Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagy út vagy több kicsi

Torolt_felhasznalo_965737
Torolt_felhasznalo_965737
Létrehozva: 2011. november 20. 08:12

Szerintetek mi éri meg jobban, elmenni egy nagy útra valami különleges helyre vagy annak az árán többször több helyre menni, akár belföldön is?

 

Régóta gondolkozok ezen, és nem jutok dűlőre, nem jártam még sehol a világban, és nagy vágyam egy egzotikus út (Kenya, vagy Ázsia környéke), de ezek olyan sokba kerülnek, hogy több évig kell gyűjtenem rá, és akkor egyszer voltam 1 vagy 2 hetet és ennyi.

 

Vajon annyira nagy lehet az ott szerzett élmény, hogy kárpótol több év kimaradt utazását?

 

Ennek az árán a környező országokba el tudok simán menni (Ausztria, Horvát tenger, Prága, Erdély..stb.)

 

Talán túl nagy a kínálat, reklámja ezeknek az egzotikus utazásoknak?

 

Várom a véleményeket? Mivel érdemes kezdeni, több kis úttal, vagy várni még éveket egy nagyra?

  1. 2014. október 29. 08:5835.

    Sziasztok!


    Mára már kialakult bennem sok minden a topik címével kapcsolatban.


    Először is most jelen pillanatban az anyagi keret is többet adna rá, mint mikor a topik íródott.


    Másik, hogy abszolut azon a véleményen vagyok, hogy bárhol fel lehet fedezni a szépséget (itthon is), engem az utazás azért érdekel, mert egyrészt kimozdulok itthonról, megismerkedek más emberekkel, bármit látok az más, mint itthon, mindig lesz valami, ami felfedezni való.


     


    Nem lehet összehasonlítani ilyen szempontból az országokat, de még egy országon belül is más-más arcát mutatja egy táj nyáron, télen , én pl, láttam nyári képeket az Alpokról, utána megnéztem téli képeket róla, mindegyik gyönyörű volt.


    Ha valakinek van kedve a témáról beszélgetni, írjon.

  2. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. december 30. 15:3734.

    sziasztok!

     

    Gondoltam fellendítem egy kicsit a topikot!

     

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólását.

     

    A sok hónap gondolkozás után arra döntöttünk, hogy elsőre nem egy nagy/drága úttal fogjuk kezdeni (bár nem mondok le róla, mert még mindig nagy vágyam).

     

    De mivel még sehol nem jártam a világban, így közelebbi helyel fogjuk kezdeni. Ezen kívül még bele kell kalkulálnom, hogy a gyerekekkel is szeretnék belfödön elmenni nyaralni, és mellette ketten egy külföldi útra.

     

    Így tanácsot szeretnék kérni, mert, amit maximum rá tudok szánni kettőnknek az 250 ezer forint, ebből hová mennétek?

     

    Egyedül semmiképpen nem indulunk el, mivel semmi tapasztalatunk nincs.

     

    Olyan buszos körutak vannak még, ami kijönne ennyiből (olasz, francia, spanyolország ...), de ez nyilván egyszerű szállás, ellátás, sok buszozás révén. Viszont drágábban nem tudok eljutni pl. Rómába (mondjuk repülővel)

     

    Tanácstalan vagyok merre induljak, ami tuti az az ár, és az hogy megyünk.

     

    Várom az ötleteket, és esetleg olyanokat, amik jártak már buszos utakkal, mik a tapasztalatok?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_185917
    Torolt_felhasznalo_185917
    2011. december 2. 18:1133.
    Télen a legelviselhetőbb az időjárás. Amikor én voltam februárban akkor napközben 32-35 fok volt, este 24-28. Júliusban pedig amikor a sivatagban is voltunk ott 61 fok volt, a városban 59 fokot is mértünk.
    előzmény:
    *reynolds* (20)
    2011-11-20  16:07
  4. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. november 23. 18:4732.

    végigolvasva a hozzászólásaitokat, gondolkoztam a témán, és bár nagyon vonz az egzotikus kultúra, természet, de mivel iszonyatos drága, csak kevés kikapcsolódást biztosít, és a mai rohanó világban szerintem rá fér az emberre a többszöri utazás,

     

    a másik, mivel nekem Európa is új, én biztos el leszek ájulva bármelyik tengerparttól, vagy várostól.

     

    Más kérdés, hogyha eljutnék mondjuk mellette egy egzotikus országba, akkor az lehet, hogy jobban tetszene, de így látatlanba már ebben sem vagyok biztos.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. november 22. 18:3331.
    Én nem mondom, hogy nincs igazad, persze, hogy vannak, akiket inkább az európai kultúra és látnivaló vonz.Ilyen a férjem is, már tapsikol, hogy tavasszal az Ausztria-Németország-Dánia útvonalon végig autózva jutunk ki Koppenhágába a gyerekemhez. Én meg előre tartok tőle, ha kockásra nem is unom magam, mert hát azért csak lesz mit néznem, de nem ad majd akkora élményt, mint mondjuk India. Pedig isten bizony, igyekezni fogok. :o))
    előzmény:
    gabi1971 (30)
    2011-11-22  16:27
  6. 2011. november 22. 16:2730.

    Na, Maxim, ez ellen berzenkedem! Ahany europai orszag, annyi epitesi stilus, mar egy nagyobb orszagon belül is oriasiak a különbsegek!

    De nyilvanvalo, hogy akiket lenyügöz a szavanna kepe, az nem fog mondjuk Hamburgba menni, aki Marrakeshert van oda, az nem megy Ceske Krumlov-ba. 

    De lehetne mondani, hogy az egesz eszak-afrikai kontinens varosai ugyanugy neznek ki ( ami ugyebar nem igaz, de mind arab orszagok, azokra is van egy jellemzö epitesi stilus) .

     

    Vagyis:

     

    Mit nekem te zordon Karpatoknak fenyvesekkel  vadregenyes  taja!

    Tan csodallak, am nem szeretlek, s kepzetem hegyvölgyedet nem jarja.

     

    Mindenki mast tart vonzonak.

    En biztosan nem a "nagy" utra sporolnek, hisz Erdelyt, Nemetorszagot, Cseh-Szlovakiat beutazni az maga utazas a multba.

    Arrol nem is szolva, hogy nem biztos, hogy füszerpiacot, romokat esetleg piramisokat hetekig jarni sem feltetlen szuper program.

    Nehezen tudom elkepzelni, hogy egy kenyai szafari ket-harom heitg nagy elvezet lenne. 

    S mi van, ha nem tetszik neki azt ut? Evek sporolasa megy karba, s sokkal csalodottabb, mintha több kisebb utat tesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (12)
    2011-11-20  11:35
  7. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. november 22. 16:0629.
    Persze, magasabbak. De ugyanaz a növényviláguk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965737 (28)
    2011-11-22  12:29
  8. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. november 22. 12:2928.

    engem a városok nem vonzanak, viszont Európában a földközi-tengeri szigetek, tengerpartok, azok tetszenének, az már szerintem más.

     

    akkor az Alpok hegyei is mások, mint, amit nálunk lehet látni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 21. 08:5027.
    Ez igaz! Termeszeti szepsegeket Europaban is lehet latni, nekem pl. nagyon tetszett Bled es a Plitvicei tavak, Norgvegiaban meg nem jartam, de a fjordok ott is gyonyoruek lehetnek.
    előzmény:
    lujzanéni (23)
    2011-11-20  21:17
  10. Torolt_felhasznalo_443625
    Torolt_felhasznalo_443625
    2011. november 20. 22:5926.

    szia,

     

    olvasom a topikodat, hát igazán nehéz azt mondani, hogy csináld ezt vagy azt...

     

    Nekem volt egy barátom, vele voltam Szlovéniában, Portoroz, Piran környéken. Húha, az annyira csodálatos, annyira óriási élmény volt- és föleg hogy nem volt észveszejtöen drága...

     

    olyan volt, mintha olaszországban lettpnk volna. Sajnos nem találom azt az oldalt róluk, amit szívesen mutattam volna, de helyette egy filmecskét a Youtube-on.

    http://www.youtube.com/watch?v=WOzzcxlAkuE

     

    Tovább á szerintem, ha valahova külföldre mész. bárhova, mindegy...

    a Helyi ételeket feltétlenül kóstold meg!

     

    Megértem én, hogy spórolni szeretnél, meg megelégszel kevéssel is,de hidd el, hogy az az étel, amit ott eszel, az olyan fantasztikusan marad meg az emlékezetedben...

     

    Azok az ízek, azok a zamatok, azok a füszerek... hiszem, hogy szuperül fözöl, de úgy, mint ott...

    Konkrét példa: tengeri herkenytüt úgy, és olyan frissen és olyan jól elkészítve sehol nem fogsz enni, mint tengerparton/mellett.

    Megveheted pl. pesten is, de az amennyit már utazott, meg hogy menniyt volt hütve, stb.

     

    Naja. A te dolgod...

     

    En bárhova megyek, a kulináris élményeket az égvilágért ki nem hagynám.

    Inkább veszek egy tábla csokival vagy egy darab ruhával kevesebbet, ( pl) de ott helyben elmegyek enni. Meg ha az utcákon kóborlok, megnézem honnan jönnek ki a legtöbben ennivalóval a kezükben, és ott biztos én is veszek valami harapnivalót.

    Most hogy ezeket olvasom, nekem is kedvem támadna menni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965737 (18)
    2011-11-20  13:56
  11. 2011. november 20. 22:2825.

    Tény, hogy vannak Magyarországhoz hasonló helyek - pl. én Prágát és Párizst is Budapesthez tudnám hasonlítani. Attól függetlenül tetszett, minden újdonságra nyitott vagyok és minden másodpercben felfedezek valami különlegeset, de azért nem annyira durva a különbség, mintha New Yorkban vagy Mexikóban sétálgatnék. 

    Nekem Róma és Stockholm a favorit eddigi városlátogatásaimból. Róma annyira hihetetlenül hangulatos - gyönyörű kis macskaköves utcák, sikátorok, 100 méterenként egy szökőkút, rom, imádtam!  Stockholm pedig a másik véglet - mindenhol víz, 14 szigetre épült, mindegyik különböző, de a csodás kék tenger még jobban feldobja! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. november 20. 21:4224.

    Abban igazad van, hogy Provance szép, de emennyivel másak a növények, mint mondjuk a Kis-Alföldön? Ugyanaz a fa, ugyanaz a fű, ugyanazok a virágok. 

    Persze, a horvát tengerpart is szép,  de elsősorban annak, aki szereti a sziklákat, a durva kavicsot. Számomra sehol nem ér fel a Földközi tenger  strandjaival, akár európai, akár afrikai oldalon. 

    és igen, elbűvöl a pálmaliget, a narancsültetvény,  és a fa méretű leánderek, fikuszok, a gyümölcstermő kaktuszok látványa. Ilyenben nincs részed a nyugat-európai országokban. Az almafa nem újdonság. Ha utazom, akkor csak olyan helyre, amelyik nem hétköznapi látvány egy kelet-európai szemnek.

    Ha Európa, akkor viszont Wales, Skócia, de Anglia már hidegen hagy. De menni fogok Írországba is, mert annak a hangulata is sajátos. 

    előzmény:
    lujzanéni (23)
    2011-11-20  21:17
  13. 2011. november 20. 21:1723.

    Európa nem csak városokból áll!

     

    Idén Provance-ban és a Verdon kanyonban voltunk. Nem került nagyon sokba és csodálatos.

     

    Európában is nagyon klasz tengerpartok vannak. Horvátország pl. egészen közel van, a délebbre levő szigeteken egészen hosszú a nyár.

    előzmény:
    herne (22)
    2011-11-20  16:50
  14. 2011. november 20. 16:5022.

    En is pont mult heten voltam Amszterdamban, Brusszelben es Zurichben, es egyet kell, hogy ertsek Maximmal, az Europai varosok tenyleg szepek, de tul sok extra elmenyt nem adnak azert. Brusszelben gyonyoru volt a Grand Place (az a szep fo ter), de a tobbi utca azert siman hasonlo volt Pesthez. Zurich meg sok nemet varoskahoz. Amszterdam volt kulonosebb a csinos kis hazakkal, de egy Kenyaval biztos nem er fel.

     

    Plusz az emberi alkotasok kozel sem erik fel azt, amire a termeszet kepes!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965737 (16)
    2011-11-20  12:51
  15. 2011. november 20. 16:0921.

    Hát sajnos jelenleg a repjegyre sem tudok kiadni 150ezret (vagy még többet) és úgy vagyok vele, hogy ha elmegyek a világ végére, akkor nem csak 1-2 helye nézek meg, hanem minél többet, mert valószínűleg többet nem járok arra, ezért úgymond körutazásszerűen lenne érdemes. Egyénileg mennék, nem vagyok híve a csoportos utazásoknak, nem akarok senki idegenhez alkalmazkodni. :)) 

    előzmény:
    herne (10)
    2011-11-20  09:49
  16. 2011. november 20. 16:0720.
    Igen, Egyiptomba is akarok majd menni, de ismerősöm volt "télen" és akkor nem volt az az igazi jó meleg. Egyiptomba ősszel vagy tavasszal mennék, mikor nincs is tikkasztő hőség, meg nincs is hűvösebb, mint ami jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185917 (11)
    2011-11-20  09:52
  17. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. november 20. 13:5919.

    egyébként visszatérve Tunéziára, az tényleg nem sok, az idén tavasszal hozzájutottam pár száz ezer forinthoz, amiből befizettem egy tunéziai útra, de azután végül csak nem jött össze, hosszú miért.

     

    akkor persze utánajártam, hogy milyen és nagyon tetszett, a sivatag, az arab kultúra épületei, és persze ott is a tenger.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. november 20. 13:5618.

    nekem ilyen szempontból a szállás és a kaja majdnem mindegy, mert én úgy vagyok vele, hogy nem a szálláson tartózkodok és amíg ott alszok azt a kis időt kibírom, az élelem megint olyan dolog, hogy bár imádok enni, és főzni is, minden finom ételt megehetek itthon, ha akarok, a nagyon különleges külföldi herkentyűkért amúgy sem vagyok oda, tehát, emiatt nekem az olcsó kategória tökéletesen megfelelne.

     

    Nem tudom, én, ha eljutnék egy gyönyőrű egzotikus tengerhez, én azzal is megelégednék, ha csak nézném az óceánt, reggel, mikor felkell a nap, este mikor lemegy, sétálnék a parton, a környéken, és szívnám magamba az "ottani illatokat", ahogyan fogalmaztak korábban az előző hozzászólásban.

     

    Persze lehet, hogy így látatlanba csak egy "illúziót" kergetek, nem tudom, ebben az tudna segíteni aki járt már ilyen helyen.

    előzmény:
    margo1958 (17)
    2011-11-20  13:06
  19. 2011. november 20. 13:0617.

    Nehéz jó tanácsot adni, mert nagyon különbözőek vagyunk. Mindenkinek más a fontos, mást szeretne látni, mást megismerni..... 

    Én már "öreg róka" vagyok, vannak ilyen-olyan utazási tapasztalataim. Tényleg itthon is nagyon sok szép hely van, csodálatos Magyarország, egy élet is kevés megismerni, felfedezni, de... Semmivel nem olcsóbb, mint egy külföldi út,sőt! 

     

    - Pl. egy erdélyi út mindennel együtt kijön kettőtöknek (szervezett utazással, ahol odavisznek a látnivalókhoz) és felejthetetlen élmény  

    -Vagy ha tengerpart, más kultúra hiányzik, akkor Tunézia szintén két főre már nagyon jó szállodába teljes ellátással kijön 250000-ből, és ott is garantált hogy sok látnivaló van. 

     

    Sorolhatnám még tovább is, de nincs sok értelme, mert nem is erre vagy kíváncsi.

    Én a többszöri utazásra szavazok, mert az is lehet szuper, és a nagyon várt is sülhet el rosszul, és akkor nagyon tud fájni.

     

    Imádok utazni, talán ezért is ez a véleményem, meg a fiatalkori rossz tapasztalataim. Akkor is utaztunk, nehezen gyűjtöttük össze a rávalót, nem futotta drága szállodára, ellátásra. Sokat láttunk, de mindig ott volt bennem egy kicsi elégedetlenség, mert nem engedhettem meg magamnak olyanokat, amiket szerettem volna. Ne gondolj nagy dolgokra, csak pl. nem ülhettem be egy kávézó teraszára, nem vehettem meg a gyereknek egy egy olyan dolgot, amit ő nagyon szeretett volna. Úgy éreztem, hogy egy csomó pénzembe került az utazás ahol azzal kellett szembesülnöm, hogy milyen szegény vagyok.  

    Szerencsére ezen túl vagyok, más a fontos az utazásaimnál, de  ilyen apróság miatt is el lehet rontani egy utazást. Ezeknél az egzotikus utaknál a feltüntetett árak csak az alap, ha látni is akarsz valamit, akkor még mélyen zsebbe kell nyúlni.

     

    Szóval, én először szervezett kisebb utakat ajánlok. Nem értek egyet azzal, akinek Európa egyenlő Magyarországgal! Bárcsak annyi pénzem lehetne, hogy Európán belül kedvemre utazgassak! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965737 (13)
    2011-11-20  11:35
  20. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. november 20. 12:5116.

    ha hiszitek, ha nem nekem ez már hosszú évek óta tartó dilemma, eddeg azért tettem tallonba őket, mert pici babáztam évekig és így szóba sem jöhetett, most, hogy 1 éve újra munkába álltam, már ezen kezdtem el újra törni a fejem, álmom Kenya, vagy Tanzánia, mindegy melyik, csak egy szafari legyen benne, és olyan tengerpart, ahol fehér a homok, legyezőpálmák díszítik a partot, nincs túlzsúfolva turistákkal.

     

    rengeteg útifilmet megnéztem, utána olvastam neten, képeket töltöttem le róluk és nem ment el a kedvem, csak amikor az árat megnéztem

     

    azután elkezdtem európai tengerpartokat nézegetni, de egyet sem találtam, ami hasonló lenne, de hogy is lenne, hiszem az nem trópusi éghajlaton van.

     

    Vonz még Egyiptom is, az talán nem olyan drága, a sivatagot is megnézném, de ugye ez sem európai.

     

    Egyébként erről nemigen beszélek a környezetemben, hisz nincs még egy olyan ember, mint én, aki ilyen álomkat szövöget, és abszolút nem nagyzolásból vágyódom rá, SŐT, el sem mondanám, hogy ott voltam.

     

    ahogyan írjátok, hogy európa egy kicsit hasonlít Magyarországhoz, van benne valami, viszont, ami így utánajárásom alatt megfogott az Olaszország (Nápoly, Róma, Sorrentó, Capri szigete, Korzika) Ide el mennék szívesen, valahogyan ennek nagyon nagy hangulata van.

     

    Igazából a fix. utazásra félretett összeg mellett belföldön is el mehetnénk pár helyre  ezt tettük az idén is (fürdő, hegyi túra, barlang, állatkert), , és én nagyon jól éreztem magam, és nagyon olcsón kijött, úgyhogy mellette már gyűlt a "nagy útra való"

    előzmény:
    pszichothriller (15)
    2011-11-20  12:17
  21. 2011. november 20. 12:1715.

    Nem értek egyet azzal a véleménnyel, hogy az évekig tartó spórolás nem hozza meg a várt élményt. Igenis ezek az egzotikus országok annyira szépek és különlegesek, mint amennyire képzeli azt az ember. 

    Nem okoz csalódást.

    Főleg, ha ennyit vártál rá, akkor én a "minél távolabbra" szavaznék.

    Igaza van Maximnak, az európai városok nem különbek a magyar városoknál, ugyanaz a sétálóutca, szép épületek, de nem nagy durranás. Ezeket itthon is megtalálod.

    Ha mégis közeli úticélt választasz, akkor szerintem tengerpartra (is) menj és repülővel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965737 (1)
    2011-11-20  08:12
  22. 2011. november 20. 11:5214.

    Szia :)

     

    Csak bátran vágj bele a saját szervezésbe is, a neten mindent el lehet intézni. 

     

    A helyedben a következőképpen "szoktatnám" magam az utazásokhoz:

    1. pár napos társasút valamelyik közeli helyre (pl. Erdély, vagy Adria)

    2. pár napos magánszervezésű messzebb, repülővel (pl. Párizs, London, Köln, Madrid, Barcelona, Helsinki, stb.)

    3. kicsit hosszabb magánszervezésű mondjuk Mallorcára, a török tengerpartra vagy Egyiptomba

     

    Ezek után el tudod / tudjátok dönteni, h nektek megéri-e a több éves spórolás egy ázsiai vagy új-zélandi útra, vagy inkább mentek évente egyszer-kétszer közelebbi helyekre :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965737 (13)
    2011-11-20  11:35
  23. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. november 20. 11:3513.

    akkor konkrétabban vázolva:

     

    az idén februárban kezdtem el érdeklődni az utazások felé, és nagyon-nagyon sok hozzászólást, oldalt megnéztem ezzel kapcsolatban.

     

    Majd májusban nyitottam egy betétészámlát, amire havi 20ezer forintot különítettem el, ez csak utazásra, maradna több is, csak sokszor az kell másra, pl, autó jav., vagy más váratlan kiadás

     

    akkor ha számolok: ez évi 240 ezer forint, ha még sikerül gyűjteni, akkor legyen 300 ezer.

     

    egy egzotikus út 200 ezernél kezdődik, ehhez jön az illeték, így 300 ezer minimum van egy hétre, ez kettőnknek 600 ezer, akkor az ottani költés, programok, még plussz, úgyhogy ez min. 2, de inkább 3 év, hogy ketten eltölthessünk 1-2 hetet egy ilyen helyen.

     

    ezzel szemben (mivel én kisvárosban lakom, nekem a nagyobb városok pl. Szeged, Debrecen, Pest 2-2,5 órára vannak), így a helyi utazási lehetőségekről érdeklődtem, és szerencsére tőlunk is szerveznek utakat, több ismerősöm volt már velük és nagyon jók szoktak lenni.

     

    Ilyen országok: Ausztria, Szlovénia, Horvát tenger, Kárpátalja, Prága, Erdély, Dolomitok, Szloválkia, Krakkó, illetve most téli síutakat is szerveznek, ezek helyből indulnak 6-7 naposak, félpanzióval, idegenvezetéssel, belépőkkel együtt max. 150 ezer forint kettőnknek!!!

     

    Akkor a megyeszékhelyről, ami 40 km-re van tőlünk is indulnak távolabbi buszos körutak: francia, olasz, spanyol, benelux, ezek kb. 200-250 ezer kettőnknek, de megnéztem, hogy ennyiből Pl. Tunéziába is el tudnék menni, vagy esetleg szűken egyiptomba.

     

    Hát ennyi!

     

    A saját szervezést nem merem még bevállalni, mert nulla tapasztalatom van ezen a téren, sajnos. (bár lehet, hogy bele kellene vágni...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. november 20. 11:3512.

    Kérdés, hogy miért utaznál? A látnivalóért, vagy a hangulatért? 

    Én mindenképpen a távoli(bb) ország mellett teszem le a voksom.  

    Az európai kultúrkörbe tartozó országok nem adnak annyi látnivalót, ami különösebben megdobogtatná a szíved. Gyakorlatilag majdnem ugyanaz az építkezési stílus, ugyanazok az emberek. Az eltérés minimális. Én nem tudok elájulni az Eiffel toronytól, a hamburgi kikötőtől, a Piccadilly Circustól,

    más nyelven íródott az üzletek felirata, de ennyi.

    Ellenben lenyűgöz Törökország, Maroccó, India, Egyiptom és társai.  Más az építkezési kultúrájuk, mások az emberek, mások az illatok. Egy európai ország pont olyan szagú, mint Magyarország. 

    Az egzotikus országok annyira jellemző illatúak, hogy ez is örök élmény maradhat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965737 (1)
    2011-11-20  08:12

Címlap

top