Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lovári nyelvoktatókról

Botianyu
Létrehozva: 2014. július 27. 23:11

Sziasztok!

Azok segítségét szeretném kérni, akik lovári nyelvből tettek középfokú nyelvvizsgát!

Most keresek nyelvtanárt(Budapesten), nekem a kiscsoportos oktatás is jó lenne. Azonban többektől hallottam, hogy van, aki a régi fajta lovárit tanítja, ezért nem úgy és nem arra készít fel, amit a nyelvvizsgán elvárnak.

Ha tudtok ajánlani megbízható, jó nyelvtanárt, kérlek írjatok!

Egy oktatóhoz kaptam elérhetőséget(Dr. Pappné Darida Andrea), azonban a tanfolyam ára nagyon borsos, 150 000 ft. A többi oktató, akiket a neten láttam, 75.000 és 90.000 ft közötti tanfolyamárakat írtak.

Van egy hölgy, bizonyos Mezei Jánosné, aki szintén oktat, ha róla lenne akár negatív, akár pozitív véleményetek, kérlek, azt is írjátok meg! Tudniillik nekem inkább a délelőtti oktatás lenne jó, ez a hölgy pedig tart akkor is(ráadásul még közel is lenne...ez már hab a tortán), de sajnos a tanárok zöme délután vagy csak hétvégén oktat.


Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

Üdv, Botianyu
  1. 2021. január 23. 12:4210.

    Kedves Lovári Nyelvtanulók!


     


    Az EZRA Nyelviskola, benne Dr. Pappné Darida Andrea, és jómagam korrekt árért oktatunk. Lásd: a honlapunkat: https://www.ezranyelviskola.hu


    Érdemes a dolgok után menni. Ne higgyetek el mindent!


    Telefonon is adunk tájékoztatás.


    Hívjatok bátran!


    T: 06-70/500 66 60


    Üdvözlettel: Dr. Papp János

  2. 2014. augusztus 1. 09:259.
    Nem tudom, hogy diplomához kell-e a nyelvvizsga, ha igen, akkor biztos vagy benne hogy az iskolád elfogadja a lovári nyelvet? Nem akarok hülyeséget beszélni de mintha néhány iskolánál lenne kikötés, hogy csak milyen nyelvekből fogadja el a nyelvvizsgát, pont azért, mert sokan akarják a kötelező nyelvvizsgát letudni egy lovári nyelvvel. Szóval még mielőtt pénzt áldoznál rá, kérdezz rá.
    előzmény:
    Botianyu (6)
    2014-07-30  16:23
  3. 2014. augusztus 1. 09:038.
    Jo par honappal ezelott hallottam a tvben hogy  akik olyan teruleten akarnak dolgozni hogy ciganyok szamara kell ugyet intezni levizsgazhatnak ebbol a nyelvbol. ezert gondoltam hogy te valami olyan munkat vegzel olyan helyen ahol napi szinten van szukseged erre a nyelvre.

    Az anyagi vetuletere nem gondoltam, elnezest kerek en pusztan abbol indultam ki hogy ezt a nyelvet valaki csak akkor valasztja ha erdekli, esetleg onnet szarmazik vagy nagyon fontos a munkajahoz.  es ahogy latod valoszinuleg senki sincs akinek lennenek ilyen tapasztalati sem erintettkent sem oktatokent.


    Kalliope: en is igy gondolom kiveve ha az illeto ilyen teruleten dolgozik es kell veluk erintkezni ezen a nyelven.

    oszinten szolva azt se tudom hogy MO on vannak e vagy csak Romaniaban ilyen nyelvu ciganyok?
    előzmény:
    Botianyu (6)
    2014-07-30  16:23
  4. 2014. július 30. 16:257.
    Lentebb válaszoltam a Te kérdésedre is.

    Úgy látszik, az nlc-n már ufónak számítok
    előzmény:
    Kalliopé (5)
    2014-07-29  13:38
  5. 2014. július 30. 16:236.
    Miért is tűnik viccnek vagy provokációnak???

    Szerinted csak az tanulja ezt a nyelvet, aki roma? Pont az nem tanulja. Én se akarok magyar nyelvből nyelvvizsgázni

    Valóban az a helyzet, hogy kell egy nyelvvizsga, pénz nincs rá sok, idő még kevesebb. Ergo olyan nyelvet kell választani, ami ezen kritériumoknak megfelel.
    Ilyenkor jönnek az okosok, hogy az angolt 3 hónap alatt lehet tenni-ami nem igaz. Középfokot biztosan nem.

    Tanultam franciát, több évig, de régen. Abból akartam letenni a középfokút, de bárhogyan is számolok, most sokkal többe jönne ki havonta, mint egy könnyebb nyelv. A munkámhoz pedig nem feltétel a nyelv, vagy ha kell, akkor pont lovári.

    Amúgy valóban naiv vagyok, nem gondoltam, hogy ennyire leesett a színvonala az nlc-nek, hogy egy ilyen egyértelmű kérdés, amit feltettem, ekkora félreértésekre ad okot....






    előzmény:
    Amarynda (4)
    2014-07-29  11:52
  6. 2014. július 29. 13:385.
    azt hallottam, hogy léteznek emberek, akik ezt a nyelvet választják, és ebből teszik le a középfokú nyelvvizsgát, hogy megkaphassák a diplomájukat. Állítólag ez egy könnyű nyelv, mert vizsonylag kicsi a szókincs.
    Bár azt viszont nem értem, hogy ha könnyű is, minek fektetnek energiát egy ilyen dologba, ami ennyire hasznosíthatatlan. Akkor már kicsit jobban megerőltetem magamat, és egy olyan nyelvet választok, aminek esetleg még valamiben, valamikor hasznát is veszem.

    Ezt nem provokációnak szántam, tényleg érdekel, miért akar valaki lovári nyelvet tanulni.
    előzmény:
    Amarynda (4)
    2014-07-29  11:52
  7. 2014. július 29. 11:524.
    Te most vagy viccelsz vagy provokalni akarsz.

    Komolyan azt kepzeled hogy az itt forumozok kozott csak ugy hemzsegnek azok akik ciganyul beszelnek es ezt majd itt meg kozhirre is teszik?

    Ha tenyleg ezt hiszed akkor roppant naiv vagy hogy finoman fejezzem ki magam.

    ez nem a ciganyok foruma.

    Azokat mashol keresd ne az nlcen.
    előzmény:
    Botianyu (3)
    2014-07-28  22:11
  8. 2014. július 28. 22:113.
    Jajj, senki nincs, aki leírná a tapasztalatait?
    előzmény:
    Botianyu (2)
    2014-07-28  12:53
  9. 2014. július 28. 12:532.
    Felhozom, hátha valaki tud segíteni....
    előzmény:
    Botianyu (1)
    2014-07-27  23:11

Címlap

top