Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

SÁRVÁR KÖRNYÉKE

RVanda24
Létrehozva: 2010. március 16. 09:44

Sziasztok!

 

Ezen a héten Sárvárra utazunk és érdeklődnék, hogy a környéken (akár 100 km) milyen látnivalókat, érdekességeket, éttermet tudnátok ajánlani. Mivel sokat utazunk és itt is voltunk már jó párszor a szokásos látnivalókon már túl vagyunk, kevésbé ismert helyek érdekelnének. A neten utánanéztem, de kábé azokat találtam, amiket már láttunk.

Akár egy szép kilátás, túraútvonal, érdekes múzeum vagy bármi.

Persze feltaláljuk mi magunkat, csak hátha tudtok valami jót! 

 

Köszi!

  1. 2016. november 25. 19:5517.

    Sziasztok!


     


    Ma délután a sárvári buszon apukám otthagyta a pénztárcáját. Ha valaki megtalálná az iratokat, kérem jelezze, mert a Sitkén lakik, de a lakcímkártya Budapesti. Jó lenne , ha nem kellene pótolni a sok iratot.


     


    Köszönöm előre is:


    Kata

  2. 2011. február 3. 19:4616.
    Szép estét mindenkinek!
    Szakdolgozatomhoz kérdőíves kutatást készítek,amelyhez szeretném azok segítségét kérni, akik már jártak a Sárvári Gyógy-és Wellnessfürdőben/VitalMed Hotelben.
    Elsősorban, ha kérhetem, azok töltsék ki kérdőívem, akik gyógyszolgáltatásokat és/vagy szálláshelyet is igénybe vettek a fürdő területén. A kérdőív kitöltése anonim, az alábbi linken bárki hozzáférhet:
    http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/405274080/

    Köszönöm szépen előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2010. szeptember 11. 20:5815.
    Mi, akik itt élünk, néha rácsodálkozunk egy-egy épületre, mint megszokott látványra. Bízom abban, hogy akik olvassák az internetes oldalakat, találnak érdekes és megragadó momentumokat. Őszintén remélem, e lapok segítenek új barátokat szerezni Sárvár számára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. szeptember 11. 20:5814.

    Az internetes honlap megismerteti a kedves érdeklődőt a város múltjával, annak emlékeivel. Bepillantást enged a pezsgő kulturális életünkbe. Segít nevezetességeink bemutatásában. Felvázolja gazdasági életünket, s praktikus információkat nyújt az idelátogatók, s az érdeklődők számára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. szeptember 11. 20:5813.
    Sárvár, a nyugat-magyarországi régió dinamikusan fejlődő, tizenhatezer lakosú kisvárosa. Nemcsak a világhálón, hanem a valóságban is érdemes meglátogatni ezt a Vas megyében található Rába-völgyi települést. Sokarcú és sokszínű, gazdag múlttal rendelkező város a miénk. Több mint ezer esztendős történelme során számos kézzelfogható és a kultúra által megőrzött értéket halmoztak fel itt elődeink. Biztos és széles alapokra állíthatjuk fel a jövő pilléreit, a gyorsan fejlődő ipart, s a gyógyturizmust.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. június 15. 22:1412.

    Szia !

    Szeretném megkérdezni, hogy te Sárváron élsz? Ha igen, akkor írnék privit, kis segítség kellene. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2010-05-27  16:28
  7. 2010. június 12. 01:1711.

    Sárvár szép és olcsó város,fürdő szuper jó,a fürdőben az ételek nem drágák csak az italok.

    Fürdő melletti 3*hotelben szálltunk meg (3éjszaka)Termál Pelikán Hotel;kedves és udvarias a személyzet,böséges reggelit kaptunk mindig,a saját éttermük is nagyon jó.

    Hétköznap 3éjszaka reggelivel  14900.-/fő,tehát olcsó,bár a fürdő lehetne tisztább is,a tisztaság így csak 10-ből 5,de minden más oké.

    Megjegyzem elég kritikus vagyok,főleg ha tisztaságról van szó....

     

    Sárvári városháza mellett nagyon jó a cukrászda,olcsó és finom minden,ahogy láttuk a Sárváriak is szeretnek oda járni.

    Sárvár pici de nagyon tiszta és hangulatos város,tele virágokkal!

    Többféle bolt és üzlet megtalálható,minden kapható.

     

    A várban most nagyon jó kiállítások vannak,csak 790.- a belépő az összes kiállításra,érdemes megnézni.

    Arborétum gyönyörű,még most nyáron is,belépő 250.-

    Nekünk nagyon bejön a város.

    Ja van csónakázó tó is,vagyis kettő,nagyon gondozott és szép.

     

    A Városházánál egy nap többször is több kisebb harang(talán 15db) megszólal és dallamokat játszik,a téren este sötétben a szökőkút többféle színben meg van világítva,gyönyörű.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. június 12. 01:1410.

    Sziasztok!

     

    Wolf étterem:

     

    Hétköznap(pénteken)a Hotel éttermében du.5-kor szerettünk volna vacsorázni-korai vacsora-de a pincérnőn látszott hogy nagyon nem örül nekünk.
    Egyedül volt az étteremben vendégek,a kiszolgálás ,pedig egy 3* hotel étterme.
    Szakács a fő étel egyik fontos alapanyagát(bacont)kihagyta és amikor udvariasan szóvá tettem,kaptam pirított zsíros szalonnát,amit még a kutyának se adtam volna.Savanyúság fonnyadt és ízetlen,a frissnek nem mondható saláta nem volt rendesen megmosva,földes volt.A gyümölcsleves finom volt,de az ételek díszítése erősen hiányos.
    Minden héten legalább 1x étteremben vacsorázunk/ebédelünk sok-sok éve de ilyen hozzá állással és ilyen igénytelen rossz ételekkel még nem találkoztunk.Tiszta h*lyének néztek minket,azt hitték hogy nem tudjuk hogy milyen a bacon szalonna...
    Bocsánat kérés nem történt,a számlát kifizettük,de természetesen ezek után borravalót nem adtunk.
    Megjegyzem párom a vendéglátásban dolgozik,ilyen hozzá állással még Ő se találkozott az évek alatt,most a szabadságát tölti itthon,Én pedig egy 2gyerekes anyuka vagyok,és Én tudok főzni.

    Senkinek nem ajánljuk az éttermet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. május 27. 10:479.

    Sziasztok!

     

     Mi is most Sárvár mellé Rábapaty-ra szeretnénk menni nyaralni .Ki is néztem egy kis házikót de szeretnék infot kérni valakitől aki arra lakik.

    Köszönöm ha irtok !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. március 16. 12:398.
    Imádom a Sárvári 5* Hotel Spa Resortot, tuti ott lesz a nászutam! Imádom, csak olyan dráááága
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. március 16. 11:117.
    Tényleg, Sümeg mellett van Zalaszántó, ahol van egy Buddhista Sztupa az erdő középen, fennséges látvány!
    előzmény:
    Evike* (6)
    2010-03-16  11:03
  12. 2010. március 16. 11:036.
    Nekem még Kőszeg jutott  eszembe, az sincs messze. Vagy a 100 km-be még Sümeg is belefér. 
    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-03-16  09:44
  13. 2010. március 16. 10:455.

    Sárvártól 10 km-re lakom! Én is ajánlom a Ság-hegyet, mi évente többször is megyünk, a fiam nagyon szereti. Celldömölk mellett van.A fürdője nem az igazi, max. azért jó, mert van 25 m-es úszómedence is. 

     

    Rábapatyon van egy nagyon jó, hatalmas cipőbolt (dr. Lupo).Fönt van a neten.

    Bükön van fürdő, de oda elég borsos a belépő, viszont nagyon jó éttermek vannak ott, egy közvetlen a fürdő mellett. 

    Szombathelyen van egy nagy játszótér (Kalandváros) 2010. március 15től nyitva, Gyöngyösfaluban van egy kötélpálya, az szenzációs (Holdfényliget).

     

    Szombathelyen jó koncertek is lesznek, ha jól tudom, most hétvégén Csík zenekar + táncház, de lesz vmikor Magna Cum Laude is. 

     

    Most ennyi, ha eszembe jut még valami, írok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. március 16. 10:034.

    Érdemes kirándulni a hegyen, hiszen maga a kráter olyan, mint ha a Holdon járnál (itt forgatták az Eragont is), van egy Múzeum is itt, Eötvös-inga is ott van kiállítva (mondjuk elég egyszerű és kicsi a múzeum). Ha már ott vagytok a celli Vulkán fürdőben is ejtőzzetek egyet, persze nem olyan nagy, mint a sárvári, viszont itt van hideg vizes medence, ahol úszni is lehet.....uténa pedig a fürdő melletti étteremben vacsizhattok egyet (azt hiszem Fortuna a neve)

    Aztán Sárvár mellett Celldömök felé az első falu Sitke (rock koncertek színhelye), a kápolnát érdemes megnézni......Celldömölk előtt van egy falu Tokorcs, itt lehet sétarepülőzni, ha nem lesz túl hideg és érdekel Benneteket. Ha lovagolni szeretnétek Kissomylón van egy lovarda.....

    előzmény:
    RVanda24 (3)
    2010-03-16  09:51
  15. 2010. március 16. 09:513.

    szia!

    Velemben voltunk már, a Ság-hegyet még nem ismerjük, vannak arrafelé jó helyek?

    előzmény:
    zsaki71 (2)
    2010-03-16  09:48
  16. 2010. március 16. 09:482.

    Szia!

    Velem és környéke, arra jártatok már? Ausztria esetleg......Celldömölk Ság-hegy?

    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-03-16  09:44

Címlap

top