Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idézetek/bölcsességek

Koncentráció
Létrehozva: 2015. január 5. 19:00

Sziasztok!


 


A témát idézetek/bölcsességek számára hoztam létre. Ha van olyan idézet, ami közel áll számodra nyugodtan másold be és ha lehetséges, akkor szerzővel ellátva.


 


Ma már elég sok idézet található, elég sok témában. Vannak erre külön specializálódott oldalak, ahol témák szerint, csoportosítva is találhatunk idézeteket.


 


"Az ember akkor születik meg valóban, amikor mint megismerő alany önmaga tudatára ébred. Tehát lényegében öntudat. Az öntudatnak, hogy állítsa önmagát, meg kell különböztetnie magát attól, ami nem ő."
Albert Camus


 

  1. 2015. február 15. 03:0026.

    "Elborították az érzelmek. Pánik és szomorúság egyszerre. Vissza akart menni. Vissza a kezdetekhez..., hogy visszacsinálja, semmissé tegye, ami történt. Akkoriban a lelkéért cserébe nagyon vonzónak tűntek a felajánlott előnyök. Valójában csak a pokolnak egy bizonyos formája volt." J. R. Ward


     


     

  2. 2015. február 2. 00:2025.

     


    "A jellemünk adott, de csak akkor ismerszik meg, ha próba elé állítanak minket." Gordon Dahlquist


     

  3. 2015. január 27. 22:5124.

     


    Jegyezd meg, ma már nem úgy van, mint régen, mikor a sajtó még a közt szolgálta. Ma már te szolgálsz. A média csinálja a hírt, a sztárokat. A média kormányozza a világot, vezet az orrodnál fogva. Vavyan Fable


     

  4. 2015. január 18. 20:0423.

    Lao-Ce már komoly dolgokat, összefüggéseket láthatott a társadalommal kapcsolatban.


     



    "Minél több a tilalom és a szabály, a nép annál szegényebb, minél több a fegyver, a nép annál nyugtalanabb, minél több a rendelet, annál nagyobb a felfordulás, minél több a törvény, annál több a tolvaj és a rabló."
    (Lao-Ce)

    előzmény:
    pikpik (22)
    2015-01-18  16:08
  5. 2015. január 18. 16:0822.

    Ismeretek nélkül gondolkodni nagy veszedelem (Lao Ce)

    előzmény:
    Koncentráció (1)
    2015-01-05  19:00
  6. 2015. január 16. 23:3621.

    Ha a naivitás nem létezne, mindig minden ugyanolyan maradna. Nem történne semmi változás, ha valaki előbb nem álmodna róla.


    Riikka Pulkkinen

  7. 2015. január 16. 22:4020.

     


    „Amit nem vesznek figyelembe, az a tevékenység indítéka. Vegyünk például egy olyan embert, akit szakadatlanul munkára ösztökél az, hogy mélységesen bizonytalannak érzi magát; vagy egy másikat, akit a becsvágy vagy a pénzsóvárság sarkall. Mindezekben az esetekben az illető egy szenvedély rabja; kényszer hajtja, tevékenysége tehát valójában tehetetlenség; alakul és nem alakít. Másfelől, ha valaki csöndben ül, és elmélkedik, és nincs semmi más szándéka vagy célja, mint hogy próbára tegye önmagát és eggyé váljon a világgal, az ilyen embert "tétlennek" tekintik, mert hiszen nem "csinál" semmit. Valójában a koncentrált elmélkedésnek ez a magatartása legmagasabb rendű tevékenység, amely csak belső szabadság és függetlenség állapotában lehetséges.” Erich Fromm


     

  8. 2015. január 15. 00:5419.

    "Inkább írj csak magadnak, és ne legyen közönséged, mint hogy a közönségednek írj, és ne legyél önmagad."


    Cyril Vernon Connolly

  9. 2015. január 11. 21:2218.

    A kedves hölgy, akinek írtál nem más fórumozók által írt idézetet másolt be, hanem egy Bertolt Brecht idézetet, amelynek te is utánajárhattál volna, mielőtt elkezded nyomogatni a gombokat a billentyűn.


    http://www.citatum.hu/kategoria/Megkuzdes/Motivacio?r=6


    De ugye egyszerűbb volt így ez neked is.


    Hoztam egyet neked is, ha már itt vagyok.


     


     


    “Ahogyan a használatból kikopott vasdarab rozsdásodni tud, úgy indul romlásnak a tétlenségre kárhoztatott elme.” (Leonardo Da Vinci)


     


     


     

    előzmény:
    csutak51 (17)
    2015-01-11  15:53
  10. 2015. január 11. 15:5317.

    Nem értem ugyan, mire is jó ismeretlen fórumozók másoktól átvett "bölcsességeit" olvasgatni, de Te gondolhatod ezt máshogyan.


    Ha Neked kell, és "éppen ma", hát olvasgasd csak!


    Már, ha betéved ide idézetekkel valaki.

    előzmény:
    Zsánna (9)
    2015-01-06  12:02
  11. 2015. január 11. 15:3716.

    Csak nem Győzike fórumozik itt velünk...?


     


    http://www.nlcafe.hu/sztarok/20150111/gyozike-bolcsesseg/

  12. 2015. január 8. 19:5015.

     


    “Hogy az ember képes változtatni önmagán… és úrrá lenni sorsán – ezt minden elme tudja, amelyik felismerte a megfelelő gondolkodás hatalmát.”
    (Christian D.)


     

  13. 2015. január 6. 21:4814.

    Milyen igaz!


    Steve Jobs-tól hoztam:


    "Az élet néha fejbe vág egy téglával. De ne veszítsd el a hited!"


     

    előzmény:
    Koncentráció (13)
    2015-01-06  21:27
  14. 2015. január 6. 21:2713.

     


    “A fejlődéshez az embernek újra kell alkotnia önmagát, és nem alkothatja újra önmagát szenvedés nélkül. Mert ő a márvány és a szobrász egyaránt.”
    (Alexis Carrel)


     

  15. 2015. január 6. 19:5212.

    Te pedig fordítsd meg a nevedben a 3 kilencest (999) és egy nagyon érdekes asszociációd lehet róla!


    Nem idézeteket raktál be, hanem topikok nevével szórtad tele az egyik hozzászólásod és a tudomásomra hoztad mit képzelek én, hogy létrehozok egy idézetes témát, ami már van rengeteg.


    A magad öntelt és lekicsinylő stílusában tetted meg ezt.


    Ezek után ne csodálkozz a moderáción!


    Tudod mi a különbség kettőnk között?


    Az, hogy bennem van annyi gerinc, hogy mivel ennyire egyedi nézeteket vallok, ezért külön topikot csinálok és ott elvagyok, azokkal, akikkel szívesen elvagyok. Nem jövök be a semmiről okoskodni mások frissen létrehozott topikjába. Ha ennyire nagy egyéniségnek, kritikusnak tartod magad hozz létre te is topikot és töltsd meg időnként jó témákkal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979122 (11)
    2015-01-06  19:34
  16. Torolt_felhasznalo_979122
    Torolt_felhasznalo_979122
    2015. január 6. 19:3411.

    Hogy ha valamit csinál, akkor ne vegyék elő érte.


     


    Mi a fészkesért vennének elő? Paranóban úszunk?
    Mert berakok idézeteket ?
    Mégis mi van itt?
    Koncentrációs tábor?
    Ellenszenvet vívsz ki a parancsolgatásokkal és a hozzászólók állandó  moderáltatásával és lehülyézésével.


    Ne váltsál meg minket, jó?

    előzmény:
    Koncentráció (6)
    2015-01-05  21:54
  17. Torolt_felhasznalo_979122
    Torolt_felhasznalo_979122
    2015. január 6. 19:1610.

    Belinkeltem neki vagy 60 itteni idézettopikot és töröltetett. Gondoltam hadd olvasgasson, ha ez kell neki. Meg a Zsannának.-)


    Akkot teszek egyet én is , Weores Sandortol , hatha nem törölteti ki a TI ebben az emberi jogokat fékező , nagy , mindenkit kioktató , mindenkit tanitó , intelligenciahintésben:


     


    |KARESZ HÜJE|


    |GYÖNGYI HÜJE|


    csak én vagyok okos


    énnekem a segembe is felyem van

    előzmény:
    csutak51 (8)
    2015-01-06  11:35
  18. 2015. január 6. 12:029.

    Szerintem nem.


    Pld. engem is érdekelne, éppen ma, ki mit tart érdemlegesnek megosztani.


     

    előzmény:
    csutak51 (8)
    2015-01-06  11:35
  19. 2015. január 6. 11:358.

    "Ma már elég sok idézet található, elég sok témában. Vannak erre külön specializálódott oldalak, ahol témák szerint, csoportosítva is találhatunk idézeteket."


    Így igaz!


    Épp ezért felesleges időpocsékolás ez a topik!

    előzmény:
    Koncentráció (1)
    2015-01-05  19:00
  20. 2015. január 5. 22:007.

     


    “Isten vagy az Élet sohasem büntet. Az ember bünteti önmagát az Istenről, Életről, Világegyetemről alkotott téveszméi révén. Gondolatai teremtő erejűek, ő tehát megteremti saját nyomorúságát.” (Joseph Murphy)


     

  21. 2015. január 5. 21:546.

    Ugyan. Szóra sem érdemes. Amúgy eddig hárman írtunk ebbe a topikba.


    Én, te és még valaki. Hiába a 2 név, gyakran egyet takar.


    Miért is hozna valaki létre friss regisztrációt?


    Hogy ha valamit csinál, akkor ne vegyék elő érte.

    előzmény:
    Zsánna (3)
    2015-01-05  20:35
  22. 2015. január 5. 21:235.

    A svéd gyermekvers jutott eszembe...


     


    Siv Widerberg


    BÉLYEG


    Bélyeget gyűjtöttem.
    Papa hozott egyszer egy kilót.
    Azóta nem gyűjtök bélyeget.


     


     



     


    A linkek ideömlesztésével pont a topik lényegét verted szét.


     


     

  23. 2015. január 5. 20:464.

    Sokan, akik régebben, több éve létrehoztak egy topikot, gyakran már rá se néznek, vagy egyáltalán nem is fórumoznak. Én egy inaktív felhasználó által régen létrehozott témába, már nem szívesen írok. Ezért is hoztam létre külön egyet. Mivel az eddigieket sem fogják összevonni és az eddigiekbe sem fognak beirkálni (minek van neked topikod, amikor másnak is van már hasonló), így csak remélem, hogy nem követtem el akkora nagy bűnt.

  24. 2015. január 5. 20:353.

    Azt vélem, ezeket a lehetőségeket bárki megtalálja.


    A lényeg nem ez, hanem, hogy most ki mit tart méltónak megosztani másokkal.

  25. 2015. január 5. 19:382.

     


    “Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már vesztett is.” (Bertolt Brecht)

    előzmény:
    Koncentráció (1)
    2015-01-05  19:00

Címlap

top