Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kínában turistaként

nagysaci
Létrehozva: 2014. szeptember 17. 22:23

Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék olvasni , olyanoktól akik jártak Kínában.


Milyenek az emberek,mire kell vigyázni,mi az amit feltétlenül meg kell nézni (Peking)?


Ételek,italok kínai szokások , minden ami érdekes lehet októberben megyünk ki,egy hétre. Sajnos  csak nagyon régi fórumot találtam. Előre is nagyon köszönöm.

  1. 2014. szeptember 18. 19:459.

    Szia!


    Egy hét szinte semmire sem elég. 1 nap a Nagy fal, 1 nap a Tiltott város, 1 nap a Ming sírok, városnézés.


    Pekingben (és mindenütt) a távolságok nagyok, a járművek zsúfoltak


    Két hónapig voltam, egyéni túristaként, sok helyen abban a hatalmas országban.


    A Panorámának van magyar nyelvű kiadása. A Lonely Planet nagyon jó, Beijing néven "kereskedj".


    Olvass fórumokat, Thorn Tree, Tripadvisor, de vannak magyar blogok is, "Google a barátod" Neked is.


    Élményekben gazdag időtöltést kívánok:M

    előzmény:
    nagysaci (1)
    2014-09-17  22:23
  2. 2014. szeptember 18. 18:558.

    Nem saját..


    anyósomék voltak néhány éve.. ők éppen Pekingben is.. és Sanghajban is.
    akkor  tisztaság volt.. sőt. kiemelten  a legtisztábbak voltak az utcák és a szállások is..
    (sok helyen jártak.. Indiától -Kubáig és szinte egész Európa)


    A tömeg hatalmas..
    Az ennivaló szokatlan... volt nekik.. szerencsére csirke mindenhol volt.. :-)
    Olyan út volt, amit egyik barátjuk szervezett- tehát nem utazási iroda.. de többen voltak...  szállások-  közlekedés minden magánúton megoldva.


    Nekik nagyon tetszett...  - a szabályok amiket  irtál mindenképpen betartandók.....

    előzmény:
    Zajec (7)
    2014-09-18  09:17
  3. 2014. szeptember 18. 09:177.

    Szia!


    Pekingben nem jártam, a déltengeri partszakaszon dolgoztam egy ideig.


    Nem tudom, ti hogy mentek majd: társasút, magán? Feltétlenül készüljete fel előre, hogy ne ott töltsétek az időt azzal, hogy kitaláljátok, mit is akartok. Egy hét alatt túl sok mindent a "kötelezők" ön kívül nem fogtok látni. Vonattal gyorsan, simán el lehet jutni távolabbi helyekre is.


    Mondom: Peking környékéről nincs tapasztalatom, délen alapvetően biztonságban lesztek, lopásoktól nem nagyon kell tartani. Persze nem árt az óvatosság és a körültekintés.


    Figyeljetek oda, hogy ne verjenek át.


    Enni-inni bárhol lehet, az alapvető, ázsiában betartandó higiéniai szabályokat be kell tartani: kéz-arcmosás étkezés előtt (vagy higi-kendő), vizet CSAK palackosat, ebből készítsetek teát is. Vízforalót, termoszt nagyjából mindenhol fogtok találni, érdemes venni teát is. Egy jó kulacs nem árt, de ezekből rengeteg kapható ott, igen jól záródó (ők is kulacsoznak, teáznak)


    Utcán sok ételárus van, ezek nem meggyőzőek látványra (annál finomabbak), ha frissen főtt-sült, akkor ehetitek, ha nem az orrotok előtt veszik ki a forró olajból-vízből, akkor ne egyétek meg inkább.


    Készüljetek fel nagy tömegekre mindenütt, táskákat-cuccot rendszeresen átvizsgálják, bicskát, szúró vágó szerszámot elkobozzák ott, ahova nem bevihető.


    Elég koszosak, köpködősek, tolongók.


    Ismétlem: ezeket a tapasztalatokat délen szereztem - ott viszonylag kevés a turista, inkább ipari vidék, tehát nem voltak valószínűleg felkészülve turizmusra.


    Peking környéke biztosan teljesen más. Ott, ahol én voltam, kellemes meleg volt akkor még - Peking környéke ha jól tudom, olyasmi mint a mienk, tehát csípős, hűvös. Esőkabátot vigyetek, sokat esik ott az eső.


    Z.


     

    előzmény:
    nagysaci (1)
    2014-09-17  22:23
  4. 2014. szeptember 18. 08:376.

    Addig is, amíg tolonganak itt a Kínában kalandozók, tettem be olvasnivalót.


    Eddig Te vagy az egyetlen, aki a saját tapasztalatait írja le, ahogy látom.


    Vagy mégsem, mert nem jártál Kínában??


    Ha így van, Neked is javaslom a linkeket!

    előzmény:
    asztanaviszta (4)
    2014-09-18  07:42
  5. 2014. szeptember 18. 08:065.

    A bloggerek is saját tapasztalatokat írnak le...

    előzmény:
    asztanaviszta (4)
    2014-09-18  07:42
  6. 2014. szeptember 18. 07:424.

    Saját tapasztalatokat kért, nem linkeket.

    előzmény:
    csutak51 (3)
    2014-09-17  23:31
  7. 2014. szeptember 17. 23:313.

    Tanácsok még: http://www.fuggetlenutazo.com/utazas/Kina/idojaras/bizton sag/17163/


    peking.lap.hu


    Végül, de nem utólsósorban, nem árthat, ha van egy jó utikönyvetek magyar, vagy egyéb nyelven, amit ismertek!


    S gondolom, ezt is megnéztétek: http://konzuliszolgalat.kormany.hu/azsia?kina


     


    Biztosan rengeteg szép élményt szereztek! Jó utat!

    előzmény:
    nagysaci (1)
    2014-09-17  22:23
  8. 2014. szeptember 17. 23:212.

    Azt javasolom, olvasgass blogokat is!


    https://www.google.hu/search?q=blog+k%C3%ADna&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=ivYZVNXdNqqI8QeX04GYDA (nézd a dátumokat)


    http://90milliofulopke.blog.hu/search?searchterm=K%C3%ADna&searchmode=OR&submit=Keres%C3%A9s (ez ugyan nem csak Kína, de vannak benne infók kínáról)


    http://kk.blog.hu/tags/k%C3%ADna (ez, sajnos, jópár éves, de nézz bele, hátha)


    gondolom, a kína.lap.hu-t ismered, nézted (kínai utazás)

    előzmény:
    nagysaci (1)
    2014-09-17  22:23

Címlap

top