Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Angol nyelvtanulás külföld

hdr
hdr
Létrehozva: 2010. augusztus 15. 14:37

Sziasztok!

 

Tapasztalatokat várnék külföldi nyelviskolákról. Leginkább London érdekel, de minden más is jöhet :) Nyelviskolával mentetek, egyénileg, hol laktatotok, tanácsokat stb.. Gondolkozom egy 2-3-4 hónapos intenzív angol tanfolyamon, van esetleg valaki akit még ez érdekelne?Jó lenne találni egy útitársat :)

 

Köszi a válaszokat.

  1. 2016. Április 30. 13:4932.

    Angol tanulás? Nyelvtanári vélemény: Angol magánórák (face-to-face vagy Skype - ha szakmai segítséget igényelsz) és Angolos BLOG (amit bárhonnan elérsz és ingyenes) : szókincsfejlesztés, nyelvtani magyarázatok és gyakorlatok, nyelvvizsga típusú feladatok, kultúra, zene, videók, filmek, újságcikkek világhírekkel, szólás-mondások, kvízek, EnglishOnline Facebook: azaz MINDEN, AMI ANGOL! Nyelvtanulás és szórakozás egy helyen! Mindenki a lehetőségei szerint választ! :) KATT a honlapra! KATT a BLOGRA!



     

  2. 2015. január 14. 17:0631.

    Sziasztok! Kicsit régi a topic, de hátha valaki olvassa. Szóval én voltam egy angliai tanfolyam alternatívájaként működő programon Lengyelországban. Egyhetes program volt, napi 12 óra egyéni nyelvgyakorlással, anyanyelviekkel, akik 5-6 különböző országból (Anglia, Írország, Ausztrália, stb.) érkeztek. Elég intenzív és fárasztó, de tényleg látványos a fejlődés szóbeli nyelvtudásban, magabiztosságban. Láttam, hogy idén Magyarországon is indulnak, szóval ez érdekes lehet annak, aki külföldben gondolkozik. Angloville a neve. Nem olcsó, de külföldi kurzusoknál utazást és szállást egybevetve azért barátibb. a közönség ezért sokszor cégvezetőkből, orvosokból, ügyvédekből áll. Sok sikert!

  3. 2010. augusztus 15. 22:2630.

    Igen, olvastam, csak azért érdekel az ESOL is, mert munkavállaláson is gondolkodom a későbbiekben és minden hasznos info jól jöhet.

     

    Még egyszer köszi minden infót, nagyon kedves tőled, hogy veszed a fáradságot és segítesz!

    előzmény:
    emma33 (28)
    2010-08-15  22:11
  4. 2010. augusztus 15. 22:2029.

    Köszönöm az infókat!

     

    Közben megnéztem a suli katalógusát is, és láttam, hogy délután is vannak foglalkozások, tehát a munka ugrott.

    Egyébként a kurzusok ára jóval kedvezőbb azokhoz képest, amiket eddig láttam, csak attól tartok, hogy az ősziről már lecsúsztam. :(

    Tudom, hogy rengeteg más suli is van, de ugye a bőség zavarában nehéz választani, főleg, hogy jó is legyen és viszonylag elfogadható árú.

    előzmény:
    emma33 (24)
    2010-08-15  21:53
  5. 2010. augusztus 15. 22:1128.

    de írtam még délután, hogy ESOL azoknak van, akik itt élnek, önkormányzati adót fizetnek, csak nem angol az első nyelvük

    tehát birminghamieknek

    nektek EFL tanfolyamot kell keresni, ha nyelvet akartok tanulni 

    tehát angol mint idegen nyelvet 

    előzmény:
    emma33 (27)
    2010-08-15  22:06
  6. 2010. augusztus 15. 22:0627.

    a 25.-nél nem linkelte azt be, amit kikerestem

    bal oldalon ír be a keresőbe, hogy ESOL, Adult learning courses, All part-time és Birmingham

     

    és akkor kikeresi, hol van ilyen 

                                     
     

    előzmény:
    emma33 (25)
    2010-08-15  22:00
  7. 2010. augusztus 15. 21:5324.

    1. 1-2 hónapra szerintem gyakorlatilag semmi, de ezek intenzív tanfolyamok, egész napos órákkal, tehát nem tudsz mellette dolgozni is. Amúgy se nagyon van munka mostanában,  recesszió, munkanélküliség... sajnos. 

     

    2. Dolgozni legalább félévre érdemes kijönni, de szerintem most arra sem - ahogy írtam, nagyon nehéz munkát találni. Persze, attól függ, milyen munka, milyen végzettséged van stb. Én most Angliába biztos nem indulnék el munkát vállalni. 

     

    3. ESOL - ehhez itt kell élned, itteni lakcím kell. Mindig szeptemberben kell jelentkezni, és nincs sok hely, szóval sietni kell. Középhaladóig (azzal bezárólag) 8 font per óra, tehát heti 32 font a 2x2 óra. Egyévesek a kurzusok, vizsgát kell tenni év végén, aztán ha átmentél, következő évben a következő szinten folytathatod. Ha nem jársz rendesen vagy  nem készülsz, eltanácsolhatnak, hogy ne vedd el a helyet másoktól, akik tanulnának.

     

    Mindjárt keresek egy honlapot, hogy hol tudsz utánanézni Bham-ben az ESOL-nak, jó?    

    előzmény:
    *sunflower* (22)
    2010-08-15  20:40
  8. hdr
    hdr
    2010. augusztus 15. 21:1623.

    Sziaaa,

     

    S a remény felcsillan :) Mikorra terveznéd? Infókat pls privibe :D 

    előzmény:
    *sunflower* (22)
    2010-08-15  20:40
  9. 2010. augusztus 15. 20:4022.

    Szia!

    Nagyon örülök a topiknak, engem is érdekel minden hasznos információ ezzel kapcsolatban.

    Tavasz óta tervezgetem, hogy kimennék 1-2 hónapra nyelvtanulás céljából, eddig az tartott vissza, hogy nincs kivel.Lehet, hogy megoldódik a probléma??

     

    Emmától kérdezném, hogy van-e esély arra, pl Birminghamben, hogy munkát is találjak ilyen rövid időre, mert jól jönne ha a tanulás mellett lehetne valamennyi pénzt is keresni.

    Illetve említetted az ESOL kurzusokat, ez is érdekelne.

    előzmény:
    hdr (1)
    2010-08-15  14:37
  10. 2010. augusztus 15. 19:0521.

    link: az oldal alján a Brasshouse-tól kép

     

    szerintem mindenképpen nézz meg más lehetőségeket is, sok van Angliában, és úgy válassz

    nagy különbségek lehetnek árban, szolgáltatásban stb.

     

    de a  Brasshouse-ban a tanítás színvonala jó, annyit tudok :-DD

     

    egyébként otthon is lehet intenzív angol tanfolyamokra menni, anyanyelvi tanárokkal

    lehet, úgy olcsóbb, ha az is érdekel

    pl. az International House Pesten

     

     

    sok  sikert! 

    előzmény:
    hdr (19)
    2010-08-15  18:32
  11. hdr
    hdr
    2010. augusztus 15. 18:3219.
    Épp most olvasom az iskola pdf tájékoztatóját. Bíztató :) De az árakban nem nagyon tudtam kiigazodni, de uram hazajön megkérem, hogy fordítsa le nekem :D A prospektusba a képek valami gyönyörűek, nem csodálom, hogy szeretsz itt élni :) Nekem a nevezettességek nem annyira fontosak, amit meg meg kell nézni, azt megnézem, ha utazni kell akkor is :) Mostmár csak kellene találnom valakit aki velem tart, mert a legnagyobb gond, hogy egyedül nem merek kimenni :S
    előzmény:
    emma33 (18)
    2010-08-15  18:22
  12. 2010. augusztus 15. 18:2218.

    Biztos, hogy olcsóbb a  családi szállás itt, mint Londonban. Viszont ha konkrétan londoni múzeumokat, nevezetességeket akarsz menetközben megnézni, akkor nyilván nem olyan jó. Egyébként 2 óra vonattal vagy busszal London.

     

    De itt is vannak nagyon jó színházak, múzeumok, töredék annyiért pénzben, mint London. Vásárolni meg mennyország, ha valaki arra harap, minden van, 3-4 emeletes Zara, Next, stb., és Európa egyik legnagyobb bevásárlóközpontja, a  Bullring, a belvárosban.

     

    Nagyon jó éttermek tömkelege és nagy nyüzsgés! :-DD Viszont gyorsan kint vagy a  természetben, ha túrázni akarsz vagy csendet. Itt is, mint Londonban, hatalmas parkok. Én szeretem. A férjem angol különben, már viszonylag régóta itt vagyok, a kislányom is itt született.   Na, őneki aztán pont jó Birmingham, 6 éves, napi 2 frankó gyerekprogram a vakációban, övé a világ. Tavaszi szünetben pl. minden nap mentünk gyerekszínházba, ingyen! Uszoda is ingyen van neki, gyerekkönyvtári programok, tündérkeresés az erdőben - jó, ez neked nem lesz lényeges, csak mesélem. 

     

    Ja, mint látod biztos azóta, vagy július, vagy augusztus, vagy július-augusztus (a kéthónapos, amit Te kérdeztél) mindig a nyári intenzív a Brasshouse.  

     

    Írj nekik és kérj egy jelentkezési lapot, meg prospektust, aztán ha tárgytalan, eldobod.  

     

    Én magyart és ESOL-t tanítok, de látom az EFL-es tanárokat, nagyon jó programokat meg órákat terveznek, és segít az intézet a hivatalos papírokban, orvos stb. is.  Bár EU útlevéllel sok intéznivaló nincs.  Home citizen-nek számítasz.  

    előzmény:
    hdr (14)
    2010-08-15  17:59
  13. hdr
    hdr
    2010. augusztus 15. 18:0817.
    de szééépp :) S te még mindig ott tanítasz?
    előzmény:
    emma33 (13)
    2010-08-15  17:54
  14. 2010. augusztus 15. 18:0116.
    előzmény:
    emma33 (15)
    2010-08-15  17:59
  15. 2010. augusztus 15. 17:5915.
    előzmény:
    emma33 (13)
    2010-08-15  17:54
  16. hdr
    hdr
    2010. augusztus 15. 17:5914.
    Nagyon jól hangzik, mert nem lenne mindegy, hogy mennyibe kerül :)
    előzmény:
    emma33 (13)
    2010-08-15  17:54
  17. 2010. augusztus 15. 17:5413.

    http://www.britishcouncil.org/accreditation-az-list.htm

     

    ezt a második linket nem rakta be

    igen, birminghami vagyok, a Brasshouse-t nagyon jól ismerem (tanárként) 

     

    úgyhogy kérdezz, ha van még valami

     

    Birmingham olyan, mint egy kis London 

    de jóval olcsóbb az élet és az emberek nagyon barátságosak

     

    mindjárt keresek a belvárosról valami kis filmet, és a Brasshouse ott van a központban

    előzmény:
    emma33 (12)
    2010-08-15  17:48
  18. 2010. augusztus 15. 17:4812.

    ez a British Council honlapja

     

    http://www.educationuk.org/english

     

    és itt a BC által ajánlott és  akkredikált nyelviskolák (magán és állami iskolák) listája

    rajta van a Brasshouse, és még egy csomó, a bőség zavara

     

     

    befogtam

     

    :-DD 

    előzmény:
    emma33 (9)
    2010-08-15  17:31
  19. hdr
    hdr
    2010. augusztus 15. 17:4711.
    szuper, köszönöm :) nézem! Akkor ezekszerint te kint élsz?
    előzmény:
    emma33 (10)
    2010-08-15  17:40
  20. 2010. augusztus 15. 17:4010.

    szóval nézegess itt

    lényeg, hogy ilyen kurzust EFL néven keress (English as a Foreign Language) 

    nem: ESOL Skills for Life, az a kint élőknek  van(English for Speakers of Other Languages) 

     

    ha valaki kiköltözik Angliába pl. félévre-évre, és munka stb. mellett szeretne, az ESOL kurzusokat keressen, heti 2x 60 perc, óránként 8 font, de vannak esetek, ahol ingyenes

    a helyi önkormányzat Adult Education Centre-jeiben

    középfok felett ingyenes, legalábbis Birminghamben 

     

    ezt nem neked írom konkrétan, csak hátha olvassa valaki, aki ebben a cipőben jár 

    előzmény:
    emma33 (9)
    2010-08-15  17:31

Címlap

top