Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wizz air kézipoggyász

Bjuszika
Létrehozva: 2009. november 13. 11:10
Sziasztok!

Még nem utaztam wizz air el, ezért az lenne a kérdésem, hogy mennyire veszik komolyan a honlapjukon található kézipoggyász mérethatárt?

mert van egy bőröndöm ami az 55x40 es mérethatárban bőven benne van de viszont a vastagsága üresen is kb 22 cm.

Nagyon nem szeretném ha fel kellene adnom külön. Mik a tapsztalatok?

 

 

"kézipoggyász

Utasaink összesen egy darab kézipoggyászt vihetnek magukkal a fedélzetre, melynek maximális mérete és súlya 55x40x20cm, illetve 10kg."
  1. 2016. Április 15. 21:4334.

    1 kézipoggyászt vihetsz fel. Hogy az retikül vagy kistáska, mindegy. A darabszám stimmeljen. Ha a kistáskába befér a retikül, az 1 csomagnak számít!

    előzmény:
    Agressione (32)
    2016-04-13  11:45
  2. 2016. Április 15. 21:4233.

    Komolyan veszik. Nem viccből adták meg a méreteket, hanem azért, hogy ennél nagyobbat ne vigyen fel senki csak úgy.


    Megmondom, én örülök. Végre el lehet férni a fejünk feletti tárolóban, van hely a táskának. Korábban alig tudtam beszuszakolni, mert sokan nem adták fel a bőröndöt, hanem felvitték kéziként, és alig maradt hely. 

  3. 2016. Április 13. 11:4532.

    Sziasztok!


    Sorry nem olvastam az előzménykeet s még nem si repültem, most Wizz Airrel fogok.


    A kézipoggyász méretet-szisztémát kb értem, de lenne egy kérdésem.


    Retikült felvihetsz? Vagy csak egy kézipoggyászt s abban retikült?


     


    Kéretik nem kinevetni :-)


     


    Köszi a válaszotkat s szép napot


     

  4. 2009. november 15. 15:4331.

    Azert mert a Germanwings fenyevekkel a Wizzair elott jar minoseg tekinteteben, a pontossagrol nem is beszelve.

     

    En havonta 1-szer biztos hogy utazom Wizzairrel (sajna, mert Eindhovenbol repulok Budaqpestre). De kb 2 hete az ici pici kezitaskamat eroltettek bele a borodombe, mivel a nagyon szimpatikus holgy kozolte, hogy ennek bele kell mennie. Ami oke rendben van, tuok olvsni, 1 kezipoggyasz. DE mindezt ugy, hogy priority boardingot vettem,es kozben szalltak fel elottem a buszra masok 2 egeszen nagy komoly taskaval, majd mikor ezt szovatattem, a valasz annyi volt, hogy nem tudnak mindenkire figyelni. 

     

    A Germanwingsen ilyen sosem fordult elo velem sem, mert ha 2 borondot akarnek vinni, akkor persze, fizettesenek.

     

    Szoval ovatosan a Wizzairrel, merd csak le a borondot utazas elott :)

    előzmény:
    Wmelone (22)
    2009-11-13  17:34
  5. 2009. november 14. 15:5930.

    a wizernél vedd komolyan a 10 kgt

    sőt , sajnos várostól is függ a dolog

    én mérlegeltem a kézip-mat.  bpen simán átmentem a kis bőrönd + női táska,  Londonban viszont a vámos mindenkit visszaküldött, a "kis női " táskát is bele kellett nyomni a bőröndbe

    ráadásul ott a vámos szeme előtt voltunk, nem lehetett játszani

    ez azért sz.r, mert a bőröndöt kicentiztem 9,35 kg-ra, ami a becsekkon simán átment, viszont ugye a londoni vámos....

    a trükk, hogy a vámon már nem a 10 kg-t, hanem az egy darab cuccot nézték  --- rémálom volt, de sikerült

     

    előzmény:
    Bjuszika (1)
    2009-11-13  11:10
  6. 2009. november 14. 11:3829.

    Már leírtam egy másik topikban, de akkor itt is: 

    Az, hogy kell-e kis eltérésnél túlsúlyt fizetni, az csak az éppen a pult mögött ülő jóindulatán múlik.

    Általában csak kabinbőrönddel megyek, szigorúan max. 10 kg-val (otthon előre lemérve)....valamikor rápillantanak csak, van amikor megmérik, van amikor a keretbe is bele kell gyömöszölni. Na ez necces szokott lenni, mert az enyémnek (spar pontokért szettben volt vehető fajta, az a kis barna Kappa) a kereke kiáll kicsit a 'síkból" és csak fejjel lefelé megy bele akkor sem a legaljáig.

    (poén csak annyi, hogy a ryanair és easyjet kereténél gond nélkül)

    Egyszer majdnem feladatta velem egy nem szimpatizáló hölgyemény, amikor közöltem vele, hogy akkor inkább lekapom a kerekét ott helyben, de panaszt fogok tenni, mert máshol érdekes módon eddig mindig "méretesnek" bizonyult.

    Na ezután vágott egy pofát és a kis iratos táskámat is berakatta a kisbőröndbe....mondván max. 1 cuccos lehet nálam.....ugyanez a hölgy a beszállásnál Bp-en egy utas után szaladt a buszra és elkezdte lekiabálni a fejét, hogy megmondta, hogy csak 1 kézipoggyásza lehet és miért nem tartja magát hozzá....és blablabla.....szálljon ki és fizesse ki a plusz csomagdíjat, mert így nem utazhat.

    A nyáron utaztam velük utoljára, akkor még nem volt a beszállókapunál újbóli "keretbe próbálás".

    Amióta a Malévnél vannak az őszi akciós jegyek, inkább azzal megyek én is.

    1. a menetrend sokkal jobb, naponta több járat is van és nem kell plusz nap szabadság...

    2. nem kell plusz időt számítani a nekem kieső reptérre jutáshoz,

    3. a szolgáltatás színvonala sokkal jobb, nem baszogatnak 1-2 cm v. kg miatt, sőt a feladandó csomag 23 kg, ami alapból benne van a jegyárban és nincs beszálllási és nagyobb lábtér "extra" díj és a foglalásnál/fizetésnél sem kell több ezer ft-ot kifizetni.

    előzmény:
    Bjuszika (1)
    2009-11-13  11:10
  7. 2009. november 14. 11:1028.

    először is, a wc díjat nem tartom hülyeségnek...

     

    hogy miért? mindig is kellett fizetni Mo-on a szarásért... bevásárlóközpontban, utcán, stb...

     

    másrészről, pedig olyan dolgokat művelnek emberek a repülő vécéjében, hogy el sem hiszitek. csak egy pár dolgot hadd említsek: odaszarnak a földre... rászarnak a wc deszka tetejére.... beledobják a pelenkát a wc-be... szart kennek a falra.... belehugyoznak a csapba.... olyanokon már fennt sem lehet akadni, ha csak szimplán nem húzza le maga után... 

     

    de olyat is láttam már nem egyszer, hogy az anyuka (persze akinek nem inge, ne vegye magára) az ülésen tette tisztába a gyereket... még a háta közepe is szaros volt . persze az előtte és a mögötte lévő sorban éppen ették a vacsorájukat az utasok...

    ...te vajon hogy érezted volna magad?

     

    nagyon nagy az isten állatkertje, és elszomorít, hogy az emberek nincsenek másokra tekintettel...

     

    persze lehet fröcsörgni, és nem egyetérteni velem, de akkor is ez az igazság, maximum a sértettség beszél azokból, akik a kommentemre majd visszaírnak

     

    ...azok biztos magukra ismertek a rövid beszámolóból

     

     

    előzmény:
    gyo67 (21)
    2009-11-13  15:27
  8. 2009. november 14. 11:0027.
    azért nem látsz ilyesmit, mert a németek tudnak viselkedni... a magyarok meg még köszönni sem tudnak....
    előzmény:
    Wmelone (22)
    2009-11-13  17:34
  9. 2009. november 13. 18:1026.

    Szia!

     

    Mi a nyáron wizz airral repültünk Londonba. Semmi nem volt, nagyon rendesek. A kézitáskára csak ránéztek, méricskélés nem volt. Nekünk két kisebb méretű kis sport táska volt a kézipoggyászunk. Volt akinek kis bőrönd, és szerintem tuti nagyobb volt  mint a megadott méret mégis felment. Úgyhogy egy normális poggyászt simán felvihetsz szerintem. 

    előzmény:
    Bjuszika (1)
    2009-11-13  11:10
  10. Torolt_felhasznalo_567724
    Torolt_felhasznalo_567724
    2009. november 13. 18:0125.
    Amit egy picit hiányoltam a malévnál, az a kevés kaja. Egy pici csomagolt szendvics, kb. 2 harapásnyi és ennyi. Amikor Londonból jöttünk el hajnalok hajnalán el kellett indulnunk a reptérre, hogy időben kiérjünk a reggel induló gépünkre. És hát ugye az ember gyereke nem reggelizik hajnalban és hát az a kis kétharapásnyi szendvics, tudva azt hogy csak délután érkezik meg a gép ferihegyre, hát elég kevés. A mellettem ülő csaj kért még egyet, de azt mondták, hogy majd meglátják, mert lehet nem is lesz elég, és ha esetleg marad, akkor kap. De a végén adtak neki. Ez azért elég szörnyű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567724 (24)
    2009-11-13  17:56
  11. Torolt_felhasznalo_567724
    Torolt_felhasznalo_567724
    2009. november 13. 17:5624.
    Szerintem kézipoggyászba tedd, egyszerre csak egy kézipoggyászt lehet felvinni. Feladhatóba még véletlenül se rakd bele.
    előzmény:
    Stella73 (14)
    2009-11-13  12:52
  12. 2009. november 13. 17:3823.
    Az hogy 20 vagy 22 cm-es a méret a csomagtartóban teljesen mindegy lenne, hiszen van fölötte még elég hely..A súlya meg sokszor kevesebb is a megengedettnek..Bent a vámmentes övezetben annyit vásárolsz amennyihez kedved van., Ha ezt felviszed a gépre, akkor az elözö 1-2 kg plusz elenyészö lenne..Legyenek szabályok, másik társaságnál is vannak, csak nem mindegy milyen hangon, hogyan kezelik azt..
    előzmény:
    Napraforgóóó (13)
    2009-11-13  12:45
  13. 2009. november 13. 17:3422.
    Rendszeresen utazom a germanwingsszel de nem látok soha ilyesmit.
    előzmény:
    Napraforgóóó (13)
    2009-11-13  12:45
  14. 2009. november 13. 15:2721.

    Én pl. azt gondolom,hogy a wizzair elég izé,hogy az egy csomagot ami nem kézipoggyász,díjszabással veszi át csak. Régen nem így volt. Nekem a 45 perces repülőút kibírható wc-re menés nélkül,de állítólag most azt tervezik a fapadosok,hogy wc díjat is kell majd fizetni.

     Kérdem én,ha van veled egy kisgyerek,pár éves ,akkor miért kell könyörögni nekik,hogy engedjenek fel egy kis vizet a gyereknek? Muszáj megvenni az általuk árult 4 eurós levet vagy bármit? Amikor tolták a cuccokat és rákérdeztünk,az árak 4 eurónál kezdődtek.Ha valaki fapadossal utazik,az tuti nem milliomos,hogy pl. negyedmagával majd 30 euróért igyon egy kis üdítőt,ha megszomjazik...

    Más. Babajegy..háromszorosa a felnőttjegynek.Miért ? Azért,hogy az amúgy is szűk helyen az öledben van egy pót ővvel rádcsatolva?

     

    Jegyátírás: egy út,egy személy 21 ezer ft. Én most magamnak és 5 éves lányomnak jövet - menet 8320 ft-ért vettem a jegyet.Elhalasztanám az utat..ennyi átírási pénzért inkább leutazom

     

    Na ki a szemét ?

    előzmény:
    Napraforgóóó (13)
    2009-11-13  12:45
  15. 2009. november 13. 14:0920.

    Ebből vicces helyzetek tudnak alakulni,amikor az utas belegyömöszöli a tartóba, aztán rángatja és képtelen kiszedni belőle.

    Amit még esetleg megpróbálhatsz,hogy check-inhez nem viszed oda a kézipoggyászt,nem mutogatod. A beszállításnál lehet, már nem foglalkoznak vele,vagy legalábbis már nem fizettetnek.

    előzmény:
    Belgus (18)
    2009-11-13  13:57
  16. 2009. november 13. 13:5819.
    Nekem pont forditva volt.Magyarországon nem nézték a kézit Belgiumba viszon szigorúan
    előzmény:
    Albaluna (17)
    2009-11-13  13:57
  17. 2009. november 13. 13:5718.
    külön kéne tenni mert az kézipoggyászde ha bele tudod gyömöszölni egybe és még a kosárba is belefér akkor ügyes vagy
    előzmény:
    Stella73 (14)
    2009-11-13  12:52
  18. 2009. november 13. 13:5717.

    Igazából szigorúan veszik,és szigorúan is vetetik a légitársaságok,hiszen ebből élnek a fapadosok.Viszont amiért Magyarországon büntetnek, azt nekem Londonban fel sem vették,de check-in-ese is válogatja,ki mennyire köt bele a poggyászokba. Viszont van egy belső verseny, hogy ki mennyi túlsúlyt és egyéb plusz díjat szedett be, a legjobbakat jutalmazzák hónap végén.

    Malévnál szerintem nem ennyire véresszájúak.

    előzmény:
    Bjuszika (1)
    2009-11-13  11:10
  19. 2009. november 13. 13:5016.

    Mikor milyen kedvük van, utoljára októberben repültem velük,  belekötöttek a 4 kg-os, de amúgy valamivel vastagabb bőröndömbe, feladtam , mert nem vacakoltam velük, viszont a gépen, nem túlzok, kétszer olyan vastag bőröndőt is láttam felvinni, na ekkor akadtam ki, viszont megéri velük utazni.

     

    előzmény:
    Bjuszika (1)
    2009-11-13  11:10
  20. 2009. november 13. 13:2315.
    Szia, szerintem viheted külön. Legalábbis én Malévval utaztam és külön vittem a laptopot. Befér szerintem az ülés alá.
    előzmény:
    Stella73 (14)
    2009-11-13  12:52
  21. 2009. november 13. 12:5214.

    Elég sok légitársasággal utaztattunk anno, mindegyiknél 20 kg volt a feladható.

    Én hamarosan utazom, Malévval mondjuk, de vinnék laptopot is, nem tudom, azzal mi a helyzet. Bele kell tenni a kézipoggyászba, vagy azt lehet külön vinni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567724 (5)
    2009-11-13  11:30
  22. 2009. november 13. 12:4513.

    én csak azt szeretném mondani (mert látom, hogy itt mindenki csak köpköd a szabályokra), hogy nem véletlenül lett kitalálva a méret és a 10 kg sem...

     

    rengetegszer látom, mert én is sokat utazom velük, hogy sok utas több kézipoggyászt is felhoz, és nem egy belőlük több, mint 10 kg... nem férnek fel a kalaptartóba, a szegény stewardesek a wc-ben kénytelenek tárolni őket.

    arról nem is beszélve, hogy olyan bunkók az emberek, hogy pl egy erős pasi a stewardess-nek mondja, hogy "kisanyám,  segíccsé máá felrakni a bőröndömet!" pedig ők nem azért vannak ott, hogy emelgessék a mások csomagjait. azért kézipoggyász, hogy azt az utasnak kell mozgatni.

     

    nem akartam ilyen hosszan írni, csak kijött belőlem, mert nem bírom, ha igazságtalanok és gonoszak az emberek...

     

     

    ti mit gondoltok erről?

    előzmény:
    Bjuszika (1)
    2009-11-13  11:10
  23. 2009. november 13. 11:5112.

    Szia !

    Én majdnem havonta járok velük,mert nekem így megéri.

    Csak kézipoggyászt viszek,ami egy vállra akasztható nagyobb táska,belefér a méretbe,abba teszem a cuccaimat,sok nincs hisz itthonról megyek haza és vice versa,viszont van annyi eszem,hogy a "retikülöm" olyan jóóó bazi nagy,beledobálva kulcsaim,pár dolog..Mert ugye az magától érthetődően van egy nőnek.Mivel majdnem üres,a vámmentes zónában megveszem azt amit egyébként nem tudnék felvinni a gépre (víz,ez-az) és a táskámban simán elfér..én így oldottam meg eddig,és kedden is így fogom.

    előzmény:
    Bjuszika (1)
    2009-11-13  11:10
  24. 2009. november 13. 11:4211.
    A beszállásnál olyan számomra az egész, mintha óvodásokkal bánnának és nem felnött emberekkel..
    előzmény:
    Wmelone (10)
    2009-11-13  11:40

Címlap

top