Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyni Dukan modszerrel

Atem-mse
Létrehozva: 2014. Április 2. 09:30

Evek ota nem vagyok megelegedve sajat magammal, es 3 honapja ráadtam a fejem a fogyásra. Valami olyasmit kerestem amit könnyű betartani igy találtam rá a Dukanra.

Ha valakinek van tapasytalata ezen a téren ossza meg Velem, mert Én most elbizonytalanodtam, és ott vagyok, hogy félbe hagyom.

 

  1. 2014. Április 10. 13:4613.

    3 hónap alatt -1o kg teljesen jó eredmény :)

    Az rendben van ha ez alapján kialakítasz egy olyan étrendet maganak, ami hosszú távon (örökre) tartható és mindenféle szempontból egészséges. Így nem fogsz visszahízni.

    Gratulálok az eredményhez, nagyon ügyes! :) 

    előzmény:
    Atem-mse (12)
    2014-04-06  17:11
  2. 2014. Április 6. 17:1112.
    Soha semmi fogyokuraz nem csinaltam eletemben, de ez nagyon megtetszett mivel nem koplalsz. De sajnos anyagilag nagyon megterhelo, es hat a szervezetemet is megterhelte, mivel szedulni kezdtem. persze tartom meg, de mar lazitottam rajta, bar nem lenne szabad elterni a dietatol, de en megis megteszem, hiszen csak igy tudom elkerulni a szeduleseket, na meg persze a vitaminokkal.
    előzmény:
    Sunflower (3)
    2014-04-02  12:18
  3. 2014. Április 6. 17:0611.
    En 3 honapja kezdtem el, es 10 kg minusznal vagyok. A gond az, hogy szedules kornyekez, de szedek kalciumot es magneziumot, igy talan rendben vagyok. Neha meg all a fogyasom de nem tart sokaig, par napig es azutan ujra megmozdul a merlebűg nyelve. Te is csinaltad?
    előzmény:
    asztanaviszta (2)
    2014-04-02  12:03
  4. 2014. Április 2. 14:1010.

    A legtarthatóbb diéta, egy percig sem kell éhezni! 

     

    előzmény:
    Atem-mse (1)
    2014-04-02  09:30
  5. 2014. Április 2. 13:529.

    Olvastam, továbbra is azt gondolom, hogy nagyon kevés a zsiradék, a szénhidrát viszonylag sokáig.

    Valamint nem tartom normálisnak, hogy pl. az elején 1-5 napig csak fehérjét fogyaszthatsz, azt ugyan korlátlanul (!).

    Nem igaz, hogy nem terheli meg a szervezetet.

     

     

    előzmény:
    Sunflower (8)
    2014-04-02  13:04
  6. 2014. Április 2. 13:048.

    Zsírszegény dolgokat lehet fogyasztani, olajos magvakat is (bizonyos szakaszában), és megfelelő növényi olajakat is.

      

    előzmény:
    cabron (7)
    2014-04-02  12:57
  7. 2014. Április 2. 12:577.

    Nem csak ezt olvastam el, hanem más véleményeket is róla, de ez alapján is szembetűnő volt pár dolog.

    Pl. a majdnem teljes zsiradéknélküliség, ami szerintem gáz.

     

    A többivel egyetértek.

    Az az ember, aki ezeket képtelen felfogni, elsajátítani, az kipróbálhat bármilyen diétát, hosszútávon semmit nem fog elérni vele, max. az egészsége romlik.

     

    előzmény:
    Sunflower (6)
    2014-04-02  12:48
  8. 2014. Április 2. 12:486.

    Olvasd át még egyszer szerintem. :)

    A Dukan diéta az egészséges táplálkozás alapjaival egyenlő, kicsit öszebolondítva, hogy eladható legyen.

     

    Közel sem annyira káros mint a többi fogyókúra.

     

     

    Persze, a mértékletesség. De nem mindenki tudja ezt magáévá tenni, úgyhogy kell egy címke, hogy ilyen-olyan diéta. :)

     

    Sajnos nem fér bele a legtöbb ember fejébe, hogy szépen beosztva, egyenletesen, mozogva lehet tartósan fogyni, nem pedig diétákkal.

    Ezt megtanítani nehezebb, mintha azt mondanád, hogy tessék, dukan diéta - valahogy nonszensz az egész, de ez a realitás - tapasztaltam.

     

     

     

    előzmény:
    cabron (5)
    2014-04-02  12:28
  9. 2014. Április 2. 12:285.

    Hááát, szerintem ez is éppolyan egészségtelen, mint bármely drasztikus diéta.

     

    Ami nekem elsőre szembetűnt, hogy rettenetesen kevés zsiradék az étrendben, ami nélkül pl. a vitaminok, az ásványi anyagok nemigen tudnak felszívódni. 

    A rost és szénhidrát fogyasztást is kevésnek találom.

     

    Kedves Ti!

     

    Én azt ajánlanám, hogy egyél mindent MÉRTÉKKEL és rendszeresen mozogj. Legalább napi fél órát!

     

    Ui.: a minden alatt természetesen ételt értek, nem pedig kóla csipsz, stb...

    előzmény:
    Sunflower (3)
    2014-04-02  12:18
  10. 2014. Április 2. 12:234.

    Ja és hol akadtál el, miért akarod feladni? 

     

    Talán tudok segíteni. :) 

    előzmény:
    Atem-mse (1)
    2014-04-02  09:30
  11. 2014. Április 2. 12:183.

    Szia, igen, szerintem is a legtarthatóbb diéta, amivel nem igazán veszélyezteted az egészségedet.

    3 hónapja tartod? Hogyan?

    Mennyiről indultál, most hol vagy, hova szeretnél eljutni?

    Milyen módszereket próbáltál már? 

    Van esetleg valamilyen egészséggel kapcsolatos problémád? Hormon háztartás pl. Ez be szokott kavarni a fogyásba. :)

    A másik aminek nagy jelentősége lehet az a psziché. :)

     

     

    előzmény:
    Atem-mse (1)
    2014-04-02  09:30
  12. 2014. Április 2. 12:032.

    Ne hagyd félbe, szerintem egy elég jól betartható, túlzásoktól mentes étrend.

    Az első  időszak nehezebb, de nem vészes. (már annak, aki szereti az ott megengedett dolgokat.)

     

    Mióta csinálod?

    előzmény:
    Atem-mse (1)
    2014-04-02  09:30

Címlap

top