Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Akik szeretik a könyveket

Anheszenamon
Létrehozva: 2008. Április 14. 13:32

Sziasztok! Azért nyitottam ezt a topikot, mert láttam van külön Danielle Steel, Martha Tailor, klasszikusok. Én viszont nem csak romantikus könyveket szeretek! Szeretem a "ponyvát", de szeretem a krimiket, thrillereket és a szépirodalmat is. Ha olvastál egy jó könyvet, gyere és számolj be róla! De mindenki megírhatja a fekete listás könyveket is!

Várok mindenkit szeretettel!

 

  1. 2015. január 11. 21:2038456.

    Gratulálok.


    Friss regisztrációval nem is átlátszó promóció az egész "hozzászólás"...



    Amúgy az előző hozzászólást tán el kellett volna olvasni, miszerint: "Látom Lányok, hogy ennek a topic-nak az ajtaját kulcsra zárhatjuk. "


    Mindez már majd' egy éve volt - 2014-02-26. a dátum, azóta nem itt működik a társaság.


    Azt, hogy hol, nem mondom meg, mert még odatalálna valami könyvügynök


     

    előzmény:
    szandrus123 (38455)
    2015-01-11  19:41
  2. 2015. január 11. 19:4138455.

    Sziasztok!


    A napokban a kezembe került egy kézirat. Egy ismerősöm hozta és nem mondta meg ki írta. Azóta már tudom. A véleményemet kérték és én elmondtam és most is el fogom mondani itt mert kikívánkozik. Mira Sabo - Amíg kinyílik a szemünk című kétkötetes regénye volt az. Unottan álltam neki mert már előre ki voltam attól, hogy el kell olvasnom ha tetszik ha nem mert a véleményemet csak akkor fejthetem ki hitelesen. Két oldal múlva beszippantott és rátapadtam a könyvre. Mi több ráragadtam és ott is maradtam néhány napig. Szabályosan dühítettek a körülöttem járkáló emberek mert kizökkentettek Mira világából. A történet a Magyarországon játszódik ma és egy lány néhány évét meséli el. Varázslatos és izgalmas és páratlan, olykor meghökkentő és ijesztő is de mindenek előtt érdekes és erotikus. Egy fiatal lányt hálóz be egy nagyon gazdag férfi aki hát nem az akinek mutatja magát. Mindegyik karakter érdekes és találó nekem egyik másik gonoszsága ellenére is humoros. Gyakorlatilag alig vártam, hogy kinyithassam a második részt is. Azt hittem ezt nem fogja tudni hová fokozni és akkor tessék. Tudta. Őszintén szólva semmit sem tudok a könyv megjelenéséről de remélem hamarosan és akkor többen kapnak ebből az élményből.  

  3. 2014. február 26. 10:3138454.

    Látom Lányok, hogy ennek a topic-nak az ajtaját kulcsra zárhatjuk.

     

    Sajnálom, hogy így alakult. Mindenki elfoglalt és a FB meg jobban "kézre esik"

     

     

    Mindannyiótoknak - ezen túl is  szép, és kellemes: könyves-olvasós napokat kívánok!

     

    Szeretettel: Éva

  4. 2013. november 6. 16:1238453.

    A  NLC-nek - mint eddig - most sem erőssége a linkek beadása

    BOCS! 

    Ha érdekel valakit, akkor másolja be a keresőbe! Köszi

    előzmény:
    vorii (38451)
    2013-11-06  16:07
  5. 2013. november 6. 16:1038452.

    Ide is írnám - bár már tudomásotok van róla, de hátha valaki épp innen tudja meg...

     

    Lányok! Az NLC könyves-találkozó időpont: 2013. november 9. /szombat lenne (szokásosan délután) 3 órától kezdődően.
    Próbáljatok időt szakítani - nagyon sajnálnám, ha csak egy-kettőtök tudna jönni
    Mindenkit szeretettel várok!!!

    Ha valaki címet kérne, mert nem volt még nálunk, akkor privátbanírjon nekem!

     

     

     

  6. 2013. november 6. 16:0738451.

    Szió Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!

     

    Látom, nem sokan fordulnak(unk) meg erre felé

    PEDIG milyen jó lenne, ha ugyanúgy megosztanánk egymással a könyvélményeinket, mint régen

     

    Részemről próbálok kis visszatekintéssel "élenjárni"

     

    A nyáron olvastam még 3 Fforde könyvet:

     

    http://bookline.hu/product/home!execute.action ?_v=Katie_Fforde_Szerelem_ketszer&id=111851&type=22

     

    http://bookline.hu/product/home!execute.action?_v=Katie_Fforde_Recept_a_szerelemhez&id=117687&type=22

     

    http://bookline.hu/product/home!execute.action?_v=Katie_Fforde_Flora_valasztasa&id=119923&type=22

     

    A szokásos, könnyed - valóban nyári - olvasni valók, Katie Fforde  nem okozott csalódást

     

    Aztán ősszel  Janikovszky Éva könyvét, pici, de nagyon kedves, korombelieknek különösen jó olvasmány

     

    http://www.polc.hu/konyv/raadas/163356/

     

    Most pedig egy elég tényszerűen megírt könyvet kezdtem el, már az 1/4-énél tartok, mert amúgy elég érdekes...  Mindent a szerelemért (Nagy - sokszor végzetes -  szerelmek a történelem folyamán...)

     

     http://www.antikvarium.hu/konyv/megan-gre ssor-kerry-cook-mindent-a-szerelemert-272917

     

    Várlak titeket ide (is) akár könyvekkel, akár más minden félével kapcsolatban

    Pussssszantás!

     

     

  7. 2013. szeptember 9. 19:2538450.

    Írtam nektek Lányok egy csomó mindent - és egy laza mozdulattal kiléptem az oldalról ergo elveszett az egész...

    Most nem írom újra, mert jól felidegesítettem magam a hülyeségemen, és nincs türelmem hozzá Majd, ha lecsillapodtam...

  8. 2013. szeptember 9. 19:1138449.

    Kedves Hanna!

    Üdv itt - köztünk

    Sajnos  mostanában ritkábban jövünk össze, de azért be-benézünk ... pedig egy nagyon jó kis csapat ez Sokan személyesen is ismerjük egymást.

     

    Valóban itt sok félék az olvasott és olvasni való könyvek, remélem, a többiek is idetalálnak, akikkel hasonló érdeklődésűek vagytok!

     

    A krimi (már) nem az én műfajom ugyanis. Régen sem szerettem "félni", most meg, ahogy öregszem inkább a szépre-jóra vágyom. 

     

    Azért emlékszem, hogy a klasszikus krimiket (A. Christie, E.S. Gardner) is olvastam és magyar íróktól is (L.L. László pl) A minőségi krimiket nagyon szerettem

     

    Írj a könyvélményeidről, és ha érdekel valami, kérdezz bátran! 

     

     

    előzmény:
    d.hanna (38448)
    2013-09-05  16:00
  9. 2013. szeptember 5. 16:0038448.

    Sziasztok!

     

    Ez az én topikom, én sem romantikus regényeket szeretek olvasni, hanem izgalmas krimiket. Szóval ajánlom mindenkinek Harlan Cobent, James Pattersont és Jefferey Deavert, ők a kedvenceim. A legtöbb könyvük kapható magyarul, de aki szeret angolul olvasni, annak is ajánlom őket, mert nagyon érdekesen és érthetően írnak angolul is.

    Jelenleg ezt fejeztem be: Jeffery Deaver - The bone collector, ez egy sorozat első része, nagyon izgalmas, ajánlom!

     

    Hanna

    előzmény:
    Anheszenamon (1)
    2008-04-14  13:32
  10. 2013. szeptember 2. 22:1338447.

    Szió Lányok!

     

    Alig járok a NLC-ra... Most is csak beugrottam.

     

    Gőzerővel csinálom az állatorvos FBlaőját és egy saját állatos FB oldalt, persze a (nem kis) család mellett - kevés időm marad.

     

    Viszont sokat olvasok, most nyáron általában könnyű könyveket - pl Fforde-t. Most kaptam a húgomtól kölcsön még 2 ilyesmit...

     

    http://www.polc.hu/konyv/nyari_abrandok/73 0513/

     

    http://www.polc.hu/konyv/csokoladecipok_es_eskuvoi_ha rangok/728956/

     

    A születésnapomra pedig megkaptam Fekete István 10 szál gyertya c. novellafűzérét - rég óta szeretném elolvasni.

     

    Amúgy pedig, köszi megvagyok, jól vagyok...

     

    Prbálok majd be-beugrani - nem ilyen hosszú időt kihagyva.

     

    Pusssssz nektek!

     

  11. 2013. július 11. 12:3438446.

    Egy nagyon picit visszaolvastam, de látom, ti is ritkán írtok, meg el is tünedeztek, itt a nyár, mindenki írjon pár sort azért! :)

     

    Évi, jobban vagy már? Szívügy rendbejött? Ezek a férfiak...

     

    Martinának itt is boldog szülinapot!!!

     

    Squirrel, hogy tetszik eddig A nővérem húga? Én imádtam azt a könyvet, és még vannak ezzel így többen is itt :)

  12. 2013. július 11. 12:3038445.

    Sziasztoook!

     

    Hú, nagyon rég jártam erre, bocsánat!

    Hogy vagytok? Nem biztos, hogy lesz időm visszaolvasni, ezért kérdezem. Én nagyon jól vagyok, jól telik a nyár, a sulimban mindenből ötöst kaptam, jövő héten Balcsi, a barátommal is minden tök jó (fél éve vagyunk együtt).

    Ééés épp egy nagyon izgi könyvet olvasok: Kristina Ohlssontól az Elnémítva címűt skandináv krimit. 

    Ja, és fél éve tanulok svédül, amiért meg odáig vagyok!

    Sikerült közben 9 könyvkiadóval kapcsolatba kerülnöm, szóval mindig van mit olvasni, de A lét elviselhetetlen könnyűségét emiatt soha nem fogom tudni már elolvasni, mert mindig közbejön egy reci... Jaj, szegény én :D

     

    Na, azért majd picit visszaolvasok, remélem jól vagytok!

     

    Puszi mindenkinek!

     

  13. 2013. június 23. 20:2538444.

    Egy könyvajánlót szeretnék idetenni, ha szabad.

    Sajátomét.

    Pilizota Szandra: Szaké

    62 haiku

    2013.jún.8-án jelent meg

    Littera Nova könyvkiadónál

    tartalmából tettem egy kivonatot a honlapomra: http://jaguaristen.hupont.hu/5/szake-pilizota -szandra-uj-verseskotete

     

    Lehet akár kritizálni is... 

    előzmény:
    Anheszenamon (1)
    2008-04-14  13:32
  14. 2013. június 18. 21:2038443.

    Sziasztok Könyvimádók!

     

    Mostanában én sem olvastam sokat, sok munka van a házon, kertben, de mikor megvettem az ulpiusnál a legujabb Fábián Janka könyvet, ajándékba kaptam egy Réti László regényt, Kaméleon a címe...Félretettem hogy majd , egyszer...úgy mint amikor Janka regényét kaptam igy ajándékba

     

    Hétvégén elővettem, és alig tudtam letenni. Nagyon tetszik ahogy Réti ír, humoros, viszi a cselekményt. Szóval ajánlom mindenkinek aki szereti az izgalmas krimit , mert ráadásul még izgi is volt.

  15. 2013. június 13. 19:2838442.
    Pofátlan módon saját, most júniusban megjelent verseskötetemet szeretném ajánlani, mely 62 haikut tartalmaz. A következő linkben megtalálhatóak a részletek is:http://jaguaristen.hupont.hu/5/szake-pilizota-szandra- uj-verseskotete
    előzmény:
    Anheszenamon (1)
    2008-04-14  13:32
  16. 2013. május 31. 06:0138441.

    Sziasztok!

     

    Sajnos nem sok időm volt mostanában, sem olvasni sem ide jönni közétek, mert szokás szerint rengeteget dolgozom.

    Hétfőn voltam könyvtárban, kihoztam pár könyvet(meg persze visszavittem a korábbiakat amikből alig sikerült olvasni), elkezdtem A nővérem húgát Jodi Picoult-tól.

     

    Mi újság veletek, hogy vagytok?

     

    Évi, rendbe jöttél szívügyileg? Remélem nem bánkódsz!

     

    Martina, gratulálok az előléptetséhez! Sulival mi a  helyzet? Zajlanak a vizsgák?

     

    Zsú, elhiszem hogy nem sok időd van olvasni Fruzsi mellett. Hogy van Fruzsi? Mennyi idős is már? Láttam a fb-n képeket, igazi kis hölgy már!

     

    Ferenc vagy Feri, nekiültél az Emmáknak?

     

    Hüsi, üdvözöllek itt! Érezd jól magad!

     

    Szép napokat mindenkinek!

  17. 2013. május 5. 18:4438440.

    Sziasztok!

    vorii: akkor jó, hogy nem azokkal kezdtem amiket utolsóknak ajánlottál. Lehetséges, hogy nem emeltem volna le a polcról egy másikat is. Érdekes, hogy nekem éppen az Üvegtó-t ajánlották (meg a Vérbükk-öt is), de az akkor nem volt bent a könyvtárban.

    Aida84: szerintem a Ház a Tara Roadon megér még egy próbát a szerzőtől

    Befejeztem Herriot-tól a Repülő állatorvost. Aranyos történetek vannak ebben is.

    Kedvcsinálónak:

    "Gertrude gyanakodva közeledett és beleszagolt a furcsa folyadékba. Rövid habozás után beledugta az orrát, kortyolt egyet, és másodperceken belül szorgos lefetyelés hangjai töltötték be az ólat. - Szavamra, ízlik neki! - kiáltotta Will. - Még szép - közölte a papa. - Ez John Smith legjobb söre. A disznó meglepően rövid idő alatt végzett a két gallonnal, majd tisztára nyalta az egész vályut, mielőtt otthagyta volna. Semmi késztetést nem mutatott arra, hogy visszaheveredjék a szalmára, hanem járkálni kezdett az ólban... Ahogy múltak a percek, egyre bizonytalanabbá vált a mozgása. Időnként megbotlott, és kis híján elesett, végül eltéveszthetetlen csuklást hallatva lerogyott a szalmára, majd az oldalára hengeredett...

    Getrude merevrészeg volt."

    Részeg disznó

    Most Jeffrey Archertől kezdtem el a Párbaj-t.

    http://www.libri.hu/konyv/parbaj-1.html

    Eddig tetszik. Szerintem jó lesz. 

     

    előzmény:
    Anheszenamon (1)
    2008-04-14  13:32
  18. 2013. Április 24. 20:5838439.

    végre voltam könyvtárban:)

    amit el is kezdtem: Matthew Lewis: A szerzetes. 

  19. 2013. Április 22. 11:4238438.

    Sziasztok!

     

    Végre itt a jó idő! Milyen kellemes is tud lenni a kertben ülni egy jó könyvvel. A Szent Johanna gimi sorozat továbbra is tetszik, már túl vagyok a 6. köteten. Már előre sajnálom, hogy csak 3 van már hátra. Most nem is kezdtem bele a 7.-be, ne legyen olyan hamar vége.

     

    Olvassatok sokat!

     

    Puszi: hüsi

  20. 2013. Április 22. 09:4238437.

    na tessék, kicsit nem néz ide az ember, aztán máris vannak új arcok:) üdv :)

     

    én Binchytől olvastam a Galagonyaerdőt, nekem nem tetszett, úgyhogy el is ment a kedvem a többi könyvétől.

    most (még mindig) Anjou Margitról olvasok, kifejezetten tetszik. 

     

    ezer éve nem voltam könyvtárban, tervezek ellátogatni- jó lenne megszerezni az Angyalos házat. 

     

    Bea, megpróbálok képet felrakni a nagylányról. :)

  21. 2013. Április 22. 00:2438436.

    A Binchy könyvek nekem is nagyon tetszettek Ami magyarul megjelent tőle, azt olvastam.

    (Mind merem ajánlani - azért utoljára hagynám a Galagonyaerdő-t, és előtte valónak Az üvegtó-t, de ez persze szubjektív.)

    előzmény:
    kosmacsek (38435)
    2013-04-11  21:59
  22. 2013. Április 11. 21:5938435.

    Sziasztok!

    Régen jártam itt, de olvasok szorgalmasan. A napokban akadtam rá a topikindító blogjára és olvastam egy értékelést Maeve Binchy: Ház a Tara Roadon c. könyvéről.

    http://www.libri.hu/konyv/haz-a-tara-roadon.html

    Már a végefelé jártam, tegnap be is fejeztem és nekem is nagyon-nagyon tetszett. Mai dublini történet, amiben mosolyra fakaszt a szókimondó gyerekszáj, ugyanakkor néha szomorú is, de ezzel együtt nagyon jó, pörgős könyv. Faltam a betűket, biztosan fogok még Binchyt olvasni. A Vérbükköt olvastam még tőle korábban, de ez jobban tetszett. 

    Ami az utóbbi olvasmányaim közül még ennyire lekötött és ilyen élményt nyújtott az James M. Cain: Mildrec Pierce-je volt.

    http://www.libri.hu/konyv/mildred-pierce.html

    Meglát tam a könyvtár polcán és beugrott, hogy ezt a minisorozatot nem sikerült megnézni a HBO-n. Csak a bemutatót láttam, meg hogy a Kate Winslet a címpszereplő. Gyorsan lecsaptam rá. Nem bántam meg.

     

  23. 2013. Április 11. 15:3338434.
    Sziasztok!

    Bea: mondjuk úgy hogy igyekszem! :) igaz még cska 4 napot töltöttem el bent az új pozíciómban, de eddig élvezem ,csak az a baj hogy már most at érzem hogy 4 nap után mindennek mennie kellene, pedig nem megy. De azért vállaltam be, mert szükségem volt valami kihívásra, és most ez az. Főleg ha a sulira is gondolok közben! :)
    előzmény:
    Pinduji (38432)
    2013-04-09  20:50
  24. 2013. Április 10. 07:4138433.

    Sziasztok!

     

    Még egyszer köszönöm, hogy befogadtatok. Olvasás terén gyakorlatilag mindenevő vagyok. Nagyon szeretem a romantikusat (pl. Danielle Steel, Nora Roberts és társaik), imádom Ken Follett-et, a Katedrális nagy kedvencem, de az új sorozatát is faltam, Dan Brown is verhetetlen, de természetesen jöhetnek a klasszikusok is. Legutóbb Jill Mansell-től olvastam azt hiszem az Újrakezdést. Nekem bejött a "szürke" trilógia is, szóval én tényleg mindent olvasok ami betű.

     

    Van egy 7 éves lányom, szeptemberben kezdett ismerkedni a betűkkel. Már nagyon szépen olvas, és szerencsére érdekli is. Mondhatni tiszta anyja. 

     

    Fábián Janka könyveire is kíváncsi vagyok, 2 figyel a könyvespolcon (Valentin napi ajándékok), de még nem értem odáig. Hiába kevés nekem a 24 óra egy napra.

     

    Megyek, keresek valami digitális olvasnivalót, hátha belefér munkaközben pár oldal.

     

    Szép Napot Mindenkinek! Puszi

Címlap

top