Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2012. február 20. 20:243013.
    Jó éjt
    előzmény:
    nótafa (3010)
    2012-02-16  18:34
  2. 2012. február 19. 20:223012.

    Szia Cilike. 

    Itt olvad a hó, latyakosak az utak. 

     

    Én elvoltam a takarítással,  a pogácsa sütéssel. 

     

    Küldök neked is, íme.

     

    Azért írjál te is.

    előzmény:
    nótafa (3007)
    2012-02-08  14:43
  3. 2012. február 16. 19:263011.

     

    Szia Cilike. 

    Nálunk tegnap volt rossz idő, hó fúvás volt, de mára jó idő lett nappal, most már azért csikorog a fagy, nem rég voltam kint igen csak csípet a hideg az arcomat.

    Nálunk Milánói volt tegnap, volt mostanában grízes tészta, gyümölcs leves, borsó leves. krumplibéles.

     

    Tegnap sütöttem almás krémes küldök neked is. Íme.

    Puszi. gyere máskor is.

    előzmény:
    nótafa (3010)
    2012-02-16  18:34
  4. 2012. február 16. 18:343010.

    Szia Ancikám!

    Hasonló idő van felénk is, bár tegnap valami förtelmes volt, dörgött az ég,és olyan hóvihar volt alig lehetett látni, még ma is havazott, de sütött a nap és olvadt a hó egyszerre. Nem sok van, de reggelre minden síkra fagyott, a szembe szomszédom sózta a járdát, mikor ablakot nyitottam és kiabált át, hogy ki ne menjek, mert nagyon síkos az út.

     

    Nem is nagyon voltam a napokban, mert a jobb lábfejemen az izület nagyon be van gyulladva, voltam vele orvosnál, Augmentin duo gyógyszert kaptam és egy jó kis kenőcsöt,vizes ruhával kell borogatnom és pihentetni kell,  most már nem annyira fájdalmas, de még dagadt és piros a lábfejem.

     

    Én ma bab gulyást főztem és sajtos pogácsát, meg farsangi fánkot sütöttem, bőven maradt holnapra is. 

     

    előzmény:
    Ancikka (3009)
    2012-02-13  17:32
  5. 2012. február 13. 17:323009.

    Szia Cilike.

    Még mindig hidegek vannak nappal is, de azért vannak  olyan napok is amikor süt a nap, akkor melegebbnek tűnik, ma éppen nem sütött, még a nulla fok is hidegnek tűnt.

    Éjszaka fel megyen még mínusz 13 fokra is.

    Nem sok minden történ nálunk, főzök takarítok boltba megyek, na ilyenek.

    Tegnap rántott húst csináltam gombás rizzsel, és még gomba pörköltet, levest nem kellett.

    Ma szünnapom volt a főzés terén, a tegnapi kaját ettünk, elmosogattam, követ mostam, csak ilyeneket csináltam.

    A hétvégén nem sütöttem sütit, ezért felbontottam egy barack befőttet, megettem még 3 szaloncukrot, jól esett.

    Holnap már kell csinálni valamilyen sütit, hogy mit még nem tudom.

     

    További kellemes napokat.

     

    Íme a tegnapi kajánk, küldöm.

    előzmény:
    nótafa (3007)
    2012-02-08  14:43
  6. 2012. február 8. 20:343008.

    Szia Cilike.

    De jókat főztél, erről nekem meg a grízes tészta jutott eszembe, a krumplisról.   

    A frankfurti levest megfőztem, de nem sütöttem hurkát, mert bekenyereztünk, így elég volt a leves.    

    Ehhez a leveshez a grízest gondoltam holnap, mert maradt levesünk.  

     

    Ma is voltam a boltban, kellemes idő volt, megint olvadt a hó, így jólesően sétáltam el a boltig meg vissza, volt minden amit akartam venni.

     

    A süteményed is teszik, pláne hogy nem kell sütni, és nem kell sokat bajlódni vele, gyorsan le is írom,        köszi érte.

    Jobbulást kívánok, és jó teázást.  

     

     

    előzmény:
    nótafa (3007)
    2012-02-08  14:43
  7. 2012. február 8. 14:433007.

    Szia Ancikám.

     

    Ma zöldséglevest főztem dara galuskával és krumplis tésztát, tegnap Székely káposztát.

    Itt is süt a nap, de én még nem voltam kint, majd holnap megyek én is boltba. Még mindig elég náthás vagyok, remélem már hamarosan elmúlik.

     

    Tegnap csináltam egy egyszerű sütit, mire a gyerekek hazajöttek iskolából,nem kell sütni, és nagyon egyszerű.

     

    Keksz-süni

     

    25 dkg apróra tört háztartási kekszet elkeverünk 15 dkg vágott dióval.

    20 dlg Rama margarint, 1 db tojást, 25 dkg  porcukrot, 5 dkg kakaót felfőzünk, sűrűre, még melegen összekeverjük a keksszel.

    Zsírpapírra, vagy fóliára kanállal kis halmokat rakunk és hagyjuk megszáradni. 

    előzmény:
    Ancikka (3006)
    2012-02-07  19:25
  8. 2012. február 7. 19:253006.

    Szia Cilike.

    Látom itt jártál és írtál nekünk.

     

    Itt az a helyzet, hidegek vannak, a szél jó erősen fúj, az elmúlt napokban  hó is esett egy keveset,  szerencsére nincs hóvihar.

     

    Én ma voltam a boltba úgy délfelé, ma kellemes volt az idő, csak nulla fok volt, az eresz csorgott a hótól, gondoltam itt az idő kimenni a boltba, kitudja mikor lesz megint enyhe az idő. 

    Amúgy az elmúlt napokban nappal is mindig 10 fok körül volt, éjszakára felment még mínusz 13 fokra is.

    Már napok óta nem volt ilyen enyhe idő mint ma.

    Sajnos holnap is kell menni a boltba, mert sok mindent csak holnap hoznak a boltba, kifogytak.

    Na majd meglátom milyen idő lesz holnap.

     

    Holnap már főznöm is kell, Frankfurti levest gondoltam, a másodikon még gondolkodom. Lehet hogy sütök hurkát.

     

    Cilike te mi jót főzöl ?  Adjál valami jó ötletet, és én is azt csinálom.

     

      További kellemes estét, és jó éjt.

    előzmény:
    nótafa (3005)
    2012-02-07  08:12
  9. 2012. február 7. 08:123005.

    Rég volt megint látogató,csak benéztem, hátha bekukkant valaki.

    Tegnap délután ide az ország Észak-Nyugati felébe is megérkezett a tél, porhóval, széllel, még hidegebb levegővel.

    Azóta is hordja a szél, reggel úgy tudtam kilépni a lakásból,hogy előttem sepertem a lépcső sarkába felhordott havat, mert az ajtót sem lehetett kinyitni.

    Szerencsére nincs semmi sürgős intéznivalóm, a házból sem kell kimennem, reggel is csupán az újságért mentem ki.

     

    Szép napot kellemesebbet a mainál. 

    előzmény:
    Ancikka (3004)
    2012-01-26  21:39
  10. 2012. január 26. 21:393004.

    Sziasztok. 

     

    Hideg reggelre ébredtünk, éjszaki szél fújt, de tiszta levegő volt.

     

    Cilike, a kekszes sütit megcsináltam, tegnap tepsis savanyús káposztás tésztát csináltam kolbásszal.

    Ma hurkát sütöttem, meg gyümölcs leves volt hozzá, délután Tiramisut is csináltam.

     

    Majd , sorra kerülnek a többi receptek is, köszi érte.

     

    Jó éjt.

    előzmény:
    nótafa (3003)
    2012-01-26  16:49
  11. 2012. január 26. 16:493003.

    Szervusztok.

     

    Nem voltam pár napig, de amint látom ti sem.

    Megsütöttem vasárnap a csirkét, mindenkinek ízlett, bár a fiam szerint ugyanolyan íze van, mint a sajtos csirkemellnek, ami hasonló képpen készül, csak mell szeletekből.

     Ancikám, kipróbáltad valamelyik receptet?

     

    előzmény:
    Ancikka (3002)
    2012-01-23  19:56
  12. 2012. január 23. 19:563002.

    Fili, de jó hogy nálatok hó is van, itt is esett de másnapra elovadt, este fagy van, nappal olvad.

     

    A kerámia tepsiben mit sütöttél? Azt nem írtad meg.

     

    előzmény:
    fili48 (2996)
    2012-01-23  12:43
  13. 2012. január 23. 19:513001.

    Filike, de gusztusosak ezek a rántot húsok, a nyálam is folyik érte, pedig nálunk is volt szombaton, igaz csak 6 szelet rántott karaj volt, meg rántot parizel, de az már volt bőven, de hol van már az.

     

    Vasárnap stefánia szeletett sütöttem, most azt nem fényképeztem le, meg a banános kekszet csináltam hozzá, amit az előbbi képen láttál is.

     

    A torta receptjét várom amit a foncsikos kislány kezében láttam.

    előzmény:
    fili48 (2996)
    2012-01-23  12:43
  14. 2012. január 23. 19:423000.

    Cilike, de örülök a recepteknek, nagyon sok jó van benne.

     

    Éppen azt böngésztem eddig.

     

    Még keresek benne finomakat, könnyűeket is, nem lehet betelni vele.

     

    Most buzgó mócsing vagyok, mert ma nem kellet főznöm, így el sem fáradtam, ezért van kedvem böngészni.

     

    Köszönet érte. 

    előzmény:
    nótafa (2995)
    2012-01-22  18:56
  15. 2012. január 23. 16:452999.

    Cilike, de örülök hogy írtál nekem. 

     

    Mindjárt belenézek a receptfüzetbe amit ide tettél nekem, csak előbb válaszolok neked, mert ott ragadok, ahogy ismerem magamat.

     

    De ezeket is le írom ami itt van. 

     

    Jól elfogok időzni vele,  köszönet érte.

     

     

    Majd még írok bővebben, de most már alig várom hogy lássam a recepteket.

     

    előzmény:
    nótafa (2995)
    2012-01-22  18:56
  16. 2012. január 23. 16:392998.

    Szia Filikém, Nagy élmény volt megnézni a családodat, jó sokat elidőztem vele, de megérte, szinte én is ott éreztem magamat, a kiránduláson a szánkózáson, meg a többin.

    Jó sok élményetek van, most már nekem is. 

     

    Köszönet érte.

     

    előzmény:
    fili48 (2996)
    2012-01-23  12:43
  17. 2012. január 23. 13:512997.

    Filikém, igen, kigyönyörködtem már magam és most a videókat is mind végignéztem.

    De jó, hogy nálatok van tél!

    Nálunk mindössze kétszer volt idén hó, de reggel esett, estére el is olvadt,süt a nap, őrült szél fúj és egyik náthából a másikba kerülünk, mert a vírusok, bacik élvezik ezt a tvaszias telet és támadnak rendesen.

     

    Nagyon finomat főztetek ti is és a lányok azt a rengeteg sütit, milyen élvezettel rakták,öröm őket nézni is.

     

    Ezért is gyógyultál meg Ilikém, mert a szerető családod mindig ott sürgölődött körülötted. 

     

    előzmény:
    fili48 (2996)
    2012-01-23  12:43
  18. 2012. január 23. 12:432996.

    Hűűű,de ígéretesen hangzik!

    Kíváncsi vagyok a véleményedre,hogyan sikerült?-lesz-e belőle sláger kaja?

     

    A hét végén(szokás szerint) nem tudtam jönni ugyebár,mert itt vannak az unokák,sőt-vasárnap még a szüleik is! (adja az Isten,hogy még sokáig így legyen!-bírjam!...bár igaz:tavaly,míg nagybeteg voltam is ugyanez volt a program,csak a párom,menyeim,unokáim szolgáltak ki engem,...és önmagukat is.Látnotok kellett volna a nagy nyüzsgést,ahogy ütötték el egymást a konyhában,és mindegyik brillírozni akart! Már-már meghatódtam tőlük.)

    Én a hétvégén Csikeszárnyat (is) rántottam,olyan kis "nyeles" falatkáknak,chilis fűszerrel.Mindjárt megmutatom,   és hozok videókat,fotókat a hétvégről.(bár te Cilikém,már lehet,hogy láttas az albumot)

     

    2012.01.22 - Ilona Fazekas - Picasa Webalbumok 

     

    Mama és a lányok - YouTube 

     

    00040 - YouTube 

     

     00042 - YouTube

     

    00044 - YouTube 

     

    00047 - YouTube 

     

    00049 - YouTube

     

    00051 - YouTube 

     

    00052 - YouTube 

     

     

    előzmény:
    nótafa (2988)
    2012-01-21  17:40
  19. 2012. január 22. 18:562995.

    Szia Ancika!

     Én nem csináltam ilyen kekszes tejfölös sütit, de itt van pár recept.

     

    Kekszes-tejfölös csodasütiHozzáad a receptfüzethez.november 2nd, 2011

    Hozzávalók:

    50 dkg szögletes háztartási keksz2 nagy pohár tejföl9 evőkanál kristálycukor3 csomag vaníliás cukor1 evőkanál keserű kakaópor

    Elkészítése: Az egyik pohár tejfölbe belekeverünk 4 evőkanál cukrot és 2 csomag vaníliás cukrot. A másikba 5 evőkanál cukrot, 1 csomag vaníliás cukrot és 1 kanál kakaóport. Egy közepes méretű (20×30 cm) tepsi aljára tegyünk egy réteg háztartási kekszet. Kenjük el rajta a vaníliás tejföl kétharmadát. Fedjük be egy réteg keksszel, egyengessük el rajta a kakaós tejföl kétharmadát. Borítsuk be egy újabb réteg keksszel, majd a maradék vaníliás és kakaós tejfölt öntsük a tetejére, egyengessük el, fogpiszkálóval tetszés szerint rajzoljunk bele mintákat. Tegyük hűtőbe 10-12 órára. A keksz megpuhul, a tejföl pedig kissé megköt.

     

     

    másik recept:

     

    hozzávalók 4 főre3 cs háztartási keksz2x450 g tejföl25 dkg cukor2-3 cs tortazselé (ízlés szerint)elkészítésA kekszet a tepsi aljára rakjuk.A tejfölt, a cukrot és a vaníliás cukrot összekeverjük, és ráöntjük a kekszre, majd befedjük ismét keksszel.A tortazselét a papírján található leírás szerint elkészítjük, és a keksz tetejére tesszük.Hűtőben dermesztjük, és szeleteljük.és egy gyümlcsös: 
    1 nagy pohár tejfölt elkeverek6-8 evőkanál cukorral és egy vanilliás cukorral. Egy tepsibe sorba rakok háztartási kekszet, rá a cukros tejfölt, majd még egy réteg kekszet. Minden keksz tetejére egy banánkarikát teszek és tortazselével leöntöm. Legalább fél napig állni hagyom, hogy a keksz átpuhuljon utána gyönyörűen lehet szeletelni. Egy nagy tejföl, egy kis tepsi sütihez elég.
    Nagyon szép a tiéd is, szerintem jó, ha este megcsinálod és csak másnap szeled, addig biztos megpuhul a keksz.. Ami recepteket én találtam, abba egyikben sincs lekvár.

     

    előzmény:
    Ancikka (2994)
    2012-01-22  18:21
  20. 2012. január 22. 18:212994.

    Cilike, a tejfölös keksznél, a kekszet nem kellett volna beáztatni?

     

    Én a tejfölös krémjébe is tettem lekvárt meg a végén a banán alá kentem lekvárt, és úgy a banánt, arra meg a zselatint.

     

    Te csináltál már ilyet?

    Majd várom válaszodat, hogy ha legközelebb csinálom jó legyen. 

     

    Na meg az is kérdéses, meddig álljon a hűtőben, mikor lehet szeletelni.

     

    Most felteszem ide a képet róla, ilyen lett.

     

     

    előzmény:
    Ancikka (2993)
    2012-01-22  16:07
  21. 2012. január 22. 16:072993.

    Szia Cilike.

    Köszönöm hogy elhoztad  a csirkés receptet, mindjárt el is mentem, a jövőhétre be is tervezem vasárnapra.

    Ma Stefánia szeletett sütöttem, mert volt darált húsom, levest nem kellett főzni.

     

    Én még ma tejfölös kekszet is akarok csinálni, most kaptam a lányomtól az ötletet, csak az a baj, hogy nem pontosan adták meg neki a receptjét, így ő is, én is, találomra csináljuk.

    Neki így adták meg.

     

    Tejfölös keksz:

    Negyed kiló keksz, 1 nagy tejföl, 3 kanál cukor, barack lekvár, banán zselatin.

    Egy kerámia tálba, egy sor kekszet kell rakni, rá a cukros tejfölt, erre a lekvár, megint tejföl, majd megint keksz, erre vékony szeletekre vágott banán, és végül a  főzött zselatin.

     

    Szerinted is így kell? Vagy tudsz másfélét?

     

    Ezt most ma megcsinálom, ha írsz másikat azt is kipróbálom.

     

    Reggelre itt esett a hó, de el is olvadt mert sütött a nap és meleg volt.

    Szió, gyere máskor is.

     

    előzmény:
    nótafa (2988)
    2012-01-21  17:40
  22. 2012. január 22. 15:442992.

    Szia Ircsike, de jó hogy itt is jártál.

     

    Nagyon aranyos a pici baba, Barnika meg nagy szeretettel vigyáz rá, jó volt látni.

    Örömmel olvasom, hogy Barnika nagyon örül a kis tesójának, és még az edzésre sem akart elmenni.

    A betegséged ellenére szorgalmasan főztél a kismamának és a családjának, dicséret érte.

    Legyen erőd és minél előbb gyógyuljál meg, hogy továbbra is tudjál segíteni nekik. 

     

    Én ma Stefánia szeletett sütöttem ebédre, levesünk még volt.

     

     

    előzmény:
    cinkepanka (2986)
    2012-01-20  20:02
  23. 2012. január 22. 15:252991.

    Szia Filikém, de jó hogy erre jártál.

     

    Nagyon szépek és vidámak az unokáid, jó volt nézegetni a képeket, köszi érte.

    Na meg azok a finom sütik, torták, már folyik is a nyálam.

     

    A torta receptjét kérem ami ott van annál az aranyos kis foncsikos lánynál.

     

    A héten én sütöttem pogácsát, csináltam Gesztenyés babapiskótás sütit.

     

    Mindjárt írom is.

     

    Gesztenyés babapiskótás sütemény. 

     

    Vanília krém:

    1csomag vanília puding, 3 evőkanál cukor, 3dl tej, ezeket megfőzzük egy kis edényben, félre tesszük.

     

    Gesztenye töltelék:

    1cs gesztenye massza 2,5dl tejszin 1cs habfikszáló, ezeket össze turmixoljuk, egy külön edényben, ezt is félre tesszük.

     

    Félkiló baba piskótát kb 1,5 dl rumos tejben megmártogatjuk és egy kerámia tálat kibélelünk vele, erre rákenjük a gesztenye masszát, megint mártot babapiskóta, erre a főzött vanilia pudingot kenjünk, megin mártot babaőiskóta, a legvégén csokimázat teszünk.

     

    Csokimáz: 

    3 evőkanál kakaó, 3 evőkanál forróvíz, 3dkg margarin, ezt felfőzzük, és a piskóta tetejére kenjük.

    Ez egy négytagú családnak is elég, mert nagy adag, ha valakinek ez sok akkor el lehet felezni az arányokat, a Gesztenye masszát nem kell.

    Jó étvágyat hozzá.

     

     

    előzmény:
    fili48 (2985)
    2012-01-20  17:03
  24. 2012. január 22. 14:172990.

    Szia Ircsikém!

    Valóban finom lett, én is egy csipetnyi borsot tettem csak, de ha kimarad, akkor is finom lesz.

    Főleg a tetején a megpirult bcontól lett nagyon finom íze. Mindenkinek ízlett,bár én sütöm a sajtos csirkét és Péter szerint ugyanolyan íze van, mint annak, abban szeletben van a csirkemell.

     

    Az az eredeti recept szerint vajkrémmel kikent jénaiba kell lerakni a   liszt-tojás-reszelt sajtba forgatott hússzeleteket, a tetejére ráönteni a maradék panírt  a maradék vajkrémet,és reszelt sajtot rá.

    Én ezt is sütöttem már úgy, hogy nem volt itthon vajkrémem, kivajaztam a jénait és bacont terítettem az aljára.

     

    Egész délelőtt sütött a nap, de nagy szél fújt, most kezd felhősödni. 

     

    előzmény:
    cinkepanka (2989)
    2012-01-21  20:20

Címlap

top