Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Játékok zsúrra

pupetto
Létrehozva: 2006. október 20. 13:06

Sziasztok!

Egy kedves ismerősöm az ötéves kisfiának rendez szülinapi zsúrt. Ő kért, hogy kerítsek neki játékos feladatokat, de nekem csak 1-2 játék jut eszembe. Itt mindig olyan nagy ötletek születnek, szeretném ebben kérni a segítségeteket! Ha lehet, ne szabadtéri, hanem benti játékokat ajánljatok.

Előre is KÖSZÖNJÜK szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Elég össze-vissza vagyok, de remélem, azért írrtok!)

Sziasztok: P. 

  1. 2016. május 23. 21:5319.




    Igazán egyedi szülinapot szeretnél gyermeked számára?




    Vidd haza a LogiKoffert, a szabadulós játékok legújabb generációját!




    Logikai kincskereső társasjáték elvitelre!




    Felejthetetlen szülinapi élmény az otthonodban! 






    www.logikoffer.oldalunk.hu






    Foglalás: +3620 2130 588



  2. 2006. október 20. 16:0318.
    Nekem bevált az egyszerű keméynpapírdoboz és néhány újság. A papírokat szét kell tépni, s minél többet, meghatározott távolságból beledobni a dobozba. Legjobb néhány kis csapatot alkotni, s úgy versenyezgetni, mert akkor a bátortalanabbja is lehet nyerő! :o)))))

    Jó a "Mi vagyok én, találd ki?" - amikor egy gyerek egy állatot személyesít meg. Úgy lehet kitalálni, hogy Te a füvet szereted? te négy lábú vagy? Te gyorsan tudsz szaladni? stb....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. október 20. 15:5417.
    Nalunk azt is szoktak elvezni, amikor kivalasztunk ket gyereket, kimennek a szobabol es valamit valtoztatnak az oltozkodesukon (altalaban egy nagy zsakban szoktunk odakesziteni "kellekeket", salakat, kendoket, ekszereket, mast...). Visszajonnek es a bent levoknek ki kell talalniuk, mi valtozott.

    Szoktunk olyat is csinalni, hogy mi felnottek megtanulunk valami jopofat csinalni, aztan megtanitjuk a gyerkoket is. A parom tavaly lufit formazott nekik, nagyon elveztek. A nagyfiam meg buveszkedett a baratainak, annak is nagy sikere volt.

    Az is jopofa, amikor sorbaallnak, a sor vegen levo egyik gyerek sug egy mondatot a mellette allo fulebe, az tovabbadja, stb, aztan mire a sor vegere ernek, mar teljesen mas a mondat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_904116
    Torolt_felhasznalo_904116
    2006. október 20. 15:0116.

    csön -csön gyűrű 

    Ugyebár, körben kell állni, jó szorosan, egy gyerkőc középen. Elindul egy apró tárgy körbe a hátunk mögött, kézről -kézre úgy, hogy azt lássa, honnan indul, de aztán minél diszkrétebben kell továbbadni. Ez alatt lehet énekelni a dalt. Amikor a végére értek, meg kell mondania, hol is állt meg az " aranygyűrű"

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904116 (15)
    2006-10-20  14:55
  5. Torolt_felhasznalo_904116
    Torolt_felhasznalo_904116
    2006. október 20. 14:5515.
    Jaj, még egy utolsó, amikor egy kis csendre vágytok: Játszatok szobrosat. A lényeg, hogy 1 ember háttal áll a többinek, azok mögötte ugra-bugrálnak, mire ő visszafordul, mindenkinek el kell hallgatni és kövévállni. Aki mégis megmozdul, az cserél helyet a kintlévővel. Jó sokáig lehet húzni az egylábon álló, karjukat fenntartó, grimaszozó gyerekeket 
    előzmény:
    pupetto (1)
    2006-10-20  13:06
  6. 2006. október 20. 14:4214.

    Fantáziám beindult!

    Akár a buli végi rendrakás is lehet verseny 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155332 (13)
    2006-10-20  14:19
  7. Torolt_felhasznalo_155332
    Torolt_felhasznalo_155332
    2006. október 20. 14:1913.

    Sziasztok!

    Nekem 6 és 4 évesek a gyerekeim. Gyerekzsúrjainkon ezeket a játékokat mindig szívesen játszák a gyerekek:

    1. Valamelyik gyerek kimegy a szobából és számol tízig. Addig a többiek elrejtenek egy színes kendőt egy viszonylag látható helyre. A visszaérkező gyereket a többiek az ajtóból indulva irányíthatják. Jobbra-balra-egyenesen vagy hideg-langyos-meleg-forró vezényszavakkal addig, amíg meg nem találja a kendőt.

    2. A gyerekek egymás mögé állnak. A segítők (szülők) összekötik a lábukat (első gyerek jobb lábát a 2. jobb lábához, a 2. gyerek bal lábához a 3. gyerek bal lábát stb...), mint egy hernyónak. Először menni is elég nehéz nekik. (Esetleg zenére) Később lehet akadályokat is felállítani. Pl. 2 szék között kell átmenniük, vagy kissámlikon átmenni, vagy szlalomozni játékok között.

    3. A gyerekek körbe ülnek. Az egyikük kezébe adunk valami apróságot (fiúknál kis labda, kocka - lányoknál gyűrű) és elkezdik körbe adni az apróságot egymásnak. Mi ezt a kis dalocskát szoktuk énekelni közben : Megy a labda(=gyűrű/kocka) vándorútra, egyik kézből a másikba. Aki tudja, meg nem mondja, merre van a labda(=gyűrű/kocka) útja. Csili-csalamádi, rohadt karalábé, cukor csokoládé, sári-hipp és hopp!  Szerintem sokan ismerik, de ha nem más dalocska is jó. Akinél a dal befejeződik, kiesik. Kiül a körből. Addig folytatódik a játék, amig egy győztes marad!

    Ja, és még egy eszembe jutott! A buli végén le szoktuk szedni a dekorációs lufikat, amiből vihetnek el a vendégek is. De előtte 2 csoportot alakítunk. Mindkét csoport ugyanannyi lufit kap. Ezeket a lufikat kell meghatározott idő alatt (pl. 1 zeneszám) a rajtvonalról 2 hurkapálca (vagy esetleg az udvaron két nagyobb bot) közé véve behordani egy nagyobb tárolóba (persze, mindkét csoportnak külön-külön tárolóba) Ez lehet egy nagy játéktároló, vagy szennyesruha tartó is. Az a csapat győz, aki a zene végére több lufit hord be a tárolójába.

    Kellemes időtöltés! Jó játékot! (Ha valamelyik nem volt érthető, nyugodtan kérdezzetek!!)

    Vitu

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. október 20. 14:1712.

     

    Na ezt én is kipróbálom a legközelebbi bulin! Remélem sértődés nem lesz belőle. Kamaszoknál ezt sosem lehet tudni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904116 (7)
    2006-10-20  14:00
  9. 2006. október 20. 14:0811.

                  

    NAGYON SZUPEREK VAGYTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Látszik, milyen gyatra a fantáziám, de most nagyon-nagyon jó tippeket adtok!!!!!!!!! Köszönöm szépen!!!!!

    Ígérem, bejelentkezem még ma, de most el kell mennem, este jövök vissza.

    Millió köszönet nektek, így már ki tudom őket segíteni, de a forrást feltüntetem!  

    Sziasztok: Pupetto

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. október 20. 14:0210.
    ja tényleg az sem rossz! egyszer a lányom pattotgatott kukorica volt farsangkor, cérnára fűztem a kukoricát a szoknyához, meg a pólót is televarrtam! nem volt kis munka! aztán pólóban meg harisnyanadrágban végződött a farsank mert a végén leették a gyerkőcök, jó buli volt nekik 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904116 (6)
    2006-10-20  13:58
  11. Torolt_felhasznalo_904116
    Torolt_felhasznalo_904116
    2006. október 20. 14:029.
    Jól elvagyok itt magamban 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904116 (8)
    2006-10-20  14:01
  12. Torolt_felhasznalo_904116
    Torolt_felhasznalo_904116
    2006. október 20. 14:018.
    Na az se rossz, amikor adott idő alatt egy-egy gyerekre a csapat tagjai minél több ruhát próbálnak rátuszakolni. Az nyer, akin több darab ruha van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904116 (7)
    2006-10-20  14:00
  13. Torolt_felhasznalo_904116
    Torolt_felhasznalo_904116
    2006. október 20. 14:007.
    Mi azon szoktunk jót röhögni, amikor kiválasztunk 2 gyereket, bekötjük a szemüket, szembeültetjük őket egymással egy asztalnál. Azt mondjuk, hogy középen van egy gyertya, az nyer, aki hamarabb elfújja. Persze nincs ott semmi! Hatalmas a röhögés 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904116 (6)
    2006-10-20  13:58
  14. Torolt_felhasznalo_904116
    Torolt_felhasznalo_904116
    2006. október 20. 13:586.
    És a pattogatott kukiból ki fűzi a hosszabb láncot? Az se rossz.
    előzmény:
    ezso (5)
    2006-10-20  13:53
  15. 2006. október 20. 13:535.

    a szívószálást mi pattogatott kukoricával játszottuk egy tálból kellett szívószállal egy saját kis tálkába minél többet begyüjteni

    előzmény:
    0707 (3)
    2006-10-20  13:23
  16. Torolt_felhasznalo_904116
    Torolt_felhasznalo_904116
    2006. október 20. 13:504.

    Mi egyszer kincskereső zsúron vettünk részt. Akkora sikere volt, hogy a szülinapos lett az ovi legvagányabb csávója hetekig   Szóval ehhez az is fontos, hogy olyan helyen tartsátok, ahol azért van több szoba, legjobb, ha emeletes a ház. Mindenféle dolgokat kell elrejteni és a megtalálásukhoz mindig egy kis fejtörő társul. Persze a koruknak megfelelő.Pl: a következő állomás ott van, ahol ezt és ezt csinálod, találod, látod, hallod, érzed. Szóval az érzékszerveikre kell hatni.

    Minél jobb helyre rejted az " útjelzőket" , annál izgisebb. A végén persze találnak egy ajándék csomagot tele kincsekkel. Óriási csapatmunka. Arra viszont tényleg figyeljetek, hogy ne legyenek túl nehezek a feladatok, mert akkor feladják. Lehet őket énekeltetni, táncoltatni, (kéz)ügyességi feladatok, amerikából jöttem, "Szájmon" mondja, igaz-hamis összekötve egy kis testmozgással. Amelyik csapat megnyeri, az kapja az infót a következő állomásról elsőnek.

    előzmény:
    pupetto (1)
    2006-10-20  13:06
  17. 2006. október 20. 13:233.

    Szia!

    Igaz nekem már kamaszgyerekeim vannak, de zsúr mindig is volt nálunk.

    Játszottunk olyat, hogy

    1.szívószállal kellett pingponglabdát vezetni fújva

    2. egy zsákba mindenféle tárgyat tettünk, és tapogatással kellett egyet egyet kitalálni, mi lehet az

    3. táncverseny, vagy zenére sétálni, és ha elhallgat a zene egy párnára leülni (de ez elfajulhat), persze mindig egy párnával kevesebb van, mint ahányan játszanak. Aki nem talál párnát, kiesik.

    3. mostanában az Áll az alkut szeretik. Hasonló mint a tv-ben, csak borítékokban vannak az összegek. Kicsit médiaszagú, de tényleg szeretik.

    Mi mindig adunk apró jutalmakat is a győztesnek.

    Jó mulatást! Bondné 

    előzmény:
    pupetto (1)
    2006-10-20  13:06
  18. 2006. október 20. 13:172.

    jujj! az én fiam is 5 éves lesz egy hónapon belül!!!nekem most jó dolgom van, mert csak egy barátját akarja meghívni, így valószínű nem lesz nagy banzáj.

    szóval, játékok: székre ülős-megy a zene, eggyel kevesebb szék, mint gyerek, ha elhallgat a zene, le kell ülni. akinek nem marad szék, kiesik. minden körben el kell venni egy székt, ahogy fogynak a gyerekek is.

    tombola.

    színcápa.

    majd még gondolkodom.-ez nem játék 

    előzmény:
    pupetto (1)
    2006-10-20  13:06

Címlap

top