autozást. 

    előzmény:
    MC1 (45)
    2015-03-19  15:52
  9. 2015. március 19. 21:0647.

    Máltán csak egyszer kapott el az a feeling, hogy mi a bánatot keresek én itt: Férjem búvárkodott, mi a gyerekekkel strandolni, és hajózni akartunk, de akkora volt a szél, hogy egyiket se lehetett, így úgy döntöttem, hogy én a fiúkkal visszamegyek a szállásra, ő meg jöjjön a búvárokkal busszal. Na el is indultam, jobb kormányos autó, GPS nuku, térkép nuku, mögöttem egy alvó 3,5 éves és egy másfél éves, nekem egy közepes méretű pocak. Erre útelterelés...Kikötöttem valami kisebb, sziget közepi faluban, halvány lilám volt, hol lehetek és merre kell menni. Na akkor gondolkoztam, hogy miiiii a bánatot keresek én itt??? :-)))

    előzmény:
    évi* (46)
    2015-03-19  21:02
  10. 2015. március 19. 21:0246.

    Hangoskodás: Igen, oviban van egy alap zajszint, amit túl kell beszélni. Én szólni szoktam, hogy halkan beszéljenek, ha olyan helyen vagyunk. Sok munka, de megtanulják. 3 éves már értelmes, nagy gyerek, fel lehet erre készíteni, nem hiszem, hogy ezzel gond lenne.


    Málta kaja: Drága, és szerintem nem egy nagy durranás. Tengeri herkenytű, nyúl, fish&chips, hamburger&chips, és slussz. :-) Én már annyira vágytam egy kis normális kajára, úgyhogy nekiálltam főzni. Nem bonyolult dolgokat, de levest, főzeléket. :-) Mi apartmant szoktunk kivenni, mert "ezek" akkora zabagépek, hogy ezt ember ki nem fizeti étteremben.


    Málta-vezetés: Mi béreltünk atutó, gyereküléssel együtt 22 EUR körül adták egy napra, megszokható a jobb kormány és jobb oldali közlekedés. Az utak a turisták miatt hülye-biztosan vannak felfestve, körforgalomból ki sem tudsz jönni rossz helyen. Egyedül a felfestetlen kis utcákon lehet benézni a dolgot, de ott nem úgysem mész gyorsan.


     

    előzmény:
    MC1 (45)
    2015-03-19  15:52
  11. MC1
    MC1
    2015. március 19. 15:5245.

    Ertem en, mire gondolsz! ;)


    valoban, Ti mar rutinos utazok vagytok! Legjobban - bevallom- a hangoskodastol felek. A dragam szeret jo oviskent hangosan beszelni... Lany letere. Tabletre en is gondoltam es az uj jatekokra, orulok, hogy hasonloan gondolkodunk.


     


    Szallas: ketto kozott feluton es az erkely jo otletnek tunik! ;) az arakat pedig koszonom, hasonlokra is gondoltam, amiket irtal, valamint alap koltsegek, mondjuk viz, kozlekedes (irtad is a hajoutat), nasi, etterem, hozzavetolegesen, hogy hol kedvezobb. Igy legalabb tudom a viszonykat, s h mennyit kell tuloraznom, hehe :D 


    Autoberlesre Maltan nem vallalkoznank, egyikunk sem vezetett meg a masik oldalon - szabalyosan ;)


     

    előzmény:
    évi* (44)
    2015-03-19  13:06
  12. 2015. március 19. 13:0644.

    Árakat azért sem tom', mert nem tudom, milyen nyaralást szeretnél: 5* hotel all inclusive, vagy bungalló, vagy a kettő között fél úton. :-)


    Meg, hogy milyen programot szeretnél? Ezért nehéz árakat összehasonlítani. Szóval mondhatok egy összeget, hogy mennyi volt a Málta 2010-ben egy hétre, más meg mond egy Tenerife összeget, de nem tudod összehasonlítani.


    Csak mert pl. én beírtam a nyári költségvetésbe egy aquaparkot, ami potom 97 EUR. Ha helyette a parton heverünk, az 0 EUR.


    Ha elmegyünk Tarifaból hajóval delfint nézni, az kerek 100 EUR, ha helyette parton heverünk, az 0 EUR.


    Ha megnézzük a Gibraltári majmokat, és felvonózunk, az 98 EUR, ha helyette parton heverünk az 0 EUR.


    ...és így tovább...


     

    előzmény:
    évi* (43)
    2015-03-19  11:44
  13. 2015. március 19. 11:4443.

    Ár: Nemtom. :-) Én ezekből csak Máltán voltam. Bibione és Bulgária nem pálya. :-) Tele a net utazós oldallal, kezdj el számolgatni. Pl. Hurrá Nyaralunkon elég jól össze lehet hasonlítani.


    Mindenképp valami csomag-utat kerestek, vagy vállalkoznátok magán szervezésre?


    Szoba: Keressetek 2 légterű apartmant, de már a legtöbb szállodában van családi szoba. Szerényebb megoldásként volt olyan, hogy erkélyes szobában voltunk: Gyerekeket leraktuk, mi meg kiültünk a borocska mellé. :-)


    Ha még nem próbáltátok, akkor talán nem az 5 órás repcsiúttal kéne kezdeni. Málta 2,5. Azt féllábon guggolva is kibírjátok. Kell kaja-pia, mesekönyv, némi játék. Ilyenkor szoktam vinni egy pár új játékot, amit addig nem láttak. Ha szereti a mesét, akkor tableten azt is lehet. Reptéren lehet jönni-menni indulásig, az nem gáz.


    Mi idén Dél-Spanyoloroszágba megyünk, Malagában szállunk le, az 3,5 óra, de enyémeket nugodtan nevezhetem rutinos utazóknak, autót bérlünk, és 2 szállásunk lesz, 6 nap / 4 nap arányban. Barátnőm hardcore-utazóknak nevezett minket. :-)

    előzmény:
    MC1 (42)
    2015-03-19  11:36
  14. MC1
    MC1
    2015. március 19. 11:3642.

    Szia, igy mar ertem. 😀 


    Korabban sem voltunk nagy muzeumosak,inkabb a varos,helyi kultura erdekelt,erdekel. A gyerkoc miatt persze ez valtozik, s mi is imadjuk a tengert. O elvan a vizben, ha van korulotte zenes program, ugrabugra. A zalai celzott turizmust gyerekeseknek kihagyjuk, s kulfoldon sem kell bababarat nevet viselnie a szallonak.


    Am ketseges: 


    - hogyan viseli a gyerkoc az utat ( pici koratol nyig a kocsiban)


    - egyedul alszik, alvaskor ki szokott kuldeni a szobabol, ami a szallodai szoba miatt erdekes( egy legteruben nem lehet mellette beszelgetni, enni-inni) 😉


    Ami az arakat illeti, az emlitett 3 desztinacio arkulonbsegeit mi jellemzi?


     


     

    előzmény:
    évi* (35)
    2015-03-19  09:26
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 19. 10:5341.

    azt a 2 tré helyet nem is értem máltához hogy lehet társítani


     

    előzmény:
    évi* (36)
    2015-03-19  09:28
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 19. 10:5140.

    csillagos a gondozott csak dumál bele mindenbe, amikor megkaparintja az ápoló gépét


    nem releváns


     

    előzmény:
    évi* (38)
    2015-03-19  09:33
  17. 2015. március 19. 09:4839.

    Nem nagyon tudsz választani. Budapestről egy közvetlen járat van az is csak kb áprilistól-októberig.


    Több járat van Bécsből, illetve pl. madridi átszállással.

    előzmény:
    MC1 (31)
    2015-03-18  20:27
  18. 2015. március 19. 09:3338.

    Mi kisgyerekkel utazunk, Szicíliába pont charter volt. Marhára nem érdekelt senkit, hogy kicsik, ültünk, ahol hely volt. Ja, annyi, hogy a vészkijárat mellé nem ülhettünk.

    előzmény:
    felicienne (23)
    2015-03-18  14:52
  19. 2015. március 19. 09:3037.

    Máltán nem kifogni kell a homokos partot, hanem ott kell szállást foglalni. :-)


    Mellieha Beach - így írd be a keresőbe, és lesz egy nagy halom homok. :-)

    előzmény:
    huncut (25)
    2015-03-18  15:37
  20. 2015. március 19. 09:2836.

    Ízlések és pofonok...


    Nekem Málta pl. sokkal nagyobb szám, mint Bibione, vagy Bulgária a végeláthatatlan homokkal és turistaáradattal. :-)

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (26)
    2015-03-18  15:40
  21. 2015. március 19. 09:2635.

    Erre: "nem vagyok benne biztos, hogy egyutt is mindent ilyen lazan kellene megtervezni az ut elott" => Ezt írtad Te. :-)


    Nem tudom, eddig hogy utaztatok. Nyilvanávaló, hogy ha eddig végigtrappoltatok napi 6 múzeumon, akkor ezen módosítani érdemes a kicsi miatt. Ha csak olyanra gondoltál pl., hogy nekiindultok, és majd megálltok valahol, majd megszálltok valahol, akkor az mehet ugyanúgy.

    előzmény:
    MC1 (30)
    2015-03-18  20:14
  22. 2015. március 19. 06:3834.

    Apukám. Imádta. Annyi plusz info, ha meg is akarjátok nézni Szardiniát, hogy nagyon kicsik az utak, nem lehet túl jól haladni, kb. 30 km/ óra átlagot lehet számolni

    előzmény:
    MC1 (33)
    2015-03-18  20:34
  23. MC1
    MC1
    2015. március 18. 20:3433.

    Oh, most jutott eszembe: esetleg Szardinian jart valaki?

  24. MC1
    MC1
    2015. március 18. 20:3132.

    Koszonjuk, de nem szeretnenk autoval menni. Egyebkent Olaszorszagot nagyon szeretjuk.


     

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (26)
    2015-03-18  15:40

Címlap

top