Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Összeesküvés Elméletek

Koncentráció
Létrehozva: 2015. február 25. 23:21

Ezek általában olyan elméletek, amik mélyebb rétegeiben vizsgálnak különféle eseményeket, élethelyzeteket, nézőpontokat és több alternatív szemszögből is betekintést adnak sokféle dologgal kapcsolatban. Hülyeség, vagy nem hülyeség? Mi a hülyeség valójában? Miért és kik akarják elhitetni egyébként tök logikus tényszerű adatokról azt, hogy hülyeség? Ezekre és még sok más kérdésre kaphatunk itt választ. Egyik kedvencem a témával kapcsolatban David Icke. Hihetetlen részletességgel, pontossággal és terjedelemben alkot.:)


David Icke: Ébred már az oroszlán (Brixton Akadémia, 2010)


 


Ki az aki szokott még ilyen, vagy ehhez hasonló videókat nézni és miért?

  1. 2015. Április 3. 10:3852.

    Érdekes gondolataid vannak a nememet illetőleg.


    Ne fogadj rá, hogy nő vagyok, mert a végén még kiderülne rólad, hogy meleg vagy és az ciki. Habár ma már a filmeken, műsorokon is propagálják, próbálják elfogadtatni a melegséget sajnos. Persze burkoltan és árnyaltan.

    előzmény:
    kekelefant (50)
    2015-04-01  23:54
  2. 2015. Április 3. 10:3451.

    Bár drogos lennék és most megfogadhatnám a tanácsodat és leszokhatnék. Habár akkor nem értem miért vannak ilyen logikus érveim és rendezett gondolataim veled ellentétben.


    Talán te vagy a drogos, csak a drogot és a tudatmanipulációs szert más forrásból veszed be. A kávé is egyfajta drog, régen még a csokoládét is annak tartották úgymond kvázi, de jelen korban szerintem a zene és a tévé is annak minősül, hiszen ha már tudatmódosító és mesterséges érzelem megváltoztató szer, akkor minősüljön minden annak, ami ezzel kapcsolatos.


     


    Hihető, vagy hihetetlen, a csillagok az égen furcsa jelenségek.


    Arra fogják, hogy nem lehet őket nappal szabad szemel látni, hogy nagy a napfény és a csillagok fénye gyengébb ennél.


    Éjjel viszont félig sötétedéskor már, amikor még nincs teljesen sötét, de elég sötét lenne ahhoz, hogy látszódjanak, akkor sem látszódik a többségük, csak pár csillag látható. Nekem furcsa, mintha kapcsolgatnák őket felfelé folyamatosan, mint a lámpákat. Vagy pedig napelemesek és a sötétben csak világítanak.


    Na most az imbolygásuk még szabad szemmel is látható néha, de ehhez erősen kell figyelni. Alapvetően az emberek igen kevés %-ra jellemző az, hogy a figyelmét sokáig egy pontba tudná irányítani.


     

    előzmény:
    kekelefant (50)
    2015-04-01  23:54
  3. 2015. Április 1. 23:5450.

    Na igy mar ertheto,aki fuves cigit ,lsdt vagy mas drogot hasznalnak,azok   sok mindent latnak ...azt ajanlom szokj le minnel hamarabb,talan meg nem keso,es a pasid sem hagyott volna ott..hol lehet logikat keresni egy eldrogozott agyu[vagy kenderszivastol elhulyult [egyennnel?


    Tarsd a beteg fejed egy kis viz ala hatha kijonazodsz,es a startreket ne merd emlegetni,az kifejezetten a bekerol szolt,ahol mar nincsenek anyagiak,es sok fele nemzetisegu dolgozik egyutt,igen nok is a nemesebb celert.Vannak jo Drog Anonymus helyek keress eggyet,de ne varj sokaig.

    előzmény:
    Koncentráció (29)
    2015-03-01  01:18
  4. 2015. március 21. 02:3049.

    Látta valaki a Burok című filmet?


    Az eleje nagyon érdekes, az a kis intro, bevezető, amit a Földről mond és az itt élő emberekről. Azért sajnálom, hogy az ilyen filmek is elvontak és fantasy -ba mennek át. Ha kevesebb lenne a filmekben az elfedés, meg kevésbé lennének burkoltak, akkor még talán néha egyes sci-fi filmek alkalmával tök jól el lehetne barangolni a múltba, jelenbe.


     


    A


    Lehetnek hódító fajok a világűrben, amik célja idegen bolygók gyarmatosítása, de szerintem a valóságban olyan boldogan végződő sztorik nincsenek, mint a filmeken. Nemcsak filmeken látni az ilyen hódításokat, jó pár mesében is meg lehet. Csak egyet említenék: Dragon Ball. Talán a Star Trek nevű filmben meg volt is egy hatalmas űrhajó, amin különféle lények éltek, nagyon sok féle. De ugyanúgy vannak érdekes dolgok a Csillagkapu és Sliders filmekben is.


     


    múgy az Avatar filmről is lehetne beszélgetni.


     


     

  5. 2015. március 3. 19:2648.

    Hozzád viszonyítva naki még vannak értelmes megnyilvánulásai.

    előzmény:
    antironia (47)
    2015-03-03  18:20
  6. 2015. március 3. 18:2047.

    Ja, persze... Egymilliárd légy nem tévedhet! EGyél te is lócitromot!

    előzmény:
    sárkánycsont. (44)
    2015-03-02  19:56
  7. 2015. március 3. 08:2546.

    Látod milyen buta vagy? Engem vádolsz azzal, amit te magad csinálsz. Nem vagy hajlandó elfogadni, ha valaki nem ért egyet veled. Ráadásul a hozzászólásomba belemagyarázol valami ostobaságot, ami nincs ott, majd szépen nekilátsz az alapján alázni. Egyre jobban sajnállak.

    előzmény:
    Koncentráció (45)
    2015-03-02  23:24
  8. 2015. március 2. 23:2445.

    Köszönöm, hogy válaszoltál a felvetésre.


    Bíztam is benne, hogy jön a daliás, aki megmondja mit lássunk és gondoljunk a világról, innen és az óperencián is túl, ahol a zsof.berg a vakond lyukból kikacsint, aztán túr.


    Azt hiszem a médiakutatás, vagy hírgyártás sem összeesküvés elmélet, hanem elfogadott elméletek és tökéletesen felvázolják, hogy miből lesz a hír és milyen kritériumoknak kell megfelelniük.


    Mocsok és galád módon igen. Szinte mindenben van egy kis oda nem illő, mocskos kis részlet, ami valamiért nem makulátlan és nem tiszta.

    előzmény:
    zsof.berg (38)
    2015-03-02  10:13
  9. 2015. március 2. 19:5644.

    Évekkel ezelőtt láttam pár videóját. Ha nem lenne benne valami kis  igazság nem lenne ennyi rajongója.

    előzmény:
    eda-1952 (39)
    2015-03-02  10:43
  10. 2015. március 2. 19:5043.

    Az ha megnézel egy műsort az még nem "hülye "próféták" mögé", állás ...hanem csak szimpla kíváncsiság.

    előzmény:
    antironia (36)
    2015-03-02  09:00
  11. 2015. március 2. 19:4842.

    Ha látnád gondolataikat ...nem gyűlölnél senkit mert értenéd mitől ilyen...tudnád mi váltja ki az érzelmeit ...érzékelnéd mikor elégedett ...s a félelmeit is.
    A gondod az lenne, hogy a saját érzéseid elkülönítsd meg higgadt maradj s mérlegelj kivel mennyit s mit közölsz.

    előzmény:
    Koncentráció (35)
    2015-03-02  00:07
  12. 2015. március 2. 19:3241.

    Maga a képesség ami lenyűgöz s nem az amit tesznek vele.

    előzmény:
    eda-1952 (40)
    2015-03-02  10:59
  13. 2015. március 2. 10:5940.

    Nagy tömegeket mozgat. S ez a képesség engem mindig lenyűgözött.

    idézet:
    sárkánycsont. (33)
    2015-03-01 21:16:29

    Mindenkinél? A történelem folyamán volt néhány ember, aki szintén nagy tömegeket mozgatott. Néhányuknál a "lenyűgözött" szó nem éppen elfogadható...

    előzmény:
    sárkánycsont. (33)
    2015-03-01  21:16
  14. 2015. március 2. 10:4339.

    Az ember érzékeli a körülötte élők gondolatainak milyenségét.


    Nem, veled ha jól emlékszem gyakorlatilag soha nem egyezett a véleményünk, csak téged sokat piszkáltak a helyesírásod miatt, ami igazságtalan dolog volt és nem hagyhattam.


    Beszűkült látásmód?Azért utána olvashatnál ennek az úrnak...

    előzmény:
    sárkánycsont. (34)
    2015-03-01  21:23
  15. 2015. március 2. 10:1338.

    Őszintén szólva én komolyan sajnállak. Elég szar élete lehet annak, aki nem képes hinni a saját szemének, minden mögött valami csodát, összeesküvést, vagy titkot sejt....

    előzmény:
    Koncentráció (26)
    2015-02-27  18:58
  16. 2015. március 2. 10:0937.

    Előbb mondtam ellent a hüllős elméletnek, mert valahogy nem a hüllőemberekben látom a probléma forrását.


    Amúgy pedig hidd el vannak nekem saját elméleteim, saját gondolataim is, nem kell hozzá senki, hogy a számba adja a szót. :) Inkább veled fordult elő, hogy 1 dologgal kapcsolatban sem reagáltál, amit fölvetettem.


    Amúgy nem kell messzire menni, hogy az ember olyan dolgokat találjon, amik alapvetően kiszúrják a szemét a hétköznapokban is, mégsem vannak benne az összeesküvés elmélet videókban.


    Szerintem mindenki tudna mondani egy rakat ilyen dolgot.


     


    A híradóban számtalanszor halljuk, hogy ez meg az a polgármester fegyvert tart otthon és nincs neki hozzá fegyvertartási engedélye. Ez számomra a vicc kategória. Sok ezek közül a fegyverek közül muzeális darab és jó hogy nincs neki hozzá engedélye. Valószínű az is, hogy ezeket fű alól szerezte, nem legális forrásból. 


    Mások egyébként milliókat, tízmilliókat, milliárdokat sikkasztanak, lopnak el és a kutya, de tényleg a kutya sem foglalkozik velük. Egy kis lófing Jóskát pedig a muzeális fegyverei miatt csesztetik nyilvánosan.


    Ez az, ami igazán szánalmas.


    Szerintem általában az ilyen dolgok hátterében az állhat, hogy az aktuális egyén valamiért kilóg a sorból és próbálnak nyilvánosan alárakni egyébként azok, akiket szerintem börtönbe is lehetne csukni a még nagyobb korruptságuk miatt.


     


    Na és ehhez sem kellett David Icke. Tele van a világ mocskos, undorító dolgokkal.


     

    előzmény:
    antironia (36)
    2015-03-02  09:00
  17. 2015. március 2. 09:0036.

    Na, helyben vagyunk....


     


    Gondolkodás nélkül beálltok az ilyen hülye "próféták" mögé, és szajkózzátok a legvadabb összeesküvéselméleteket...


     


    előzmény:
    Koncentráció (32)
    2015-03-01  20:40
  18. 2015. március 2. 00:0735.

    Nem nekem írtad tudom.


    Egyetértek abban, hogy ha tudnák az emberek egymás gondolatát, akkor valószínű sokkal jobban gyűlölnék egymást. Rengeteg nem nyílt, a másik háta mögötti, sugdolózás, árulás, szembeköpések vannak a világban.


    Amúgy én nem vagyok a híve annak, hogy az Icke félék mindent elmondjanak az elméletekről a videókban. Vannak dolgok szerintem, amiket meg kell hagyni az embereknek, hogy maguktól jöjjenek rá. Nem jó ha minden infót készen megkapunk és elénk rakják.Ez a baj a mai világban a filmekkel is. Az érzelmek pótlására jöttek létre, de az érzelem, a valós, őszinte, tiszta érzelem az továbbra is egy hiánycikk maradt és az is fog maradni.


    Sőt továbbmegyek. Bizonyos érzelmek pedig büntetve is vannak jelen korunkban.


    Elég sok ilyen van.

    előzmény:
    sárkánycsont. (34)
    2015-03-01  21:23
  19. 2015. március 1. 21:2334.

    Ilyen a beszűkült látásmód. Ha a körülötted élőknek érzékelnéd minden gondolatát ezen az elven senkit nem kedvelnél.
    Gondolj vissza ...engem is kedveltél most meg eltér a véleményünk egyes dolgokban s ennek vége.

    előzmény:
    eda-1952 (31)
    2015-03-01  09:35
  20. 2015. március 1. 21:1633.

    Nagy tömegeket mozgat. S ez a képesség engem mindig lenyűgözött.

    előzmény:
    Koncentráció (30)
    2015-03-01  01:27
  21. 2015. március 1. 20:4032.
  22. 2015. március 1. 09:3531.

    Nem vagyok álszent: aki vagy ami nem szimpatikus, jelen esetben egy elmélet, az azért van. mert logikai úton is elutasítom, viszont én annyit bele teszek, hogy akkor is, ha embertelen. Egyébként, nem, nem néztem végig hatórányi videót,eszemben sincs ilyent tenni. Anélkül sem kedvelem, mert akinek egyik elmélete elfogadhatatlanul undorító, annak a többi gondolata sem érdekes. (akkor sem, ha az ő esetében először találkoztam a hüllő mániájával, a többiről csak utánaolvastam.). És nem, nem nem jól sejted miért, viszont számomra az is jellemző, ahogy megjegyezted, hogy sejted miért..)))

    előzmény:
    Koncentráció (30)
    2015-03-01  01:27
  23. 2015. március 1. 01:2730.

    "Egyéb elméletei sem szimpatikusabbak."


     


    Egyébként ne ess bele a szimpátia csapdájába!Ha már elítélsz valakit legalább logikai úton tedd azt és mert nem értesz vele egyet. Nem mindegy ki milyen érzést vált ki belőled? Én már jó pár éve letojom ezt. Számomra az vált fontossá, hogy az igazat mondják vagy, hogy közelebb vigyenek az élet nagy kérdéseinek megválaszolásához. Szóval ne légy álszent és ne gyere itt a szimpátiával! Szerintem ettől azért többre vagy képes. Több mint 6 órányi Icke videó hatására szerintem neked se csak a hüllők jutnak eszedbe, de hogy épp miért nem akarsz a többi témáról beszélni azt is sejtem, vannak róla elképzeléseim.


     

    előzmény:
    eda-1952 (28)
    2015-02-28  21:56
  24. 2015. március 1. 01:1829.

    Én folyamatosan nem értem az emberek egy részét.


    A legtöbb ember, akinek Icke nem szimpatikus az szinte kivétel nélkül mind a hüllő elméletein akad fenn.


    Egyébként csak halkan megjegyzem, hogy ugyanez a sok magát okosnak hívő idióta bekajálja a tévé és rádió összes népbutító és manipulatív hazugságát és sok más dolgot is és talán könnyebb belekötni valamibe, ami egyébként sem genetikailag sem máshogy nem bizonyítható, mint a hüllő dolgon kívül bármit is megbeszélni, hiszen ahhoz értelem és intelligencia is kell, vagyis kéne.


     


    Egyébként én nem hiszek az alakváltó emberekben. Szerintem ez az alakváltás egy oltári nagy átverés és hülyeség. Ebben egyetértek veled.


    Abban viszont hiszek, hogy megváltozott működés hatására az agy bizonyos dolgokat másképp is kódolhat.


    Nem tudom volt e már úgy veletek, hogy füves cigarettát szívtatok, vagy egyéb hallucinogén szereket használtatok és az emberi hangok, beszédek lelassultak és torzultak, viszont mindez olyan módon, hogy az valami félelmetes volt és kétségbeejtő.


     


    Egyáltalán nem légből kapott az az elmélet sem, hogy az emberiség igen komoly más fajok általi befolyásoltság alatt áll. Én itt nemcsak egy hüllő fajt okolnék, de mivel nem tudom milyen fajokból lehet válogatni nem tudok megnevezni fajokat.  Ez akkor válik egyértelművé, amikor egy ember rendelkezik egyfajta egészséges értékrenddel, jókora képzelőerővel és tud viszonyítani, hogy ami a világban történik az ahhoz képest ami normálisnak mondható számára, az valójában az e. Ezeken a dolgokon amúgy évekig kell gondolkodni. Az emberekkel egyenként egyenként próbálják elhitetni, hogy problémásak. Ez egyszerűbb, mint egy közösséget, a többséget tenni felelőssé, mert könnyebb a dolgot elsimítani. Egyébként ahogy Icke is látja a dolgot az emberiség egy része kollektív tudathasadásban is szenved. Valóban nem az igazi arcukat mutatják az emberek se az utcán, se máshol. Az egész egy ilyen haláltáborra emlékeztet alvajáró emberekkel. A média és a valóság is folyamatosan megfélemlíti és elnyomja, irányítja az embereket, hogy fönn tartsa ezt a hamis látszatvilágot és az emberek ugyanazokat az unalmas, sablonos szituációkat, emberi kapcsolatokat másolgassák. Ezért van az, hogy mikor ülsz a buszon, mész a városban, vagy bárhol vagy ugyanazokat az unalmas, közhelyes, átkozott, nyaló beszélgetéseket hallhatod ugyanazzal a szánalmas jelentésszinttel.


     

    előzmény:
    eda-1952 (28)
    2015-02-28  21:56

Címlap

top