Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Melyik film volt?

cs.adrika
Létrehozva: 2010. február 3. 23:45

Sziasztok,

 

Egy filmet keresek, amit nagyon szzerettem gyerekkoromban, a 80-90-es évek elején gyakran ment a tv-ben, talán másnak is rémlik.

 

A sztoriból annyi van meg csak, hogy egy fiú, meg egy lány ikerpárról szól. Azzal kezdődik a történet, hogy csecsemőként elvesztek az erdőben, de nem fagytak meg, hanem valami fény melegítette őket. Később már nagyobbak és valami tó partján élnek, vagy nyaralnak és fura emberekkel ismerkednek meg, akik később ilyen nyálkás lényekké változnak és kiderül róluk valami, talán hogy ufók és a gyerekek is kiválasztottak.

 

Bocsi, elég zavaros, de másra nem emlékszem.

 

Tudja valaki a címét? Netán azt, hogy hol juthanék hozzá?

 

Köszönöm! 

 

  1. 2016. Április 15. 01:3914.
  2. 2010. február 9. 08:0712.

    hu nagyon örülök enneka fórumnak

     

     ezt a filmet tuti több, mint 5éve láttam sztem az m1-en v duna tv-n esetleg tv2 vagy rtl-en....

    nem túl ismert film, de remélem ti tudtok segíteni...

    szereplők:szakácsnő, lakáj (akiről kiderül, h az apja), a szakácsnő anyja, és a "ház ura"akivel összejön

    szóval a sztory:

    van 1 fiatal lány... cseléd szakácsnő lesz 1accem gazdag palinál...de a lány nem találkozhat a főnökével...ezért máshogy kell bemennie a lakásba vagy akkor, amikor az ura elment. Csak a lakájjal találkozik és ő közvetít mindíg...közbe tudtán kívül összejön a ház urával.... akkor futnak össze amikor a lány bevásárol, és be is mennek v hova ahol szerencse sütiznek...és a lány akkor jön rá h a főnöke ez a férfi amikor a pasi felvinné a csajt a lakásába.A lány az anyja receptjeiből főz a "ház urának",(vagyis csak a lakásban laknak)  és a lakáj idővel a főztök felszolgálása által felismeri, h ezeket az ételeket már 1x végig ette, és a szakácskönyv megtalálásávalbebizonyosodik számára h ez a volt felesége vagy kedvese receptjei, és hogy ez a lány az ő lánya....

    A csaj valamiért hazamegy az anyjához, aki 1étteremben szakácsnő...

    A lakáj és a "ház úra" utánuk indul.... bemennek az étterembe, ahol a csaj anyja dolgozik, és már a csaj is ot van.... a lakáj és a pasi beülnek az étterembe és rendelnek(accem v mi sütit oan krémes szerűt accem).... az anyukának ismerős a lakáj, és tesz 1 próbát, h ő e az akire gondol... a próba az, h 1 kevésbé friss ételt tálal fel (aminek persze semmi baja csak, h nem friss és ez nem tűnik fel akárkinek)és a lakájnak feltűnik.... accem be is megy a konyhába h jelezze nem tetszését és akkor összefut a lányal, aki nagyon örül, h látja a lakájt (ekkor még nem tudja, h ő a lakáj az apja )majd odamegy az anyuka is és kiborul a bili kiderül, h ki kicsoda... végül accem dupla lagzi azfiatal szakácsnő szülei összeházasodnak , és a csaj meg a volt főnöke is (nem biztos, h esküvő csak, h nagy világos színű  estélyi ruhába vannak)

     

     

    amúgy ha valaki csak annyit tud 1 filmről, h min 1 színész nevét tudja az a port.hu segítségével igencsak megkönnyítheti az életét (bár sajna abba se van minden meg...)

     

    remélem tudtok segíteni előre is nagyon köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. február 4. 11:3011.

    Megvan, nagyon szuper, köszönöm!!!

     

    Magamtól sose jutottam volna erre az oldalra! :) 

    előzmény:
    Sil78 (7)
    2010-02-04  01:39
  4. 2010. február 4. 08:4010.
    Ha láttam volna akkor igyekeznék elfelejteni.... Bocs.
    előzmény:
    cs.adrika (1)
    2010-02-03  23:45
  5. Torolt_felhasznalo_493681
    Torolt_felhasznalo_493681
    2010. február 4. 03:029.
    elég beteg egy film lehetett....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. február 4. 02:538.
    IMDB Link: http://www.imdb.com/title/tt0202769/
    Magyar link: http://www.filmkatalogus.hu/A-hegy-gyomraban--f21687


    ┴l talános információk:
    Formátum : AVI

    Video információk:
    Kódek : DivX 3 Low
    Adatsebesség : 916 Kbps
    Képsebesség : 25.000 fps
    Méret : 640x480
    Képarány : 4/3

    Audio információk:
    Kódek : PCM
    Adatsebesség : 1411 Kbps
    Mintavételezés : 44 KHz
    Csatornák száma : 2

    A hegy gyomrában
    (Under the Mountain, 1982)

    Rachel és Theo Matheson ikrek, akik nyaralni mennek nagynénijükhöz Aucklandba. Itt találkoznak egy ismerős idős bácsival, Mr. Jones-szal, akiről hamar kiderül, hogy űrlény, és már találkozott a gyerekekkel, amikor azok alig pár évesen eltűntek ott az erdőben. Kiderül, hogy a gyerekeknek küldetése van, méghozzá a szemközti házban lakó Mr. Wilberforce-nak és családjának megállítása. Alapvetően ők is emberi alakban jelennek meg, de valójában nyálkás, zöld űrlények, akik inváziós célokkal érkeztek. Az ikrek ugyanakkor szintén rendelkeznek különleges képességekkel, amikből a telepátia csak az egyik.

    Nemzet: új-zélandi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. február 4. 01:397.

    Szia!

    MeseVilág-on fent van.

    előzmény:
    cs.adrika (6)
    2010-02-04  00:02
  8. 2010. február 4. 00:026.

    ÁÁÁÁÁ! Igen ez az, már nézem is youtube-on, remélem aztán valahol letölthető, vagy megvehető, olyan kiváncsi lennék rá!

     

     

    Nagyon szépen köszönöm!   

    előzmény:
    Sarasvati (3)
    2010-02-03  23:55
  9. 2010. február 3. 23:585.

    Jajj, tényleg? Remélem eszedbe jut! :)

     

    Nem valaminek a titka esetleg? Ez ugrik be. 

    előzmény:
    Sarasvati (2)
    2010-02-03  23:54
  10. 2010. február 3. 23:574.
    Én is néztem anno...bár nem szerettem, volt benne valami félelmetes a számomra...
    előzmény:
    cs.adrika (1)
    2010-02-03  23:45
  11. 2010. február 3. 23:553.

    Bingo.

    A hegy gyomraban

    előzmény:
    Sarasvati (2)
    2010-02-03  23:54
  12. 2010. február 3. 23:542.

    hu ezt a multkor megtalaltam youtube-on.

    Gobdolkozom  

    előzmény:
    cs.adrika (1)
    2010-02-03  23:45

Címlap

top