Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dézsás, kerti és szobanövé

foltosocsk
Létrehozva: 2007. szeptember 27. 11:01

 Kedves Társaim, barátaim! 

Nekem szórakozás a virágokkal való törődés! Nektek is? Akkor, jó helyen jártok! 

Amatőrként adjunk tanácsot, segítséget, palántát, magokat, dugványokat egymásnak, csere-beréljünk, hisz ezekben már sikeresek vagyunk, ugye? 

Persze, egyebekről is lehet szó, megosztjuk örömeinket, gondjainkat.

Hát, indulhatunk! 

  1. 2012. május 7. 20:4127449.

    Kedves Klára!

     

    Nagyon szépen köszönöm!

    előzmény:
    klára13 (27448)
    2012-05-07  20:36
  2. 2012. május 7. 20:3627448.
       Gizi, Drága Gizi! Névnapodon nagyon nagy szeretettel gondolok rád. Kívánok jó egészséget, sok-sok boldog órát szeretteid körében, Klára
    előzmény:
    foltosocsk (1)
    2007-09-27  11:01
  3. 2011. november 15. 19:1427447.

    Szia !

     

    Azt hiszem valahol máshol vannak.  

     

    előzmény:
    pönci (27446)
    2011-11-14  08:53
  4. 2011. november 14. 08:5327446.

    Sziasztok!

    Hova lettetek? Vagy van uj topic a régi helyett?

    előzmény:
    zsuzsanca (27445)
    2011-10-09  12:09
  5. 2011. október 9. 12:0927445.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Látom mások is régen jártak erre.

     

    A nyári és őszi teendők igen csak lefoglaltak , na meg az unokám is.

    Sok befőzni ill. eltennivalóm volt és még a mai napig is van. (birset és savanyúságot )  

    Eddig nagyon szép időnk volt, most már sajnos csak egyre hűvösebb lesz. A virágokat be kell hoznom, mert ki tudja mikor jön egy hirtelen erős lehűlés, ami egy -két növénynek nem a legjobb.

     

    Ezeket tettem el az idén, és még van ami dunsztban van,  ( a birsek ) De még van belőle vagy 10 lg amit el kell tegyek . Na és csalamádét is kell.

    Azt szeretik amit én teszek el.

     

    Ha időm engedi, akkor benézek máskor is. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. augusztus 16. 16:2527444.
    Ez a gép teljesen megkeverdett, félóra után küldte át ,amit először írtam....át kell állítanom pl. ez volt a nyitólapom eddig, s mindig ide ugrik be...most átmegyek csillához-a többit majd ott, OK?
    előzmény:
    foltosocsk (1)
    2007-09-27  11:01
  7. 2011. augusztus 16. 16:2227443.

    Sziasztok!

    tegnap este még itt válaszolni szerettemmvolna mindenkinek, de akkora égdörgés lett hirtelen-gyorsan becsuktam ,kihuztam mindent.

    mondanom sem kell,csak addig ijesztgetett a vihar,hirtelen jött széllel, míg leverhette a gyönyörű körtéket-most itt nézegetjük egymást egy hatalmas tál körtével...neki kellene állnom... de most raktam üvegekbe megint egy kis szilvát.Az már nincsen több-hál' istennek.

    Évikém!

    Most-kivételesen-nem csinált "emberem" semmi rosszat-már mondta is reggel,hogy már 2 órája fent vagyok s még nem toltam le semmiért,valami baj van?

    Nem mondod, hogy Pag-on voltak a kedvenceid??? Mi mindig oda szoktunk menni.Pontosabban Zadarban volt egy jó kapcsolatunk ,ahol mindig hatalmas, kényelmes apartmant kaptunk-egy aranyos  idősebb házaspártól-s minden nap kimentünk Pagra.Ha másért nem leültem egy ablakpárkányra s néztem, ahogy a nénikék készítették a hírös pagi csipkét.S nagyon jó homokos ,kristálytiszta fürdőhelyeket fedeztünk fel,ahol legtöbbször csak mi voltunk. Csodálatos vidék!

    Encike!

    Én nem duracellel működök-néha más sehogy sem...a menyem azt szokta mondani, áruljam már el milyen gyorsítót szedek?-pedig a fenét, csak akkor haladok, ha kevesebbet alszom-ez a sors ajándéka.Ma is kijöttem 4 óra után, főztem egy laza kávét s olyan kellemes hűvös reggel volt,nem is feküdtem vissza.Összeszedtem a gyömölcsöket,lemostam a járdát-naná, hogy ott tottyan szét minden szem körte...

    Párod mikor járt itthon? Kisfiam most telefonált,hogy átjött a határon, majd valamikor 2 nap talán, s hazaér.Már állítgatom őssze magamban, mit is főzzek-de majd attól függ,mikor megy vissza.Mindig az az első kérdése, nem döglött be valami (mármint gép)-mit kell csinálni?-De mondtam neki, dehogynem-ÉN-teljesen.De azt már nem tudja helyrehozni...

    Gizike!

    Most már én is szeretném, ha 2 szem alma, vagy 6 szem szilva lenne itthon...idénre nagyon elég volt már. Azért szőrnyű bosszantó számomra is, ha személyes szabadságomban korlátozva vagyok...de innen -szerencsére-gyalog is bejárható távolságban van minden, a hátizsákomban pedig rengeteg mindent haza tudok hozni.

    Szép, színes kavalkád lehetett at a felvonulás..nem is magyar táncosokat látni az egyik képen-de miért is nem voltál ott?

    Megyek, kiszedem a mosógépet-megint-kellemes szél fuvoláz, estére meg is fog talán száradni. Sziasztok-odaát!!

    előzmény:
    foltosocsk (1)
    2007-09-27  11:01
  8. 2011. augusztus 16. 16:1727442.

    Szia!

    Á,nem azért írtam-csak ráakadtam és tetszett...most kivételesen nem csinált semmi rosszat.reggel mondta is, hogy már vagy 2 órája fent vagyok s még nem toltam le a lábáról semmiért, valami baj van??

    majd mutatsz pagi képeket?-mi évekig mindig oda mentünk vissza, ill. egy zadari aranyos házaspárnál laktunk ,hatalmas gyönyörű apartmanban-s minden nap átjártunk Pagra.Ott olyan csodálatos homokos eldugott helyeket találtunk, volt hogy senki nem volt ott,csak mi....de ha másért nem, akkor én leültem egy ablakpárkány mellé ,s elnéztem órákig ahogy a nénike a pagi csipkét készítette.

    előzmény:
    ezüstfátyol (27436)
    2011-08-15  13:02
  9. 2011. augusztus 16. 12:0327441.

    Szia   Zsuzsa!

     

    Persze, adok majd, Vagy ősszel, a bevitelkor nyírom  meg...ami nemsokára lesz...vagy tavasszal.Keresek használható ágat.

    előzmény:
    zsuzsanca (27440)
    2011-08-16  11:27
  10. 2011. augusztus 16. 11:2727440.

    Szia Gizike !

     

    Nagyon szépek a virágaid !

     

    Kaphatnék ebből a piros és rózsaszín hibiből hajtást ???

     

    Valamivel majd meghálálom, ha esetleg volna olyan növényem amit Te szeretnél, szívesen adok belőle.

     

     

    előzmény:
    foltosocsk (27375)
    2011-08-07  14:58
  11. 2011. augusztus 16. 10:5227439.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Nálam is sokminden összejött, unokázás sűrítve, mert a menyem tanfolyamra jár szeptember közepéig. Aztán nálunk is egy kis frissítés a szobákban ( festés ) befőzés. egyebek. Na és a napi munkába járás. Most megyek majd csak szabadságra a jövő héttől 2 hétre. Jó lenne pihenni is, meg az elmaradt dolgokat bepótolni.

     

    Az idén nem is tudtam annyit fotózni mint tavaly. Na azért nem panaszkodom, jó volt együtt lenni az unokámmal.

     

    Voltak családi találkozók is, a páromnak sok testvére van, így nehezen ugyan de sikerült összehozni az egyik sógornő kerek szülinapjára a testvéreket. 

     

     

    Ja ! A hangszórós mondás pedig Egri Jánosnak volt egy műsora , ott  osztogatták anno.   

     

    Azért pár képet teszek ide 

    előzmény:
    foltosocsk (27416)
    2011-08-12  14:19
  12. 2011. augusztus 15. 16:1927438.
    Bocs: Tóték ...
    előzmény:
    ezüstfátyol (27435)
    2011-08-15  12:55
  13. 2011. augusztus 15. 13:1027437.

    Marika szia!

     

    Biztosan nehéz meg utálatos munka a csirke kopasztás, de nézd a végeredményt. Igazi falusi csirkét kapsz ami nincs agyon etetve tápokkal, szabadon mozoghat, kapirgálhat. Egészen más  izű az elészített étel belőle. Én ha tehetem tanyasi csirkét veszek,  bár hallottam a TV-ben hogy már azt is hamisitják.

     

    Árminka már biztosan meggyógyult azóta. 

     

     

     

    előzmény:
    Marika0520 (27425)
    2011-08-13  20:37
  14. 2011. augusztus 15. 13:0227436.

    Virágocska!

     

    Valami nagyot vétkezett az az " ember " . 

     

     

    Nálunk ma van nagyon meleg, most már becsuktam mindent, jól esik bent hüsölni. Azért örülök ennek a szép időnek, csak sokáig tartson ki. 

    Most bent fogok szöszmörögni, kis vasalást tervezek. Talán még egy kis alvás is belefér.

     

     

    előzmény:
    kukacvirág (27432)
    2011-08-14  21:51
  15. 2011. augusztus 15. 12:5527435.

    Szia Encike!

     

    Horvátországban , Pag szigetén voltak nyaralni a gyerekek. 

    Jól érezték magukat. 

     

     

    Innentöl kezdev, hogy valaki  elköltözik a családból,a hétvége sütés főzésből áll.

     

    Az  én kisfiam 21 éves volt amikor külön költözött, -még egyetemista korában, - attól kezdve állandóan csomagolok, dobozolok. / Tóthék lepipálva /   Annyi dobozt vásároltam már, hogy fellenditettem a műanyag ipart. Hol visszakerül, de leginkább nem.   Lehet, hogy a lányok ilyen téren rendesebbek.

    Most már 42 éves a " kisfiam " - és még mindig dobozolok. Igaz most többet, mert felesége is van,- no meg a két unoka.

     

     

    előzmény:
    martonne (27430)
    2011-08-14  12:03
  16. 2011. augusztus 15. 10:5127434.

    Encike, minden hétvégén megy kislányod haza?

     

    Óh, látod, nem érsz rá sopánkodni az egyedülléten!:)Nagyon fincsiket csináltál.

    Én egy hagymalevest, zöldbabfőzeléket, fasírtot írtam fel, hogy megfőzöm.

     

    Ennyi savanyúságot teszel el? Nagyon kis dolgos-szorgalmas vagy.

     

    Tegnap felvonulást néztünk,a Summerfest-et, Battán.

    A Megnyitóra nem tudtam elmenni, érthető okokból. :én vagyok a mamiiii

    előzmény:
    martonne (27430)
    2011-08-14  12:03
  17. 2011. augusztus 15. 10:4027433.

    Sziasztok!

    Colika, benned aztán egy duracell működik!

     

    Nagyon jót nevettem az imán:)

     

    Én nem sok mindent tettem el, tán még szilvalekvárt, ah engednének vezetni....ha van itthon egy barack, meg 6 szilva...Minek akarsz már megint vásárolni?:(

    No, ilyen nem lesz, csak kapjam vissza kocsimat!:)/ hogy tudjak vezetni/

    Nálunk gond volt az utazás...felfordulós volt a gyomruk:(

     

    / a gyerekeimnek/ Az unokák meg mindig csak menni akarnak....

     

    A ma reggeli tötyögésről.macskát etettem, a páromnak bedobozoltam a kész ebédet, könyékig a tóban matattam vagy fél órát, kettőt kiteregettem, be-és ki a mosgatót, két csomagot postára készítettem.....ennyi.Pár perces munkák, és elmúlt fél11.

     

    Hát, ezt tudom.

     

    Most egy óra a gépnél, aztán egy kis takarítás, holnapi ebédfőzés, vendég is jön, sütni is szeretnék.

    Ez du 5-ig kitart, addigra hazaér a párom.

     

    Még kicsit levelezgetek, aztán megyek. Szép napot, jó meleg lesz.

    előzmény:
    kukacvirág (27432)
    2011-08-14  21:51
  18. 2011. augusztus 14. 21:5127432.

     

    Hoztam nektek a nap imáját:

     

     

    Istenem, kérlek:
    adj nekem bölcsességet, hogy megérthessem a páromat,
    adj szeretetet, hogy megbocsáthassak neki,
    és adj türelmet, hogy elviseljem a hibáit!
    ...
    Mert ha erőt kérnék, akkor biztos agyonütném.
    Ámen.

     

    nevetős smile jönne, ha látnám....

    Ez a hétvége is eltelt, nagyon meleg volt felénk,szinte egész nap ki sem bűjtam-kivéve a reggeli, esti utamat a gyerekekhez.A cicájuk csak ül az ablakpárkányon a kosarában és nézi a kaput. 

    ma felkeltem én is korán, 4 órakor megébredtem és nem tudtam visszaaludni, 6 órakor  nekiálltam lecsót eltenni,11-re már ebéd is készen volt, most kezd a körte érni, csináltam egy nagy fazék gyümölcslevest belőle, majd egyik nap abból is teszek el pár üveggel.Kár, hogy egyszerre lemegy minden, milyen jó lenne majd a télen. s megint szedtem fent egy tál paradicsomot,paprikát- de most elegem van pár napra az eltevésekból.

    Encikém!

    Neked is azzal megy el most pár évig minden hétvégéd, hogy sütsz,főzöl, pakolsz...s mire kipihennéd már jönnek is újra haza. Ennél csak gyerekem katonaság volt nekem rosszabb, mert minden vasárnap 10 órára ott is voltam a friss rántotthusival-másfél évig .Ha hazajött éjfélre,vagy reggel 5-re-mikor hogyan kapott kimenőt-vittem vissza.Évekig úgy estem be hétfőn 6-ra a munkahelyemre, mint a hulla...

    Évikém!

    Megnyugtattál, te is úgy érzed,mint én-lassulunk bizony.Meg valahogy belefulladunk az apró-cseprő részletekbe,mióta nem dolgozom- délig csak portörlés, pakolászás, terasz rendbetevés-s még semmi látszata .

    Igaz, azóta nincs piszkos ablak, vasalnivaló stb...

    Unokaöcsém jutott eszembe,mikor írtad-hogy nehezen viselték az utat a fiuk(-hát érthető, játszottak ,fürödtek volna...)-ő 1 nagyobb és 2 pici gyerekkel is ment nyaranta sokfelé- s mindig este indult-átaludták az utat,mire reggelre odaértek.Hogy a gyereknek milyen helye volt, azt nem kérdezték...bár a jó kis fejtámasztós gyerekülésében Beki is átaludt minden hosszú utazást.  Pedig elég korán kezdtük cincálni,másfél éves volt mikor kint töltötte velünk a karácsonyt Dobsinán.

     

    Jó pihenést mindenkinek, legyen szép a következő hetetek(is)!!

    előzmény:
    foltosocsk (1)
    2007-09-27  11:01
  19. 2011. augusztus 14. 12:0527431.
    Gizikém, azért csak óvatosan, attól hogy levették, még kímélni kellbár ha volt segítséged, akkor minden sokkal könnyebb volt!
    előzmény:
    foltosocsk (27416)
    2011-08-12  14:19
  20. 2011. augusztus 14. 12:0327430.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék én is ilyen öregesen szöszmötölni húsz év múlva, mint tiPörögtök-pörögtök, aztán elégedetlenkedtekÉn még nem próbáltam a szobát festeni, pedig a mienket már nagyon kellene,és igazából nincs rajta sok javítanivaló.

    Hogy meglepném a családot, ha egy hét múlva újjászületne...de nem merek egyedül belevágni.

     

    Azt hiszem nekem a hétvégéim lesznek pörgősek, hét közben kipihenem a fáradalmakat Csak főzök, főzök, sütök...

    A tegnapi menü: tárkonyos csirkeragu leves, hentestokány, ma még sütöttem csirkét, krumplipürét, kukoricasalátát, rántott gombát, és aranygaluskát csokiöntettel. Csak egy kis adagnyit hagyok magamnak, a többit pakolom a gyerekemnek, éhen ne haljon egy hétig

     

    Közben most végeztem a fűnyírással az udvaron, a kertet holnapra tervezem, nagyon meleg van. Evét négyre viszem a vonathoz, hazafelé felveszem a 20 kg almapaprikát és még azt befőzöm. Az egyik felét negyedelve teszem el, a másik felébe töltök káposztát

     

    Ebéd után azért lepihenek, mert elfáradtam!

     

    Évi, lehet, h írtad, de nem emlékszem, merre voltak a gyerekek nyaralni?

     

    Kati, te hogy nem emlékszel a Rózsa Gyuri műsorára? kék és piros hangszórók közül lehetett választani és tényleg folyton vizet ivott, vagy ki tudja mit?

     

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    ezüstfátyol (27429)
    2011-08-14  08:47
  21. 2011. augusztus 14. 08:4727429.

    Sziasztok, jó reggelt! 

     

    Mindenkinek szép vasárnapot!

     

     

    Virégocska, szia! 

     

    Igazad lehet , valóban lelassultunk vénségünkre, 6 óra óta téb-lábolok, nem sokra jutottam. kiraktam a teraszra a párnákat, kicsit lesöpörtem, 

    bekapcsoltam a mosógépet, mosok egy adag fehéret, picit felmostam a konyhát, étkezőt, fürdőt és máris ennyi idő lett.

     

    Tegnap megérkeztek a gyerekek, jól érezték magukat, szép volt az idő, csak kicsit hosszú volt az út, az energia golyók nehezen viselték a sok ülést az autóban.

     

    A festegetést én is szerettem, még a konyhán gondolkozom, bár az elég nagy felület, lehet, hogy még az idén neki ugrom. 

     

    Szaladok, sütök egy kis sütit, majd estefelé jövök. 

     

     

     

    előzmény:
    kukacvirág (27424)
    2011-08-12  22:46
  22. 2011. augusztus 13. 23:1627428.
    JELENTHETEK-akart lenni, no jó lesz aludnom ,már nem is látok!
    előzmény:
    Marika0520 (27425)
    2011-08-13  20:37
  23. 2011. augusztus 13. 23:1427427.

    A festésről csak annyit, hogy amióta nem korongecsettel létráról kell festeni, egészen élvezetes munka.Jók ezek az ujfajta festékek, s egy jó teddihengerrel, hosszabbitott nyéllel a mennyezetet is a földről le lehet festeni-azért már nem hivok festőt. Kicsit a javítgatás -ha kell valahol-ami mocerásabb, az meg csak jó glettanyag és spakni kérdése.

    A gyerekeknél -azt is minden együtt csináltuk-s olyan szépek lettek a falak.Az ujabb lakásokban, mióta nem hengereznek,nem ördögtől való taudomány már -főleg szépen bepucolt új falakon.

    A konyhám nem szép már nekem sem-páraelszívó ide-vagy oda, azért körötte csak elsötétedik a fal a tűzhelynél.

    előzmény:
    Marika0520 (27425)
    2011-08-13  20:37
  24. 2011. augusztus 13. 23:0227426.

    Szia Marika!

    S még te mondod, hogy én sokat dolgozom?--hát neked csak jelentehek!!

    Én csak piszmogok, ma is most ültem le, s szinte nem is tudom, mivel ment el a nap.Igaz,3 órakor jöttünk haza, irtózatos a gaz lent a kertben-szőlőben.De annyi rajta a gyümölcs, hogy a földig huzza le az ágakat-azokat próbáltam rendbetenni,felhuzatni kicsit. de olyan gyönyörű idő volt, jól meg is fogott a nap-levetkőztem kicsit ,jó kivágott ujjatlan pólóra-hát megégette a vállaimat-délután kenegettem zuhanyozás után, nagyon húzódik.Aztán főztem gyorsan egy kis levest, nekem az nagyon hiányzik, ha kitikkadok a melegtől.

    Közben ment a mosógép, felmentem 7 óra felé a gyerekekhez,locsoltam ott is-de majd holnap jól elárasztom a paprikájukat, annyi van és szép egészséges-csak kisül lassan.Neked nincsen padlizsánod?van ott vagy 10-12 tő,már pici gyümölcs is van rajta, de alul nagyon sárgul a levele,pedig azt mindig öntözöm is. Ezt a hetet csak kibírja, aztán azt csinálnak vele,amit akarnak-már a krumplibogár is megtalálta, pedig 5 km-es körzetben krumplit sem látni. Mondtam páromnak, jöjjön fel és szedje le, mert én hozzá nem nyulok!

    Jó nagy munka az a csirke kopasztás.Én nászasszonyomtól szoktam pár db-ot kapni-már konyhakészen-azért egészen más az íze, mint az a pergamenbőrös ,holtfakó frissenvágott(nak nevezett)-ami a boltban van.

    Csak nem birom nézni,mikor levágják.Én még emlékszem gyerekkoromban,mindig a piacon vettek mamámék élő csirkét-legszivesebben szélnek eresztettem volna sutyiban mindet,hogy meneküljön amerre lát,mert megölik.

    Amióta a Boránk meghalt, nem is nagyon veszek csirkét.

    Én ilyen lökött vagyok, még egy pókra sem lépek rá-inkább kiviszem az udvarra a porolóval-pedig tudom, hogy a haszonállatok azért vannak, de mégis.

    Árminkának jobbulást, gyógyuljon meg hamar !

     

    Jó éjszakát és kellemes hétvégi unokázást mindenkinek !- szia!

    előzmény:
    Marika0520 (27425)
    2011-08-13  20:37

Címlap

top