Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Poggyász: mit lehet, mit n

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. június 29. 21:56

Sziasztok!

 

Július végén Dániába utazom, és gondban vagyok a bepakolással, Még csak tervezgetek. Több topikot is találtam ebben a témában, de egymással ellentétes dolgokat olvastam. Érdekelne például, hogy mi a helyzet a folyadékokkal. Állítólag összesen egy decit lehet vinni, de olyat is hallottam, hogy egy litert lehet, egydecis kiszerelésekben. Az a gond, hogy a sok piperecuccomból bőven kijön egy liter (tusfürdő, fogkrém, alapozó, kontaktlencsefolyadék, krémek...).

Ráadásul szeretném a fedélzetre vinni a fényképezőmet, de nem tudom, hogy elveszik-e, mivel csak egy kézipoggyászt lehet felvinni. Ez kivétel? Volt, aki azt mondta, hogy a laptop, kamera és ilyesmi kivételt képez.

Teljes káosz...

 

Ha valaki mostanában foglalkozott ilyesmivel, van tapasztalata, szívesen várom az ötleteket. Az segítene, ha olyasvalaki írna, aki nem találgat, hanem tudja, hogy mi a helyzet. Előre is köszönöm

  1. 2017. október 20. 08:5736.

    Semmi akadálya, már ha a 3 doboz, nem 3 kartont jelent. :-)

    előzmény:
    VYuno (35)
    2017-10-20  08:50
  2. 2017. október 20. 08:5035.

    Szia! repteren dolgozom, friss az info :)

     

    folyadek KEZIPOGGYASZBAN:

    maximum osszesen 1 liter, maximum 100 ml-es kiszerelesben, tehat osszesen max 10 darab 100 ml-es folyadek, krem, zsele, hab, spray, gel. Az urtartalom szamit, nem a benne levo folyadek, tehat egy felig teli 200 ml-es flakon NEM JO! Akkor is elveszik az utasbiztik, ha csak egy kicsi van benne.

     

    nem mehet semmifele szuro-vago eszkoz, tehat kisollo, bicska, kototu, injekcios tu, koromreszelo, kes, villa, csavarhuzo, dugohuzo.

     

    strike anywhere gyufa (en meg ilyet nem lattam, az a lenyege, hogy nem kell neki a gyufasdoboz, akarhol meggyullad)

     

    minden olyan targy, amivel konnyu bantalmazni, pl. bukosisak, baseball uto, golfuto, sok helyen (Egyesult Kiralysag) teniszuto es squash uto sem mehet a kezipoggyaszba) 

     

    MEHET A KEZIPOGYOBA:

     

    fenykepezogep

    1-2 par elem

    mindenfele elektronikus kutyu (mp3 lejatszo, mobiltelefon, epilator, hajszarito es tarsai)

     

    MEHET VELED, DE ZSEBBEN KELL TARTANI:

     

    gyufa, ongyujto (ezek feladott poggyaszban szigoruan tilosak!)

     

    MEHET A FELADOTT POGGYASZBA:

    barmilyen nem veszelyes folyadek, a kiszereles nem szamit es a mennyiseg sem

    mindenfele szuro-vago eszkoz 

    sporteszkozok

    ha elektromos targyat feladott poggyaszba teszel, vedd ki belole az elemeket, hogy nehogy veletlenul bekapcsolodjon. Ez nem veszelyes, de a mozgo, zorgo, zizego csomag miatt meg fognak keresni beszallas elott, hogy nyisd ki es azonositsd, ez idoigenyes es jobb elkerulni

     

    TILOS MINDENFELE CSOMAGBAN:

    fegyver (akinek van ra engedelye, viheti, de kulon csomagolva a fegyver es a toltenyek es szolni kell rola a checkinben meg papirokat kitolteni, de akit erint az tudja)

    tamado eszkozok (gazok, sokkolo, vipera stb)

    camping gazpalack

    barmilyen nem ures gazpalack, tehat a buvar oxigenpalack, egeszsegugyi oxigenpalack is

    gyulekony, robbanekony folyadekok

    szarazjeg

     

     

    Most mas nem jut eszembe, ha van kerdesed ird meg priviben mert azt tuti meglatom es utana jarok neked. A legtobb legitarsasag, kiveve sok fapadost, 1 darab 8 kg-s kezipoggyaszt engedelyez, plusz egy laptoptaskat laptoppal. Ha kicsit nehezebb, de meretre nem nagy (pl valltaska vagy hatizsak, nem pedig gurulos kisborond), akkor majdnem mindig fel tudod vinni magaddal, nem merik le. Jo utat!

    idézet:
    kobasica (26)
    2008-06-30 03:22:07

    Sziasztok!


    Én jövőhéten utazok Londonba kézipoggyásszal . Nagyjából minden infóm megvan ami kell, viszont azt nemtudom hogy 3 doboz cigit a kézipoggyászomban bontatlan formában felvihetek-e gépre?


    Előre is köszönöm a segítséget.


     

    előzmény:
    kobasica (26)
    2008-06-30  03:22
  3. 2017. május 7. 19:0334.

    Szia! repteren dolgozom, friss az info :)

     

    folyadek KEZIPOGGYASZBAN:

    maximum osszesen 1 liter, maximum 100 ml-es kiszerelesben, tehat osszesen max 10 darab 100 ml-es folyadek, krem, zsele, hab, spray, gel. Az urtartalom szamit, nem a benne levo folyadek, tehat egy felig teli 200 ml-es flakon NEM JO! Akkor is elveszik az utasbiztik, ha csak egy kicsi van benne.

     

    nem mehet semmifele szuro-vago eszkoz, tehat kisollo, bicska, kototu, injekcios tu, koromreszelo, kes, villa, csavarhuzo, dugohuzo.

     

    strike anywhere gyufa (en meg ilyet nem lattam, az a lenyege, hogy nem kell neki a gyufasdoboz, akarhol meggyullad)

     

    minden olyan targy, amivel konnyu bantalmazni, pl. bukosisak, baseball uto, golfuto, sok helyen (Egyesult Kiralysag) teniszuto es squash uto sem mehet a kezipoggyaszba) 

     

    MEHET A KEZIPOGYOBA:

     

    fenykepezogep

    1-2 par elem

    mindenfele elektronikus kutyu (mp3 lejatszo, mobiltelefon, epilator, hajszarito es tarsai)

     

    MEHET VELED, DE ZSEBBEN KELL TARTANI:

     

    gyufa, ongyujto (ezek feladott poggyaszban szigoruan tilosak!)

     

    MEHET A FELADOTT POGGYASZBA:

    barmilyen nem veszelyes folyadek, a kiszereles nem szamit es a mennyiseg sem

    mindenfele szuro-vago eszkoz 

    sporteszkozok

    ha elektromos targyat feladott poggyaszba teszel, vedd ki belole az elemeket, hogy nehogy veletlenul bekapcsolodjon. Ez nem veszelyes, de a mozgo, zorgo, zizego csomag miatt meg fognak keresni beszallas elott, hogy nyisd ki es azonositsd, ez idoigenyes es jobb elkerulni

     

    TILOS MINDENFELE CSOMAGBAN:

    fegyver (akinek van ra engedelye, viheti, de kulon csomagolva a fegyver es a toltenyek es szolni kell rola a checkinben meg papirokat kitolteni, de akit erint az tudja)

    tamado eszkozok (gazok, sokkolo, vipera stb)

    camping gazpalack

    barmilyen nem ures gazpalack, tehat a buvar oxigenpalack, egeszsegugyi oxigenpalack is

    gyulekony, robbanekony folyadekok

    szarazjeg

     

     

    Most mas nem jut eszembe, ha van kerdesed ird meg priviben mert azt tuti meglatom es utana jarok neked. A legtobb legitarsasag, kiveve sok fapadost, 1 darab 8 kg-s kezipoggyaszt engedelyez, plusz egy laptoptaskat laptoppal. Ha kicsit nehezebb, de meretre nem nagy (pl valltaska vagy hatizsak, nem pedig gurulos kisborond), akkor majdnem mindig fel tudod vinni magaddal, nem merik le. Jo utat!

    idézet:
    kobasica (26)
    2008-06-30 03:22:07

    Epilatort fel lehet vinni a repulure kezipogyaszban? Biztos hogy nem dobatjak majd ki? Valakinek sajat tapasztalat?? 


     

    előzmény:
    kobasica (26)
    2008-06-30  03:22
  4. Torolt_felhasznalo_397843
    Torolt_felhasznalo_397843
    2008. augusztus 2. 23:2133.

    Sziasztok!

     

    Októberben repülünk ,úgy nézz ki a kutyánkat is vinni kell ,nincs aki vigyázzon rá.Minden jó tanácsnak nagyon örülnék ezzel kapcsolatban.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_853194
    Torolt_felhasznalo_853194
    2008. augusztus 1. 19:0332.
    Barmelyikbe, en telefontoltot rendszeresen hozok-viszek magammal London-BP kozott. A masikat meg nem probaltam, de most mar csak folyadekra es szuros, hegyes targyakra, fegyverekre figyelnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320927 (31)
    2008-08-01  16:30
  6. Torolt_felhasznalo_320927
    Torolt_felhasznalo_320927
    2008. augusztus 1. 16:3031.

    Szia!

    Nekem lenne egy apró kérdésem :)

    A telefontöltőket és az elemtöltőket melyik poggyászba tehetem?

    Előre is köszi!

    előzmény:
    kobasica (26)
    2008-06-30  03:22
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 30. 11:3330.

    akkor azt hiszem, már mindennel tisztában vagyok köszönöm

     

    először fogok utazni, és "muszáj" mindent tudnom, hogy ne érjen meglepetés, mert utána azon idegeskednék végig, hogy mit vettek el...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. június 30. 08:3129.
    Valóban. (megnéztem a dolgot jobban. De pozitív, hogy nem lettem itt szétcincálva éjszaka )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390619 (23)
    2008-06-29  22:55
  9. Torolt_felhasznalo_309588
    Torolt_felhasznalo_309588
    2008. június 30. 03:4828.
    Europaba nem tudom mi a helyzet,de az USAban meg a pafumomet es a tusfurdomet, sot a naptejet is elvettek. Semmi ilyesmit nem lehet kezipoggyaszba tenni. Laptopot es kamaerat vihetsz a kezipoggyaszodban de az atvilagitasnal ki kell venni. Mo-on legalabbis kivetettek a hatizsakombol. A lanyomnak akartunk teat vinni,azt is elkoboztak,majd mondtak, hogy bent mar tudunk venni. Na ja,de mennyiert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
    2008-06-29  21:56
  10. 2008. június 30. 03:2627.
    ja es a kezipoggyaszba szant folyadekokat kulon kell atvilagittatni egy atlatszo muanyag zacsiban. Angliaban nagyon szigoruan veszik ezt, Pesten nem annyira. Persze a 100 ml-es szabalyt otthon is nagyon betartjak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. június 30. 03:2226.

    Szia! repteren dolgozom, friss az info :)

     

    folyadek KEZIPOGGYASZBAN:

    maximum osszesen 1 liter, maximum 100 ml-es kiszerelesben, tehat osszesen max 10 darab 100 ml-es folyadek, krem, zsele, hab, spray, gel. Az urtartalom szamit, nem a benne levo folyadek, tehat egy felig teli 200 ml-es flakon NEM JO! Akkor is elveszik az utasbiztik, ha csak egy kicsi van benne.

     

    nem mehet semmifele szuro-vago eszkoz, tehat kisollo, bicska, kototu, injekcios tu, koromreszelo, kes, villa, csavarhuzo, dugohuzo.

     

    strike anywhere gyufa (en meg ilyet nem lattam, az a lenyege, hogy nem kell neki a gyufasdoboz, akarhol meggyullad)

     

    minden olyan targy, amivel konnyu bantalmazni, pl. bukosisak, baseball uto, golfuto, sok helyen (Egyesult Kiralysag) teniszuto es squash uto sem mehet a kezipoggyaszba) 

     

    MEHET A KEZIPOGYOBA:

     

    fenykepezogep

    1-2 par elem

    mindenfele elektronikus kutyu (mp3 lejatszo, mobiltelefon, epilator, hajszarito es tarsai)

     

    MEHET VELED, DE ZSEBBEN KELL TARTANI:

     

    gyufa, ongyujto (ezek feladott poggyaszban szigoruan tilosak!)

     

    MEHET A FELADOTT POGGYASZBA:

    barmilyen nem veszelyes folyadek, a kiszereles nem szamit es a mennyiseg sem

    mindenfele szuro-vago eszkoz 

    sporteszkozok

    ha elektromos targyat feladott poggyaszba teszel, vedd ki belole az elemeket, hogy nehogy veletlenul bekapcsolodjon. Ez nem veszelyes, de a mozgo, zorgo, zizego csomag miatt meg fognak keresni beszallas elott, hogy nyisd ki es azonositsd, ez idoigenyes es jobb elkerulni

     

    TILOS MINDENFELE CSOMAGBAN:

    fegyver (akinek van ra engedelye, viheti, de kulon csomagolva a fegyver es a toltenyek es szolni kell rola a checkinben meg papirokat kitolteni, de akit erint az tudja)

    tamado eszkozok (gazok, sokkolo, vipera stb)

    camping gazpalack

    barmilyen nem ures gazpalack, tehat a buvar oxigenpalack, egeszsegugyi oxigenpalack is

    gyulekony, robbanekony folyadekok

    szarazjeg

     

     

    Most mas nem jut eszembe, ha van kerdesed ird meg priviben mert azt tuti meglatom es utana jarok neked. A legtobb legitarsasag, kiveve sok fapadost, 1 darab 8 kg-s kezipoggyaszt engedelyez, plusz egy laptoptaskat laptoppal. Ha kicsit nehezebb, de meretre nem nagy (pl valltaska vagy hatizsak, nem pedig gurulos kisborond), akkor majdnem mindig fel tudod vinni magaddal, nem merik le. Jo utat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
    2008-06-29  21:56
  12. 2008. június 30. 01:3825.

    Miert nem a legitarsasagot kerdezed?

    Ha mi utazunk a legpontosabb naprakesz infot a legitarsasagtol tudakolom meg es nem az nlc-n. 

    Vagy esetleg ahol a repjegyet veszed.

    Annal tutibb infot itt senki sem fog neked adni.

     

    Zsu

     

    Az egydecis kiszereles csak a kezipoggyaszra vonatkozik es nem a borondre. A borondbe akarmit be lehet tenni. Kezibe meg csak a legszuksegesebbet, pl en kezkremet vittem magammal. Pl a uveges vizet nem engedik fel, de ha viszel ures muanyag uveget es azt belul megtoltod azt mar igen.  A hosszu koromreszelot (femet) es tarsait a borondbe csomagold. De ha feltetlenul szukseged lesz reszelore szerezz be egy papir alapu reszelot lehetoleg rovidet, azt fel tudod vinni. Fenykepezot laptopot stb keziben vigyel, de pl a laptopot lehet be kell majd kapcsojad. 

    Ja az egy decis kiszereles nem lehet egy mar megkezdett 4-5 decis (pl fogkrem) elhasznalt es  mar csak egy decinyi maradeka. MAga a csomagolas eredetileg nem lehet tobb 1 decinel. Es a folyadekokat, kremeket mind be kell tegyed egy egy literes cippzaros zacsiba, szemelyenkent csak egy darab egy literes zacsko lehet.

    Ez tavaly telen a tengerentulrol igy volt, de lehet hogy azota valtoztak a rendelkezesek. Azert kerdezd inkabb a legitarsasagot. Ja pl az ongyujtot nem lehet meg mindig felvinni de pl a zippot igen. Ez azota valtozott pl.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
    2008-06-29  21:56
  13. Torolt_felhasznalo_744446
    Torolt_felhasznalo_744446
    2008. június 29. 23:2824.

    Az ellenőrzéskor tőlem egy tusfürdőt vettek el, h nem vihetem fel...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
    2008-06-29  21:56
  14. Torolt_felhasznalo_390619
    Torolt_felhasznalo_390619
    2008. június 29. 22:5523.
    10 x 1 deci!
    előzmény:
    semmese (22)
    2008-06-29  22:53
  15. 2008. június 29. 22:5322.

    1 dl-t 1 literes zacskóban gondosan lezárva. Nem tudok róla, hogy fél év alatt ez változott volna.

     

     Hmm, nem is:

     

    http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/hu/info_and_services/baggage?l=en&nodeid=1769620&cid=1000263

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390619 (20)
    2008-06-29  22:42
  16. 2008. június 29. 22:4321.

    Igaz, köszi a kiegészitést.

    Plusz ha tengerentúlra utaztok, akkor 23kg jár a gyereknek is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390619 (19)
    2008-06-29  22:39
  17. Torolt_felhasznalo_390619
    Torolt_felhasznalo_390619
    2008. június 29. 22:4220.
    Összesen 1 litert, nem 1 decit!!
    előzmény:
    semmese (17)
    2008-06-29  22:33
  18. Torolt_felhasznalo_390619
    Torolt_felhasznalo_390619
    2008. június 29. 22:3919.
    Egy max 10 kilós csomag is feladható a babának.
    előzmény:
    zsofibaboca (18)
    2008-06-29  22:36
  19. 2008. június 29. 22:3618.

    2 év alatti csecsemő nem rendelkezik súlykerettel, tehát sem feladni sem a fedélzetre vinni nem lehet a "nevére" semmit, kivéve a Lufthansa járatait, ahhol +1 csomag vihető a fedélzetre a baba részére.

    A babakocsi külön költség nélkül feladható. 

    előzmény:
    eedesanna (15)
    2008-06-29  22:19
  20. 2008. június 29. 22:3317.

    Összesen 1 (egy) dl-t. Nekem ez legutóbb parfüm volt, de anyuékkal megetették a 2 dl-s joghurtot. Szóval az is folyadék. A marbella-i reptéren az orrom előtt dobatták ki a CK parfümöt a fiúval, mert nem fért bele a limitbe, dühében ripityára törte a kukán, hogy ki ne vehessék utána. De pl. a londoni reptér szigorúbb, mint a többi. Vágó, szúró eszközt (pl körömolló) nem. Fotós táskát igen. Telefont ki kell kapcsolni, de ált van rajtuk flight üzemmód, ha zenét akarsz hallgatni pl.

    Célszerű az adott légitársaság honlapját megnézni.

    Pipere cuccot ne vigyél fel, hajíts be egy pólót, meg egy bugyit biztos, ami tuti (nem tudom átszállsz-e), fogkefe-automata sok reptéri mosdóban van, meg bent is tudsz venni a boltokban, ha muszáj.A bőröndjeidre ne sajnáld a fóliáztatásra a pénzt, és ha csak lehet, értéket ne hagyj benne, zsebei ha vannak, oda ne pakolj. Sajna, főleg Ferihegyen, lopnak is.  bocsi annak a rakmunkásnak, aki kivétel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
    2008-06-29  21:56
  21. Torolt_felhasznalo_390619
    Torolt_felhasznalo_390619
    2008. június 29. 22:2716.
    2 éves alatti kisgyereknek feladhatod a babakocsiját meg egy csomagot, egyik sem lehet több 10 kilónál. (ez a Lufthansánál van így).
    előzmény:
    eedesanna (15)
    2008-06-29  22:19
  22. 2008. június 29. 22:1915.

    Én is kérdeznék őled.

     

    8 hónapos csecsemővel fogunk repülni.

    Neki mit lehet felvinni a fedélzetre?

     Azon kívül a csecsemőnek lehet feladott pogyássza vagy van valami extra csomag, ami lehet, avgy csak nekem meg az apjának lehet feladott meg kézi poggyászom? (3-an utazunk) lufthansa, ha számít

    előzmény:
    pocokanya (10)
    2008-06-29  22:09
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 22:1214.
    huhh, mikor elkezdtem az előző bejegyzést, még csak ketten írtak Szóval köszönöm MINDENKINEK a segítőkészséget
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. június 29. 22:1213.
    Jah, ez az ami kimaradt:D Pedig fontos "apróság":D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390619 (6)
    2008-06-29  22:09

Címlap

top