Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Színház mánia!

trixihorvath
Létrehozva: 2013. szeptember 2. 12:09

Sziasztok!

Nemrég költöztem fel Budapestre, és mivel imádom a színházi darabokat nagyon örülök, hogy a fővárosban rengeteg jó darab közül választhatok. Első körben a Mary Poppinst biztosan meg szeretném nézni, de tudtok nekem ajánalni más szuper előadásokat is?

Előre is köszönöm!

Trixi  

  1. 2016. szeptember 1. 11:5411.

    Én például egy Paddy and the Rats koncertet néztem online élőben és tök jó volt, mert nem tudtam volna elutazni rá Budapestre, így viszont tökre olyan volt, mintha ott lettem volna. Tudok is mutatni egy rövid részletet a koncertből, ami felkerült a közvetítés után a youtube-ra:


    https://www.youtube.com/watch?v=yiFT-1LGwHI


    Ti néznétek ilyen közvetítést élőben? 

  2. 2016. augusztus 22. 17:2810.

    Hát igen, nyilván vidékről nehezebb elutazni Pestre egy darabot megnézni... szerintem sajnos még mindig nem használják ki eléggé az online közvetítés adta lehetőségeket a színházak 

  3. 2013. szeptember 3. 14:429.
    A vígjáték maga fantasztikus, egyik nagy kedvencem, és örök érvényű nagyon. Több feldolgozása is van, szinte folyamatosan, már láttam is egy színi feldolgozását pár éve, úgy hogy izgatja a fantáziámat, hogy mások mit hoznak ki belőle.
    Zsókic
    előzmény:
    harmatihelga12 (8)
    2013-09-03  11:47
  4. 2013. szeptember 3. 11:478.
    Én nem rég hallottam ,egy jó darabról,az a címe hogy a szűz,a sóher,a Mikulás meg a többiek.Ez Machiavelli Mandragóra című vígjátékának újragondolása mai környezetbe helyezve.Annak ellenére,hogy a hangulata derűs mégis sok erkölcsi kérdést feszeget pl tisztesség,hűség,szerelem melyek a mai kor embere számára éppen olyan aktuálisak,mint annó.
  5. 2013. szeptember 3. 09:367.
    A színház maga nagyon patinás, ez tény, de mostanában elmentek ebbe az irányba, és én nagyon hiányolom a régi jó klasszikusaikat. Szóval lehet, hogy egy kicsit szigorúbb vagyok velük, de hát a gagyitól kiütést kapok.
    előzmény:
    asztanaviszta (6)
    2013-09-02  19:54
  6. 2013. szeptember 2. 19:546.

    A Madách kimondottan jó színház.

     

    Nemcsak zenés musical-eket adnak.

    előzmény:
    Coke Girl (5)
    2013-09-02  18:05
  7. 2013. szeptember 2. 18:055.

    Mondjuk én elkerülném a Madách-ot, ha tényleg SZUPER előadást akarsz látni ... általában ezeket a zenés musical-eket a Madáchban meg az Operettben kihagynám.

     

    Ha a könnyebb színházi előadásokat keresitek, akkor nézzetek körül a Vígben, fajsúlyosabb a Katona, a Nemzeti, ...

     

    Üdv itt egyébként, remélem jól fogod magad érezni a Fővárosban.

    előzmény:
    trixihorvath (1)
    2013-09-02  12:09
  8. 2013. szeptember 2. 13:184.

    Kedves Robi!

     

    Köszönöm a linket, még nem is hallottam erről az oldalról, de nagyon ígéretes! A jegy2-ről tudtam csak eddig, ahol másodkézből lehet jegyeket venni, de ott nem olcsóbbak általában a jegyek.

    Köszönöm még egyszer a hasznos infót!

     

    Trixi 

    előzmény:
    nok_apja (3)
    2013-09-02  13:07
  9. 2013. szeptember 2. 13:073.

    Ha még nem ismernéd, szeretnél last minute színházjegyet féláron (+ kezelési költség) akkor ajánlom a maesteszinhaz.hu weblapot.

    Arról szól, hogy éjfél után pár perccel lehet vásárolni az aznapi, még megmaradt jegyekből 50%-os áron. Akár 15-20 fajta előadás is szerepel a napi ajánlatokban (vidékiek is).

     

    Én eddig kb. 3-4-szer éltem a lehetőséggel.

     

    Üdv,

    Robi 

    előzmény:
    trixihorvath (1)
    2013-09-02  12:09
  10. 2013. szeptember 2. 12:402.
    az istván a királyt 
    előzmény:
    trixihorvath (1)
    2013-09-02  12:09

Címlap

top