Keresés a fórumban

Cseh konyha
Több Gasztro topik »
»
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2015-05-26 22:5825319.

Köszi a sok receptet, kiválasztottam a vajas fokhagymás túrót kenyérre kenve. Apa azt mondta annyit zabáltunk 3 napig, hogy ma nem kíván főtt ételt. Nekem is fáj egyfolytában a gyomrom, pedig diétásan főzök, de azért fűszereket használok, és a rántott halból az olaj, csak benne maradhatott. Most már hányingerem is van.

Lehet, hogy azért mert megtaláltam milyen szörnyetegek lepték el a ház oldalát, és az előkertet.

Harlekin katicának hívják, most kezd betelepülni, a nyugati országokban már elterjedtek. Írtani kell mert megeszi ugyan a levéltetűket, de a régi katicáknak a petéit is, és így lassan azok kihalnak. És amiért még jobban elkezdtem utálni őket, ősszel minden kis résen bebújva beköltöznek a lakásokba. Írtó szerek nem nagyon vannak rájuk hatással, azt egyébként a kutya miatt sem merném. A falról le tudjuk söprűzni, de ami a virágokon, füvön van, azt sajnos nem. Ma mentem 2 vastag papírral, és nyomtam össze őket a leveleken, de nem nagyon bírja a gyomrom. Lehet, hogy valamelyik virággal hoztam be tavasszal. Valahogy szerencsére a délkeleti falat szeretik, remélem nem jönnek át a teraszra.

Kutyám teljesen apapárti lett, már csak akkor eszik, ha apa délután hazajött, éjjel le kellett venni róla a bolhanyakörvet, mert azt hittem azért liheg mert allergiás, szörnyű mit művelt éjszaka, dobálta magát, feküdt az ágyaiban, de leginkább a padlón. Ott dobálta magát, átdobta magát jobbra, majd balra, közben kaparta a padlót, lihegett, komolyan meg voltam ijedve. Aztán kitaláltam talán melege is van, kitelepítettem a folyosóra az egyik ágyával onnan be tudott menni apához, aztán megnyugodott. Azóta se jött vissza,Egész nap a nappaliban van a fotelban. Gondolkodunk erősen, hogy kéne neki egy egészséges társ, mert ha már nagyon rosszul fog látni, kell neki akihez alkalmazkodik. Viszont láttam egy kis sorházat, apa szerint nagyon rossz helyen van azért olcsó, de meg szeretném nézni, van pár m kertje, azt kész. De a lakás tetszik.

Mi ez a hányinger? szörnyű.

Holnap csinálok tzatzikit, és ahhoz választok valami kaját, majd meglátom, valami sült illik hozzá szerintem. Apa ugyan nem bírja a tejfölös, tejszínes kajákat, lassan én  is elszokom tőle, lehet hogy csak sima ubisali lesz a végén. A lányom volt a tejszínes, szottyos ételek kedvelője, mióta nem én főzök rá, azóta a tészta se nagyon megy. Én sose szerettem, néha muszáj, ha nincs kedvem nokedlizni, de azon kívül, és a csipetkén kívül az én fazekaim kevés tésztát látnak.

Régen még tésztasalátát is csináltam bulikra hatalmas tálakban. A rövidcső négysajt szósszal volt elkeverve, persze nem boltival, és a grillcsirkét összekaszaboltam, ez külön volt. Lehetett hozzá tészta helyett szecskasalátát, különböző öntetekkel. Ma már legfeljebb a cézár salátát tudnám elképzelni.

Fúj, nem beszélek kajáról, mert baj lesz.

Jó éjt, sziasztok!

2015-05-26  18:18
    Tete (25317)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    ...
  2. 2015-05-26 22:1225318.

Sziasztok!

Ma Anyák napi ünnepségen voltunk az iskolában, ahol a kisebbik unoka most elsős.

Aranyosak voltak, de elsősorban az érdem a tanítónénié, aki szívvel-lélekkel igazi tanítónéni.

Jó kis dalocskák, versek, táncok voltak.

Anyukák, nagymamák kaptak az unokák által készített ajándékokat és egy-egy szál fehér rózsát.

Vera, vera, vera!!!!!! Rád gondoltam, nem csuklottál?

Tudod mit szavalt el az egyik kislány??????? Kitalálod??????

.......................................................... .......

.......................................................... .......

.......................................................... ....... ez itt a fejtörés helye volt. Ha nem találtad ki, akkor szabad a gazda:  az a bizonyos vers, amit Anyukád szokott énekelni - vagy mondani - , de te nem emlékeztél rá pontpsan, és az a valaki segített, aki éppen olvasta a topikon a nyöszörgésedet.

Itt van az a két gyerek, de abból csak a kislány szavalta el azt a bizonyos verset, ami nem is olyan rövid!!

/közben megnéztem a képet, mégsem teszem fel, mert nagyon sokan vannak rajta!!/

Klári a bőség zavarával küszködök, hogy melyik finom ételt csináljam meg, olyan sokat soroltál fel.

Julcsi igenis, értettem. Tűzhely, fazék, melegvíz, uborka.

A fészket még tegnap megnéztem, de összefacsarodott a szívem. Nem való nekem az ilyesmi. Tudom, hogy a természet rendje a kiválasztódás, de én ezt ép ésszel - emberi aggyal - nem tudom felfogni. Nem is fogom nézni, legfeljebb a kirepülést, ha éppen elcsípem.

Ma is volt mindenféle idő, amikor hazafelé jöttünk, már javában szakadt az eső. Még jó, hogy Borit beinvitáltam, mielőtt elmentünk.

Ez a kutya megőrjít. Azt hiszem, ipart fogok kiváltani neki, mert mára olyan szakszerű, gyönyörű,  egyenes árkot ásott, hogy egy kubikos is megirigyelné. Persze új helyen, így megcélozva a  kerítést, ami a szomszéd kertbe vezet.

Annyira elálmosodtam, hogy muszáj megfőznöm az esti kávét, mert anélkül elaludni sem tudnék.

Nektek reggelre kikészítettem a csészéket. Mindenki azt önt bele, amit akar! Kávé, tea, limonádé stb. tetszés szerint.

Jó éjszakát!

2015-05-26  00:33
    arirangarirang (25315)
    előzmény:
  3. 2015-05-26 18:1825317.

Fasírt: tojásínséges időben  többnyire kihagyom a fasírtból a tojást. Igyekszem pár órával a sütés előtt összeállítani a húskeveréket, jót tesz neki a pihengetés a hűtőben. Reszelek bele kis vöröshagymát is. És a titkos hozzávaló a kecsöp. Mondjuk egy-két evőkanálnyi, ha két-három ember számára készíted. Jó szaftos lesz tőle. Én majorannát is szoktam. Ha gombócolod akkor a közepébe kis feta sajt vagy mozarella. Teljesen megbolondítja.

Főzési ötletek: tojásos vagy tejszínes  nokedli+fejes saláta, paprikás újkrumpli+ uborkasaláta, töltött karalábé, morzsás vagy rakott karfiol,  borsópaprikás, frankfurti leves, rántott cukkini vagy padlizsán, esetleg ezek töltve, rizses hús csirkeszárnyból sok petrezselyemmel, virslis tarhonya+kovászos uborka, spenót+ bundáskenyér, sóska+tükörtojás, tejberizs.Túrós krumpli, tojásos gomba.

A nagyszüleim csak pomposnak hívták. Kifli szeletekre vágva, mintha guba készülne. Sós vízzel leforrázva. Rá túró tejföl, só és egy kis olvasztott vaj. Akkor még nem volt margarin, igazi vaj. Sokszor be lett téve a sparhelt sütőjébe, átforrósodni.

Nagymama a húslevesben főtt marhahúsból isteni kaját csinált másnap. Most pincepörköltként látom emlegetni. Tulajdonképpen paprikáskrumpli csak belekockázta a főtt húst. Nem volt szaftos inkább csak úgy visszasütötte a levét. 

2015-05-24  00:26
    citylako (25310)
    előzmény:
  4. 2015-05-26 13:4425316.

Szép napot mindenkinek.

Az unokámnak mondtam, hogy a Mama internetes barátnői akiknek rólad is szokott mesélni, ők kívánnak neked boldog szülinapot. Mama írd meg, hogy köszönöm.

szombaton kettőkor ért haza, együtt jött az első vendégekkel. Szerencsére már sütött a nap. Kinn és benn is játszottak a gyerekek. Nálunk homok van, ami, ha eláll az eső elég hamar elszívódik.  Volt focizás, tollasozás, meg mindenféle játék, de benn LEGO-zás is. Volt 13 gyerek, meg összeségében vagy 10 felnőtt. A felnőttek jöttek-mentek.  A gyerekek észre sem vették, mikor valamelyikük szülője éppen nem volt ott. A gyerekek vidámak voltak, aranyosak és zajosak. De a lényeg, hogy mindenki jól érezte magát.

Vasárnap nagyon meleg volt, sütött a nap. Mindent kimostam meg is száradt. Aztán tegnap de. eső du. napsütés. Este 10 órakor megint leszakadt az ég. Vasárnap voltunk sétálni, meg üldögéltünk is a Duna-parton. Tegnap váratlan vendégeink voltak.

Jó volt az ünnep az együttlét. Fiam és a fiúunokám elutaztak 3 napra. Fiús programra, a szülinapi ajándék részeként. Mennek kalandparkba, strandra, állatkertbe, túrázni.

nagyon jó volt megint együtt lenni. Sajnos hajnalban újra elment. Feltankoltam, pakoltam és maradtam. Na, nem baj, majd nyáron pakolok és megyünk is. Úgy tervezzük.

Legyen szép napos napotok, itt most süt ezerrel.

2015-05-25  18:28
    bmari (25312)
    előzmény:
  5. 2015-05-26 00:3325315.

Sziasztok!

Szomszéd megkapta a magáét, mert csak 1 disznót lehetett volna tartani, ez meg nem tudom hányat tartott, aztán télen hallgattuk amikor vágta, szörnyű volt. Aztán megbüntették az tanácstól, vagy mi volt akkor.Egy kétszínű dög vagyok, mert a disznóhúst szeretem, és azt hiszem, ha nem látom, hallom amikor vágják, már nem is szenved.

Szombaton fasírt volt,amiből kifelejtettem a tojást, elfogyott nélküle is. Héjában krumplival,  ami annyira rossz volt, hogy rémisztő. Valami külföldi hidegben tartott vacak lehetett, de ilyet még nem láttatok, nem lehetett krumplit kapni. Szerintem kevés a pénz, és mindenki krumpliból ügyeskedett 3 napra ennivalót.

Vasárnap rántott hal kenyérrel, majonézzel, hal mélyhűtőből. Nem rontottuk el az ehetetlen krumplival. Majd beledolgozom valamibe a maradékot. Lehetett volna krumplipürének , de nem szeretem. Ma pedig halászlé, mert már nem bírunk egy nap annyit enni, hogy lé is, és rántott is. Annyira finom volt a halászlé, hogy apa bele akart ülni a fazékba, és onnan lefetyelni a levét. 2 szelet halat, és 2 nagy hagymát félóráig főztem kevés vízben  a kuktában. Aztán lefejtettem a nagy csontokról, és elturmixoltam, aztán vissza az Ellába, jó sok pirospaprika, és erős Pista, egy kanálka zsír, mert anélkül tehetsz bele 1 kg paprikát is, nem lesz piros. Majd belefőztem azt hiszem 8 szelet halat. Egyszer csináltam már ilyen finomat, csak akkor még nem tudtam, hogy a pirospaprikát a végén kell beletenni, így az egész konyhám piros volt. Most már tudom. Még van egy kis üveg borsóleves, azt holnap én fogom megenni, de sajnos semmi ötletem, hogy mit lehet főzni.Van egy fél kg túró is, ez már egy újabb adag, a múltkor összekevertem vajjal, és fokhagymával, kis sóval, nagyon jó volt. És van uborka, paradicsom, szóval valami gezemice lesz. Túrós gezemice.

Tegnapra tele lett a ház fala fekete piros csíkos flexibilis kis bogarakkal, puhák ki tudnak nyúlni, összekuporodni, azonnal odakötnek a falra, van köztük pár narancssárga gömböc is, egész délután vakaróztunk tegnap is, ma is, mert söprűztük le, tapostuk szét. Szerintem a madarak se eszik, mert még azok is elmentek, amik mindig itt csicseregnek.

Meséljetek mit főztök holnap, semmi ötletem. Persze nem szeretek fél óránál többet tölteni a kajával, annyi az előkészület, a többi az edényke dolga.

Aztán megint kószálnak a lakásban a vízszínű átlátszó 2cm-s százezerlábúak, már vagy 5-t kinyúvasztottam, mióta esett az eső. Meg ezek az ismeretlen szúnyogok, nem fáj, nem viszket ha csípnek, kezd elegem lenni a bogarakból. De szúnyog még az Északi sarkon is él, ott van az északi pont, ami egy aránylag meleg és zöld völgyszerű, a jéghegyek között. Azt hittem a Dagobert bácsi mese egy kitalálás, abban láttam a gyerekekkel, de nem. Az létezik.

annyira elfáradok újabban a kádban fürdéstől, hogy alig bírtam megszárítani a hajam, olyan is lett, mint akit lenyalt a boci. Rögtön le kellett volna feküdni, de korán volt, most pedig már kiment az álmosság.

Aludjatok jól, szép álmokat!

2015-05-25  14:23
    mandula2 (25311)
    előzmény:

...
  6. 2015-05-25 22:0325314.

Szervusztok leánkák!

Évi én ennél szebbeket tudnék mutatni, zsemlécskék-cipócskák, ma vacsorára sültek ki, mert kicsit kevésnek ítéltetett ami van. Persze fogyott belőle, de finom lesz holnap is. Negyedrészt teljeskiörlésű rozsliszt, a folyadék az ebéd krumpli főzővize.

Jéé van benne glutén? Mit keres az egy búzakenyérben? Amikor az a búza természetes alkotórésze.

De hogy tej minek a kenyérbe? (csak ide a zárójelbe, a kenyérsütősök szoktak bele tojást, joghurtot, kefírt, tejport, stb. tenni.)

Nemcsak azt mondtam ám, hogy vidd be, hanem azt is hogy tedd bele egy jó nagy levesesfazék meleg vízbe és néha a gázra is kislángon, hogy utó-melegedjen! Ha nincs nap ami melegítse, hát csinálok. Szoktam télen is káposztát kovászolni, pedig akkor nap sincs és setét, akkor a radiátoron.

Tegnap délelőtt bekapcsoltam a TV-t, nézni akartam a Csíksomlyói közvetítést, kiderült, szombaton volt. Pár részletet adtak, így jártam.

A gazok a kertben úgy nőnek, mint amiket húznak! Bezzeg a kultúrnövényeim! Elvesznek közöttük. Lehetne egy nap eső nélkül, akkor tudnék rendesen gyomlálni, így csak a tűzoltás van.

Holnapra maradt spárgaleves, még valami tunkolós kell a cipócskák elfogyasztásához. Megyek, megálmodom.

2015-05-25  20:32
    mandula2 (25313)
    előzmény:
  7. 2015-05-25 20:3225313.

Marikám a tegnapi napra nem lehet panasz, mert tényleg szép idő volt, már-már majdnem meleg!

Nézzétek csak meg ezt a kenyeret! Ez egy "gyöngyszem".

Azon gondolkoztam, hogy vajon hova dugná egy pékmester a kezét, ha ilyen kenyeret sütne?

Cimke, alsó sor. Ezt történetesen mi, khmmm... szóval mi vettük.

Enni ugyan nem lehet, de kiszárítva talán jó lesz az uborka tetejére. Azokat meg behoztam Julcsi intenciójára, most bent kornyadoznak a konyhában.

Finom lett a krumpligombóc leves, igaz hogy nem gombóc lett, hanem kanállal kiszaggatott "gombóc" de azért az íze majdnem olyan volt, mint a gyerekkorombelié.

2015-05-25  18:28
    bmari (25312)
    előzmény:
  8. 2015-05-25 18:2825312.

Szervusztok Leánkák!

Szép Pünkösdöt kívánok, még ma van. Jó esősre sikeredett.

Klári, szép ünnepet kívánok én is az unokának.

Ez a májusi eső váratott magára, de aztán megérkezett, óránként terveztük, hogy jöjjenek-e a gyerekek, ne jöjjenek, aztán jöttek, mi meg nagyon vártuk őket. Már naponta tudtunk szedni epret a kertben. Játszás, főzés, sütés, jól eltelt a 3 nap.

2015-05-25  14:23
    mandula2 (25311)
    előzmény:
  9. 2015-05-25 14:2325311.

Sziasztok!

Ha jöttetek volna időben, kaptatok volna ebből a finom vacsorából, de elfogyott, ne is kérjetek!

Klári hogy sikerült? Ja, te majd holnap reggel jössz, mert ...

Nem volt semmi, hogy leszedték a gyerkőcök a virágokat!

Vera! Annyit beszéltél a gombákról, hogy kedvem támadt nekem is, vettem is pár szemet, aztán ebből  lett a vacsora egyik alkotórésze. Külön-külön kellett megsütnöm a húst is, mert Férjnek gombamentesen kellett elkészíteni.

Julcsi hatására pedig most megyek a konyhába, és megfőzöm a krumpligombóc levest. Lehet követni, garantáltan finom, bár nem egy ünnepi étel, de ez mellékes.

Utána esetleg lehetne mondjuk... almás palacsinta. Reszelt alma a tésztába, aztán megszórva fahéjas cukorral, szóval adunk a fogyókúrának.

Vera az olyan szomszéd valóságos istencsapása, amelyik pont akkor büdösít, amikor szabadtéri program van a közelében.

Kint 20 fok van, én bent fázom, illetve fáznék, ha nem etettük volna meg Tantikát. Kapott egy kosárnyi fát, most aztán finom melegek a csempéi.

Keresem Marinkat és Julcsit. Nem láttátok Őket?

képek: jujdefinmkáposztasaláta

Óvári

2015-05-24  00:26
    citylako (25310)
    előzmény:
  10. 2015-05-24 00:2625310.

Sziasztok! Boldog szülinapot az unokának. Hogy sikerült a benti buli? Az az igazság, hogy a bentit meg kell szervezni, mert ha unatkoznak, olyanokat csinálnak, amit nem kéne. Nálunk  csak egyszer volt buli kiskorban,  8 éves kor körül. Mi is kintinek terveztük, kint volt a nagy asztal, és akkor még itt lehetett disznót tartani, és a kedves szomszéd nem egyet tartott. Akkor jutott eszébe ganajozni, hát mindennek vége lett. A gyerekek befogott orral menekültek a lakásba, és fenekestől felforgatták. Pedig volt segítőm is, aki valamivel jobban értett a gyerekekhez mint én, nem mondom, hogy totális kudarc volt, de lehetett volna jobb is.

Este 6 körül kisütött a nap.De annyira vizes a fű, hogy a kutya nem akar rámenni. Délelőtt ráadtam az esőkabátot, inkább beleült a vízbe, minthogy pisiljen benne, de viszont nem lett vizes a háta. Én eláztam.

Ma a fasírtból kifelejtettem a tojást. Nem volt nagy gáz, kicsit omlós lett. Éreztem, hogy valamit nem raktam bele, át is gondoltam, mi kell bele, a tojás nem volt köztük.

Ha nem vallom be, nem is vette volna észre apa. A fiú pedig mindenre azt mondja, milyen finomakat tudsz te főzni anya, te egy mesterszakács vagy.

Nem szeretem az ünnepeket, annyian vannak mindenhol, mintha 2 hetes ünnep lenne, nem 1 nappal több, mint egyébként.

Aludjatok jól, sziasztok!

2015-05-23  12:08
    Tete (25309)
    előzmény:
  11. 2015-05-23 12:0825309.

Az unoka nevében köszönöm a jókivánságot.

Mindennel elkészültünk, sajnos csepereg, meg annyira fel van ázva minden, hogy kinn nem lehetne semmit csinálni. Manókám teljes lázban ég.

Van egy "sportfa" (egyébként diófa) egy csomó  sporteszköz fel van rá szerelve. Most valaki hozzányúlna zuhannyal felérne. A tollasozás, a foci, a kicsiknek a homokozás is kilőve. Meg fogjuk oldani.

már a 2 kilométerre lévő telepen van, lassan ő is hazaér. Már megkapta az indítást keddre. Néztem egy csomó kollégája kinn tölti az ünnepet. Egy szót sem szólhatunk. Picit befűtöttem, hogy barátságosabb legyen a lakás és a hangulat. Meg a párom "fagyos".

Két éve az egyik unokatesó, az ittlétekor leszedte az összes virágot a körtefáról. Alacsony fa, a hegyén maradt néhány virág.

Igaz egy ismerősöm kisfia meg az ősszes epervirágot leszedte és vitte az anyukájának a "csokrot". Az meg azt sem tudta hogy sírjon vagy nevessen.

Szebb időt, mint a délelőtti volt. Jó étvágyat az ebédhez.

2015-05-23  08:13
    mandula2 (25308)
    előzmény:
  12. 2015-05-23 08:1325308.

Jó reggelt!

Most csak beköszönök és Klári Unokájának kívánok nagyon boldog születésnapot.   

Sajnos az idő nem kedvez a kerti rendezvénynek, de biztosan feltalálják magukat a gyerekek a szobában is.

/látod minden rosszban van valami jó, így legalább nem kell félteni a palántákat/

Jövök ma még, további szép szombatot Mindannyiunknak.

Én már megittam az enyémet, de hoztam Nektek is:

2015-05-22  14:33
    Tete (25305)
    előzmény:
  13. 2015-05-22 22:3325307.

Agy leszívásom van, vagy mi, mert7-től most ébredtem, de minden porcikám sajog a fáradságtól. Vagy, mert hajnali 5körül még fent voltam, 8kor felkeltem, elmentünk a kacatvásárra végre. Végre egy olyan vásáros, akinél 3XL-s cuccok is vannak, és nem csak véletlenül.  Bevásároltam alsó felső neműt, apa itthon mondta, hogy látott sportmelltartót is, mér nem ott szólt? Nem is értem. Férfi. Mondjuk az formát nem ad, de egyéb kellemes tulajdonságai vannak, ha a körméret is jó, és nem akar kettőbe vágni.Még annyi erőm sem volt, hogy átnézzem mit is vettem.Aztán sorban álltam a postán, van postás, én itthon vagyok, a levélcédulák pedig gyűlnek. Minden hivatalos szervre most jön rá a levelezhetnék. Persze akinek várom a számlaszámát, mert 25.-e lenne a határidő, az nem írt. Most milyen klassz lesz, hogy mindjárt elsőre kamattal fogja kezdeni, pedig nem az én hibám.

Vettem bútorfényt, kaptam egy nagyon jó bambusz WC előtétet, ilyet még sose láttam, addig nem akartam letenni, amíg le nem kezelem. És milyen jól tettem, Az éjjel ott agonizáltam a kis helységben? mikor valami besuhant a kis szekrény alá. elhúztam, ott ült alatta a 2cm hosszú 1 cm széles 100ezer lábú. A bokám törtem, hogy eltapossam, végül egy papírral kioltottam az életét, mikor is egy fekete hasonló nagyságú koszt is össze akartam szedni, ami el akart futni. Halottnak tetette magát addig, de végül az sem menekült. Ettől tartottam, leesik az első komolyabb eső, ezek megjelennek. Még fent laktunk az emeleten, mikor először jöttek elő, azóta minden tavasszal Annyira gyorsak a sok lábukkal, de nekem be van állva a periférikus látásom ilyenekre, úgy hogy hamar elcsípem, de undorodom, percekig szeretnék sikítozni utána.

Aztán Fresnap, majd haza, etetés, és 2 óra hosszat nyomtuk a nyelvtant, ez még csak felmérő volt. Állítólag szépen olvasok. Ez komoly dicséret, tekintettel a más jellegű írásmódra.

Majdnem mindent megértek, ha látom leírva, de csak úgy hallás után el kell gondolkodni. Tulajdonképpen az is volt a cél, hogy a beszédet értsem.

Úristen, milyen fáradt vagyok. Akartam, óra előtt kávét inni, de azt hiszem elfelejtettem, pedig frissen főztünk. Nekem muszáj reggel inni azonnal kávét, így este van főzés, és addig isszuk, amíg tart. És aki kapja marja. apa marta reggel. Arra ébredtem, hogy apa a lányommal telefonál, különben reggelig alszom. Holnap nem tudom mi lesz az ebéd, de semmi komolyat nem szeretnék. Ha én olyanokat főznék, mint Klári mind 200 kilósak lennénk, így csak a fele. Csak vicceltem. Sütizni sose sütiztünk, csak ha a nagymamák, főleg anyósom ha sütött, még ha süti is lenne, te jó ég!

Az udvaros ház azt jelenti, hogy belső udvar van, füves, de autók is állnak bent. akinek nincs teremgarázsa ott áll bent, lányoméknak van.  5. emeleten laknak utcazaj, már csak zümmögés szinten, majd elválik, ha átfestik, akkor is olyan nyugtató lesz-e, mint most.

Azt hiszem visszafekszem, mintha átment volna rajtam az úthenger.

Jóccakát, sziasztok.

2015-05-21  21:40
    mandula2 (25303)
    előzmény:

...
  14. 2015-05-22 15:1225306.

Sziasztok! kicsit írok, mert elálmosodok tőle, és 4 kor kezdődik a tanórám. Hanika 2x vájta ki a jobb szemem, és még egyéb testrészeimet is megluggatta, mert mind a 10 kilójával egylábon egyensúlyozott rajtam, vagy mit is csinált nem tudom, de nem sok kellett, hogy átlukadjak. A fejem tetején kötött ki, végül ott vészelte át a dörgést. Érdekes a Dollyka is mindig a fejemre mászott, ha valami baj volt, mondjuk a nagyobb testűekkel nem próbálkoztam, de a szomszédasszony dán dogja beleült az ölembe, úgy hogy tulajdonképpen mind a 4 lába a földön volt, a feneke az ölemben, és agyonnyomott. Mert mikor kicsi volt ölbe vettem, és nem érte fel ésszel, hogy ő már nem kisbaba.

Nehéz is, mert amikor anyukám hozzánk költözött 86 évesen, akkor egyik este megkértem takarjon be úgy, mint kislánykoromban, hogy a hátam alá dugta a takarót, mint a selyemhernyót bebugyolált, az nekem olyan jól esett, isten áldja meg érte!

Éva, a lányomék nagyobb lakásba költöztek, és jó messzire tőlünk. Még szerencse, hogy ide se jártunk a nyakukra, sátoros ünnepeken átmentünk, inkább őket hívtuk.
    Annyira nem volt jó a régi lakás, mert gangra nyílott 2 ablak és az ajtó, nyáron nem lehetett szellőztetni rendesen, mert tartani lehetett a tolvajtól, vagy valami vicces kedvűtől, aki bedobja a csikket az ablakon.
    Mikor mi még társasházban laktunk, a fölöttünk lakó mindig a konyhaablakán kihajolva bagózott, aztán a levert hamu bejött hozzám, egyszer egy tepsi hurkazsír is kísérte. Mondta jajaj, bocsánat, de nem mondta átjövök takarítani.
    Most megyek, mert még átöltözöm, kényelmesbe, előszedem a cuccaimat, és várom az órát.Én se főztem, mert maradt a tegnapi krumplis tésztából, nem tudom apa hol a fészkesben van már, majd akkor jön, amikor zavargatni fog, ráadásul vártam egy kis túrót, gondoltam azt eszem majd és óra után ebédelek, de most megettem üresen a kiflit, persze a gyomrom korog.
    Haninak vettünk kullancs nyakörvet, remélem a szúnyog ellen is véd, és kacsás tápot, nagyon szereti. A birkásat megunta, a halas az nem volt valami nagy siker, de egy kis főtt csirkehusival megspékelve azt is megetette.

Amíg a kaputól bejöttem csurgósra ázott a széldzsekim, éppen akkor kezdte rá.
    Sziasztok, jobb időt, de szerintem holnap is ilyen lesz, a gyerekeknek mindenféle játékokat kell kitalálni mert szétverik a házat, ha nincsenek lekötve. Bújd addig Klári az internetet, biztosan találsz szobajátékokat, ami kis mozgással jár.

2015-05-21  21:13
    mandula2 (25302)
    előzmény:

...
  15. 2015-05-22 14:3325305.

Évi, ha befűtöttetek vidd be a melegre az uborkát. Mert az időjósok szerint nem sok jó várható. Mi is izgulunk a holnapi buli miatt.

Kész a kapros túrós pite meg a zserbó is. Majd holnap reggel frissen a pogácsa.

Ugye milyen jó, hogy  előre dolgoztál és nem kellett ma főzni. Amikor az ember lánya úgyis ott van a tűzhely mellett, akkor jó két napra is készíteni. Akkor ma tiéd a világ. Egyébként is ma kertészünnep van. Itt szinte állandóan esik, hol kicsit, hol nagyon.

Milyen jó, hogy vettem egy cuki gumicsizmát. Itt most nagy divat  az esőkabáttal egyetemben.

mandula2 (25302)
    előzmény:
  16. 2015-05-22 09:3025304.

Szép napot mindenkinek. Bizony elő is bújhatna a napocska.

Évi az én tűzhelyem is addig szép míg nem főzök rajta. Főzés után letörlöm, de csak nagyjából. Aztán időnként jön a pucoválás. Nekem két részből van az a rács, berakom a mosogatógépbe. Addig jöhet a zoknis macera. És már kész is tadaaaaaaam!

Az uborkával szerencsém volt, tettem hozzá a régiből levet és az az egy napos meleg nap elég volt neki.

Megfőztem a tököt nagyon jó lett. Két tányérral lett (picike volt a tök), meg is ebédeltük a nővéremmel tegnap. Illetve a húsos káposztát. Az lesz ma, illetve fagyasztok le elvivősnek. Más az íze, nekem jobban tetszik, mint a vett savanyított.

szombatra ér haza, sajnos a felrakójánál sokat kellett várni, így elszúrták a három napos itthonlétét.

Ma megsütöm a túrósat meg egy zserbót. Holnap frissen a pogácsát. Vettem szép tanyasi csirkét, meg szép marhalábszárat, így lehet változik a menü. Ami már a fagyasztóban van el lesz még egy hétig.

Zserbót kérte még múltkor, és most eszembe jutott. Ebéd után hozom haza a kisfiút, háromra megyek kozmetikushoz az esedékes karbantartásra.

Drukkoljatok, hogy holnap legyen valami normális idő. Kerti parti van tervben. Sok 7 éves fiú. Kinn azt csinálnak amit akarnak, de benn nem tudom mivel tudjuk majd "kordában" tartani őket.

mandula2 (25302)
    előzmény:
  17. 2015-05-21 21:4025303.

Vera már akartam kérdezni, hogy miért költöznek el a lányodék abból a lakásból? Már nem emlékszem hogy hanyadik emeleten laktak, csak arra, hogy kellemes volt a környezet és a lakás is.

Most meg azt írod, hogy udvaros ház? Maradnak valahol a környéken, vagy hozzátok közelebb jönnek?

---------------------------------------------------

Esti mese:  Látogatóban      /aranyos/

Egy hat éves kislány elment meglátogatni az egyik szomszédasszonyukat. Ez az asszony nagyon boldogtalan volt, mert nemrég elvesztette kislányát, aki szintén hat éves volt, és gyógyíthatatlan betegségben halt meg. Amikor a kislány hazajött, anyukája megkérdezte:

- Miért mentél el ehhez a nénihez?

- Hogy megvigasztaljam - felelte a kislány komolyan.

- És hogyan tudtad őt megvigasztalni?

- Beültem az ölébe és sírtam vele együtt.

Pier D'Aubrigy

-----------------------------------------------------

2015-05-21  21:10
    citylako (25301)
    előzmény:
  18. 2015-05-21 21:1325302.

Sziasztok!

Szinte egész nap esett, megállás nélkül. Most is szemetel, ill. olyan sűrű szemű. Ezt én alattomosnak hívom, mert az ember azt hinné, hogy áááá éppen csak, de közben  még a bőröd is elázik tőle. Ha eső, hát legyen csapkodós, nagyszemű, olyan látványos. Arra azt mondom: na igen!

Vera amikor lefeküdtem, eszembe jutottak azok a mondataid, amikor a kutyust felemelted az ágyra, aztán jött a szemed, hajad, májad... olyan hangosan kezdtem nevetni, hogy Férj bejött, kérdezte, történt-e valami?

Klári az én uborkáim nagyon fáznak az üvegben, meg is fenyegettek, hogy nem fognak megérni, arra ne is számítsak.

Azt hiszem behozom, aztán majd valami lesz velük. Ha sokat okoskodnak, beteszem őket a sütőbe. Akkor aztán megnézhetik magukat.

Ma megtáltosodtam főzésből kifolyólag. Tulajdonképpen Borinak vettem szép far-hátat, de aztán gondoltam egyet, és megfőztem magunknak levesnek. Nagyon finom volt. Borcsi is kapott bőven a húsokból, bőrökből, meg a nem hegyes csontokból. Sütöttem még egybesült húst is, hozzá hagymás krumplit. Gyorsan lereszeltem egy kis káposztát, abból saláta lett. Nem volt ideje összeérni, de holnap folyt.köv. akkor az már finomabb lesz. Hogy ne maradjunk süti nélkül, sütöttem Diós mágnás pitét. Először 30 dkg lisztet akartam kimérni, de aztán gondoltam, hogy éppen elég lesz csak egy féladagnyi, így mindent szépen megfeleztem. Dudára ettük magunkat, persze mindenből maradt bőven.

Jaj de jó, holnap nem kell főznöm.

Klári az én tűzhelyem csak addig ragyog, amíg nem kezdem el a főzést. Utána aztán olyan, mint a csatatér. A tűzhely rácsainak a lemosása egyike a nemszeretemdeúúútálom  munkának.

Azt hiszem, ezzel sokan vagyunk így.

Befűtöttünk. Most nem Tantikával, hanem a radiátorokkal, de csak ott, ahol éppen vagyunk.

Julcsi hogy tetszik a Kék-barlang?

2015-05-20  23:48
    citylako (25298)
    előzmény:
  19. 2015-05-21 21:1025301.

Aki muskátlit nevel:

https://www.facebook.com/balintgazda

Még nem olvastam, de fogom. Egyszer itt is voltak rajta kukacok a muskátlin, régen.

Egész nap esik. Az összes törpeorgonámat leverte, pedig nagyon illatos volt. más nem történt, de a fű térdig ér este óta. Minden megnőtt.

Besötétedett, Hani aggódik, minden neszre ugrik. Remélem ma nem lesz dörgés. Nem hajlandó kimenni, 2x voltunk kicsike dolgot műveltünk, nem lesz ez így jó.

Apa reggel vérvételre ment mondom ha visszafelé szembetalálkozik zöldborsóval, 1 kg-t levesnek. És petrezselymet. Megjött, elment, keresem a borsót. Csak petrezselymet látok egy kis zacskóban.  hát alatta egy kis zacskó fejtett zöldborsó. Szíven ütött, mert állati kevésnek tűnt. Hívom, az egy kiló kifejtett borsó. Na épp hogy elég lett 3 tányér leveshez, fincsi volt nagyon. Csipetke helyett nokedli lett benne, mert ha az 1 tojáshoz annyi lisztet tettem volna, hogy csipetke legyen, akkor más se lett volna a lábosban. A nokik pedig megnőttek, na mondom, csöbörből vödörbe, de mire tányérba kerültek, már összezsugorodtak, Ha ez ilyen, fog a fene csipetkézni máskor. Még csináltam krumplis tésztát, holnapra is maradt, jaj de jó!

Jó dörgés mentes éjszakát!

2015-05-20  23:51
    mandula2 (25299)
    előzmény:
  20. 2015-05-21 09:1325300.

Szép napot mindenkinek.

Reggel alig vártam, hogy kivilágosodjon, mentem megnézni miben tett kárt a vihar. Vittem a kávétmagammal. Itt szerencsére jég nem volt. Nagy dörgés villámlás, iszonyú szél és sok eső. Minden csupa sár.

Aztán láttam a kabala mókusunkat, szóval baj nem lehet. A kedvem is rögtön vidám lett. Madárcsicsergés, szinte harapható levegő. Finom.

Te szaporítottad a portörlők számát én fogyasztottam a zoknikat. Viszont ragyog a tűzhelyem. Kész lett, még este le is szűrtem a kovászos uborkát, meg a tököt is. Legyalulva, kaporral, kenyérrel sós vízzel csináltam, minta a káposztát. Fazékban lesúlyozva. Picit megsavanyodik, átveszi a kapor ízét. Vagy csak főzelék lesz belőle vagy székelytök. Csak annyi készül, hogy ebédre a tesómmal megesszük. Próbának, mert kovászoltból még nem csináltam. 

húsoskáposztával fogom várni, azt is a kovászoltból. Tervezek még  gombalevest, rakott kelt, pacalt, rántott szeletet, vagy citromos csirkét. Kapros túrós pitét, pogácsát, meg persze valamilyen tortát a kis ünnepeltemnek.

Finom pogácsa receptem van, túró is kell bele. Aztán amikor begyúrtam háromfelé veszem, az egyikbe sajt a másikba töpörtyű a harmadikba apróra vágott füstölt kolbász kerül. Aztán csak learatom az elismerést, hogy nahát, háromféle pogácsa milyen ügyes vagy.

2015-05-20  23:21
    mandula2 (25297)
    előzmény:
  21. 2015-05-20 23:5125299.

Eszembe jutott, hogy Gyuri bácsinál olvastam a polipok elleni gyógyteáról. Ez ugyan méhen belüliről szól, de ha van kedvetek, időtök elolvasni ezt a hosszú írást, rengeteg jó tanácsot kaphattok.

Ismeritek Gyuri bácsit, csak mondja, csak mondja,de mindig van értelme a tanításainak.

Julcsi megint akkor írtál, amikor én még pötyögtem. Szia!

Akikre hallgatok (népi gyógyászat, stb...)

gemencfelsobarnabasmodra.hu/index.php/ahogy.../18-akikre-hallgatok

Zalaegerszeg. Hadd mutassam be Gyuri bácsit, a bükki füvesembert. .... Egy csésze tea elég hetente, hogy a májunk tökéletesen működjön. Sokan mondják .... Egyik előadásom után egy hölgy mondta, hogy polip van a méhén. Én mondtam ...

2015-05-20  20:25
    bmari (25295)
    előzmény:
  22. 2015-05-20 23:4825298.

Hát annyit nem, leírom betűvel, harminc dekát. Persze ehet mellé husit is, csak a salátákból kóstolónyit. Én imádom a salátákat, egy kompótostálkával meg szoktam enni az ugorkából, többet a fejessaliból. Nyáron nem nagyon csinálok mást, régen csináltam a KFC-s káposztasalit, de nem bírja a gyomrom.

Itt nagy zajongás volt, berohantunk először a szárítóval, mire rendberaktam rajta a göncöket, már dörgött. Kutyu rohangált, felkérte magát az ágyamra, (nem szokta) leterítés, kutya fel, óriás dörgés, szemem kitaposva, hajam kitépve, nagyon fél szegény. Utána még a májamba is beleugrott. Kénytelen voltam lefogni. Mire odaértem volna a tv-hez, 2x kikapcsolta a villám, akkor 2x amit Julcsi is írt, hogy nagyot csattant. Itt nagyon nagy eső volt, és szél. Miután már nem hallom a dörgést kimentem, Hatalmas kutyaszag, szerintem most mosta ki a talajból, és a betonból szegény udvari kutyáim utolsó maradék szagát. De még mindig villámlik, és dörög, messze, ezért nem nyitok ablakot, habár már szétdurram a fejem, olyan melegem van. És ez az elektromos levegő is.... Most vissza mertem dugni már a gépeket, megijedtem, mikor kikapcsolta a TV-t. Hiába régi, de jó nagy képernyője van, még elmehet jó pár évig.

Még azóta is esik, és újra villámlik, dörög. Naná, most álmos vagyok.

Szombaton Shih tzu találkozó lesz, Múlt szombaton is volt, de nem megyünk. Nincs még megfürdetve a hasmenés óta, és a röntgenhez beadott kontrasztanyagban olaj volt, derékig olajos még mindig. Megfürdetném, de úgy van ezeknek a huncutoknak a szőre vágva, hogy a pofiján, és a lábain hosszú, a testén rövidebb, és Haninak még szoknyája is van, mert lógnak a cicijei, azt el kell takarni. Ezeket a hosszabb szőröket képtelenség egy gyakorlatlan gazdinak kifésülni.  És fürdés után 3 nappal lehet rácsöpögtetni a kullancs ellenes lötyit, ráadásul szúnyog ellen nem is véd, úgyhogy viszem vissza. Olyan szúnyogok vannak, mint a ló, fekete, és nem érzi az ember, ha csípnek, és még nekem utána se viszket. Remélem nem az a fertőző fajta, ami most költözött feljebb Dél-Franciaországban voltak még tavaly.   Férjemet is ellepték, nem képes felvenni egy inget, ha kimegy, aztán panaszkodik, hogy megcsípték.

Jobb lenne egy olyan házba költözni, mint a lányomék. Van udvara, csendes, tiszta, és ha odamész leülsz, és nem akarsz eljönni. Hétvégén festenek, aztán költözés. Vejemnek vannak 2m magasságú barátai, azok mindent hamar elintéznek.

Már nem szeretem a nagy udvart, elég lenne a terasz is, 6 vödör vizet locsolok ki a virágokra naponta, bőven sok. Most elzárok, azt hiszem, aludjatok, ha tudtok a dörgéstől, sziasztok!

2015-05-20  22:59
    szőrész (25296)
    előzmény:
  23. 2015-05-20 23:2125297.

Sziasztok, jó estét!

Marikám jöttél volna erre. Itt akkora eső volt, mit eső? Jéééég!!

Borulás még sehol, de Bori már verte az ajtót. Onnan tudtuk, hogy válámi lesz. Lett is. Kikapcsoltam minden tv-t, szám.gépet, mert úgy éreztem, hogy a kéményen jön be a villám. Ijesztő volt,még nekem is, pedig én aztán szeretem az esőt, a szelet..stb.

Valami miatt elfáradtam, ledőltem egy picit, ebből lett két óra alvás. bent lapított a konyhában, így aztán nyugodt volt az álmom.

Marikám ez már mindig így lesz? SzTK, ketyere, CT, tükrök? Töröld, töröld!!!!!!!

Még jó, hogy te olyan fürge vagy.

Londonba akarsz menni? A Barátnőd nem akar? Meg kellene fűzni, máris lenne partnered. Régen írtál Róla, meg a patakparti piacozásról is. Jártok még?

Tárkonyom van, a lestyánt valamiért nem szeretem. Látod milyen jó, hogy nincs újhagymám? Így legalább hagymalegyeim sincsenek. Van helyette éppen elég más. Ma egy öntözőkannában egy nagy meztelencsigát találtam. Kiráztam, aztán fogtam a kapát és... oda sem néztem, de egy jól irányzott  kupán vágással adtam neki. Ha a madarak szeretik, hát most örülhetnek. Jó étvágyat. brrrrr

Már nem dörög, Borit ki akartam tessékelni a teraszra, hogy legalább pisilni menjen ki, de nem akart kimenni. Befeküdt az asztal alá, így amikor húztam, jött az asztal is. Kimentünk együtt, de nem mozdult mellőlem. Háááát, lesz ami lesz, legfeljebb a reggelt felmosással kezdem. Volt már ilyen.

Klári megnéztem. Ismerem a kislányt, fantasztikusan tehetséges, de nekem kicsit koravén. Csak el ne kapassák.

Vera annyit írtál a gombákról, hogy én is kedvet kaptam. Ilyenkor veszek két-három darabot, azt megcsinálom magamnak, mert ugye Férj inkább kifut a világból, de gombát aztán NEM! Na meg halat, hurkát, májat stb.stb. A céklát pl. azért nem eszi meg, mert piros. Én még a levét is megiszom.

Klári milyen az a kovászolt tök? Vagy rosszul olvastam?

Julcsi,nálatok is esett az eső, vagy csak az irodalom szólt róla?

Majd reggel megnézem, de azt hiszem most aztán minden hordó tele van. Az egyiket tegnap le is kellett zárni, mert már folyt ki a ház oldalához az esővíz.

Még kellene egy kicsit olvasni, de mintha homályos lenne a szemüvegem.

Ma szaporítottam a porrongyok számát, felvágtam egy pár régi trikót.

Aludjatok jól, akinek eső kell, az kérje, hogy éjjel essen jó sokat.

bmari (25295)
    előzmény:
  24. 2015-05-20 22:5925296.

Jéé egy ritka leánka! Szia Marink!

Nálunk szép lassan készülődött, fényképeztek vakuztak, gurguláztak, dörögtek, besötétedett, bejöttünk, fél tíz előtt pár perccel akkorát villámlott, máris reccsent, azután rákezdte, egy negyed óráig zuhogott.

Na, gondoltuk, vége, de jött egy újabb menet, nemrégen hagyta abba, nagyon távolodik a gurgula, jót esett, jég nem volt. Majd holnap meglátjuk miket fektetett le a zuhogó.

A kertbarátoknál hagymalégy ellen hagymahéjteát ajánlanak kipermetezni. Amikor nálam is volt, bevált.

Vera mit is írtál? "Általában 200-300dkg között ehet egy nap pl. krumplit, rizst kevesebbet." 2-3 kilót? Na-na-na!!

Évi, ha tudnád, hogy én milyen kísértésnek vagyok kitéve piacra mentemben, vagy ott is! Gyönyörű mindenfélék, színesek, egy pár kertet be lehetne velük ültetni. Csak lila futó muskátli nincs. (aki talál, sikítsoN! Csak sötétlila ér, világos már van.) Szegfű is van már, na arra elcsábultam, régen kerestem. Most jól megázott. Jó sok bimbóval vettem, nyílnak ki szépen.

Klári igen, van még Orbán, aki jégcsapot visel az orrán. Óvodás mondókában van.

Ma jó meleg volt, tegnap este még a levél sem rezdült, 20 fok, ma bepótolta.

Szép napokat!

bmari (25295)
    előzmény:
  25. 2015-05-20 20:2525295.

Szervusztok Leánkák!

Mandula, itt vagyok ám.

Annyira szép ez a május!

Az a baj csak benne, hogy a napok gyorsan peregnek. Kinyílt a püskösdi rózsám, és 2-3 nap után már pereg le a szirom.

Ma az unokámnál jártam, felugrottam a vonatra, vittem mindenféle portékát, de a legfontosabb a finom érett, napérlelte eper volt. Egy kis vödörrel. Nagyon nagy sikere volt. Vittem még újhagymát is. Gyorsan szedtem egy jó adagot, aztán ráment a permet, az 6 napos várakozást ír elő utána. Ez azért kell, mert meglátogatták az újhagymát a hagymalegyek. Én azt meg nem szeretem.

Hazafelé jövet 18 óra felé borulás jobbról, dörgés balról, az eb nyüszített. Nem nagyon kellett volna nyüszíteni, mert alig volt esőke, mindig mondom, hogy olyan, mint a lepkepisi.

A Köpönyeg írja, hogy 19 mm eső, 2 nap múlva írja, hogy 11 mm eső, utána írja, hogy 3 mm eső, a végén meg alig. Tisztára el vagyok szédítve.  Ki a manó írja le ezeket? Csak elhúzza a mézesmadzagot az orrom előtt, reménykedek, aztán meg húzogathatom a slagot, indíthatom hidrofolt, a kútvizet locsolni. Az nem ugyanaz.

Most mindenféle sztk-s randevúnk lesz, 24 órás ketyere föltevése, aztán levétele, aztán agyi CT, aztán gyomortükrözés a fránya polipok miatt, semmi programunk nincs, de mégis tele a kézi naptáram ilyen programokkal.

Az idén Londonba akartam kiruccanni, de a férjem azt mondta, ok, menjél szívecském. Egyedül? Egyedül az élmény nem az igazi. Maradok, és kimegyek hátra a kertbe, meglocsolom az újonnan elrakott paprika palántákat.  :-)   Jobbra odébb egy kecskefarm is van, abban is lehet gyönyörködni.

Mandula, zöldbableves? Finomságos. Kell bele egy kis tárkony. Van neked? Nekem sok-sok. Van, aki lestyánt is tesz bele. Van neked? Nekem sok-sok.

2015-05-19  19:42
    mandula2 (25292)
    előzmény:
  26. 2015-05-20 01:3225294.

Tudod írtam, a férjem miatt a zöldek likvidálva, bánatomra. Azért fogok főzni borsólevest anyukám módra, sokáig nem tudtam az enyém miért nem olyan ízű, aztán egyszer véletlenül elmondta, nem mindegy milyen sorrendben kerülnek bele a hozzávalók. És naná, hogy csipetkével.

Még rá kell állnom mit főzhetek, és mit nem, faramuci ez a sincumár gyógyszer diéta, de legalább már nem kell döfködni a hasába az injekciót 2x egy nap. Most felemelték a gyógyszereket, többet kell szedni. Tulajdonképpen a gomba is necces volt. Általában 200-300dkg között ehet egy nap pl. krumplit, rizst kevesebbet. A húsok, tojás, máj is rangsorolva vannak.

Semmiből sem lakmározhat degeszre, de eddig sem tette, mert van  a gyomorszáj problémája aztán azzal sem ehet sokat. 5-6x kéne enni  keveset, de ehhez egyikünk sincs hozzászokva. Mikor anyósom itt lábadozott 6 hétig, mást se csinált, csak eszegetett fél szelet kacsazsíros kenyereket, mert sokszor kell enni keveset, hát ebbe lassan beleőrültem. Én ha eszek, akkor eszek. Azért mert itt a dél, nem tudok ebédelni, ha nem vagyok éhes, És úgy vagyok beállva, mire apa hazaér délután, akkorra van kész az ebéd. Későn kelünk a fiúval, mivel baglyok vagyunk mindketten, későn van reggeli, én ha rendesen reggelizek, csak estére vagyok éhes. Egészségtelen, vagy nem, nekem nem megy másképp.

Éva minden lefekvés után eltöprengek a napomon, a következőkön, megvalósult, és megvalósítandó dolgaimon. minden hozzá tartozó rituáléval egyetemben.

Reggel ill. ébredéskor közvetlenül nem, mert akkor ki szoktam ugrani az ágyból, mikor meglátom megint hány óra van, de napközben sokszor foglalkozom a lelki életemmel.

Ma vártam a filmet, ami 6 körül kezdődik, még sose csíptem el az elejét, és egy pillanatra becsuktam a szemem, és 1 órát aludtam, kimerevedve, mint aki számítógépezik, apa benézett, gondolta nagyon belemerültem, de nagyot aludtam, most azért kopácsolok még mindig. Szép álmokat mindenkinek sziasztok.

2015-05-19  20:49
    Tete (25293)
    előzmény:
  27. 2015-05-19 20:4925293.

Verának még levesek: karalábé, karfiol, zöldségleves, grízgaluska rengeteg petrezselyemmel. Most együk a zöldséget lányok, amikor van friss.

A házimunkát kedveskedve házirobinak hívom. Nincs vele bajom, szívesen csinálom. Én már régen rájöttem, hogy szép kényelmesen kell csinálni. Közben szusszanni. Inni egy kávét. Amikor a nővérem meglát akkor azt mondja tudom szárad a köved. A feltörlés velejárója, hogy akkor átmegyek dumcsizni. "míg szárad a kő".

Itt is sok az akác. Az orgona után akác, aztán a hárs (hatalmas fa van a telekhatáron. Régen olajfa is volt, annak az illata is isteni volt.

Nem szoktál eltenni cseresznyét? Akár magozva a fagyasztóba. Az enyémek mindenféle gyümölccsel szeretik a "potyogtatós sütit".

Ne tudd meg mennyi kavicsot hordtam már haza. A legszebbek a belső ablakpárkányon vannak a szobanövények közt. Egyszerűen nem tudok ellenállni. Horvátországból jöttünk haza, a sofőr rakta be a csomagokat a busz aljába. Az enyémet megfogta, aztán újból nekiveselkedett, és közbe mondta Na b....meg. Mert tele volt kaviccsal, szikladarabokkal.

neki hoztam egy szabályos szív alakú fehér követ. Szóval tudom miről beszélsz. Nem jövök haza úgy a Duna-partról, hogy legalább pár kagylót, kavicsot ne hozzak. Sok olyan van amiben ércerek vannak. Ja, ősszel meg gesztenyét. Soha nem jöttem úgy haza utazásból, hogy ne fényképeztem volna felhőt is. A mai napig imádom  nézegetni. A repülőgép csikját is, és találgatni hová mehet, kik utazhatnak rajta. Tenger, ég, sziklák, felhők, fenyvesek. 5 perc alatt becsomagolok, menjünk.

2015-05-19  19:42
    mandula2 (25292)
    előzmény:
  28. 2015-05-19 19:4225292.

Sziasztok!

Hála Istennek, ma nem szaggattam magam a munkával. Csak szépen lassan! Hogy ezt is megértem!

Na azért volt házimunka, de délután még arra is kapható voltam, hogy kifeküdjek a napozóágyba és a gondolataimmal foglalkozzam. Férj is ott volt, ő olvasott. Kivittem füstölőt is, már csak egy kis pohárka valami hiányzott volna, de amikor bejöttük, bepótoltuk. Jaaa, hogy mellékesen kétfogásos ebédet főztem, meg egy kicsit felmostam... ugyan már, ezt már csak rutinból is megcsinálja az ember.

Tegnap elfelejtettem megírni, hogy van még egy nagyon szép cseresznyefánk is, ami nagyon finom cseresznyével lát el, egészen addig, amíg azok a francos kukacok be nem kvartéjozzák magukat a cseresznyékbe. Tulajdonképpen csak annyit eszünk, amennyit elérünk - többnyire én - a többi a madaraké.

Soha nem látott még permetet, teljesen bio. Már megint akkorát terebélyesedett, hogy összeérnek a két fa ágai, a cseresznyéé és a dióé. A dió levelein már kezdenek megjelenni a dudorok.

Ma heverészés közben sokáig néztünk egy sólymot, amint éppen a fejünk fölött körözött. Na és a felhők!!

Igen. A felhők, a vízben lapuló kavicsok... ezeket nagyon szeretem. Klári! Ugye te is, mint víz melletti ember, kedveled a különféle kavicsokat e mondd hogy nem.

Hogy nálunk mennyi van! Kövek, kavicsok, szikladarabok... ahova csak megyek, mindenhonnan hozok haza valamit. Pl. az én dohányzóasztalomon /nem dohányzom!!!, csak az asztal neve az/ van egy nagy szikla, gyönyörű domborulattal. Kedves helyről hoztam, annak ott a helye. Sokszor csak ülök, nagyon picinek képzelem magam, és képzeletben kezdek mászni a sziklán. Jobban kikapcsol, mint a legnagyszerűbb relax zene.

Reggel beharangoztam a zöldbablevest. Meg is főztem. Na, mi maradt ki belőle? Csak a zöldbab.

Férj úgy lapátolta be, hogy észre sem vette. Azt mondta, hogy nagyon finom volt. /és tényleg az volt/

Mától indul három üveg uborka. Rajta srácok, érjetek meg minél előbb, mert a múltkoriból már egy szem sincs. Süss fel Nap, fényes Nap... kertek alatt uborkáim megfagynak.

Azok a kis dögök, a hangyákról beszélek, kirágták több tő virágomat. Állítólag már a sütőpor sem árt nekik.

Vera meg is szoktad köszönni az Őrangyalodnak, hogy segít? Én már reggel kérni szoktam...

Muskátlik? Ááá, már direkt élvezem, hogy még mindig nem vettem. Nem baj, ami késik, nem múlik. Akkor aztán!!!

Klári azt a kislányt nem tudtam megnézni, mert nem találtam meg. Küldd el még egyszer, légy szíves.

Julcsit is, Marinkat is, Zsókát is nagggggyon hiányolom. Lányok! Nem tudjátok, hogy a kulcs a lábtörlő alatt van??

2015-05-19  15:07
    Tete (25291)
    előzmény:
  29. 2015-05-19 15:0725291.

Borsóleves. Jó  kis idei zöldséggel. Már nem olyan vészes az ára. Vagy itt a szezonja a hideg leveseknek. Tejfeles krumpli vagy gyöngybab. Hűtőből nyami.

Unokám megfűzött, hogy ebéd után hozzam haza. Pont a legnagyobb melegben. Ovi jó messze van, alig vártam, hogy hazaérjünk. Én nem bírom a meleget.

Ha már mentem, vettem kovászolni való uborkát. Ja, a tököm meg már kovászolódik. Teljesen rákattantam a dologra. Majd a rengeteg tök ami fog teremni (az egy bokorba amit ültettem), majd csak figyeljétek. Vajon a kovászoltat is le lehet fagyasztani?

Szerencsés vagy az őrangyaloddal. Egyszer mi is szedtünk nagyon szép gombát, de én nem eszem meg, ha nem látta szakember. Azt mondta az egész falut ki lehetett volna irtani vele.

Tudjátok honnan lehet tudni, hogy egy gomba mérges? Hát onnan, hogy a földhöz csapkodja a kalapját. Bocsbocsbocs!

Felizgattál, legközelebb veszek barna csiperkét.

2015-05-19  13:23
    arirangarirang (25290)
    előzmény:
  30. 2015-05-19 13:2325290.

Most megnéztem a neten, tényleg olyasmi kinézete van. Arra már nem emlékszem, hogy kör alakban nőtt-e, de egyszer szedtünk egy kirándulás alkalmával vagy 5 kg-t. És újra előkerült a semmiből az őrangyalom, mindig úgy szokott, egyszer még nincs ott, aztán előjön egy oszlop, vagy fa mögül, és kipakoltatta a gombát, és átválogatta. Állítólag van egy mérgező hasonmása, nem öl, de erős hasmenést csinál, attól függ persze mennyit eszünk belőle. De akkor éppen terhes voltam, nem nagyon lett volna jó egy kis gombamérgezés. Angyal átválogatta, elpakoltunk, és közben ő eltűnt szó nélkül az erdőben.

Múltkor akartam venni a piacon, de mióta tudom, hogy bánthat is, nem mertem. Viszont ez a barna kalapos champion, vagy mi a neve, nagyon jó. Mire észbe kaptam tegnap mind megették.  Lehúzgáltam a héját, és kézzel nagyobb darabokra törtem, szalonnakockák, kb fél dkg, hagymakocekák, lecsó, pirospaprika, bors, petrezselyem. Elrotyogtattam a levét amíg megfőtt, és belekevertem a főtt rövid cső tésztát. Hát nem győzöm hangsúlyozni, mennyire finom. Mára azt hiszem valami túrós akármi lesz, van fél kg túróm. Tojásleves, túrógombóc.  Aztán a fiú már megy is hányni? Kisebb korában ettől az összeállítástól mindig hányt, de milyen levest lehet főzni? Krumpli most volt, esetleg rizsleves. azt annyira utáltam kiskoromban, hogy volt egy nagyon aranyos 3kismalacos készletem, addig kapálóztam a leves ellen, hogy levertem a levesestányért, eltört. Pótolhatatlan volt, mert külföldi volt.

Vagy most jut eszembe van egy marék darált husi lefagyasztva, húsgombóc leves, de nem lesz sok a gombócból?

2015-05-19  06:22
    Tete (25289)
    előzmény:

...
  31. 2015-05-19 06:2225289.

Látod én fagyosszenteket csak a Pongrác stb. ismertem. Nem is tudtam, hogy még olyan későn is van belőlük.

Az az igazság, hogy tegnap csak a szó ütötte meg a fülemet a talajmenti fagyról, hogy milyen szövegkörnyezetben mondták azt nem tudom. De tényleg ne legyen már ilyesmi. Itt a sok füge, körte, vetemények. A cserepes koktélparadicsomjaimat a hétvégén úgy is menekítenem kell, mert a bulin biztosan lesz focizás is. Akkor jobb a biztonság. Lesz minimum 8 fiú a szülinapon.

Én képeket nem tudok mutatni, amiket az elején feltettem is régiek voltak. Azért majd megpróbálok valamit.

Tudom milyen az amikor az embernek nincs kedve még vásárolni sem. Aztán egyszer csak jön az ihlet. A kertészetben nekem is vissza kell fogni magam.

Belgiumba ment, viszfuvarja Hollandiából lesz. Ha minden klappol, pénteken kell Pesten lerakodnia. Akkor pedig a hosszú hétvége a miénk. Eldöntöttem nem tervezek, csak akkor ha látom, hogy  összejönnek a dolgok.

Szerintem az a szegfűgomba amit szedtetek. Illatos, apró és sokszor  körökben nő. Én is mindíg azt az omlós fehérhusú halat keresem. Régen a Nagycsarnokban lehetett kapni.

2015-05-18  21:21
    citylako (25286)
    előzmény:
  32. 2015-05-19 03:0625288.

Én tettem fel 2 db. képet az árvácskáról, és a virágtartóról. Csalóka, mert a felső tartó nagyon kicsi, de már kitaláltam, hogy begóniát veszek bele, azt az apró virágút, állandóan virágzik,van bordó, és zöld levelű is, és ha ledugom a letört darabját az is legyökeresedik. Van belőle alacsonyabb, és magasabb. Persze a muskátli nekem is birizgálja a csőröm, de hová tegyem, ha nem érzi jól magát abban a kicsi tartóban? Cserépben nem maradhat, olvastam, hogy át kell ültetni, mert az a föld nem is föld amiben van, valami gyökereztető kotyvalék, és egy idő után kimegy belőle a szusz. A szobai virágokat is át kell ültetni.

Olyan összeállítás kell, hogy csak legfölülre lehet magas virágot rakni, a középsőbe valami alacsonyat, a legalsóba lehet valami alacsonyan futót vagy csak lehajlót.De ha ilyen valamit találnék, ami csak ilyen magas, ilyen elosztású, mint az árvácska, az jó lenne nagyon bevált ez valami 200 Ft-ért vettem azt hiszem 10 db.os tálcával az OBIban, olyan kis apró tálcába voltak, nagyon apró, és ilyen szépen benőtte a tartót, ez apró virágú. Imádom a kék színű virágokat, de csak kertben.

Gondoltam csinálok képet a gombapöriről, de megettük.

2015-05-18  21:34
    mandula2 (25287)
    előzmény:
  33. 2015-05-18 21:3425287.

Sziasztok!

Kár hogy illatot nem lehet küldeni. Itt van egy csomó akác, azok aztán annyira ontják az illatot, hogy az már szinte giccses.

Most a legszebbek az árvácskáim. Én ha kiszedem, akkor elültetem itt a kertben, következő évben pedig szépen nyílnak.

Klári, még nem vettem  muskátlikat. Már körülöttem mindenhol van, de idén valahogy nincs kedvem. Na az persze elképzelhetetlen hogy ne legyen az ablakokban, meg az oszlop tetején a  kapunál, csak még nem jött el az a MOST!!!! érzés, ami ahhoz kell, hogy amikor belépek egy kertészetbe, meg ne bolonduljak, és kétszer annyit ne vegyek, mint amennyit el tudok ültetni.

Ez is kell, az is nagyon szép, óóó hát pont ezt kerestem már mióta... és ez így megy, egészen addig, amíg Férj rám nem dörrent a maga józanságával, de akkor már késő. 

Az állókkal az a bajom /muskátlik / hogy egy idő után ellepik a kukacok, és már a bimbókat rágják. A levelek elsárgulnak, gyakorlatilag dobhatom, ill. dobhatnám ki az egész készletet. Messziről mutatósabb, mert dúsabb, tömöttebb az álló muskátli, én viszont jobban szeretem a futót, mert lágyabb, szellősebb. Persze soha nem lesz olyan, mint a sógoréknál - Ausztria- de azért általában szép szokott lenni.

Csak hallgatom, ill. olvasom, hogy bab, meg borsó, tök és cukkini... Az előbb jöttem be a locsolásból, hát nekem ilyen élményeim biztosan nem lesznek. Kaprot szeretnék, azért fáj a szívem, petrezselymem itt-ott lesz, talán zeller is. Van egy bokor egresem, a szomszédtól átjött pár bokor málnám, egy satnya ribizlim és egy almafám. Ja, meg két és fél diófám.

Ennyi az egész. A többi fű lenne, meg rózsák, ha Bori is úgy gondolná. Kis egyszerű virágaim vannak persze, nagyon sok kis tátika van, Vera-féle morzsa virág, pillangó és büdöske.

Krizantém is lesz, azokból minden évben ültetek, aztán vagy megérik a tavaszt, vagy kifagynak. A fügék már nagyon szépek, a kivi is megtáltosodott, de csak levelei vannak, termést még soha nem hozott, pedig ha tudná, hogy mennyire szeretem.

Nálunk is vannak szúnyoghálók, ezek olyan lehúzhatóak. A konyhaajtón van külön ajtó, de az nem rugós, csak mágneses.

A teraszajtókon is lehúzós van. Elég macerás a szélesség miatt, /dupla szárnyú az ajtó/ de mindenképpen megéri. Viszont ahol tényleg nagyon kellene, a nappali teraszajtón, na ott nincs. Hogy miért? Azt nem tudom.

Kb. 20 évvel ezelőtt kintről hoztunk egy baldachint az ágy köré-fölé. Azt sem tudom hol van. Az alatt úgy érezném, mintha be lennék zárva, azért nem is szereltük fel.

Klári, én a talajmenti fagyot nem hallottam, de a Barátunk mondja, hogy náluk /Svájc/ a hét közepére havat is mondanak.

Ez ember esze megáll.

Aludjatok jól, jó éjszakát.

Vera, Klári képeket nem tudnátok feltenni?

2015-05-18  17:04
    Tete (25285)
    előzmény:
  34. 2015-05-18 21:2125286.

Tudomásom szerint az utolsó fagyos szent ORBÁN, azt hiszem május 25.-én. Addig anyu szerint még minden történhet. Lánykoromban hó esett ezekben az időkben, volt egy katona udvarlóm, fociztak, egy másik katona csapattal, el kellett mennem, ott dideregtem tavaszi mini kabátban, tűsarkúban a pálya szélén, és hullott a hó, a szatyromban meg egy üveg lecukrozott eper, a'la anyukám. Utána bevitt a kantinba, jóban volt mindenkivel, olyan isteni rántott halat sütött nekem a szakács, azóta se ettem olyat. Emlékeztek, a halak akkor még hófehérek, és nagy omlós húsú részekből álltak. Keresem, azóta se találok ilyen halat. Ha nagy zsíros, ha kicsi szálkás, ennyi a különbség.
    Borzalmas a szaga,ennek a gombának, a férjem belépett, aszongya, mi ez a szag, úristen! lehet, hogy rossz volt a sorrend, mert a nemzsírral főző edényben csináltam a mindentbele módszerrel, csak pár kocka szalonna volt belevágva zsírnak. nem volt előtte a hagyma megpirongatva. Az nem nevezhető illatnak, de a végeredmény elképzelhetetlen fincsi az után a büdös után. Igaz a kelkáposzta is büdi, és mégis finom.
    Szekfűgombát még nem ettem, viszont olyan kis apró világosbarna kalapú, cérnavékony lábú gombákból tejfölös pörköltet nokedlival! amit magunk szedtünk eső után a templomtéren. Aztán rohantunk, mert jöttek a libák, és kergettek, sziszegtek, és a föld fölött kb 1m-re repültek utánunk. Akkor igazán féltem. Mit csináltak volna ha utolérnek? vagy vigyáztak, rá, hogy ne történjen meg? csak nem vérlibák voltak, mint a kakas. Jól megcsípett, pedig csak barátkozni akartam, mint a fiam, eltörte a papagáj lábát, mert barátkozni akart vele.

Nem tudom mit ültetek a virágládámba akkor az árvácska helyett, nem túl nagy a tartója, mint egy nagyobb cserép, csak szerintem laposabb. Emeletes, 3 részes, de valahol már itt felraktam, majd megkeresem. Milyen lapostövű virág van, ami egész nyáron virágzik?

2015-05-18  17:04
    Tete (25285)
    előzmény:
  35. 2015-05-18 17:0425285.

Bevallom őszintén én igen. Annak a helyére teszek muskátlit.

A fagyosszentek már elmúltak, csak lehet éppen ők nem tudnak róla. Reggel a kocsiban megütötte a fülemet valami talajmenti fagy. Naneeeeeeeeeeeeee!

Igen az a baj a kertészkedéssel, hogy többnyire az ember alfelének kell az ég felé állni. Próbáltam kigyomlálni a petrezselymemet, hát úgy kattog a térdem, rossz hallgatni. Szóval gyomlálás óne,  helyette kapálgatás, helyes hosszúnyelű kiskapával. Az irdatlan mennyiségű zöldbab leszedéséhez (ami majd teremni fog, kb. 30 bokor), majd megerőszakolom magam.

Más illata van a barna csiperkének? Nem finom ? Emlékeim szerint még nem főztem. A fehéret szoktuk venni, meg laskát. A teljesen oda van a szegfűgombáért. Találtam egy hűtőházat, ahol lehet kapni. Csináltam én abból mindent. Krémet, fasírozottat, levest, tojásost, pörköltet. Az nagyon finom illatos.

Nálunk sem irtották még a szúnyogokat, pedig szokták.

Hétvégén unoka 7. szülinapja, az ajándék meg van, de a sütést még meg kell beszélni a menyemmel.

2015-05-18  16:42
    citylako (25284)
    előzmény:
  36. 2015-05-18 16:4225284.

Szia!

Az árvácskákat el szoktad dobni, ha elvirágzottak? Vannak a kertemben apró, színes vadárvácskák, azok gondolom magról elterjednek. Régebben mikor kezdett nőni, akkor kiástam, és egymás mellé ültettem őket, és szép volt, hatalmas területen. De mostanság nem bírok fejen állni napokig, így ami lehet a kertben az a fű, fa bokor. A teraszon vannak cserepesek, ládában , nem kell hajolni, felteszem az asztalra, ha gondozom. Olyat főztem, hogy nem hittem volna.

Apja barna színű gombát vett, abból csináltam  pörköltöt. mikor már megfőtt, belekevertem a tegnapi maradék rövid csőtésztát. Apa szerint patentív.  Nagyon fincsi lett, el is fogyott ebédre. Még sose főztem barna csiperkét, a szaga főzés közben dermesztő., de az íze, az nagyon jó.

A szúnyogok meg is hiusították a paradicsomkertészetemet, úgy látszik idén nem írtják őket. De ha fagyosszentek végéig még írtanak, akkor lehet, hogy megcsinálom azt a köralakú hálós paradicsomkertet.  Anyukám úgyis azt mondta, hogy fagyosszentek után kell kiültetni a palántákat.

Sziasztok!

2015-05-18  14:26
    Tete (25283)
    előzmény:
  37. 2015-05-18 14:2625283.

Szép délutánt mindenkinek.

Szúnyoghálós ajtó, nálunk is az van, fenn egy rugó és becsukódik magától. Unoka élvezi is a nyitogatást csapkodást. Mert mágneszár is van rajta. Szóval a rugó visszahúzza a mágneszár meg bezárja. Nekem minden ablakon és a bejárati ajtón is van. Imádnak a szúnyogok én meg őket kevésbé..

jött, látott, győzött. Szóval szombaton délután hazaért, húslevessel natúr szelettel, rizzsel, kovászos uborkával vártam.

jó volt a hétvége. Tegnap kacsát sütöttünk, majonézes kínai kel saláta volt. Leveles tésztából csokis és baracklekváros táskák. A süti még melegen elfogyott.

Ma reggel volt egy kis ügyintézés aztán megint csomagolás. Kelkáposztafőzelék, fasírt, kacsahús, nutellás piskóta. És az imádott borsóleves. Végre láttam kedvemre valót. Persze, hogy főztem a drágámnak.

Szépek a paradicsomjaim, helyes kis paprikáim vannak. Szombaton reggel megkapáltam az egész kis kertecskémet. Vettünk muskátlikat, hogy mire kimennek az árvácskák legyen mivel pótolni. Most rengeteg virág van az ablakokban.

Legyetek jók, de ne nagyon.

2015-05-17  18:59
    mandula2 (25279)
    előzmény:
  38. 2015-05-17 22:3825282.

Guszta a sütid, de én csak az epret kérem még nyersen, nem is kell összevágni. Vettünk mi is, egy kg-t megettünk tegnap, a másikat elvittük a gyerekeknek. Régen anyu mindig lecukrozta, én nem szoktam, csak megmossuk, megesszük. Figyeltétek, hogy utolsónak mindig a legrosszabb ízű marad?

2015-05-17  19:17
    mandula2 (25280)
    előzmény:
  39. 2015-05-17 22:3225281.

Hello!

Érdekelne ez a szúnyogháló, volt nekünk valami szalagokból, de egy idő után lepottyant a ragasztója. akkor még fa ajtónk volt, , felfúrta apa, most sajnálnám a műanyagot összeluggatni. És amikor fújt a szél, akkor verte az ajtóhoz, mert minden kb 10 cm széles szalag alján volt ólomnehezék. Ezek kicsit átlapolva voltak, nem egymás mellett. De nekem kuka kutyáim voltak, még a vizsla se tudott ki-be járni rajta. Ma is világos nappal egy veréb nagyságú dög bejött, ajtónyitással. Lecsaptam monitorostól, tetszett neki, hogy meleg a hátulja. Most feltettem a sárga függönyt, 3 éve van fent nyáron az ajtómon, nem mindig hatásos, ha a fiúk mászkálnak, elhúzzák fölül, nem illesztik oldalt, és a szúnyog egyből betalál. Hani ezen sem tud közlekedni, rálép, és csodálkozik, hogy nem tud kimenni.

Voltunk új lakásnézőben, jót választottak a gyerekek, ott maradt egy csomó bútor, rattan kanapék, franciaágy, edények, kerti székek, étkezőasztal, Megpróbálják eladni, de ha nem megy mondtam tegyék az ingyen elvihető csoportba. Elég sürgős, mert pünkösdkor jön a festő. Jó lenne, ha valami pénzt visszaforgathatnának. Elhoztunk egy csomó vackot, kerti széket, az jól jön, mert a macskák a rendes székeket elbontották a teraszon. Ezek is már jó napszítták, de ha nem szakad össze, kit érdekel a színe. Volt régen fémlábú és anyagból varrt ülésű székünk. Apa beleült, beszakadt alatta, beleszorult. Én persze jól kinevettem, 1 perc múlva én is beleestem. Ott fetrengtünk, röhögtünk, alig tudtunk kiszabadulni. A műanyagszéknek a lába tört ki, a fémlábúnak elsüllyedt a lába, volt itt már minden kaland.

Nagyon fáj a fejem, de még nem alhatok, mert akkor éjfélkor felébredek reggelig. Jó sok gyomorsavam lett a savanyú paprikától, nagyon éhes voltam, elrontottam a gyomrom is, ma egy ilyen nap van, nyögős nap.

Jóccakát azt hiszem beveszem a dilibogyót, este nem vettem be, és nagyon rosszul aludtam.

2015-05-17  18:59
    mandula2 (25279)
    előzmény:
  40. 2015-05-17 19:1725280.

Ez meg mi? Maga mindent kétszer mond, maga mindent kétszer mond?

Ő igen, de én nem, csak éppen úgy eltűnt a szolim, még jó hogy lementettem, aztán újra küldtem, hogy valahogy meglegyen. Erre itt van, méghozzá kétszer. Na mindegy.

Lekicsinyítettem a képeket, remélem most már tetszeni fog nlc őfelségének.

2015-05-16  10:18
    Tete (25274)
    előzmény:
  41. 2015-05-17 18:5925279.

Sziasztok!

Mindenkinek szép délutánt kívánok. Jaaa, hogy már mindjárt este van? Az előbb még délután volt.

Julcsi mi van a csigákkal? /gondoltam rád macska ügyben /

Klári mi volt borsóleves helyett? Mikor kell újra csomagolnod?

Vera nem akarom ajánlani, csak megemlítem, hogy lehet kapni olyan szúnyoghálót, amit felszerelsz az ajtóra, és kis mágnesek biztosítják, hogy miután ki, vagy bementél, bezáródjon utánad a háló. Kézzel nem is kell hozzányúlni.

Nekem ajtóm van, de nem szeretem, mert ha tele van a kezem, akkor nyitva marad utánam. Egyébként tényleg praktikus.

A kutya tudja hogy mi kell neki, bár van amikor eléggé falánk, de akkor úgy kell neki, legfeljebb... blöö.. Próbálgass. Az én kicsim is amit szeretett tegnap, azt ma nem ette meg. Ha nem kap mást, csak ráfanyalodik. Azért ne etesd túl.

Marink, voltak a Lányok?

Ma sütöttem egy nagyon finom sütit. Ez egy új recept, bár túróval már csináltam, de ez most frissebb.

Felteszem a képeket, ha érdekel valakit, leírom a receptet.

Férj, aki fanyalog, három szeletet hamarjában bekapott, már nyúlt a negyedik után, amikor rászóltam. Megeheti mindet, csak egy kis szünetet beiktatva. Azért legközelebb ha megint sütök ilyet /biztosan!/ akkor picit kevesebb cukrot teszek a tésztájába.

Kávét ki kér? Én most iszom egyet.

További szép estét mindenkinek, sziasztok.

Nem engedi feltenni a képeket, talán le kell kicsinyítenem. 

2015-05-16  22:08
    szőrész (25275)
    előzmény:
  42. 2015-05-17 18:5825278.

Sziasztok!

Mindenkinek szép délutánt kívánok. Jaaa, hogy már mindjárt este van? Az előbb még délután volt.

Julcsi mi van a csigákkal? /gondoltam rád macska ügyben /

Klári mi volt borsóleves helyett? Mikor kell újra csomagolnod?

Vera nem akarom ajánlani, csak megemlítem, hogy lehet kapni olyan szúnyoghálót, amit felszerelsz az ajtóra, és kis mágnesek biztosítják, hogy miután ki, vagy bementél, bezáródjon utánad a háló. Kézzel nem is kell hozzányúlni.

Nekem ajtóm van, de nem szeretem, mert ha tele van a kezem, akkor nyitva marad utánam. Egyébként tényleg praktikus.

A kutya tudja hogy mi kell neki, bár van amikor eléggé falánk, de akkor úgy kell neki, legfeljebb... blöö.. Próbálgass. Az én kicsim is amit szeretett tegnap, azt ma nem ette meg. Ha nem kap mást, csak ráfanyalodik. Azért ne etesd túl.

Marink, voltak a Lányok?

Ma sütöttem egy nagyon finom sütit. Ez egy új recept, bár túróval már csináltam, de ez most frissebb.

Felteszem a képeket, ha érdekel valakit, leírom a receptet.

Férj, aki fanyalog, három szeletet hamarjában bekapott, már nyúlt a negyedik után, amikor rászóltam. Megeheti mindet, csak egy kis szünetet beiktatva. Azért legközelebb ha megint sütök ilyet /biztosan!/ akkor picit kevesebb cukrot teszek a tésztájába.

Kávét ki kér? Én most iszom egyet.

További szép estét mindenkinek, sziasztok.

Nem engedi feltenni a képeket, talán le kell kicsinyítenem.

szőrész (25275)
    előzmény:
  43. 2015-05-17 14:1225277.

Sziasztok! Apa kissé nagyon félretájékoztatott az étrendjével kapcsolatban, nézette velem a káliumtartalmú ételeket, közben a K vitamint kellett volna.

így ahogy olvasom, teljesen normálisan táplálkozik, kivéve a szalonnát, és a zsíros cuccokat.Állandóan szalonnát eszik. Megvacsorázik előételnek, aztán eszik szalonnát.

Ezeket kell kerülni, aztán különben mindent ehet, itt van a neten miből hány gramm a napi, vagy az egyszeri étkezési mennyiség. Majd jobban odafigyelek, és nyugodtan maradhatunk egyforma étrenden, én különben sem eszem szalonnát, és szinte semmilyen szalámit. Szalonnát néha ételbe teszem ízesítésnek, és a kolbászt is. Most aztán a rakott krumpli terveim oda vannak, mert abból csak a kolbászt tojást tejfölt nem eheti, ill. eheti, de nagyon keveset. Én viszont imádom, mikor a tojásra rásül a tejföl, az szokott felül lenni, és azt rendszeresen lelopkodom a maradékról. Ha sok krumpli marad, akkor pótolom a következő melegítésnél a tojást, tejfölt.

Pörköltöt főztem patentív tésztával, hát mesélhet nekem az állatorvos, hogy a kutyának nincs igénye a változatos ízekre, ott állt, és nem kellett neki a főtt csirkehús, és rajta a birkabogyó. Addig nem evett, amíg egy szem pörkölthusit szét nem nyomtam, és rászórtam a kajájára. De még utána is nézelődött fel az asztalra. Mondtam, ha ettől az 1 szem hústól valami baja lesz, nem kap mást soha többet, csak bogyókat.

Változékony idő van, egyszer süt, egyszer nem, de nincs meleg.

Szép napot mindenkinek.

szőrész (25275)
    előzmény:

...
  44. 2015-05-16 22:2625276.

Sziasztok!

Lesz még problémám azt hiszem a szúnyogokkal. Tavaly ilyenkor már másodszor permeteztek. Kiskutya meg vagy bejön egyből, vagy sétálgat, ácsorog a nyitott ajtóban, és világos napsütésben bejött egy akkora dög, mint a fejem. Órák múlva sikerült levadászni, hétfőn veszek szúnyogirtót. Tud valaki olyat ami nem büdös, illatos, mert az után szellőztetni kell, és akkor.....

Holnap megyünk lakásnézőbe, ma volt kulcsátadás a gyerekemnél. Annyira félek, hogy nem fog tetszeni, aztán meglátják rajtam.

Sült husit sütök, rizzsel, mert apának kiadták semmi zöldfélét, se nyersen, se főzve, nekem viszont pont az ellenkezőjét kéne ennem, hát borzadály. Mert pl. a spenótot imádom, tükörtojással. De egy tojásban 82 a káliumszint, egyel ugye nem lehet jóllakni, ráadásul a kenyérben is van, mit fog enni? A margarin, a vaj, napraforgó olaj, disznózsír, és még a kacsazsír is 0-ás. Mondtam neki majd azt fog szürcsölni, mert egyszerűen nem értem. Olyan nincs, hogy semmi nincs az ételben, de csak annyit mondott a doki, hogy ha ilyeneket eszik, hiába szedi a gyógyszert. De, hogy mennyit is ehet egy nap, arról nem esett szó. Még gyümölcsöt se ehet ezek szerint, ha nem a vérsűrűség miatt betegszik meg, akkor a vitaminhiányban. Ez egy hülyeség szerintem.

Most utána keresek ennek a neten, habár azt se tudom mi a neve ennek a betegségnek.

Jó éjt, sziasztok!

2015-05-16  10:18
    Tete (25274)
    előzmény:
  45. 2015-05-16 22:0825275.

Szervusztok leánkák!

Találtam, már láttam előadását, akinek kuttya van annak kötelező program, van idő jegyet venni!

http://port.hu/pls/co/event.event_page?i_event_id=2753628&i_event_area_id=25

Felhők jöttek-mentek, de esni azt nem! Már évek óta ez van, valahol dézsából, nálunk meg, ha csak permetezik is, már jó.

Nagy kegyesen előmerészkedett pár szál bordó mentám, tavaly kaptam kettőt, egyet megrágott a csiga, de a másik tudott magot érlelni.

A borsóm szárnyra kapott úgy nő, a folytonérő eprecskék rózsaszínesednek, az egyszer termők növekednek, a retkem végre vállasodik. Már csak a zöldséget kéne valahogy egyáltalán kelésre bírni...

Megyek délután a kapuhoz, kilépek az utcára, látom-hallom, hogy a szomszédasszony szídja a két kuttyát, mert kapartak egy jó nagyot. Előtte negyed órával kellett  Aprómnak betemetnie a mi két gézengúzunk hasonló művét.

Összemosolyogtunk, ebek összeugattak.

Kiszórtam csigagranulátumot, holnap kis vödörrel megyek összeszedni őket. Nem, majd lerágják a kelő méteres babot!  Úgy nem lesz belőle egy centiméter sem!

Könyvet kiolvastam tegnap, le kell venni a polcról válámi régen olvasottat, betűk nélkül elaludni sem tudok...

Pihenjetek jól!

2015-05-15  22:25
    mandula2 (25272)
    előzmény:
  46. 2015-05-16 10:1825274.

Szép napot mindenkinek.

Itt borús, kicsit szeles  az idő. Hűvös is van. Elég reménytelennek tűnik napocskára várni.Tegnap nem győztem meleg holmit magamra szedni. Főleg este.

Igen Évi, sikerült az adóbevallásomat megcsináltatni, ma reggel fel is adtam. Felkészültem hosszas sorállásra. Aztán bementem a postára és rajtam kívül csak az alkalmazottak voltak ott. Hurrá, le lett tudva a dolog. Nagyon a körmömre égett és azt nem szeretem. De az utolső papírt január helyett szerdán kaptam meg.

már Bécs közelében van. Remélem jó lesz a hétvége.

Húslevest enne a drágám. Elmegyek a táncbemutatóra aztán sietek haza főzni. Vettem volna zöldborsót, mert nagyon szereti, még az sem érdekelt volna, hogy aranyárban, de még ráadásul nem is volt szép.

Már akartam kérdezni ti is tesztek a kovászolt uborkához fokhagymát? Én tegnap a levéből is ittam, aztán vártam a fejleményeket, de szerencsére semmi.

Múltkor írtam a lisztes húsról, igen az a lánykori nevén natúr szelet. Mi hívjuk lisztes húsnak. Én szép barnásra pirítom és nem teszek hozzá pirospaprikát. Olyan guszta a végén. És a szaftja? Mennyei.

Legyetek jók, de ne nagyon.

mandula2 (25272)
    előzmény:
  47. 2015-05-15 23:4225273.

Évám, én keresem az emiljeidet, de nem találom. Van ugyan több emailcímem, abból 3-ban kerestem, amit legutóbb megadtam, de sajnos nincs.

Egyébként nem kell semmit magadra venned abból amit írtam, egyszerűen attól sokalltam be annak idején, hogy ha 2 napig nem voltam, valaki biztosan megjegyezte, hogy már Koreában vagyok, és hogy nem volt elég tolerancia az arcvonások között.De akkor nem csak ide írtam, volt egy zárt csoport, őrájuk nagyon kiakadtam, aztán úgy döntöttem, NLcafe bevégezve. Most is tulajdonképpen a kezem törögetve kéne ülnöm éjfélig, mert épp most vetítik a filmjét a fiatalembernek, akiről képet tettem fel, és még mindig nem kínai. Gondoltam azóta csak megtisztelnek a tagtársak azzal, hogy legalább nem kínainak titulálják, ezért írtam, hogy ha ez neked nehéz, és hogy a kedvemért magadba fojtsad ellenszenvedet az iránt a régió iránt, akkor ne is beszéljünk róla, és akkor itt van nálam a pont ezzel a témával kapcsolatban.

Fogalmam sincs ma mivel ment el az idő, kaja még volt, ki, be jártam az udvarra a kutyussal, fáztunk, itt bent is, de nálunk elég nehéz begyújtani, ha a kazán kimegy a gyakorlatból egy időre, újat kell venni télire, már akkor is öreg volt, mikor ideköltöztünk 26 éve.

Még nem tudom mit kéne főzni holnap, semmi ötletem. Apának romlott a véralvadásgátló tényezője, egyre több zöldséget nem ehet, mert kálium van benne, nekem meg azt kéne enni inkább, most kiválogatom a káliumban gazdag zöldségeket, és majd csak 2 adagot főzök, neki meg valami húst . Most megyek izgulni még egy fél órát, vagy szellőztetni, mert Hani megint nem tetszik nekem, és elég büdiket ereget, remélem nem esik vissza. Holnap lenne shih tzu találkozó a Hajógyári szigeten, de mondtam mi nem megyünk, nem akarom, hogy utána ránk fogják, ha valamelyik kutyunak hasmarsa lesz. Egyébként fél más kutyáktól, a menhelyes hölgy állítja, hogy az ideiglenes befogadóknál jól meg volt több kutyával is, de szerintem ott megszokta őket, kb. fél évig volt ott, itt meg jövő hónapban lesz 1 éve, azóta nemigen találkozott kutyákkal.

Na pusz, jóccakát.

mandula2 (25272)
    előzmény:
  48. 2015-05-15 22:2525272.

Sziasztok, jó estét.

Elfáradtam, este elaludtam, most ébredtem. Hideg van, fázom, pedig Tantikát is megetettük, nálam is zümmög a radiátor.

Klári nem mentem virágot venni, mert egy porcikám sem kívánta. Ilyenkor legjobb, ha hallgatok magamra. Nem olyan sürgős, bár azelőtt már tűkön ültem, ha az üzletekben megjelentek az első virágzó növények.

Ma is tettem-vettem, de mintha lassított filmen néztem volna magam. Nem baj, kis lépésekből áll a Caminó. Igaz Julcsi?

Sikerült könyvelőt találnod? Holnap már szombat, reméljük minden OK. és a rúd biztonságban megérkezik.

Vera nem tudom mire gondolsz, vagy mire célzol, írtam neked egy privit, ha nem akarod nyilvánosan elmondani.

Nem emlékszem, hogy bármire célzást tettem volna. Ha véleményem van, azt egyenesen megmondom. Mindenkor vállalom amit kimondtam, de most tényleg nem tudom miről van/volt szó.

Marink merre vagy, régen nem jártál a Konyhánkban. Gyere, ülj le az asztal mellé, látod milyen finomságok rotyognak a fazékban.

Erről jut eszembe, ma nagyon finom zöldbablevest főztem. Volt benne minden. A legjobban a kertben termett zőőőődeket szeretem. Azokért garanciát vállalok. Két-két tányérral ettünk, nem is kellett utána más. Holnap sütök egy finomnak tűnő /idegen recept/ epres, marcipánmorzsás sütit. Majd beszámolok, hogy milyen lett.
     Ma este akartam megsütni, de elaludtam. Jól tettem. Holnap is lesz nap, igaz?

Férj ma hozott egy csomó uborkát. Megkérdezte az eladót, hogy szerinte elég lesz-e az egy csomag kapor ahhoz a mennyiséghez? Az eladó hevesen bólogatott, hogy persze, persze.

grrrrrrrrrrrrrrrr

Mondtam Férjnek, hogy máskor ne hallgasson senkire, csak a saját megérzésére. Persze hogy kaporból a duplája kellett volna. Egyébként nagyon fogy az uborka, napközben is szemezgetünk belőle.

Klári örülök, hogy a Tied is jól sikerült. Hajrá. Drukkolok a káposztádnak.

Aludjatok jól, jó éjszakát.

2015-05-15  09:51
    Tete (25270)
    előzmény:
  49. 2015-05-15 12:2725271.

Szép napot mindenkinek!

A kovászos uborkám az időjárási elemek összeesküvése ellenére finom lett. Már üldögélnek a hűtőben. Itt olyan az idő, hogy fel kellett venni egy vastagabb pulcsit és a térdnadrágot is mindjárt lecserélem egy hosszúra. Napocska sehol. Néha esik pár szem, aztán abbahagyja. Pedig az eső után most kellene a meleg, meg a sok fény, hogy kihúzza a magokat a földből.

Az én kedvesem rúdja már hazafelé áll. Ez egy régi mondás, az úton levőkre vonatkozik és abból az időből származik amikor lovaskocsikkal jártak. Akkor az a  hosszú rúd (nem tudom mi a hivatalos neve) aminek a két oldalára a lovak voltak befogva hazafelé mutató irányba volt, akkor mondták ezt. Mielőtt bárki bármi huncutságra gondolna. Nagyon össze kell jönnie mindennek, hogy szombat estére hazaérjen.

Most nem főzök-sütök előre. Van egy kacsa a hűtőben, van kocka husi pörköltnek, van darálthús illetve hurka is. Majd kívánság szerint készül az ennivaló.

Tegnap ettem homoktövis fagyit. Nagyon szeretem, de kevés helyen van. A másik kedvencem a sárkánygyümölcs fagyi. Az sem mindennapos legalább is itt nálunk.

Holnap a keresztlányom kislányának a táncbemutatójára megyünk.

Évi remélem már meg vagy magaddal elégedve és örülsz a rendnek és a vásárolt (?) muskátliknak. A napok múlásán ne szomorkodj. Eltelik akkor is, ha csak henyél az ember. De az sincs hiába, mert akkor biztosan arra volt szükségünk. Te meg sokat dolgoztál. Örülj, hogy bírtad csinálni, örülj, hogy készen van.

2005-11-23  20:04
    .Mosomedve (1)
    előzmény: