Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazaköltözni külföldről

meisje
Létrehozva: 2008. szeptember 25. 13:05

Sziasztok!

 

Olyanokkal beszelgetnek a tapasztalatokrol, ill. minden egyebrol, akik 1-2 even belul szeretnenek Magyarorszagra visszakoltozni a kulfoldi parjukkal esetleg kicsi gyerekkel is.

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. február 26. 09:24164.

    azon a részen ma már sok osztrák tulaj van


    egy ismerősöm is vett olcsón házat a fertő magyar oldalán


    a kelet mindig sötétebb volt


    ma is fillérekért ölik az öregeket kis falvakban


     

    előzmény:
    Amarynda (163)
    2015-02-26  09:20
  2. 2015. február 26. 09:20163.

    Valoszinu, es eleg sok ilyen hely volt a kornyeken, tenyleg elvezet volt ott lenni. egyebkent en a nyugati hatar mellett eltem fiatal koromban azert a Dunantul mindig is mas volt (minel kozelebb volt Ausztriahoz) mint az orszag keleti regioi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (161)
    2015-02-25  08:47
  3. 2015. február 25. 08:57162.

    Utazz haza pár hétre, próbálj nem pénzes turista szemmel nézelődni, akkor majd kiderül megtalálod e még ott amit oly nagyon keresel. Mert szerintem nem. Saját tapasztalatom az volt mikor mi mentünk ki - szintén Kanadába és szintén három évre -  hogy otthon 3 év alatt tíz évre való változás történt és nem a jó irányban. Mindent fekete-fehérben láttam, és a visszavágyós, nosztalgiázós lelkem koppant szép nagyot. Ami volt az elmúlt és nem jön vissza már. Egyre volt jó a hazatérés. Hogy rájöjjek soha többé nem akarok Magyarországon élni.

    előzmény:
    kispacsi (155)
    2015-02-24  04:25
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. február 25. 08:47161.

    velem nem a magyar átlagos kisfalu kategória


    ahol a helyiek élnek


     

    előzmény:
    Amarynda (160)
    2015-02-25  08:44
  5. 2015. február 25. 08:44160.

    Mi Velemerben bereltunk egy nagyon szep paraszthazat gyonyoru volt a kornyek, talan ha 200 lakosa volt a falunak, nagyon szep emlek maradt.


    bejartuk a k0rnyek muzeumait, voltunk kezmuves muhelyekben bekes es nyugodt volt minden es mindenki nagyon kedves volt.


    a hazigazda meg a szomszedasszony tudta hogy honnet jottunk mert a neten keresztul foglaltuk le a hazat es ok is nagyon kedv esek v oltak. a tulaj egy pesti iro o ve a haz es ki szokta adni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (159)
    2015-02-25  08:36
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. február 25. 08:36159.

    azokon a helyeken meg kinyírnak 40forintért


    kb 2 hetet élnétek


    hír terjedne, megjött a vastag ausztrál


     

    előzmény:
    Amarynda (158)
    2015-02-25  07:57
  7. 2015. február 25. 07:57158.

    azt hiszem kis telepuleseken meg ma is bekesebb az elet, kedvesebbek az emberek. amikor otthon jartunk 2000 ben az Orsegben voltunk 1 hetet fantasztikus volt, es Vas megyeben sok helyen (en onnet szarmazom), de Pesten a piszok, a rohanas az hogy mindenhol be akarnak csapni , rosszindulat volt a jellemzo.


    Mi se tervezunk meg latogatoba menest se. baratokkal rokonokkal van kapcsolat ennyi eleg is. nekunk 28 ev utan mar itt van a barati kor az otthon ez lett a hazank.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (156)
    2015-02-24  05:59
  8. 2015. február 25. 07:53157.

    Nincsen ferjed , merthogy rola nem tettel emlitest? barataitok se lettek?


    szerintem te valami alomkepet kergetsz, ha visszamentek akkor majd az nem fog tetszeni. nem lehet a vilagban osszevissza futkosni, foleg ugy hogy most mar gyereked is van. te nem vagy felnott es azt se tudod hogy mi a boldogsag a te szamodra.


    mi 28 eve jottunk el eletunk legjobb dontese volt. egyszer mentunk vissza latogatoba 15 evvel ezelott.

    előzmény:
    kispacsi (155)
    2015-02-24  04:25
  9. 2015. február 24. 05:59156.

    Nekem az a véleményem hogy menj haza, és majd meglátod.


    Én tőled délebbre élek, '72 -ben disszidáltam. Akiket én ismerek és haza mentek, azoknak a túlnyomó része nagyon megbánta.


    Ma beszéltem egy barátommal aki most Olaszországban van, most jön vissza az USA-ba. Azt mondta nekem, most volt MO-on pár hete. Éjszaka érkezett valahol határ állomásnál, elfelejtettem hol, de nem az a lényeg. Ő kb. '70-ben hagyta el az országot.


    Csak Euro pénze volt, amit nem tudott beváltani. Bement egy étterembe, ahol nem fogadták el. Hiába kérte hogy éhes/szomjas, nem kapott egy pohár vizet/semmit. Ő pl. azt mondta, az emberek nagyon megváltoztak mióta mi eljöttünk, soha többet oda nem megy.....Lehet hogy a nagy magyar vendég-szeretet csak mese? Persze 3 év alatt nagyon sokkal kisebb változás történt, még akkor is ha az élet egy folyamatos változás.


    Tehát, lesznek itt rövidesen akik nagyon mást foganak írni.


    A Te boldogságodat neked kell megtalálni ha az létezik. Szerintem vannak az életnek boldog pillanatai.


    Nincs 2 egyforma ember a világon, az ikrek sem pontosan egyformák, a Te látogatásod más lesz.


    Utólag majd fogod tudni. Jó utat kivánok.

    előzmény:
    kispacsi (155)
    2015-02-24  04:25
  10. 2015. február 24. 04:25155.

    Sziasztok! Elore is elnezest az ekezet nelkuli irasert. Itt az en tortenetem: Kanadaban elek, lassan 3 eve. Otthon vallalkozasunk volt, nagyon jol ment, de 2009-ben nagyon lefele mentek a szamaink. Beleszerettunk Torontoban, ahova csak latogatoba mentunk. Kikoltoztunk 3 es fel eve. A kisfiam itt szuletett. Mar varandos voltam amikor kijottunk. De nagyon akartuk, barmi aron es itthon mar lezartunk mindent, nem volt visszaut. A kezdet nagyon nehez volt, sokkal nehezebb mint valaha is gondoltam. Otthon egy iroasztal mogul iranyitottam egy ceget, Kanadaban a biciglin ulve mentem hazakat takaritani. De nem kell felteni. Hamar felallos tipus vagyok. 3 ev eltelt es takarito cegem van 7 alkalmazottal es ismet az irosztal mogul iranyitom a cegemet. Egy masik vallalkozasunk is van, kurtos kalacs uzletunk Ottawaban. Ugye milyen jol hangzik? De nem vagyok Boldog. Ugyanis ez a lenyeg. Mi a boldogsag? Azt mondjak: a hiany erzet hianya. Akkor leszek en valaha boldog? Nekem nincs nagy csaladom, vagy oriasi barati korom, de aki van, szuleim es batyjam, 5 igaz barat, akik orokke hianyozni fognak. A hazam. A masik ami hianyozni fog. En nem tudom mit akarok, csak boldog akarok lenni. Olyan rovid az elet hogy boldogtalanul eljunk. Azzal altalom magam, ha vegre megtehetem, hogy legalabb 2-3 honapot otthon toltsek minden evben es utazzak amennyit akarok stb.. akkor boldog leszek. De eleg ez a par honap? Mi van ha nem? Valaki megfogalmazta nagyon jol, hogy hiaba a legszebb etterem egy masik orszagban, ha megis az hianyzik, ahol a legjobb baratnoddel ultel es egy finom pohar bor mellett atbeszeltetek majdnem az egesz ejszakat..


    ha van valakinek barmilyen tapasztalata, akar arrol hogy haza koltozott hasonlo erzesekkel vagy kint maradt es boldog lett... irjon

    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  11. 2014. június 25. 22:27154.

    A nagycsaládban vannak, akiknek felfoghatatlan ez a döntés, hiába szeretnek minket. A szűk család ezerrel támogat.

    előzmény:
    gyertyakos (153)
    2014-06-25  21:32
  12. 2014. június 25. 21:32153.

    A családom és a legjobb barátaim, akikkel tartom a kapcsolatot, most is megértenek, a többiekkel meg nem kell foglalkozni. :) A te legszűkebb környezeted nem viszonyul pozitívan a dologhoz?

    Ha otthon leszünk, visszatérhetünk a klubra, szerintem jó ötlet lenne. :)

    előzmény:
    Urga (152)
    2014-06-25  17:30
  13. 2014. június 25. 17:30152.

    "Lehet, hogy klubot kéne alapítanunk otthon?"


     


    Jó ötlet! :)  


     


    Nekem például hiányzik, hogy nem tudom kivel megosztani a tapasztalataimat, mert vagy senki nem hiszi el, vagy hülyének néznek, mert otthagytuk az "anyagi biztonságot". Arra is kiváncsi lennék, kinek milyen tapasztalata van a vegyes házasságról (főleg a gyerekek nevelésében).  

    előzmény:
    gyertyakos (148)
    2014-06-25  12:23
  14. 2014. június 25. 13:12151.

    Minel tovabb maradsz, annal inkabb gyokeret eresztel. Es ha az egyik orszagban elsz, a masik fog hianyozni. En mikor hazamentem, imadtam otthon lenni, de ha otthon ragad az ember, ide mar nem jut tobbe vissza. Es en ugy gondoltam,hogy megszakad a szivem, ha nem lathatom tobbe Amerikat. Innen haza tudok menni, barmikor, amikor akarok. Baratok, jo rokonok orokke megmaradnak,a tobbiek nem szamitanak se itt, se ott, se sehol.

    előzmény:
    mesezöld (4)
    2008-09-25  13:18
  15. 2014. június 25. 13:06150.

    Az nem jo,amit irsz. A People search-ban kell keresni,de en is rakereshetek.


    Jo lenne egy ilyen topikot nyitni az amerikai magyaroknak, irto hamar megtalaltak a masik szemelyt is. Mint kiderult, az egyik forumozo naponta utazott el az illeto haza elott.

    előzmény:
    aranyeper (129)
    2008-10-01  21:37
  16. 2014. június 25. 13:03149.

    MI, USA-BAN ELOK TUDUNK SEGITENI VALAKIT MEGTALALNI. A MULTKOR IS MEGTALALTUNK VALAKIT.


    Bocs a nagybetuert. Nem tudom, kit kerestek, csak megakadt a szemem azon, hogy kerestek valakit. Johet nev, meg minden adat,a mi rendelkezesre all. Ha nincs varos, legalabb pontos nev, masodik nev is, meg az eletkor is stb...

    előzmény:
    aranyeper (129)
    2008-10-01  21:37
  17. 2014. június 25. 12:23148.

    Szia Urga!
    Az én férjem is külföldi, három éve élünk az ő hazájában, és innen tervezünk hazaköltözni Magyarországra. Most van tervezés alatt minden, de viszonylag gyorsan szeretnénk lebonyolítani, tehát max háromnegyed-egy éven belül. 
    Én is mind egyetértek azokkal, akiket idéztél.
    Lehet, hogy klubot kéne alapítanunk otthon? :) Vegyes párok vagy külföldről hazatérők... :)

    előzmény:
    Urga (147)
    2014-06-20  17:54
  18. 2014. június 20. 17:54147.

    "szeretném azt az értékrendet átadni a gyerekeimnek, amiben én nőttem fel.
    és hiába szidják Mo-t sokan, ez egyelőre még egy egészségesebb
    társadalom, mint sok másik..."


     


    Pontosan így érzem én is. :)

    előzmény:
    nikkelke (71)
    2008-09-25  14:41
  19. 2014. június 20. 17:42146.

    "3 éve jöttünk haza, külföldi férjjel. Egyetlen percig sem bántuk meg. Én
    már feladtam többször, hogy elmagyarázzam sokaknak, hogy miért érték
    itthon élni! szerencsére a szeretteim és a barátaim egyetlen pillanatig
    sem kérdőjelezték meg a döntésünket (ismervén főleg engem). a
    gyerekeimnek sokkal jobb itt"


    Nagyon jó ezt olvasni, remélem most is így vagytok vele :)

    előzmény:
    nikkelke (53)
    2008-09-25  14:25
  20. 2014. június 19. 20:08145.

    "Mi Ausztriából fogunk visszaköltözni jövő nyáron." 


     


    Hogy álltok a költözéssel?


     


    Érdekes ez a fórum, jó olvasni a külföldi élettel kapcsolatos hasonló érzéseket, gondolatokat. 

    előzmény:
    Andrea-1 (141)
    2013-10-03  15:13
  21. 2014. június 19. 19:54144.
    "de a honvagy idorol idore ugy elhatalmasodik rajtam, hogy most ugy erzem talan meg kene tennem ezt a lepest. Pedig mindenhol nagyon jo eletem volt.
    Megis azon gondolkodom most igy 40 evesen, hogy ezt mind feladjam!"

    Ha szerinted itthon boldogabb leszel, gyere..

    Mi tavaly ősszel költöztünk haza sok-sok év után, és egy porcikám se vágyódik külföldre.

    előzmény:
    Katharina (143)
    2014-02-07  19:25
  22. 2014. február 7. 19:25143.

    Sziasztok,

     

    Nemetorszagban szulettem de Magyarorszagon nottem fel edesanyam reven. 1997-ben mentem el kulfoldre dolgozni, nyelvet tanulni. Azota rengeteg helyen eltem, meg 2 nyelven megtanultam, ferjhez mentem, gyermekem lett….

     

     ….de a honvagy idorol idore ugy elhatalmasodik rajtam, hogy most ugy erzem talan meg kene tennem ezt a lepest. Pedig mindenhol nagyon jo eletem volt.

     

    Megis azon gondolkodom most igy 40 evesen, hogy ezt mind feladjam! Megorultem? Naiv vagyok, hogy azt gondolom persze, siman menni fog?

     

    Van/volt-e valaki hasonlo helyzetben? 

     

     

     

     

    előzmény:
    meisje (1)
    2008-09-25  13:05
  23. 2014. január 30. 01:18142.

    Sziasztok!

     

    Mi Bécsből költözünk haza 3hónapunk van még itt..úgy látom nem mostanában írtatok:) de gondoltam megpróbálom, ha valaki még olvasa várnám az élménybeszámolókat:)

  24. 2013. október 3. 15:13141.

    Mi Ausztriából fogunk visszaköltözni jövő nyáron. 2008 tavaszán jöttünk ki, de elég volt. Valszeg túl idősek voltunk/vagyunk ahhoz, hogy meg tudjuk szokni az itteni életet. Teljesen más itt álni és csak kijönni mondjuk pár napra nyaralni, kirándulni. Én nem kapok munkát, de még csak állásinterjúra sem hívnak be. A férjemnek jó munkája van, úgy jöttünk ki, hogy őt megkereste egy állásajánlattal egy itteni cég. De nem lehet normális barátságokat kiépíteni, totál másképp élnek mint mi, zárkózottak, stb, stb. stb.... Hosszan lehetne sorolni az indokokat. Szóval elég volt itt, megyünk haza, bármilyen nehéz is lesz otthon, de ott lesz a család, rokonok, barátok. 

    Ti honnan költöztetek vissza és miért?  

    előzmény:
    Bbohar (140)
    2013-10-02  15:16

Címlap

top