Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Németországba kijutni

Mókulika
Létrehozva: 2010. Április 24. 11:38

Sziasztok!

Olyan véleményére/tapasztalatára lennék kíváncsi, akik szoktak Németországba utazni.

A párom kint van, és kimennék hozzá egy hétre, csak nem tudom milyen közlekedési eszközt válasszak.

Néztem már a busz és vonat menetrendeket is, hát kb. ugyanolyan áron lenne mindkettő, nem tudom melyikkel érdemesebb utazni, és főleg mennyivel előtte kell megvenni a jegyet.

Valószínűleg Münchenig mennék, és ott át kellene szállnom valamire, mert valójában Freiburgig kell eljutnom. Emiatt is aggódom egy kicsit, hogy egy kukkot sem beszélek németül, vajon hova fogok elkavarodni..

Állítólag Pestről kisebb buszok is szoktak menni, amik munkásokat szállítanak Németbe, állitólag az olcsóbb lenne, ha van hely.

 

Ha tud valaki valamilyen felvilágositást adni, nagyon megköszönném, teljesen tanácstalan vagyok! Ha közben el is tűnnék, később visszaolvasok.

 

Előre is köszi, szép napot Nektek!

  1. 2015. október 29. 13:1728.

    Vigyázzanak az "Europabusz" (Varga András ) - nevű céggel !!!


    Egy hónappal ezelőtt, bizalmat szavaztam ennek az embernek,


    és bizalmam jeleként, vettem egy úgynevezett "Bérletet", amely 5 oda-vissza utazásra jogosit(-ana) fel ,háztól-házig .... de mi történt !?


    2015.10.27.-én 21:00-ra volt megbeszélve a tervezett indulás, Ausztriából- Magyarországra..


    19:30-kor felhívott Varga András, hogy csak késve fog a busz érkezni 02:00 körül...


    Én egy 4 napos 12 órás szolgálat után voltam, nem igazán örültem ennek, de mit tudok tenni, tudomásul vettem... (jelzem Varga András exkluziv szolgáltatásokat igér a "Bérleteseknek"..)


    - Egész éjjel fent voltam... de se Busz, se Telefonhívás nem érkezett..mint később kiderült, Varga András aludt, a busz pedig állitólag defektet kapott (minőség 0 ) Mindezt 28.-án reggel 8:30-kor tudtam meg... hulla fáradt voltam már, és csak 4 NAP szabim volt !!!


    Ma 29.-e van 13:00 és se busz, sem több telefon nem érkezett !!!


    35 (harmincöt !!!!) órás várakozás után, küldtem Varga Andrásnak egy SMS-t amelyben, intelligensen, de követeltem a befizetett pénzem


    bankszámlára való visszautalását 5 munkanapon belül....különben rendőrségi, adóhivatali feljelentést teszek, Varga András és cége ellen,


    megtévesztés, csalás, és lopás miatt..


    NE VEGYE IGÉNYBE VARGA ANDRÁST !!! Hacsak nem akar valahol az utcán éjszakázni, vagy esetleg napokat eltölteni .


    VARGA ANDRÁS, az "Europabusz"-ával továbbra is bombázza a facebook-ot, a youtube-ot, a MENNYET igérve... de ez az "út" a pokolba vezet ,és nem a Mennybe.... sajnos......


    Köszönöm hogy meghallgattak !


    Tisztelettel,


    Nagy Gábor

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  2. 2010. október 13. 11:1727.
    Sziasztok!Szívemből ajánlom ezt a Müncheni kisbuszjáratot nektek!Németországba,Münchenig bárhol beszállhatsz és a sofőrrel megbeszélheted,hogy hol szeretnél kiszállni!Este indul a kisbusz Pestről,és Münchenig ez is 30euro volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  3. 2010. augusztus 16. 21:4526.
    szia nekem a sogoróm jár ki Münchembe a Molnárbuszjárattal ami munkásokat szállít Budapestről Németországba ő nagyon meg van vele elégedve ha érdekel nézd meg a www.molnárbusz.hu weboldalt ott megtalálsz mindent vele kapcsolatban  szivesen a segítséget .
    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  4. Torolt_felhasznalo_426902
    Torolt_felhasznalo_426902
    2010. Április 24. 18:4525.

    Én mindig a Molnárbusszal utazom. Ez a legolcsóbb.

    Münchenig közlekedik, és a pályaudvarnál áll meg. Onnan meg vonattal eljuthatsz ahová csak szeretnél.

    Két söfőr váltja egymás az út során.

    Egy út most akciósan 28euróba kerül, a retúr jegy 50 euró. Ennél olcsóbbat nem találsz. Én meg vagyok elégedve velük.

     

    (Azért nem ártana beszerezned egy társalgási kézikönyvet, mert a vonatjegyet azért meg kell venned valahogyan. Bár, ha beszélsz angolul akkor nem vagy elveszve, mert szinte minden német beszéli a nyelvet.)

     

    Kellemes uatzást!

    Üdv.: Anikó

     

    http://www.molnarbusz.hu/

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  5. 2010. Április 24. 18:1824.

    Mi Zurichbe mentunk repulovel es onnan vonattal. Gyors es kenyelmes volt, mar tobbszor is megtettuk ezt az utat, csak javasolni tudom.

    előzmény:
    Mókulika (23)
    2010-04-24  15:52
  6. 2010. Április 24. 15:5223.

    Valójában már annyian említették ezt a telekocsis rendszert, hogy megnézegettem azt is, hátha..:))

     

    Az Európa busszal utazott már valaki?

    előzmény:
    citril (22)
    2010-04-24  15:36
  7. 2010. Április 24. 15:3622.

    Nem vagy nyámnyila, ez természetes érzés, én sem ismerkedem könyen,főleg egy utazás alatt nem.

    Vigyél magadal könyvet az útra.

    előzmény:
    Mókulika (19)
    2010-04-24  15:26
  8. 2010. Április 24. 15:3421.

    Igaz, én ilyen jobb félni, mint megijedni alapon gondolkozom..

    Annyi borzasztó ember szaladgál mindenfelé, sose tudni..Anyukám mindig mondta, hogy örül, hogy így gondolkodom, legalább sosem mászok bele semmi hülyeségbe.:))

     

     

    előzmény:
    flopp (20)
    2010-04-24  15:30
  9. 2010. Április 24. 15:3020.
    Az utolso mondatod: igen, te vagy ilyen nyamnyila.:) De ez nem baj, ha nem szivesen tenned, inkabb ne, mert abbol csak tenyleg baj lesz.
    előzmény:
    Mókulika (19)
    2010-04-24  15:26
  10. 2010. Április 24. 15:2619.

    Na visszajöttem.

    Igy egyben válaszolva az elhangzottakra:

     

    A repüléstől sajnos félek, még soha nem is ültem repülőn, nem hiszem, hogy pont most fogom elkezdeni. :))

     

    A hálókocsis vonattal kapcsolatban, egy kollégám utazott úgy nemrég, és kifogott két nagydarab egész éjjel horkolós, ágyon forgolódós s ráadásul nem kellemes illatú férfit, én nem tudom hogy viselném az ilyet, bár tudom, vele jár, benne van a kockázat. :)

     

    Még mindig megfontoásra vár, hogy vonat, vagy busz.

    Elég lenne Strassbourgig mennem, az van a legközelebb talán Freiburghoz (kb. 80 km) oda lehet, hogy bejönne elém a párom.

     

    Köszönöm a menetrendet, megfontolom még mi legyen.

     

    A telekocsis rendszer meg hmm...

    Mondjátok csak én vagyok ilyen nyámnyila, hogy tartok attól, hogy totál idegenekkel utazzam, akikről semmit nem tudok, s ki tudja milyen emberek..Remélem nem csak én vagyok ezzel igy, tudom nagyon sokan utaztok ezzel a lehetőséggel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. Április 24. 15:0618.

    En telekocsival mennek a helyedben: gyorsabb, olcsobb mint a busz. Münchenig elvisznek 30 Euoert, tovabb nem tudom.

    Bar mondjuk ahhoz rugalmasnak kell lenned. 

    (iwiw, utazas.com tele van ajanlatokkal)

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  12. 2010. Április 24. 15:0117.

    Én repülőt javaslok Munchenig onan nem tudom, hány km még amit meg kel tened. De tudsz taxival menni, 40km kb 40euró. Kb.

    Pontosan fel írod a címet és meg mutatod a sofőrnek, elég, ha anyit mondasz neki: Bite-kérem és mutatod a címet.

     

    Vagy be mehet érted a párod a reptérre. Nem drága a repűlő, és csak kb másfél óra az út.

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  13. 2010. Április 24. 14:3716.

    én mikor vonattal mentem ki (én se tudok németül) nekem is át kellett szállnom Münchenben

    a húgom él kint, ő utánanézett, hogy Münchenből mivel tudok továbbmenni, megmondta nekem előtte hogy hánykor van csatlakozásom, mit kell néznem a kiíráson és azt is hogy hányas vágányról indul majd a vonatom

    persze izgultam, de minden stimmelt, a vágány is ;) csak át kellett sétálnom három vágánnyal odébb :)

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  14. 2010. Április 24. 14:0915.

    Mindenképpen Freiburgig kell utaznod? Nem tudnak elvinni valahonnan? Zürich sincs messze oda van minden nap vonat a Keletiből. Esetleg leszállhatsz Bregenzben is. Vagy biztos van még más köztes megálló is.

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  15. 2010. Április 24. 14:0514.

    Néztem az éjszakai vonatot is, hát a hálófülkéset nem merném bevállalni - tök ismeretlenekkel isten ments egy fülkében aludni

     

    Ez vicces .... Tudnod kell, hogy a hálókocsikon hálókocsikalauz vigyáz az utasok biztonságára, egész éjjel ébren üldögél a kis kabinjában. Ezen túl általában lezárják a hálókocsis vagont és csak az szállhat fel, akinek van jegye. Mivel a hálókocsi (vagy fekvőkocsi, most mindegy) drágább, bizonyos körök NEM utaznak így. A fülkét le lehet zárni, ha már nem jön senki. Néha nagyon jó fej utitársak vannak, a múltkor pl. olyan csapat jött össze, hogy csomót beszélgettünk, aztán meg borozás volt meg sok röhögés. 

     

    Az ülőkocsiban nem vigyáz rád senki, lezárni nem tudod és néha az emberek isérdekesek, akik oda szállnak fel.

     

    Amúgy egy átszállással mehetsz így vonattal (és a svájciak többnyelvűek alapból):

    Budapest-Keleti pu Sa, 24.04.10 ab 19:05   EN 466 EuroNight
    Reservierungspflicht, Teilstrecke nur 2.Kl., Teilstrecke Schlafwagen, Teilstrecke Liegewagen Zürich HB So, 25.04.10 an 07:20 9 Zürich HB So, 25.04.10 ab 08:02 16 ICE 76 Intercity-Express
    Bordrestaurant, Mahlzeit am Platz Freiburg(Breisgau) Hbf So, 25.04.10 an 09:47 1

    Zwischenhalte einblenden

     

    Vagy menj repülővel...

     

    előzmény:
    Mókulika (3)
    2010-04-24  11:57
  16. 2010. Április 24. 13:4013.

    Most megyek, átugrom anyukámhoz a szomszédba, de visszajövök majd, biztos lesz még jó ötlet, ami rám vár. :))

     

    Ez az Euroline-os buszocskázás eddig a legmeggyőzőbb nekem, nem tudom, vajon mennyivel az indulás előtt kell megvenni a jegyet?

     

    Köszi Mindenkinek az eddigieket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. Április 24. 13:3712.

    Jajj, de jó, hogy ennyi info jön..van miből válogatnom. (nem jeleniti meg a smileykat, hogy a fene vinné el..:)))

    Most néztem, létezik Euroline-os busz is, ami közvetlen meg Stuttgart-ba, igaz 14 óra, de egész normális ára van, kb. 30 ezerből megvan oda-vissza. Nem tudom utazott e már valami ilyen Eurolinos körrel. (remélem nem lesz gond, hogy kiírtam a nevét.:))

     

    A vonatozástól épp emiatt félek, hogy eltévesztem a leszállást. :)

     

     A buszhoz igazából hozzá vagyok szokva, mentem már Európába több helyre busszal, és átvészeltem, még aludni is tudok. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 24. 13:2911.

    Csak arra vigyázz, hogy ha vonattal utazol, és beér Münchenbe, ne szállj le , amikor először megáll, csak a következőnél, a Hauptbahnhofon!! 

    Mi nem figyeltünk, azt hittük, Münchenben vagyunk és kész.... Cumi volt. 

     

    Amúgy a vonatot javaslom, a jegyet közvetlen utazás előtt is megveheted és 1 fokkal kényelmesebb is.

     

     

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  19. 2010. Április 24. 13:2710.
    A kozvetlen jarat Romaniabol indul majd este megnezem mi a pontos nevuk. Anyukam mindig Stuttgartba repult oda van fapados jarat az sokkal jobb mint a busz.
    előzmény:
    Mókulika (9)
    2010-04-24  13:14
  20. 2010. Április 24. 13:149.

    Innen Magyarországról gondolod a közvetlen járatot Freiburgba? Most nézegetem ezt a kisbuszos járatot, ilyenre gondolsz?

    Ha kiszámolom, majdhogynem ugyanott van az ára, mintha vonattal elmennék Münchenig, aztán még onnan átszállnék. Ez pedig közvetlenül letenne Freiburg kellős közepén.

     

    A párom kint dolgozik, és valószínű, hogy csak július végén jön haza, addig nem bírom ki Nélküle..igy kimennék hozzá. A szállással sőt az étkezéssel sem lenne gond, (vendéglátásban dolgozik, és a főnöke szívesen lát engem is) csak a kiutazástól félek, meg ugye a munkahelyemen is el kell intézni azt az egy hét szabit/táppénzt, majd meglátjuk mi lesz belőle.

     

    Egyébként hallottam, hogy gyöngyörű város.

    És utánanézek a Strasbourgi járatnak. Köszi szépen.

    előzmény:
    Kangaroo (7)
    2010-04-24  13:05
  21. 2010. Április 24. 13:058.

    A vonatokat már nézegettem, ott tényleg csak az átszállásnál félek, hogy mennyire fogok eltévedni a null német tudásommal.

    München, de esetleg Stuttgart is szóba jöhet, az talán még közelebb van Freiburghoz.

     

    Ez az előbbi buszos dolog sem rossz..Kicsit drágább, mint a normál közlekedés, nem kellene átszállni.

     

    Jajaj, remélem elég lesz az elhatározás, és neki fogok tudni indulni a nagy ismeretlennek.

     

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_641522 (6)
    2010-04-24  12:45
  22. 2010. Április 24. 13:057.

    Szia,

    eloszor is de jo neked . Freiburgban eltem sok-sok evet, nagyon jo hely. Van direkt buszjarat Freiburgba de nagyon sokaig tart az ut es faraszto. Basel kozel van nem tudom van-e oda repulojarat, erdemes megnezni.  Vagy Stuttgartba szinten repcsi. Regen jart busz Strasbourgba is. Az gyorsabb mint a Freiburgi direkt jarat.

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  23. Torolt_felhasznalo_641522
    Torolt_felhasznalo_641522
    2010. Április 24. 12:456.

    szia, én is a vonatra szavazok, nekem mindig bevált:

    http://www.mav-start.hu/utazas/kulfoldi_utazasi_a janlatok.php?mid=1467fbdd0a1d4e

     

    Németországon belülre meg:

    http://www.bahn.de/p/view/index.shtml

    Igaz, az egész németül van, de a menetrendről nagyon jól lehet itt tájékozódni. Sok sikert :)

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  24. 2010. Április 24. 12:455.

    Igen, valami ilyesmit emlegettek nekem...most nézegetem, elméletileg nagyon jónak tűnik, gyakorlatilag fogalmam sincs, de lehet, hogy fel fogom velük venni a kapcsolatot.

     

    Köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556585 (4)
    2010-04-24  12:29

Címlap

top