Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Színház tanácstalanoknak

Catara
Létrehozva: 2010. október 30. 11:04

Tudom van egy pár régebbi színházas topik, de sajnos nem igazán pörögnek és aktualitásukat is elvesztették.

Így gondoltam jó lenne egy ilyen topik, ahol leírhatnánk mennyire tetszett ill. nem tetszett valamelyik darab, amit mostanában játszanak és láttunk.

 

Én például ebben a színházi évadban még nem jutottam el színházba és elég tanácstalan vagyok, hogy mire is lenne érdemes jegyet venni. A darabok címéből sajnos nem tudom eldönteni, hogy tetszene e, vagy sem, viszont ha olvashatnék a darabokról néhány nézői véleményt akkor az biztos sokat segítene a választásban.

(Engem személy szerint minden érdekel, a klasszikus daraboktól a könnyedebb, vidám darabokig, lehet dráma, vígjáték, musical...stb)

 

Tehát, ki mit ajánl? Kinek mi tetszett (illetve nem tetszett)mostanában?

Várom (várjuk) a véleményeket:)

  1. 2017. február 3. 13:48230.

    Hattyudal,Jozsef Attila szinhaz...szuper...


    Az Angyalfoldi ballada milyen?

    előzmény:
    mazsola7 (229)
    2017-02-03  12:59
  2. 2017. február 3. 12:59229.

    De jó lenne feléleszteni ezt a topikot..:)Ébresztő..:)

  3. 2014. május 13. 20:03228.
    Látta valaki a Kamrában A mi osztályunk c. darabot?
  4. 2014. Április 19. 09:14227.

    Bányavakság - Szkéné

     Ismét egy jó darab, amit csak ajánlani tudok. A már oly nagy sikert aratott Bányavirág második része. Az első rész sikeréhez nagyban hozzájárult a két nagyszerű színész Stohl András és László Zsolt alakítása. A második részben ők már nem szerepelnek, de a színészek itt is kiválóak, bár én korábban őket egy darabban sem láttam ( de ez az én hiányosságom lehet) : Kaszás Gergő, Bozó Andrea...

    Nézzétek meg, nem fogtok csalódni, mi megyünk a trilógia 3. részére is:) 

     

    Kellemes húsvétot!  

  5. 2014. március 1. 15:59226.

    Belvárosi Színház: Hitted volna?  Hernádi + Kern

    Szünet nélkül játsszák, de nem érzed hosszúnak, mert lendületes, nekem jó humorú darab, sok - sok nevetéssel. A színészekkel meg elfogult vagyok..

    előzmény:
    Catara (225)
    2014-03-01  14:58
  6. 2014. március 1. 14:58225.

    Bányavirág - Játékszín

    Megint egy fantasztikus előadás részese lehettem. Ez a drámatrilógia első része és mivel oly nagy tetszést aratott nálunk, így már a másodikra is megvettük a jegyeket. Igaz az nem a Játékszínben, hanem a Szkenében megy, más szereplőkkel,de a kritikákból kiindulva az első részhez hasonlatosan sikerdarab. A Bányavirág Stohl András és László Zsolt főszereplésével egy erdélyi bányafaluban játszódik. Leginkább a humoré, a kacagtatásé a főszerep, mégis egyfajta fekete humor ez, hiába nevetem át a szünet nélküli két órás előadást a végén mégis megrendülten távozom.

     

     

  7. 2014. február 23. 22:38224.
    Catara 192 sz. beírás
    előzmény:
    lidika49 (223)
    2014-02-23  22:36
  8. 2014. február 23. 22:36223.

    Játékszínben  2 darabot láttam :  Acélmagnóliákat, s Az utolsó hősszerelmest.

    Az Acélmagnóliák nagyon tetszett, csak csatlakozni tudok Catara beírásához.

    A másik darab is jó volt,  azonban nekem Hernádi Judit + Hajdu Steve  kettőse jött be jobban.

    előzmény:
    Catara (221)
    2014-02-22  09:12
  9. 2014. február 22. 15:29222.
    Köszi. Ő az, akit nem ismertem.
    előzmény:
    Catara (220)
    2014-02-22  09:10
  10. 2014. február 22. 09:12221.
    Jövő héten én is a Játékszínbe készülök, a Bányavirágról fogok beszámolót hozni, már nagyon várom:)
    előzmény:
    nyugger (217)
    2014-02-16  22:06
  11. 2014. február 22. 09:10220.

    Szia Gerdamama, 

     Adrássy Máté volt, ő eredetileg színész. A téma pedig amit humor tárgyává tett a pedofília volt, amit közönség hangos fújjolással díjazott!

    Egyébként eléggé színpadias, ha lehet így fogalmazni színészes volt az előadása, el tudom róla képzelni, hogy egyébként egy tehetséges színész, de itt a humor színpadán nagyon mellé nyúlt. 

    előzmény:
    gerdamama (216)
    2014-02-16  21:48
  12. 2014. február 16. 22:39219.

     

    Ez az egyik kedvenc filmem (2002-es, Francois Ozon rendezte). A színdarab változatát még nem volt alkalmam megnézni. Illetve kicsit tartok is tőle, mert a film egy igazi sztárparádé volt, és nagyon tetszett a zenéje is. Nyolc remek dal volt benne, mindegyik hölgynek egy-egy. Teljesen egyenrangú szereplők voltak valamennyien.

    Megyek is a YouTube-ra, hátha találok belőle egy kis részletet. Egészen megkívántam.

    előzmény:
    nyugger (217)
    2014-02-16  22:06
  13. 2014. február 16. 22:21218.
  14. 2014. február 16. 22:06217.

    Én a NYOLC NŐT láttam pár hete a Játékszínben, REMEK!

    Attól fogva, hogy kiderül, a szomszéd szobában fekszik egy hulla késsel a hátában, végignevettük az egészet!

     

     http://www.jatekszin.hu/eloadasok/robert-thom as-nyolc-nobunugyi-komedia

    előzmény:
    Catara (1)
    2010-10-30  11:04
  15. 2014. február 16. 21:48216.

     

    Sajnálom, hogy így jártál. Néztem a weblapjukon a fellépőket, de nem tudtam kitalálni, ki lehetett az az otromba, aki elrontotta a hangulatot. Tulajdonképpen kettőről nem tudom elképzelni (attól még lehet, hogy köztük van a tettes), egyről pedig még sosem hallottam.

     

    Tudnék kapásból mondani több stand up-os előadót is, aki szerintem bunkó, de ezek egyike sem volt a névsorban.

    Nem árulod el? Kifúrja az oldalam a kíváncsiság.

     

    előzmény:
    Catara (214)
    2014-02-16  11:05
  16. 2014. február 16. 21:39215.

     

    Kacsóh Pongrác: János vitéz - Erkel Színház

     

    Hagyományos rendezés, néhány apró, fölösleges "poént" leszámítva semmi modernizálás.  Rozoga viskó, daliás huszárok, szép királylány, bájos balerinák, minden a helyén. Korrekt előadás, jobb jelzőt nem találok rá, talán nem is kell keresni. Sok meglepetést nem tartogat.

     

    Azért akadt egy: a francia királyt Haumann Péter játssza. Imádom. Sose gondoltam, hogy valaha képes lesz olyat mutatni, ami nekem nem tetszik. Hát ma képes volt. Tény, hogy ez a szerep igen alkalmas a ripacskodásra, és biztosan rendezői utasításra játszott úgy, ahogy, de akkor is bosszantott.

     

    Telitalálat volt viszont a gonosz mostoha szerepében Kalmár Magda.  Ezer éve nem láttam, azt hittem, már teljesen visszavonult. Remekül játszott, komédiázott (!), öröm volt nézni.

     

    Végül a csemege: Bagó szerepében Szegedi Csaba. Ritkán hallani ilyen szívet, lelket - no és fület - simogató, gyönyörű baritont. Nem csak nekem tetszett, a (teltházas) közönségtől is ő kapta a legnagyobb tapsot, bravózást meg senki más.

     

     

     

       

  17. 2014. február 16. 11:05214.

    Dumaszínház: Tabu est

     

    Voltak jó poénok, lehetett volna ebből akár egy közepesen jó este is, de az egyik előadó -ki az 5-ből pont a középső 3. fellépő volt-  agyoncsapta az egész műsort. Olyan témával viccelt amitől a közönség sokkot kapott. Annyira leesett a kezdeti pörgős, enyhén emelkedett hangulat, hogy az utána érkező két humoristának komolyan meg kellett izzadnia minden kis pozitív visszajelzésért.

    A viszonylag tehetséges másik 4 előadó ellenére sem tudom jó szívvel ajánlani emiatt. Illetve ettől függetlenül sem, mert kevesebb megbotránkoztató téma és kicsit több szellemesebb humor nagyobb hatással lett volna rám. Bár nem tudom mit vártam egy 23órakkor kezdődő Tabu esten?:)

     

  18. 2014. január 30. 11:07213.

    Jó az Erkel akusztikája, és "pofára" is úgy néz ki, mint régen.

    Nyilván a műszaki berendezéseket, a gépeket és mindent korszerűsítettek,  amit kell, de amit a néző lát, az nem változott. A régi formák és színek, csak tiszta és friss. Én örülök neki.

     

    Ha már a felújításnál tartunk, másik nagy szerelmem a Zeneakadémia, ami szerintem ütött-kopott állapotában is gyönyörű volt. Január 12-re volt jegyünk, még december elején vettük, de Rost Andrea betegsége miatt elmaradt az előadás. El is akartam sírni a bánatom a topikon, de aztán visszafogtam magam, néha már így is túltengek...

     

    A Carmenre visszatérve: nem volt "modernizálva", a díszlet és a jelmez is korhű volt. Csak azt a turistacsoportot tudnám feledni! Nem volt zavaró vagy tolakodó a jelenlétük, általában a színpad szélén settenkedtek, csak éppen nem volt az ég világon semmi értelme, funkciója, nem adott hozzá semmit a műhöz.

    előzmény:
    gerbera24 (211)
    2014-01-30  10:02
  19. 2014. január 30. 10:05212.

    Talán nem is reménytelen megnézni , még akkor is ha Szolnok.

     

    Minden évben van 1 hónap, - leginkább a Tháliában- vidéki színházi hónap.

    Hátha pont azzal jönnek fel a szolnokiak.

     

    előzmény:
    Alison1 (208)
    2014-01-26  17:44
  20. 2014. január 30. 10:02211.

    Sziasztok!

    Elég öreg vagyok ahhoz, hogy nyugodtan leírjam : legalább 30x  láttam.Nem volt szezon, hogy ne néztem volna meg.Ezt az újat még nem láttam.

     

    Ezekkel a modern rendezésekkel az a baj, hogy olyan díszletek is megjelennek, aminek a világon semmi köze a zenéhez, illetve a szöveghez.

    Így jártam a Fidelióval. Végül abban maradtunk az unokámmal, hogy behunyt szemmel  ha nehezen is ,de végigüljuk.

    Sajnos  a második felvonásra majdnem teljesen kiürült a szinház, -főleg a külföldiek távoztak.

    Viszont mindenkinek ajánlani tudom Mozart  Don  Jovanni c.művét.

     

    Milyen a felújított Ekel akusztikája?

     

    előzmény:
    gerdamama (202)
    2014-01-05  10:17
  21. 2014. január 30. 09:41210.

    Vasárnap Maraton a Művészetek Palotájában!

    Ezúttal Bach.

    Olcsó és jó. Üljetek be egy órácskára, valamelyik programra még biztosan van hely!

     

  22. 2014. január 30. 09:38209.

    Nem OFF:

     

    Tegnap láttam az Augusztus Oklahomában című filmet.

    A színdarab-változatáról már beszéltünk a topikban évekkel ezelőtt, de még mindig játsszák!

    Nagyon jó, de  "kemény" darab,  aki még nem látta, pótolja be! Számomra az utóbbi évek egyik legnagyobb színházi élménye volt, a legnagyobb  meglepetés pedig Papp Vera alakítása. Vékony, finom jelenség, szelíd őzikeszemekkel. Döbbenetes volt az ordenáré, gyógyszerfüggő, rákosként is láncdohányos, elviselhetetlen sárkány szerepében. Megérdemelten kapta meg érte a bemutató évében a legjobb női alakítás díját.

     

    A filmben Meryl Streep alakítja ezt a szerepet, olyan partnerek közt, mint Julia Roberts, Ewan McGregor, Juliette Lewis, hogy csak a kedvenceimet említsem.

    Nézzétek meg a filmet is!

     

     

  23. 2014. január 26. 17:44208.

    A szolnoki Szigligeti Színházban (kivételesen) egy nagyon jó darabot láttam, aki erre jár, ne hagyja ki: A kaktusz virága.

    Mindenki nagyon jó benne, Kautzky Armand zseniális, Kertész Marcella nekem általában túl harsány, de most visszafogott volt, ahol kellett.... persze a végén beleadott apait-anyait, ahogy szokta, jó volt na!

    Felhőtlen kikapcsolódás, remek zenék.

    Pedig én aztán nem rajongok a komédiákért, de ez tényleg önfeledt szórakozást nyújtott.

  24. 2014. január 25. 21:45207.

    Thalia-Ördöglakat

     

    Gálvölgyi-Nagy Sándor, közepes színészi teljesítmény, az első felvonás mély unalom, második mély csalódás, hiány érzet.

    Nem tudom ajánlani senkinek. :( 

    előzmény:
    Catara (1)
    2010-10-30  11:04

Címlap

top