Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

160gramm egészség

ÁgicaT
Létrehozva: 2017. Április 7. 11:58

Sziasztok!


Olyan beszélgető társakat keresek, akik a 160 grammos CH-diéta szerint étkeznek. Akár azért, mert szükséges, akár azért, mert így érzik jónak.


Néhány napja kezdtem csupán, egyelőre nem tudok róla, hogy IR állna a háttérben, de a súlyommal és egyéb tünetekkel kezdenem kell valamit.


Lelkesen számolok, mérlegelek, jegyzetelek, de már most érzem, hogy hamar el fog fogyni az ötlet is, meg a lelkesedés is, ha nem lesz ötlet, hogy mikor mit egyek.


Együtt könnyebb, gyertek, beszélgessünk! :)

  1. 2017. május 27. 17:1341.

    A Diéta Pro csoportot Bognár Réka vezeti, nagyon segítőkész mindenki és a miértekre is választ kap az ember. 

    előzmény:
    ÁgicaT (40)
    2017-05-27  10:04
  2. 2017. május 27. 10:0440.

    Hú, lehet, hogy a diéta meg a program jó, de amilyen stílusban kommunikál a blog szerzője.... na az nálam kiveri a kettőhuszat 

    előzmény:
    Jucc13 (39)
    2017-05-26  17:57
  3. 2017. május 26. 17:5739.

    https://www.facebook.com/groups/lifetilt.dieta.pro/


    Lifetilt Diéta Pro a neve, és június 15-én indul egy program, tök szuperül hangzik. De szerintem amúgy is jó kis csoport rengetek infoval diéta témában és a termékek is jók :)


     

    előzmény:
    ÁgicaT (38)
    2017-05-20  19:31
  4. 2017. május 20. 19:3138.

    Igen, légyszi! 

    előzmény:
    Jucc13 (37)
    2017-05-20  16:28
  5. 2017. május 20. 16:2837.

    Sziasztok! Képzeljétek, közben találtam egy fb csoportot, tele hasznos infoval, motivációval. Nekem nagyon tetszik, ha érdekel titeket, belinkelem.

  6. 2017. május 10. 16:2836.

    Azért nem számolom az ebédet, mert olyan helyen dolgozom, ahol ingyen van meleg ebéd, így azt eszem, amit főznek. Igyekszem nem túl nagy adagokat. De hogy miből mennyi van benne (CH, kcal), azt nem tudom.

    előzmény:
    Jucc13 (35)
    2017-05-09  22:17
  7. 2017. május 9. 22:1735.

    Értem. Én maradok a mindent számolok elven, de hasonló kalórián vagyok, mint te és én is lassabb fogyást szeretnék :) Lehet én siklottam el felette, ezesetben elnézést, de az ebédet hogyhogy nem számolod be? Hajrá nekünk :)

    előzmény:
    ÁgicaT (34)
    2017-05-08  20:51
  8. 2017. május 8. 20:5134.

    Én egyelőre nem számolom a kalóriát. Viszont mivel pl. a reggeli-vacsora eleve nagy mennyiségű zöldség, máris nem vészes a kalória értéke. A tízórai és uzsonna szintén nem vészes. Ha számolva enném az ebédet is - mármint CH-t számolva - akkor szerintem az se lenne világra szóló kalória. De így is legtöbbször beleférek az 1500-1600 kalóriába, ami nekem elvileg heti 0,25 kg fogyáshoz van kikalkulálva, sport nélkül.

    előzmény:
    Jucc13 (33)
    2017-05-08  17:59
  9. 2017. május 8. 17:5933.

    Csak szénhidrátot számoltok, a kcal nem számít? Én a többit is figyelembe veszem, mivel fogyni csak akkor tudsz, ha több kcal-t égetsz, mint amennyit beviszel.

  10. 2017. május 8. 14:2932.

    A liszteknél nem is feltétlenül az számít (csak), hogy mennyi benne a CH, nem azért esszük a tk. liszteket, mert abban kevesebb, hanem mert lassabb a felszívódása. Tehát még ha azonos vagy több lenne is benne, mint a finomlisztben, akkor is jobb, csak más szempontból 

    előzmény:
    aranyoss (30)
    2017-05-07  18:46
  11. 2017. május 8. 14:2731.

    Ha rákeresel interneten arra, hogy 160g CH diéta, vagy IR diéta, akkor megtalálod. De nagyjából úgy néz ki, hogy:


    Ébredés után 1 órán belül enni kell! Aztán pedig nagyjából 3 óránként. Nálam ez úgy néz ki, hogy 6-9-12-15-18 órakor eszem kb., és ha nem fekszem még le, akkor 21 órakor is.


    Reggelire és vacsorára: 30g lassú felszívódású szénhidrátot. Ez kb. 6 deka tk. kenyér/kifli/zsömle. Hozzá max. 20 deka olyan zöldség, aminek 100g-ban max. 5g szénhidrát van: paradicsom, paprika, pritamin paprika, retek, savanyú káposzta, uborka. Illetve felvágottak, halak.


    Tízóraira: 10g lassú és 10g gyors szénhidrát, ez nálam általában 3 db korpovit keksz (lassú) és egy pohár kefír (gyors), amit viszont egyéb okokból minden nap eszem.


    Uzsonnára: 20g gyors szénhidrát, én leginkább gyümölcsöt szoktam ilyenkor. Pl. 1 banán.


    Az ebédet én nem figyelem, nem számolom, de amúgy az 50-60 g szénhidrát lehet, nagyobb része lassú, kisebb része gyors.


    Ha sokáig vagy ébren, akkor kell utóvacsora is, 10g lassú CH (pl. 3 db korpovit)


     

    előzmény:
    pannika:) (28)
    2017-04-29  19:19
  12. 2017. május 7. 18:4630.

    Jól hangzik a cukkinis ropogós! Arra viszont figyelni kell, hogy ami egészséges, az nem biztos, hogy kevesebb szénhidrátot tartalmaz! Pl. 11g finomlisztben 8,4 szénhidrát van. A graham liszt 11g= 7.46 szénhidrát, tehát szinte elhanyagolható a különbség. A krumpli viszont brutál sok szénhidrát. 100g=21 szénhidrát. A nyírfacukrot én is használom, viszont ott én az elején elkövettem azt a bakit, hogy nem számoltam, hogy milyen sok a szénhidráttartalma. pl 1 adag nyírfacukros puding 21 szénhidrát:(


    Ez nem kötözködés, csak nekem is számolnom kell, és 160-on belül kell maradnom, ami azt jelenti, hogy utó vacsorának már csak 10 szénhidrátot ehetek, és itt bizony számít már minden g....

    előzmény:
    pannika:) (28)
    2017-04-29  19:19
  13. 2017. május 6. 11:5529.

    Sziasztok! Én is nem rég kezdtem számolgatni, csatlakoznék a beszélgetéshez, minden ötlet jól jön :)

  14. 2017. Április 29. 19:1928.

    "De a másik 4-5 étkezés az számolós, és nézem, hogy milyen típusú ételt mikor szabad."


    ezt leírnád kicsit bővebben ?


    Nálam pl a hétvégi főzés ma volt, mert vasárnap- hétfő programunk van. Fácán levest főztem ( vadász a szomszéd :) ) , de én tészta nélkül ettem..


    A szokásos rántott húsnál csak a lisztet cserélem teljes kiőrlésűre, ezért még nem szólnak a fiúk :) Nekik csináltam petrezselymes újkrumplit ( abból ettem kicsit) , de magamnak csináltam zabpelyhes cukkini ropogóst. Sütöttem még oldalast, abból max salátával eszem majd, sütöttem egy graham lisztes, vajmentes túrós sós rudat és édességnek házi vaníliás krémtúrót, nyírfacukros pudingból.


    Szóval én is próbálok cserélgetni, több zöldséget, gyümölcsöt enni, és az eddigi cukros , lisztes sütiket is lecserélni..


     

    előzmény:
    ÁgicaT (27)
    2017-04-28  13:52
  15. 2017. Április 28. 13:5227.

    Nagyjából én is ezzel az ütemmel haladok. Április 3. óta (25 nap) lement 1,7 kg. Ha még 5 hónapig ezt az ütemet tudom tartani, akkor lemegyek 60 kg alá. Onnan már csak egy ugrás lenne az álom 55 kg, de remélem, addigra befészkel a gólya, és akkor nem ez lesz a prioritás. Bár én nem diétaként gondolok erre az egészre, hanem életmódváltásként, ami abszolút tartható várandósan is.


    Én nem szedek semmi, kifejezetten fogyókúrás cuccot. Amúgy is szedek viszont ginkobilobát, plerudint (visszérre), 1000 mg C-vitamint, 2000NE D3 vitamint. Most időszakosan Ca+D3+K2 vitamint a csontjaim miatt, de ezt már csak 2 hónapig (fog implantátum miatt).


    A korábbiakhoz képest rengeteg zöldséget eszem, és ez eléggé megdobta az anyagcserémet is - legalábbis én ennek tulajdonítom. 


    A kenyeret magamnak sütöm, ebben mondjuk 380g tk. liszt van és 100g fehérliszt. Hozzáadott cukrot én is minimálisat viszek be, illetve az ebédeknél nem számolgatok, nem válogatok. Legfeljebb ami nagyon "kényes", abból kevesebbet eszem. De a másik 4-5 étkezés az számolós, és nézem, hogy milyen típusú ételt mikor szabad.

    előzmény:
    pannika:) (26)
    2017-04-27  10:06
  16. 2017. Április 27. 10:0626.

    SZIASZTOK,


    én hónap eleje óta hagytam el a fehér lisztet és a cukor jó nagy részét. Ennyit a szénhidrát mentességről:) Próbálok mindenből keveset enni, inkább sok salátát, zöldet...


    1 hónap alatt lement 2 kg :) amit jó eredménynek tartok.


    A Müllerben egyébként sok tök jó, a diétába ( ami inkább már életmód váltás ) illeszthető cucc van, vettem pl tönköly grízt, és abból csinálok tejbegrízt .


    Ti szedtek mellette valamilyen "fogyasztószert", táplálékkiegészítőt ?


    Mert én a vizesedés miatt szedek növényi vízhajtót, és egy csodaszert, a Gambe slim-et, ami a lábra van, narancsbőr és víz ellen... elég rossz ízű, de hatásos..


    Azért a 2 kg / hóval megelégednék még egy 10 hónapig :)


    most ez a cél.


     

  17. 2017. Április 22. 07:5625.

    Igen, család mellett még nehezebb megtervezni egy komplett napot, hetet előre úgy, hogy kb. mindenki elégedett is legyen.Most, hogy babát várok, és már nem dolgozok így nekem könnyebb persze, de amikor még bejártam én még ebédet is főztem és azt vittem be, és a férjem is azt ette...Hát nem egyszerű.

    előzmény:
    ÁgicaT (24)
    2017-04-20  20:16
  18. 2017. Április 20. 20:1624.

    Nincs nagy gáz, amúgy, mert ápr. 3-án indultam 71,5-ről, húsvét előtt voltam 69,7, aztán húsvét után kedd reggel 71,1, de ma már 70,5. Igaz, közben azért a ciklusom is bezavart, olyankor amúgy is rakódik pár deka.


    Igen, abszolút életmódváltásnak fogom fel. És nem görcsöltem rá, hogy jujj, akkor én most mérleggel ülök le az ünnepi asztalhoz. Ha híztam, hát híztam. És? Majd lemegy. 


    Annak örülök, hogy már előtte 10-12 napig bevált a módszer, így láthatom, hogy működőképes. A nasi nem nagyon vonz, inkább csak az jelent egyelőre problémát, hogy reggelizni kell (azt eddig nem csináltam), nem ihatom tejjel a kávét reggel éhgyomorra, és hogy meg kell tervezni az egész napi kaját (ebéd kivételével) és vinni magammal. 

    előzmény:
    aranyoss (23)
    2017-04-20  07:54
  19. 2017. Április 20. 07:5423.

    Egyszer egy személyi edző azt mondta nekem, hogy heti egy nap bűnözés az belefér simán a diétába, sőt jót tesz a léleknek. A húsvét elmúlt, és ha a diétát folytatod, nem lesz újabb hízás, hiszen ezt mostantól mindig így fogod csinálni, életmódot változtatsz úgy életed végéig, ugye?:) Jövő húsvétra, szülinapra belejössz annyira, hogy már csípőből tudsz olyan nasikat készíteni amit bűntudat nélkül lehet falni. Egyébként tuti visszajönne és minden fáradozásnak lőttek, elkezdeni is kár, csak pár havi szenvedés volna a semmiért, vagy egy nyári bikiniszezonért, vagy nem is tudom miért.


    A valamilyen gyümölcs+ túró nekem pl. nagy kedvenc (reszelt alma-fahéjjal, vagy ami éppen van...)

    előzmény:
    ÁgicaT (21)
    2017-04-19  15:28
  20. 2017. Április 19. 15:3422.

    Hát a súlyommal én sem vagyok barátságban... 71,9 is voltam pár hete, és ehhez 159 cm.....   


    Attól tudok kiszaladni a világból, mikor mondják, hogy "de hát csinos vagy". Köszi. Igyekszem úgy öltözni, hogy ne tűnjek kötözött sonkának. De a lábaim, a visszereim érzik, hogy ez így pont 16,9 kg-val több, mint amit szeretnék.


     


    160 gr CH nem olyan kevés ám! Sőt!


    Illetve ha megnézed, a mintaétrendek pl. reggelihez és vacsorához is 20dkg zöldséget ajánlanak - na én ekkora mennyiséget meg sem bírok enni a 60g-os tk. kenyér és felvágott, sajt mellé. Én most azt érzem, hogy amúgy többet is eszem, mint korábban, csak az összetétel változott, mert nem péksütiből és pogácsából van a mennyiség, hanem napi 30-40dkg zöldség, és 1 valamilyen gyümölcs (ma éppen körte).


    De a lisztet-cukrot elhagyni már egy hatalmas dolog, nekem az nem menne teljesen. Inkább csak módjával eszem. Mondjuk a cukor nem is vészes, de a lisztet nem tudom 100% elhagyni, mert a tésztákat sajnos nagyon szeretem. Abból inkább durum tésztát veszek mostanság, és csak al dente főzöm, így lassabb a felszívódása.

    előzmény:
    pannika:) (20)
    2017-04-18  10:08
  21. 2017. Április 19. 15:2821.

    Ez jó ötlet, kiírni füzetbe a gyakran vásárolt/fogyasztott dolgokat!


    Csak aztán jó lenne bővíteni a repertoárt folyamatosan, vagy legalábbis megtervezni és aszerint vásárolni. És akkor nem járok úgy, mint ma, hogy oké, tízórai kefír... hoppá, nincs is itthon kefír 


     


    Lassan amúgy már kezdem megtanulni, kb. miben mennyi CH van, már rutinosan vágom le a 60g-os kenyérszeleteket is.


    Csak hát volt ez a húsvét.... meg születésnapom, meg torta... na, vissza is mászott a fele annak, amit előtte 2 hét alatt leadtam. De tegnaptól visszaállt a rend. 

    előzmény:
    aranyoss (19)
    2017-04-09  08:16
  22. 2017. Április 18. 10:0820.

    Sziasztok,


    én le sem írom a súlyom..:( persze csak én tehetek róla, egyszerűen sokat ettem, és kicsit elkényelmesedtem.


    Néztem a 160 gr-os diétát, de ez nagyon-nagyon kevés...


    Így mi családilag életmódot váltunk. Próbálom elhagyni a cukrot és a lisztet, kevés tésztát és rizst eszünk, de nem zárok ki semmit az étrendünkből. 2 hét alatt már így is lement 2 kg, amit jónak tartok, mivel eszünk édességet is, de csak módjával.


    sok mindent lecseréltem, cukor helyett eritrit, fehér kenyér helyett szénhidrát csökkentett, vagy teljes kiőrlésű.. gyümölcsjoghurt helyett natúr, tésztákból is a teljes kiőrlésű lisztből készültet veszem.. ha nasi, akkor inkább a nyírfacukros puding, vagy gyümölcs, vagy zöldségchips.. gyümölcslevek és üdítők helyett vizet iszunk..


     


    szerintem már ezek is rengeteget számítanak.. Egyenlőre a futást még nem tudom elkezdeni, de ahová lehet gyalog vagy bringával megyek, és heti 2x járok pilatesre is.


    Ami nálam még fontos volt, hogy elkezdtem újra egy vízhajtó kúrát, mert hajlamos vagyok a vizesedére.


     


    Remélem kapok majd még itt is jó tippeket :)

  23. 2017. Április 9. 08:1619.

    Szia!


    Kb.15 éve 82 kiló voltam. Mindenféle vegyes mozgásokkal, és diétákkal 55 kilóra lefogytam. Ezután egy évre megtudtuk, hogy babát várunk. Ez 9 éve volt. Kicsit magas volt a cukrom így 160-as szénhidrát diétát rendeltek el. Kegyetlenül éheztem akkor, de be kellett tartanom. Lassan ment, de belejöttem. 64 kilóval szültem akkor. A babám egészséges lett szerencsére. Már akkor azt mondták, hogy a többi terhességnél automatikusan szénhidrátdiétára leszek fogva mint prevenció, ne is kergessek hiú reményeket. Most 20 hetes kismama vagyok, és 160-as szénhidrátdiétát tartok ismét(pedig 5.5 fölé nem ment még). Most nem annyira szörnyű az éhezés része, mint emlékeimben, viszont "macerás" a számolás mérlegelés, napi kétszeri cukormérés.... talán mert az elmúlt években is odafigyeltem(szintén 55 kilóval kezdtem a terhességet is. Ezt csak azért írom, hogy látszódjon, évekig tudtam is tartani a súlyomat...)


    Ez volt az előtörténetem. lehet, hogy nem tökéletes, de leírok pár dolgot én mit szoktam enni, inni.


    Inni csak csapvizet, ha nagyon rám jön akkor paradicsomsűrítményt szoktam 1-2 decit. Én 6X szoktam enni, az utolsó utóvacsi:25-25-50-20-30-10


    25ch:


    40g kifli(23,6),Aranycipó pogácsa 99Ft (16ch-Aldi)hozzá valami: zöldség, túró natúr joghurttal és fűszerekkel, padlizsánkrém(megsütöm a sütőben pirított hagymával kevés paradicsommal vagy sűrítettel összeturmixolom-tudom nem így kell de én így szeretem-), sajt, vaj, xilites s. lekvár(1 tk 1 ch kb), darálthúsos melegszendvics.


    50ch:


    pl rakott kel, zöldségfelfújt, valami hús és a köret zöldség, esetleg rá nat. jogh. Spenót sűrítésnek lehet 1 dl tejbe áztatott kifli mert azt jól tudod számolni, hozzá főtt tojás....


    20ch:


    alma, Canderell citromos nápolyi(40g=14 ch), 100g túró+150g nat. jogh.+ alma reszelve+fahéj, 


     


    10ch: alma, 3db korpovit, zöldség...


    Kiírtam egy füzetbe, hogy miket eszek, használok, és ebből szoktam puskázni(ezt a neten találtam egy szénhidrát számoló segítségével állítottam össze):


    alma: 70g=9.7ch


    Nógrádi ropi:10g=7db=7.1ch


    Korpovit keksz:1db:3.3/ 2db:6.7ch/ 3 db10ch


    finomliszt: 1tk:púpozott:7.6ch-1 csapotttk:3.1ch


    1 ek. púpozott:22.9ch- 1 ek. csapott:9.2ch


    tojás: 53g:1 ch,85g:1,5ch


    Ez csak 1-2 alap dolog, de bővítjető. Remélem tudtam segíteni, és várom én is a recepteket!


     


     

  24. 2017. Április 8. 23:1418.

    Ismerem az érzést. Jó pár éve volt már, hogy 60 kiló alá mentem, étvágycsökkentő és hashajtó kombinációjával. Akkoriban még egyáltalán nem érdekelt, hogy mit teszek magammal, a külcsín fontosabb volt. Bár nem lett tőle semmi bajom, most már nem óhajtok ezek segítségével fogyni. :) Én jelenleg 75 kg vagyok, 70 alá kéne mennem a nyár elejére - ez a cél. Mert jó lenne szép formákkal kezdeni a nyarat. :))

    előzmény:
    ÁgicaT (16)
    2017-04-08  18:58

Címlap

top