Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülinapi zsúr

knehanita
Létrehozva: 2007. október 16. 10:22

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket,ötleteteket kérni.A kisfiamnak a jövőhéten vasárnap egy kis szülinapi zsúrt szervezünk.Meghívott pár osztálytársát. 

Szerintetek milyen programokat,vetélkedőket csináljak a gyerekeknek,hogy jól érezzék magukat?A kisfiam szobája áll csak rendelkezésre(ami nem olyan nagy ,főleg,hogy tele van játékkal),mert nemszeretném utána az egész lakást takarítani.De azért mégis emlékezetes legyen a buli.Próbáltam bohócot keresni,de az egyiknek az időpont nem jó a másik meg iszonyú drágán vállalta volna el. Szóval én szeretném megoldani a hangulatot(persze a ti segítségetekkel)Egyébként a kisfiam 8 éves.

Várom az ötleteket,szendvics ötleteket,díszítést,és legfőképp ,hogy mivel lehetne lekötni őket.?  

  1. 2007. október 16. 13:3735.
    Én úgy gondolom, nem tragédia, ha kimarad, be lehet fagyasztani, legalább egy ideig lesz mihez nyúlni, ha hirtelen megéhezik a család.

    1,6 kg lisztből készítettem 20 gyerekre. Elég volt, de nem maradt....csak néhány rágott csücsök!
    előzmény:
    knehanita (34)
    2007-10-16  13:32
  2. 2007. október 16. 13:3234.
    Húúúú de guszta minden! Mennyi pizzát szoktál sütni?És főleg mennyi ideig?Én egy nagyot szoktam magunknak és azt szelem el mikor kész.Szerinted 8-9 gyereknek mennyi kellene?
    előzmény:
    emili28 (33)
    2007-10-16  11:51
  3. 2007. október 16. 11:5133.
    A torta nálunk nem szokott túl kapós lenni, csak maszatolnak vele... inkább az aprósüti meg a sós ropogtatnivalók....

    Sütiből is inkább az ilyen mignonok, csak semmi túl édes, túl krémes cucc..
    előzmény:
    knehanita (32)
    2007-10-16  11:41
  4. 2007. október 16. 11:4132.
    Sütit szoktál csinálni,vagy elég a torta a szendvicsek meg a ropogtatnivaló?!Szerinted? 
    előzmény:
    emili28 (30)
    2007-10-16  11:38
  5. 2007. október 16. 11:4031.
    Nincs képed a pizzáidról? 
    előzmény:
    emili28 (30)
    2007-10-16  11:38
  6. 2007. október 16. 11:3830.
    Igen, tutto-kompletto az én gyártmányom!!!

    Én úgy szoktam, hogy 4 adagot dagasztok be, az 1,6 kg liszt.

    Kinyújtom, de a tepsiben feldarabolom a tésztát és mindegyik kis négyzetnek alakítok ki peremet, azután töltöm. Ketchup, szalámi, sajt. Más nem! Ja, és kapnak mellé ketchupot, azt nagyon szokták élvezni, ha egyedül lehet rá csorgatni... meg kicsit a szőnyegre is, de egye fene, másnap sikálunk...
    előzmény:
    knehanita (29)
    2007-10-16  11:33
  7. 2007. október 16. 11:3329.
    Szió!Én is gondolkodom még a kaján és lehet,hogy pizzát fogok sütni.A tésztát is te sütöd?Mert én olyan pizzára gondoltam amit teljesen én csinálok! 
    előzmény:
    emili28 (28)
    2007-10-16  11:29
  8. 2007. október 16. 11:2928.
    Igen! Pont ezt akartam szemléltetni!!!

    Szerintem ez az igazi élmény nekik, hogy kicsit "vadulhatnak" ilyenkor.

    Volt már rá példa, hogy utána az ágyat kicsit csavarozni kellett itt-ott, de hát istenem, nem nagy ügy...

    Idén először még sírás sem volt! Tavaly egy kisfiú kezét sikerült odacsukni, de a kislány sírt, mert sajnálta, hogy fájdalmat okozott...

    Ez csak az én véleményem, de tényleg mindig odavannak utána a srácok, hogy milyen jól érezték magukat... és a pizzát mindig agyon dícsérik, pedig nem nagy kunszt...igaz vagy 20 tepsivel sütöttem idén is..
    előzmény:
    knehanita (27)
    2007-10-16  11:24
  9. 2007. október 16. 11:2427.
    Látom jól érezték magukat a gyerkőcök.Tiszta piros mindegyik arca,gondolom jól kiugrálták magukat.  
    előzmény:
    emili28 (25)
    2007-10-16  11:21
  10. 2007. október 16. 11:2126.
    Nemtudom miért háborodtál fel ennyire?Szerintem te nagyon félreértettél. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418058 (15)
    2007-10-16  10:57
  11. 2007. október 16. 11:2125.
    Mindennel! Mi olyankor a hálószobába pakolunk be minden törékeny holmit, meg az iskolás cuccokat is és azt bezárom. Ami elöl marad, mindennel szabad játszani. Ja, és a számítógépezést is letiltottam, viszont DVD-zni szabad... úgysem nézik sokáig...

    Hát, most is inkább kint játszottak, ezért nem tudok tippet adni. Akadálypályát készítettek a fiúk, azon kellett bringával áthaladni. A készítés is kitöltött egy órát, ezért is jó hagyni, had csináljanak mindent egyedül - az is játék! A lányok meg a fénykézezőgéppel divatfotókat készítettek egymásról - nagyon élvezték, vigyáztak a gépre...igaz, csak négyen voltak.

    Benn aztán kezdődött a buli, mikor már besötétedett. A szülők az ebédlőben sütiztek, ők meg sötétben ki tudja, miket műveltek...

    Ez tavalyi fotó, bár az enyémek itt épp nincsenek jelen.

    Az én mottóm, hogy ne ilyenkor akarjuk őket szépbeszédre, reform táplálkozásra és egyebekre nevelni... Tartsuk őket ésszerű határok között, de had rúgjanak ki kicsit a hámból ezen a kivételes napon!
    előzmény:
    knehanita (22)
    2007-10-16  11:11
  12. 2007. október 16. 11:1824.
    Hát igen én is ezt szeretném visszahallani ,vagyis,hogy a fiamnak jó érzés legyen,hogy a pajtásai jól érezték magukat és beszélgessenek róla. A fiam elég kreatív,úgyhogy biztosan nem lesz gond a programmal. 
    előzmény:
    emili28 (17)
    2007-10-16  10:59
  13. 2007. október 16. 11:1323.
    Köszi az ötleteket! 
    előzmény:
    hilad (21)
    2007-10-16  11:07
  14. 2007. október 16. 11:1122.
    Mi is egy kissebb városban élünk,úgyhogy megoldható minden.Csak a lakásunk nem túl nagy a bulihoz,de megoldható azért pár gyerek.Mit és mivel játszottak a gyerkőcök?  
    előzmény:
    emili28 (19)
    2007-10-16  11:06
  15. 2007. október 16. 11:0721.

    Lehet székfoglalót játszani, elővett ruhákat ki tudja gyorsabban felvenni meg levenni.

    De ahogy írták többen is hagyni is kell őket szabadon játszani.

    Nagycsoprtos fiam buliján külön váltak a fiúk és a lányok a 2 szobában és egymást húzták. Ekkor avatkoztam be.

    Volt olyan bulink ,mikor készültem mindenféle játékkal de nem volt rá szükség mert végig olyan jól elvolta.

    Lehet szendvics készítéses versenyt is csinálni(kikészíted az alapanyagokat). Kifli evése kéz segítsége nélkül. üveggolyó gurítás egy kijelölt ponthoz-kié van a legközelebb

    előzmény:
    knehanita (18)
    2007-10-16  11:01
  16. 2007. október 16. 11:0720.

    Nem úgy gondoltam,hogy végig a gyerek szobájába legyenek!!!!!!!!!!És képzeld kibírom a takarítást is a buli után,hiszen anélkül nem lesz mert használják a mosdót wc-t is,arra gondoltam,hogy a konyhába lenne a tortabontás kaja stb...és a játék vetélkedő a szobában nappaliban.Azt meg kibírják,hogy a sütiket,tortát,szendvicset a konyhába egyék meg és akinek kell az kimegy és eszik belőle.Ropogtatnivaló úgyis lesz ott is ahol játszanak.

    Várom az ötleteidet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418058 (15)
    2007-10-16  10:57
  17. 2007. október 16. 11:0619.
    Nálunk este tízkor ment el az utolsó gyerkőc!!!

    A szülők jöttek időben, de csak tereltem őket befelé, mert úgy fel voltak hevülve a srácok, hogy csavarni lehetett volna a ruhájukból a vizet. Ráadásul indult a nyafi, hogy "naaaaaaaaa, még egy kicsit"

    Ez régebben volt, már egyedül járnak haza. Most SMS és telefoninvázió volt, de abban maradtunk, hogy a végén mindenkit haza viszünk inkább.

    O.k. ez egy kis falu...tudom, hogy nálatok bonyolultabb....
    előzmény:
    knehanita (18)
    2007-10-16  11:01
  18. 2007. október 16. 11:0118.
    Éppen ezért írtuk a meghívót csak 2és fél óra hosszú bulizásra.Mert utána már úgyis megy a hülyülés. 
    előzmény:
    gafettka (13)
    2007-10-16  10:51
  19. 2007. október 16. 10:5917.
    Igen, értem én. Csak arról beszélek, hogy nem helyes szerintem, ha a gyerek úgy érzi, a szülei felelőssége az, hogyan sikerül a bulija.

    Olvastam egyszer egy érdekes megfigyelést: gyerekek és egy felnőtt labdáztak. Minden gyermek a felnőttnek dobta automatikusan a labdát, holott erre nem kaptak külön felszólítást. Egymásnak soha.

    Én mondtam a fiaimnak, hogy elkészítem minden földi jót, azért én vagyok a felelős, de a jó hangulatról nekik kell gondoskodni... szerencsére elég kreatívak! Persze ötletet lehet adni, de nem helyettük megcsinálni mindent!

    Amúgy ez érdekes szokott nekik lenni - egy kartonlapból kivágsz egy Füles figurát (hátulnézetből), majd elkészíted külön a farkat egy rajszöggel átszúrva. Csukott szemmel kell Fülesnek betűzni a farkincát. De ez is kb. 15 percig érdekes...

    Kajából nálunk a Pizza a nyerő!

    Az a legnagyobb élmény, mikor másnap azt mondják az osztályban "kár, hogy nem voltatok ott, olyan jó volt!!!!"
    előzmény:
    hilad (11)
    2007-10-16  10:50
  20. 2007. október 16. 10:5916.
    Persze,lehet ugrálni,hangoskodni!Jó szomszédaink vannak,amúgy is a fiam egyedül van de kitesz 5-öt.Már megszokhatták a szomszédok!1-2 gyerekkel több vagy kevesebb,nem mindegy????????????????????   
    előzmény:
    hilad (10)
    2007-10-16  10:46
  21. Torolt_felhasznalo_418058
    Torolt_felhasznalo_418058
    2007. október 16. 10:5715.

    ez tök gáz, hogy bezsúfolod őket a gyerek szobájába, amikor van nappalid. ennyit nem birsz ki a gyerekedért, hogy egy normális gyerekzsúr utáni kis porszívózást ne birjál ki?? ez vicc, ugye? egy átlag 8évesek zsúrján azért még nem törik szét a berendezést. mi lesz, ha nagyobb lesz, és bulit akar tartani?? majd akkor is a kisszobába zsúfolódnak? én még ilyet nem hallottam...

    a bohóc baromság, hülye divat szerintem. persze a szülőnek könnyebbség, mert nem neki kell erőlködnie, meg ilyenek, de szeritnem tök jó emlék egy gyereknek az a gyerekkori zsúr, amikor az apukája, anyukája szórakoztatta a társaságot.

    ami tanácsot adnék: szigorúan max. 3 órás legyen a zsúr, mondjuk 3-6-ig, és a szülőknek mondd meg, hogy pontosan jöjjenek a gyerekekért.

    enni virslit adj nekik, vehetsz papirtálcát, és akkor nem törik tányér.

    játék meg rengeteg van, pl. szembekötősdizhettek, stb. majd még irok Neked, ha nem kapsz elég tanácsot.

    a lényeg az, hogy ne Te akard őket szórakoztatni 3 órán keresztül, hagyd, hogy játszanak kedvükre, amig elvannak: készits ki legót, vasutat, stb. aztán eljön a pillanat, amikor elkezdik unni magukat, (egyre több a kibálás, veszekedés, stb), na ezen a ponton dobd be magad, és szervezz közös játékokat. ha utána még megeteted őket, nagyjából kész is buli.

    előzmény:
    knehanita (1)
    2007-10-16  10:22
  22. 2007. október 16. 10:5614.
    Hát igazad lehet.Sőt igazad van!!!!!!!!!!!! Csak nálunk az osztályba elterjedt az,hogy ki tudja a legjobb bulit szervezni.Nagyon nagy ökörség szerintem.Én nem akarom ezt folytatni,csa 1-2 ötletet kérek.A fiam volt a nyáron egy szülinapi bulin az oszt.társánál akinak medencés bulija volt és utána bevitték őket a Mekibe ott folytatódott a buli.Persze,hogy minden gyerek élvezte.Mi is megtehetnénk mindezt,de én egy hagyományos szülinapi zsúrt szeretnék ahol a gyerekek eljátszanának és minek fizessünk érte több 10 ezret.Szerintem felesleges kissebb lakodalmat tartani.mi lesz ha megnősül,férjhezmegy majd a gyerek.? 
    előzmény:
    emili28 (9)
    2007-10-16  10:45
  23. 2007. október 16. 10:5113.
    Amikor mi zsúrra megyünk, az többféleképpen indul: anyuka készül mindenféle vetélkedővel, vagy anyuka nem készül programmal. Mindkét esetben a gyerekek kb. két óra múlva a következőket játsszák: sminkpróba anya készletéből, fogócska, ágyonugrálás, kicsik-nagyok-fiúk-lányok ijesztegetése, forgósszék ringispil, sírás (az mindig van) , lépcsőnrohangalás, nagytesó cuccainak kitúrása, nagytesó kitúrása, kistesó kitúrása -
    de mindig remekül érzik magukat. A szendvicset megeszik a szülők, a tortába beletúrnak a kicsik. Én soha nem fogok zsúrt rendezni. Inkább elviszek 3 gyereket moziba, vagy színházba, de zsúr az nem lesz.
    előzmény:
    knehanita (8)
    2007-10-16  10:44
  24. 2007. október 16. 10:5012.

    Szia!

    Nagyon tetszik az ötleted,zizievés villával.Be is iktatom  .Van egy csomó kinderfiguránk majd kiválogatjuk ami már nem kell a fiamnak és félreteszem nyereménynek.Meg vettem lufikat hozzá olyan pálcikákat amire rálehet tenni a lufikat,abból is vihet haza mindenki egyet.

    előzmény:
    hilad (7)
    2007-10-16  10:42

Címlap

top