Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kréta szeptemberben

Narancspart
Létrehozva: 2011. július 30. 17:52

Sziasztok!

Mivel úgy néz ki, hogy szeptemberben mégiscsak eljutunk nyaralni, úgy gondoltam olyan hely után kéne néznem, ahol még akkor is meleg van.

Kréta szigetére esett a választásom.

Kérem azokat akik már jártak ott, osszák meg velem a tapasztalataikat.

Valóban jó még ott az idő szeptember közepén?

Melyik részére érdemes menni, illetve melyik városba? Tényleg nem érdemes félpanziót befizetni?

És végül, Ti melyik utazási irodánál foglaltatok, elégedettek voltatok mindennel?

 

Nekem még minden újdonságnak számít ezzel kapcsolatban, így minden hozzászólásnak örülök. (Egyébként nagy Görögország rajongó vagyok, de távolabbi, repülős helyen még nem jártam.)

És olyan jó beszélgetni egy gyönyörű helyről. 

 

Köszönöm! 

Narancspart 

 

  1. 2014. szeptember 20. 10:38195.

    Sissi Palm Bay apartman Hotel, Kréta keleti felén a tengerparton fekszik egy pálmaligetben. Érdemes kocsit bérelni, mert sok látnivaló van: Mallia, Milatos stb.

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  2. 2011. augusztus 15. 20:13194.
    Írtam privit.
    előzmény:
    annina. (193)
    2011-08-15  19:57
  3. 2011. augusztus 15. 19:57193.

    igazad van, a két oldal szerint tényleg két csillagos, én ezt nem vettem észre, csak a véleményeket olvastam, meg a fotókat néztem meg.

     

    A Cosman saját oldalán viszont 3*-ot ír. 

     

    Narancspart: hát inkább úgy mondanám hogy alváson kívűl nem sokat töltöttünk ott.

    alig ettünk ott valamit és egyáltalán nem siettünk soha vissza hogy odaérjünk, annyira rossz volt.

     

    Na azért én kíváncsi vagyok hova mentek végül, és remélem összejön!!

    előzmény:
    eperke68 (192)
    2011-08-15  17:25
  4. 2011. augusztus 15. 17:25192.
    A Cosman kétcsillagos a tripadvisor meg a holiday szerint is, a Kartago minősíti háromra. Tavaly mi is nézegettük, onnan is emlékszem. Végül mi egy háromcsillagos melett döntöttünk, ami tavaly nagyon jó volt, de idén pl.lehúzzák.Én is mindig próbálok minnél jobban utánanézni, de így is érhet csalódás.
    előzmény:
    annina. (190)
    2011-08-15  16:16
  5. 2011. augusztus 15. 17:08191.

    Sziasztok!

     

    Eperke: gyönyörűek a Te képeid is, jólesik nézegetni őket ebben az itthoni nyár nélküli időben. (bár ma pont volt egy csomó elintéznivalóm,  a szomszéd nagyvárosban, erre ma 40 fok van itt, ömlött rólam a víz mire hazaértem.)

     

    Annina.: hát igen, azért a táj, meg a környezet bőven kárpótolni tudja az embert, de azért csak bosszantó lehet egy hétig egy ilyen hotelben. Bár szerintem az evésen kívűl nem lehetettek ott sokat. 

    Ez már a 620. féle változatunk az idei nyaralásra, úgyhogy most már nem kiabálok el inkább semmit, ha összejön, és megyünk akkor az időpont ugyanaz...bevallom már kicsit belefáradtam a nyaralással kapcsolatos dolgokba, keresgélés, fórumok, irodák...

     

    Lányok nekem a Chrissis képek tetszenek a legjobban, az meseszép lehetett! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. augusztus 15. 16:16190.

    Nem , Krétát nem bántam meg de a hotelt igen. A hotel amúgy 3* volt, nem 2, és én voltam már szép 3*-ban is. A kaja nem is érdekelt annyira egyébként mint inkább a lepusztult szoba és fürdőszoba. Az ételeket azért írtam olyan részletesen le mert Narancspart kifejezetten kérte hog ymajd részletesen számoljak be mindenről.

     

    A holidaycheck-et én is elolvastam meg a tripadvisort is. De erre egyik sem készített fel.. hiába nem lehet mindenre felkészülni..

     

    A te fotóid is nagyon szépek.

    előzmény:
    eperke68 (183)
    2011-08-15  09:22
  7. 2011. augusztus 15. 09:56189.
    Knossos--->
    előzmény:
    eperke68 (188)
    2011-08-15  09:51
  8. 2011. augusztus 15. 09:51188.
    Görög élvezetek
    előzmény:
    eperke68 (187)
    2011-08-15  09:45
  9. 2011. augusztus 15. 09:45187.
    Chrissi
    előzmény:
    eperke68 (186)
    2011-08-15  09:43
  10. 2011. augusztus 15. 09:43186.
    Vai---->
    előzmény:
    eperke68 (185)
    2011-08-15  09:41
  11. 2011. augusztus 15. 09:41185.
    Pár kép....Gouves
    előzmény:
    Narancspart (181)
    2011-08-14  22:36
  12. 2011. augusztus 15. 09:25184.

    Beraktam egy linket is, a Holiday check.-ről, de nem engedi..

    Mindig itt nézem meg a hoteleket.

    előzmény:
    eperke68 (183)
    2011-08-15  09:22
  13. 2011. augusztus 15. 09:22183.

    Nagyon sajnálom, hogy a szálloda nem jött be, de egy kétcsillagos hotelnél nem fizetnék be all inc.-ra...nyilván nem olyan a választék, mint egy többcsillagosnál. Itt azért nem olyan rossz a minősítése. Mondjuk ez a tulaj viselkedését nem mentesíti

     

    De azért gondolom nem bántad meg, mert Kréta csodálatos

    Szépek a képied,már holnap visszamennék...

    előzmény:
    annina. (182)
    2011-08-15  05:26
  14. 2011. augusztus 15. 05:26182.

    Szia Narancspart!

     

    Szerintem jól döntöttetek, nem akartalak nagyon lebeszélni azért nem írtam neked , de mivel most augusztus elején is volt két olyan nap, amikor nem volt olyan meleg, szerintem lehet hogy szeptemberben több is van, pláne hogy folyamatosan fúj a szél, azért az már egy pár fokkal hűvösebb időben nem lehet olyan kellemes.. 

    De ezt nem azért írom mert nem szép, csak a tényeket írom le, amúgy  én el voltam ájulva, tetszett a helyiek hangulata, a környezet, a változatosság (ja és tök zöld volt a sziget, nem volt kopár! )  és fájó szívvel jöttem haza, tehát egyszer mindenképp el kell oda menni!!

     

    Huhh, hát a Cosmanba jobb is hogy nem mentek, szerintem a tulaj nem normális, egyik este úgy csapta oda nekem a fehérboros poharat a pulthoz hogy azt hittem széttöri.. esténként becsípett, akkor még érdeklődően meg is kérdezte hol voltunk aznap stb., aztán meg másnap megint mogorva volt.

    Szerintem egy szálloda tulajdonos nem engedheti ezt meg magának.

     

    Azért az meg milyen már hogy a snackbe fagyi tartozik bele semmi más?

     

    Ja, és amit még nem írtam, hogy vacsorával kezdtük az odaérkezés napján, a hazautazás napján pedig 6-ra jött értünk a busz hogy kivigyen a reptérre, erre amikor tartott az ebéd, akkor közölte hogy ezzel vége az All inclusivenak, tehát ha este 6-ig még bármint akarunk inni (vizet is akár és egyébként nem iható ott a csapvíz) akkor azért fizessünk.. komolyan lassan már azt is nagy kegynek éreztem hogy egyáltalán megvárhattuk ott a medence partjánál a buszt..

     

    Na de a negatív élményeim tényleg inkább csak a szállás/ellátásunkhoz tartozott, KRÉTA tényleg gyönyörű!!!

     

    És mit találtatok ki végül hova mentek?

    előzmény:
    Narancspart (181)
    2011-08-14  22:36
  15. 2011. augusztus 14. 22:36181.

    Szia Annina,

    hát gyönyörű helyen voltatok! Azért mondom így, mert sajnos elpártoltunk közben Krétától..Úgy beszéltük meg, hogy jövőre összehozunk egy repülős utat, de idén inkább mennénk olyan helyre, ahová autóval is el lehet jutni, természetesen maradna Görögország.

    Sajnálom én is, mert eléggé beleéltem magam, de azzal kezdődött, hogy a szállások közül lassan egyik sem tetszett már, annyi rossz véleményt olvastam főleg a kajáról, hogy teljesen döntésképtelen voltam - egészen tegnapelőttig Krétáztam még. Akkor ugye megfogalmazódott a gondolat, hogy én ott mennyi mindent meg szeretnék nézni, és hogy az rengeteg pénz minden napra autót bérelni, mert mi szeretünk menni, szerintem a párom meg is bolondulna ha folyamatosan csak a parton ülnénk. Aztán ahogy keresgettem, már a kajáról lemodtam - az általad irtak miatt is - és igyekeztem apartmanokat nézegetni, az meg nem éri meg kaja nélkül annyiért.

    Szóval a végén már annyira kinlódtam és nem tudtam hogy mi legyen, hogy a kedvesem felajánlotta, hogy mi lenne ha idén még autóval mennénk, válasszunk egy megközelithető helyet, és jövőre repülő. Aztán ebbe maradtunk, most azt szervezzük.

     

    A fotók tényleg csodálatosak, kicsit irigykedem is ám, de a görögség nekem is meglesz, csak valahol a szárazföldön. 

    Egyébként már ott tartottam, hogy oda megyünk mi is a Cosmanba. A kajáról meg sejtettem, hgoy nem az igazi.

    Hozzál még képeket, mivel az én topicom attól benézek még sokat és várom, hogy mesélj! 

    Majd írok privit is!

    puszi 

    előzmény:
    annina. (180)
    2011-08-14  22:06
  16. 2011. augusztus 14. 22:06180.

    Ami még eszembe jutott, elég sok értékelő oldalon olvasgattam mielőtt indultunk és sokan panaszként írták hogy a tengerpart felett szállnak le a repülők és nagyon zavaró a zajuk és nagyon sűrűn jönnek, meg hogy a kabócák milyen hangosak . Ezek tényleg így vannak, de engem pl. nem zavart.

     

    Korfun pl, sok macska volt az utcán, itt is elég sok van, viszont elég sok kutya is.(barátságosak)

     

    A tzatziki itt Krétán pedig érdekes volt mert nagyon kevés és kockára vágott uborka van benne, (Korfunk pl. csíkokra vágott volt és sok) a joghurtjuk viszont nagyon finom és itt az gyroshoz vagy bármilyen ételhez  nem tztatzikit tesznek mellé automatikusan hanem csak magában ezt a joghurtot. Paradicsom és uborka szelet itt is van mellé.

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  17. 2011. augusztus 14. 22:00179.
    ...
    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  18. 2011. augusztus 14. 21:55178.
    fotók
    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  19. 2011. augusztus 14. 21:51177.
    fotók VAI-ról
    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  20. 2011. augusztus 14. 21:47176.
    fotók még
    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  21. 2011. augusztus 14. 21:43175.
    fotók
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. augusztus 14. 21:34174.

    Sziasztok, megjöttem.

     

    Látom Narancspart, közben már elkezdtél döntésre jutni, nagyjából átolvastam amiket írtatok.

     

    Stalisról sajnos nem tudok mit írni, ahogy visszagondolok kétszer mentünk kersztül rajta autóval, (amikor kirándulni mentünk) de nem fogott meg különösebben, szerintem elég kis falucska volt, mert csak arra emlékszem belőle, hogy átutaztunk.

     

    Hogy a fő kérdésre  válaszoljak: ALL INCLUSIVE vagy FÉLPANZIÓS ellátást eszedbe se jusson ha alacsonyabb kategóriás szállást keresel.. mondjuk így utólag belegondolva még 4 vagy 5*-nál sem választanék még egyszer.

    Hazafelé beszélgettünk egy férfival a repülőn aki egy 5*-osban volt ugyanabban a városban ahol mi és ott sem volt nagy szám az étel ital.

     

    A mi szállodánk: 3*. a reggeli egy héten át ugyanaz, semmi változatosság:

    Feta sajt és egy másik (szerintem trapista) sajt, egy féle "sonka" amit inkább löncshúsnak neveznék, egy fajta szerintem kukoricás kenyér és egy másik, tartós, szeletelt, pirítósnak. méz, lekvár, egy sima kakaós piskóta és gabonapehely, joghurt. 

    Az elmaradhatatlan narancslé (mondjuk ez máshol is mindig ilyen semmilyen ízű).

     

    az All Inclusive ellátásba alkoholok:

    -Ouzo (ami elég gagyi minőség volt),

    -RAKI (ez ihatatlan )

    -vörös és fehérbor (a fehér nagyon finom volt) .

    -sör

     

    Üdítő : cola, 7up,fanta,soda, és szénsavmentes ásványvíz. ezek csak kipoharazva, tehát éjszakára nem vihettél a szobádba kisüvegeset, erre a célra külön venned kellett.

    Snack: fagylalt. Csoki és vanília felváltva minden nap.  semmi más nem tartozott a snackbe.

    11,02 perckor már nem kaptál már egy pohár vizet sem, mert 11-ig tartott az All inclusive.

    Elég barátságtalan és mogorva volt a tulaj és egyben ő volt a pultos is.

    A hotel kívűlről olyan volt mint a fotókon viszont a szoba teljesen más, mint amilyen fotókkal az akciót hirdették és a fürdőszoba pedig egyenesen lepusztult, és koszos volt. Még jó hogy vittem fertőtlenítő kendőt.

    amikor teljesen nyugodt hangnemben reklamáltunk az idegenvezető (Kartago Tours) egyáltalán nem volt segítőkész, sőt  elég támadóan viselkedett, idézem : " pontosan tudja mit fizettünk ezért a szobákért, és mit csináljon ő, ha csúcsidőben a legrosszabb szobákat is kiadják?" 

    "a szálloda tulajdonos hallani sem akar újabb cseréről, és különben is a standard típusú szobákban is lehetnek eltérések szállodán belül".

    Amúgy belestünk a szállodának már szobáiba, azok tényleg szépek voltak és olyanok mint amilyen fotóval hirdették az akciót.

    Ettől függetlenül nagyon jól éreztem magam Krétán, mert úgy döntöttem hogy nem teszem ez miatt tönkre a nyaralásomat.

     

    Kokkini Hani, ahol mi voltunk egy csendesebb kisváros, ettől függetlenül tetszett, találtunk egy nagyon jó kis tavernát,(persze volt több is, csak nekünk ez lett a favorit) helyi görögök is oda jártak, volt kiszállítása stb. ha esetleg erre a városra esik a választásod akkor majd részletesen leírom merre találjátok. Nagyon jó kávézók  mindenhol ILLY kávéval.

    A főváros Heraklion szerintem semmi extra, legközelebb ha elmennék és Hersonissosban keresnék szállást, szerintem nyaralók szempontjából az volt a legjobb város. Malia pl., sokkal kisebb és kevésbé felkapottnak tűnt szerintem, pedig azt írták inkább jobbnak.

     

    Két egész napos kirándulásra mentünk el.Első nap: Malia,Agios Nikolaos,Sitia és VAI . Agios Nikolaos és VAI nagyon tetszett, az előbbi egy gyönyörű kis kikötő város, nagyon hangulatos, utóbbi pedig a pálmafás beach miatt . 

    Ja, a víz mindenhol nagyon tiszta volt, viszont elég változatos strandok vannak.

    Másnap: Ierapetráig (ez is egy nagyon hangulatos és olyan igazi tradícionális görög város ) kocsival, majd hajóval át Chrissi szigetre, ott már a Líbiai tenger van, fehér homokkal gyönyörű türkíz vízzel, el voltam ájulva. Vainál és Chrissinél nem hullámzott olyan nagyon a tenger, de a többi helyen eléggé.

    a tenger általában 26 fokos volt szerintem, itt Chrissinél viszont 28. A hőmérséklet 30-32 fok, de mivel sokat (szinte mindig) fújt a szél, nem érzed annyinak, két nap lehűlt a levegő 26 fokra, akkor este már kellett a hosszú nadrág, egy este még fáztam is.

    Az egyik hűvösebb napon elmentünk megnézni a Knossosi palota maradványait.. utazási irodánál ne fizessetek be rá, 65 euro /fő volt , mi pedig kihoztuk 12,5 euroból /fő belépővel együtt. A buszok 20 percenként járnak (két főre 3,5 euro volt Kokkini Haniból Heraklionba a jegy, a buszon lehetett megvenni) és nagyon átlátható, információval teli kis buszpályaudvar volt Heraklionban szóval nem kellett nagyon megerőltetnünk magunkat hogy eltaláljunk Knossosba.

    Autót (Hundai  accent)45 euroért béreltünk/nap. Ezt is magunk és nem az utazási iroda által ajánlottat (ők 55-ért mondták). Benzinre figyelni kell, mert szinte kifogyott mire odaértünk az első kúthoz. Nem nagyon foglalkoznak vele hogy hogy viszed vissza meg sem nézték nekünk, de az általános íratlan szabály , hogy kb. annyival vidd vissza amennyivel kaptad.Benzin 1,8 euro/liter. 

    Santorinire a kirándulás 130 euro/fő, oda mi nem mentünk el.

    Árak: Pita gyros: 2,9 euro, Gyros tál (Gyros portion):  7 euro. Csirkemell souvlaki: 6 euro. Ebben két pálcika csirke volt, ha elég egy pálcika, akkor volt egy 3,8 euros változat is. Grillezett csirkemell (ez nagyon nagy adag volt) szintén hasábburgonyával 7 euro. Akkora pizza (normal méret) hogy ketten jóllaktunk belőle feltéttől függően 7-10 euroig.

    Üdítők (dobozos) és soda 1,30 euro. Sörre nem emlékszem. Víz 0,7 euro.  Boltban a víz 0,20 euro. egy 0,7-es kiszerelés. Sör 2,5 euro, Ouzo 6 euro.

     

    Huhhh, egy szuszra egyelőre ennyi jut eszembe, teszek fel fotókat is. Várom a kérdéseket, ha van.

     

    Ja, a Travel Service-el mentünk, induláskor 40 percet ültünk a repülőn, mert nem tudott felszállni a légi folyosó zsúfoltsága miatt , viszont hazafelé mivel már mindenki a gépen volt kb. 15 percel hamarabb elindult.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  23. 2011. augusztus 12. 10:51173.

    Szia!

    Köszönöm a leírást, eddig nekem is Stalis a nyerő, ott van két szálloda is ami tetszik, Malias ajánlat kevés van, de ezek szerin nem is baj, ha Stalis lesz a végcél. A részeg angolokkal volt már Korfunk is tapasztalatom, hát nem igazán kérek belőlük...

    Egyébként Stalis és Malia messze van egymástól? Mármint legyalogolható távon belül?

    Esetleg képek? 

    előzmény:
    rekkan (172)
    2011-08-12  01:03
  24. 2011. augusztus 12. 01:03172.
    Hello, sajnos utazasi irodat nem tudok ajanlani mert kulfoldon elek, azelott meg szlovakiabol utaztunk mindig . Amugy asszem 3 evvel ezelott ruccantam le a baratnommel egy rovid hetre stalisba...nekem tetszett, semmi kulonos, nyugis hely de azert van hova menni este. Foleg oroszokat, szlovakokat, itt ott angolokat lehetett hallani. A tengerpart egesz jo, 2 agy napernyovel 3 euro korul, ami olaszorszaghoz kepest szinte egy alom. Malia sokkal vadabb, tele van diszkoval, barokkal stb, inkabb a britekre oszpontosul, szoval british pub, irish pub egymas hegyen hatan ahol megy az angol tv nagy plazmatvken azt bamuljak reggeltol estig, guinessel a kezben, tobbnyire orditva....bar szerintem szeptemberben lenyugszik a helyzet es inkabb csaladosok vannak, es a tok reszek angol tinilanyok nem fognak elhuzni melletted mezitlab este 10kor. 
    előzmény:
    Narancspart (171)
    2011-08-11  23:14

Címlap

top