Keresés a fórumban

Cseh konyha
Több Gasztro topik »
»
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2016-06-27 20:5526981.

Sziasztok!

Most ittuk meg az esti kávét, és hozzá megettük az utolsó szelet sütikéket. Szerintem a citromhéj minden sütibe való, a sóval együtt. Én is azt akartam írni Verának, hogy ha nem szereti a reszelt citromhéjat a sütibe, hát ne tegye bele.

Mindegy, ez valami mennyei volt, pillekönnyű és nagyon finom, és.... nagyon kevés. Nem baj, így van ez jól, ez az adag legalább elfogyott.

Örülök hogy lehűlt a levegő, bár bent voltunk a városban, és amíg vártunk a zöld lámpára, azt hittem elájulok a fülledtségtől. Van klíma a kocsiban, de azt sem bírom, akkor már inkább a meleg.  Minden tavasszal megbeszéljük, hogy jól van, ha jön a nyár, akkor nem ülünk ketten ugyanabba a kocsiba, mert abból semmi jó nem származik. Ha lehúzzuk az ablakot, akkor huzat van - nekem - ha bekapcsoljuk a klímát, egyszerűen jégszobor leszek. No, ilyenkor van egy kis vita. Nálam elmaradhatatlan a sál, bármilyen könnyű is, de legyen. Azt rátekerem a nyakamra, a tenyeremet meg a fülemre teszem, aztán várom hogy megsajnáljon Férj, és feltekerje az ablakot. Télen nincs ilyen gond, csak ez a nyáááár!

Ma hosszú listával mentem a madarasba. Kaptam is mindent, amikor leveszem a polcról az árut, akkor kihúzom a listáról. /persze hogy mindig mást is veszek, de  a cédula a mérvadó/  Már a pénztárnál voltam, kipakoltam a sok cuccot, amikor eszembe jutott, hogy hiszen én egy szemüveget is akartam venni, azt a "dobd el" fajtát. Múltkor vettem, de az olvasó volt, azzal meg nem látok messzire. Azt mondta a pénztárosnő, hogy nyugodtan menjek és válogassak. Aha, persze. Közben mögöttem nőtt a sor. Nem tudom mit szóltak volna, ha tényleg elmegyek és próbálgatom a szemüvegeket! Kaptam volna hideget-meleget!

Klári a napokban egy kicsit lehűl a levegő, nem fognak megfázni a gyerkőcök?

2016-06-27  15:24
    Tete (26980)
    előzmény:
  2. 2016-06-27 15:2426980.

Akkor a citromhéjat kihagyod. A levétől is finom citromos lesz. Bár a citromhéj illata, nagyon finom, az adja a süti bukéját Én nem szeretem a citromfagyit meg a citromkrémet, de múltkor kaptunk sütit, csokis piskóta citromkrémmel, hát az ollllyandeollllyan finom volt....

Unoka nagyon jól viselkedik, jól is eszik (ami, mint írtam csoda). Anyukája ragaszkodott a csendespihenőhöz. Már alszik egy órája. Ha felkel lesz, gyümölcs, kukorica vagy fagyi. Amit akarnak.

Ibolya a medence 366 cm átmérőjű és 76 cm magas.  Fémvázas. Előtte puhafalú volt és magasabb, az három nyarat bírt ki. Azaz magával a medencével nem volt baj, hanem a felfújható pereme lett lyukas. Nem tudtuk megtalálni, hogy hol eresztett. Mivel az adta a merevségét a stabilitását, idén már nem kockáztattuk meg, hogy egy pillanat alatt kimenjen 6.5 köbméter víz. Hátha ez tovább bírja.

A kislány miatt nem is baj, hogy ekkora, stabilan meg tud benne állni, bár többnyire úszogumi van rajta.

2016-06-27  01:40
    arirangarirang (26977)
    előzmény:
  3. 2016-06-27 12:2226979.

szervusztok

most jöttem haza,elmentem az uszodába,hát lányok,már erösen vénülök,elfelejtettem,hogy hétfön zárva,de llllllllllegalább megsétáltam magam.

Nag forróság van,de jó lenne eltenni télire.

klári

mekkora medencétek?

A lányomék a tegnep Velencén fürödtek 28 fokos volt a viz.

4. 2016-06-27 05:5926978.

Sziasztok.

Annyi volt, hogy győzött a jobbik. De harcoltak a fiúk, és volt némi pech is a végeredményben. Sajnos itt tartunk, de lesz ez még jobb is.

már elment,  én iszom a maradék kávét.

Itt a frissen főtt Nektek

A kislánynak beugrott, hogy G nem megy suliba. Ő sem akar bölcsibe, pedig szeret járni. Most kitalálták, hogy G is elmegy velük, mint amikor suliba járt. Aztán elindul haza. Majd megyek elé, hogy a főúton, ne jöjjön át egyedül. Csak három napról van szó. Aztán tábor, meg bölcsiszünet.

Délután 26 fok volt a víz.Simán bele tudok menni, még daru sem kell. Ma szerintem a három gyerek úszóhártyát fog növeszteni. De ők már nagyok, pancsolhatnak. A közelben leszek, úgy is kell kapálni egy kicsit. Délután meg pancsikolhat a kicsi is. Olyan mint egy vidám halacska. Ma lesz a rántott husi petruskás krumplival. Holnapra meg maradt pörkölt is meg nokedli is. Mindez egy rántanivaló csibéből. Nem lehet azt mondani, hogy nagy étkűek vagyunk. Bár ez rajtam nem látszik. Hétig minden nyitva, aztán a fele lakáson csukakozás, sötétítés. Délután csere. Kicsit mozog a levegő. De már most elég meleg van.

2016-06-27  01:40
    arirangarirang (26977)
    előzmény:
  5. 2016-06-27 01:4026977.

Máris ne strapáld magad a recepttel, ha citrom héja van benne, én meg nem eszem.

Jó nagy eső volt, nőhetnek a gyomok, csigák, és a fű. Nem elég, hogy allergiás vagyok a fűre, még bántja a kutyuskáimat is. Nálunk bizony van ütyülü-pütyülü ezek kiskutyák, hiába is keménykednénk velük, természetileg ilyenek a shitzuk, akaratosak, engedetlenek, ha erélyeskedik az ember. Ha kedvesen szólok, egyből oda jön.

Én sem tudhatom, hogy mi történt velük menhely előtt, annyira különbözőek, a kicsi nem fél a vihartól, viszont ha én kicsit hangosabb vagyok elrohan. Valószínű a nőkkel volt afférja.

A nagykutyák is babusgatva voltak, már felnőtt nagy kutya volt akit 3 hónapos korában szedtünk ki az utcán egy kocsi alól, hallottuk, mikor kidobták egy autóból, koppant, mindig itt ültünk a lépcső tetején, és mikor kicsi volt az ölembe ült, és nagy korában is bizony, mikor a lépcsőre ültem, jött, és újra kiskutya lett, közben egy véreb volt.

Ismerősömnek volt egy dán dogja. Kicsi korában ő is az ölembe mászott, és nagy korában is beült az ölembe, úgy, hogy a fenekét az ölembe rakta, de mind a 4 lába a földön volt.

Apa egy fél üveg almaecetet kent magára, de ezek a mérges szúnyogok nagyon elintézték.  Ezüstkolloidunk nincs. Már tervezem régóta, hogy veszek, de ez olyan bizalmi kérdés, kiben bízhatok, hogy azt, és annyi százalékban tett bele, mint rá van írva.

Most pár napig kitartunk a Fenistil kenőcs mellett. Mikor a lányom kicsi volt neki nagyon használt.

Hiába álltam meg, hogy meccs előtt egy szót is szóljak a drukkolásról, és hiába nem néztem a meccset, mégis jönnek haza a fiúk.  Kár, de szép volt hogy eddig is eljutottak, és nagyon jók voltak.

Még mindig dörgölődik, eléggé ahhoz, hogy Hanikám kirohanjon a szobámból, pedig már nagyon jó levegő van, jól lehűlt.

Le kéne feküdni, de kialudtam magam délután, nem vagyok álmos.

Nektek jó éjt! Sziasztok!

2016-06-26  23:40
    mandula2 (26975)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    ...
  6. 2016-06-26 23:5826976.

Julcsi ugye tudod, hogy egy normál emberrel, állattal szigorúan is lehet, sőt kell is viselkedni. Az én négylábúm annyira érzékeny, hogy az már betegség. Visszatartotta éjjel a dolgait, reggel aztán kimentem a kertbe, hívtam, jött araszolva, szinte el sem mozdult mellőlem. Még dolgozott a zsigereiben a hajnali dörgés. Amikor a farkaskutyánk volt, neki mondani sem kellett, magától tudott mindent. A kicsik is. Ezt a mostanit valószínű még pici korában érhette valamilyen komoly trauma, azért olyan félénk. Na ezt jól elmagyaráztam... kimagyaráztam. Persze hogy van üntyüm-prüntyüm. Annyira ragaszkodó, hogy az már zavaró. Nem egy házőrző, viszont nagyon jó jelző. Az idegen még csak az utca elején van, ő már dolgozik. Egyébként mindent ért, de azért visszakérdezi, hogy biztos???

2016-06-26  23:24
    szőrész (26974)
    előzmény:
  7. 2016-06-26 23:4026975.

Ez tényleg így van, amit nem szabad, az mindjárt kívánatosabb. Vera én megírom a receptet, de akkor nem tudsz ellenállni az édességnek - bár én mindenbe kevesebb cukrot teszek - és újra magasabb lesz a vércukrod. Ez a citrom héjától és a levétől citromos piskóta, a meggy csak egy hirtelen ötlet volt, de jól tettem, hogy nem krémet kentem a piskótába. Így üdítőbb volt. Azért a dinnye sem cukormentes ááám! Férjedet nem próbáltátok Ezüstkolloiddal bekenni? Az "mindenre" jó. A viszketésre egyébként az ecet és a citrom is kiváló.

2016-06-26  20:33
    arirangarirang (26973)
    előzmény:
  8. 2016-06-26 23:2426974.

Na kérem szépen, tessék nekem megengedni egy enyhe kacarászást!

"Julcsi nem adhatnám oda hozzátok egy kis kiképzésre a másik két kutty mellé??? /bele is halna!/ "       Ez bizony nem így van!  Te halnál bele, ha Bori következetes fegyelmezést kapna és üntyüm-püntyüm--mel rögtön visszacsinálnád.

Ugye, hogy ugye?

Annyi az egész, hogy nem emberszámba, hanem kutyaszámba vesszük őket.

Mi holnap eszünk levest, méghozzá rumligombócost. Már csak be kell habarni frissen, meg némi kolbászkarikákkal megkoronázni.

Hajnalban itt csak szárazon viharzott, lökdösős szél, érdekes hangon dörgött az ég, inkább gurgulázott, némi pitty-pötty után elvonult.

Most pár perce látom a villámlást és hallom a dörgést, nem lehet még túl közel, mert nem rögtön jön a hang is.

Meglocsoltam, de azért, ha esne én nem ellenezném.

CCakát!

2016-06-26  19:15
    mandula2 (26969)
    előzmény:
  9. 2016-06-26 20:3326973.

Mi a citromos piskóta receptje, ha a végén meggy van rajta?

Kérem szépen leírni.

Már akartam írni, hogy a sárgabarackfánk rogyadozik a sok baracktól, és hol érik, honnan lehetne már szedni, persze, hogy a csúcsán, ahová nem lehet felmászni. Nincs kétágú létránk, olyan magas. Apát pedig nem engedem a kert közelébe, mert úgy összecsipkedték a szúnyogok, hogy be van dagadva mindene. Szúnyogírtottak itt 1 hete, és a maradék szúnyog benarkózva nekiállt, és az összes vegyszert apába fecskendezte. akkora dudor van a gyomrán, mint egy krinolin. Mondtam neki pedig, hogy ne menjen ki egyszál gatyában, sose hallgat rám. De még a popóját is megcsípte, pedig ott volt gatyó. A karjai a lábai, aludni sem tudott, annyira viszket. Kenjük Fenistillel, szedi az allergia gyógyszert. Azt mondták a tv-ben, hogy 1 millióból talán egy ember allergiás a szúnyogcsípésre. Miért ne pont ő lenne az?

Nem volt megfagyva a dinnye, nagyon fincsi édes, nem is mertem sokat enni belőle, mert a kajával diétázom, és a gyümölccsel lerontom az értékeket. Pedig de ettem volna még! Nagyon sok gyümölcsöt ettem az eddigi nyarakon, most hiányzik nagyon.

Kint kicsit lehűlt, legalább kinyitogattuk az ablakokat

Hozott apa krémest, és megálltam, hogy nem ettem.Helyette volt a sárgadinnye. Két hete megettem 1 krémest, 1 hétig 10 körül volt a cukrom utána, hát megpróbálom visszafogni magam. Azelőtt simán eszembe se jutott, az édesség, mióta tilos, azóta állandóan azt ennék.

2016-06-26  19:28
    mandula2 (26970)
    előzmény:

...
  10. 2016-06-26 19:4126972.

Én ma elolvadok, nagyon melegem van, nem is nekem a tudatomnak. Az agyamba fészkelte magát.

Mosogatás közben lezuhanyoztam hideg vízzel, a hasamon a ruha csöpögött. Jól megnyitottam a csapo, és rossz irányba állt a tányér. Lusta voltam átöltözni, meg gondoltam így majd nem lesz melegem. Bejöttem a szobámba, ezerrel megy a légkondi, elkezdett fázni a pocakom. Belecsavartam magam a kispokrócba, és lefeküdtem tv-t nézni. Naná, hogy elaludtam, és mire felébredtem a pokrócomra még a paplan is rajtam volt. Azóta nem térek magamhoz.

Rántotthús készült, magamnak zablisztbe paníroztam, és zabpehelybe. Első harapásokra ízlett, de aztán nem. Sohase eszek inkább rántotthúst, de ilyenekkel nem nyúzom magam. 

Az ubisalátámban nem volt se cukor se édesítő, csak só és ecet. Azt már kezdem megszokni, az jó.

Most megvizsgálom a sárgadinnyét belülről, lehet, hogy fagyi, mert úgy nézem megfagyott, de legalább lehülök.

2016-06-26  19:15
    mandula2 (26969)
    előzmény:

...
  11. 2016-06-26 19:2826971.

Éva

A lányom ugy tanit,hogy azt kell mondani"hiszem"nem azt hogy remélem,én hiszem,hogy ügyesek ezek a magyar fiúk és gyözni fognak.

Ma nem sütöttem semmit,ugyis le kellene adnom pár kilót,inkább a hideg idöben sütögetek,ma dinyét vettem és finom volt.

Vettem eg okos telefont,na,amig én megtanulom,eltelik valamennyi idő,de jó,hogy sok minden rajta van és hiszem,hogy meg tudom tanulni,ha,ha,ha.

Legyen jó alvókátok az éjjel, a meleg ellenére is.

12. 2016-06-26 19:2826970.

Szokásomhoz híven, megírtam a hsz-t, de nem küldtem el, helyette kimentem a konyhába, mert úgy gondoltam, hogy mégis sütök valamit. Buktát nem, mert az időigényes, de helyette sütöttem egy fél adag citromos piskótát. Volt itthon meggy, azt kimagoztam, lecukroztam, meglocsoltam rummal, lisztbe forgattam és a tésztára rádobáltam.

Ez annyira jól sikerült, hogy Férj, miután kistányéron bevittem neki pár szeletet, arra gondoltam hogy ő nem édesszájú és úgysem eszi meg, szóval jött ám ki laposkúszásban a konyhába, hogy ez annyira finom, hogy szétolvadt a szájában, kaphatna-e még??? Nanááá hogy!

Előtte jól kidühöngtem magam, mert a pénteken vett tojásokból három szétesett, egy pedig olyan büdös volt, hogy a mosogató is csak sírva nyelte le. Már nem ez az első eset, hogy az itteni zöldségesnél vett tojások szétesnek, tehát halvány remény sincs arra, hogy habbá verjem a fehérjét, vagy szétesik, vagy pedig tényleg büdös!!! Mindez ha jól tudom, 42.-Ft/db

Vasárnap, amikor zárva van az üzlet, ez a legnagyobb öröme egy háziasszonynak, hogy szétesik a tojás, amikor a család asztalára akarja tenni a süteményt. Férj is felkapta a vizet, azt mondta /áááá... csak mondja/ hogy hétfőn megmondja a főnöknek, hogy mit csináljon a tojásaival. Én mondjuk simán megetetném vele. Valószínű, hogy a viszonylag friss tojásokat keverik a régiekkel, pláne hogy nemsokára bezár az üzlet egy hétre, szabadságolás miatt.

Ennyit erről.  Még az volt a szerencsém, hogy mindig több tojás van itthon. - hideg helyen tárolva -

Ez a citromos piskóta tényleg egy főnyeremény, így gyümölccsel még talán finomabb is, mintha krémet kevertem volna bele.

Egyébként meg HAJRÁ MAGYAROK!!!!!!!!!!!!!!!!

2016-06-26  18:10
    manyuska7 (26968)
    előzmény:
  13. 2016-06-26 19:1526969.

Hali Mindenkinek!

Miután mi nem ebédelünk - vasárnap sem - most lettünk készen az estebéddel. Kint a teraszon ettünk, mint nyáron mindig, de a szomszéd megint gondoskodott arról, hogy köhögjünk már egy kicsit, esetleg fuldokoljunk, mert neki úgy tetszik, hogy elégeti a gizgazait. Olyankor gyorsan ajtó-ablak becsuk, mondjuk a .... magunkét. Na de vasárnap is?????

Levest egyikünk sem kívánt, így aztán maradt a paprikás csirke nokkkkkedlival, kov.uborka és a bor. Jááááááj. Megint az a bizonyos bukta. Ma már nem állok neki, de ilyen ételhez mindig megkívánom. Nem tudom ti mekkora buktákat szoktatok sütni, én egészen kicsiket. Akkorát, amit két falatra be lehet kapni. Régen az irodai étteremben akkorákat adtak, mint egy fél tányér. Nyögve nyelve lehetett csak megenni, a töltelék meg???? minek nevezzelek, és egyáltalán hol vagy, és miből lettél????  Na nálam ez talán éppen ezért nem így van. Emlékszem amikor valamikor sütöttem, még nem is raktam ki mindet a tálra, máris elfogyott. Úgy kellett megmentenem egy-két darabot, hogy én is megkóstolhassam.

Lusta vagyok és fáradt, így aztán ma már nem sütök semmit. Ti mit sütöttetek??? Marink szokott nagyon finom sütiket sütni, amit csak úgy össze kell dobni, meg persze Julcsi is. Én meg inkább alkotok! Olyankor beleadok anyait, apait, még ezt is, meg még azt is... aztán mások eszik meg, mert én jobban szeretem a sósat és a savanyút. Julcsi miközben főztem, a háttérben indiai kajákat főztek a tv-ben. Megkívántam, meg is fogom főzni, de ez azt jelenti, hogy megint kétfelé kell főznöm. Férj azt mondja, hogy magyar ember magyar ételt egyen!!!! Van amiben igaza van, de amikor én szeretem az olaszos, meg az indiai ízeket is!!! Sokáig nem ette a tojásrántottát, mert sárga. A céklát pedig szintén a színe miatt, mert milyen étel az, amelyik piros /csodálatos színe van!!!!/.

Egyébként olyan, mint a komondor. Ha van kaja, megeszi, de ha nincs - olyan NINCS!!! - akkor sem reklamál, megszokta anno az egyetemi menzán, hogy azt eszi, ami van, ha van.

/Azóta azért jócskán felejtett!/ Nem mondom, a halat, rákot, békát stb. én sem eszem meg, de a gombát igen, az idegen fűszereket is szeretem, mondjuk a vadat és a nyulat, a pulykát meg végképp nem... na elég is a felsorolásból, mert a végén még kiderül, hogy én is eléggé válogatós vagyok.

Ajajajajajajajaj! Bori megint "hozza a poharakat" /előzőleg írtam, hogy ez nálunk mit jelent/ lehet hogy tényleg lesz egy kis vihar?

Persze neki elég csak egy kis eső is, már attól is fél.

Julcsi nem adhatnám oda hozzátok egy kis kiképzésre a másik két kutty mellé??? /bele is halna!/

Elpakolok a konyhában, aztán főzök kávét, szóljon aki kér.

Drukkolás megy ezerrel a mai estén, remélem GYŐZNI FOGUNK!!!

HAJRÁÁÁÁ MAGYAROK!!!!!

+  

2016-06-26  14:00
    Tete (26967)
    előzmény:
  14. 2016-06-26 14:0026967.

Naná, hogy szurkolunk. Én azt kivánom, hogy  Király Gábor kapuja legyen bedeszkázva, a többit meg oldja meg a fennmaradó tíz. Múlt héten Zebiben drukkoltak, azóta a kislány Messi vagyok, ria, ria, Hungária, gól, ezt mondogatja állandóan.

Szerintem a 15 órai meccsen is hatalmas lesz a hangulat. Elvégre hazai csapat játszik. Lehet becsalom a kedvesemet nézni. Az estit kihagyja, mert nagyon korán hajnalban megy. Szerencsére belföldezni.

PERSZE, HOGY HAJRÁ MAGYAROK!

így vigyorogjunk a végén is.

2016-06-26  10:11
    mandula2 (26964)
    előzmény:
  15. 2016-06-26 12:3526966.

Ma mindenki ügyesebb volt mint én, én még csak a mamának főztem meg a csirkegombóc levesét, azt most apa átvitte. Nem akartam neki rántott csirkét küldeni, mert nincs foga, és feltöri az ínyét. A párizsiast pedig nem szeretem csinálni. A hagymát, petrezselymet, só+ bors+ pirospaprika+csirkemellet átforgattam hirtelen az aprítóban, aztán egy fél tojás, meg egy kis dara. A zöldségeket már főztem, ebbe a nem lobogó vízbe raktam bele 10 kicsi gombóckát. /10 kicsi indián/  Főztem, és kis apró rombusz alakú tésztánk is van, azt is belefőztem. Zöldségek, gombóc, tészta, remélem ízleni fog neki, gombóc megkóstolva, nem ágyúgolyó, elég laza. Mondtam apának vegyen egy krémest is a mamának, akkor komplett lesz az ebéd.

Hajnali negyed hatkor bevágta a szél az ajtómat. Mondom: Na itt van, és felültem. Este elalvás előtt nézegettem az időjárás jelentést a neten, és már éjszakától vártam a vihart, de lassabban ért ide, ezért volt az első gondolatom a vihar. Nagyon rosszul esett ez a hirtelen ébredés, aztán szinte rögtön hallottam, hogy a távolban dörög. Úgy döntöttem, nem alszom vissza, mert a kutyus úgyis vigasztalni kell. Nagyon hamar nagyokat dörgött, és esett, nagyon, de nem sokáig. Akkor elindultunk vándorútra, ablakokat becsukni, aztán Hanikát vigasztalni. Ölbe vettem, beültünk a nagy fotelba, szegény annyira remegett, éreztem rajta. Mikor már nem dörgött, akkor se nyugodott meg, várta mikor kezdi újra. Jó volt úgy negyed óráig a lakásban a levegő, de azóta izzadok, még tegnap se kínlódtam ennyire, és még majd most kell odaállni a tűzhely mellé.

Már be van panírozva a fijjúknak, az enyém még nincs, mert azt zablisztbe, és zabpehelybe fogom forgatni, még sose csináltam, de most ez lesz, nagyon jól lement gyógyszer nélkül a cukrom 8-ra, kevesebb is volt már, de akkor még nem voltak gyümölcsök.

Megyek rumlit pucoválni, és elkezdem majd a sütögetést, ha apa telefonál, hogy indul

Mama helyre jött tegnap óta, felhívtam, azt mondta őt agyonvágni se lehet. Az a jó, mondtam, de ilyenkor ne vigéckedjen, hanem spóroljon az erejével. 

Kevés film van amit szeretek a tv kínálatából, általában a Hugh Grant, és a Julia Roberts párost, tőlük van több amit szívesen megnézek bármikor. Aztán szeretem, a Nem csak testőr címűt, ugyanattól a színésztől a Vizivilágot, ha most agyoncsapnának se jutna eszembe a neve, pedig kedvencem volt valaha, egy szőkés sovány férfi, most már öreg.

És a koreai filmeket, egy időben a kosztümös történelmieket szerettem, most inkább a modern témájúakat, ami kicsit lazább, olyanokat keresek. Sok melodrámájuk is van,  általában azonban valaki valakit meg akar bosszulni, volt abban is olyan ami még mindig foglalkoztat, de volt olyan, amit elkezdtem nézni, és abbahagytam, pedig tudom, hogy az eleje mindig rémesen unalmas, ha azon túlvergődik az ember, akkor jó lesz. Mindenáron bemutatják az elején az előzményét a témának, inkább beleszőhetnék ahogy nyugaton teszik, nem, ők sorrendben mennek.

Na megyek, főzni, biztosan jövök még.

Állítólag délután lesz nagy irgum-burgum, jó lenne, ha a dörgés elkerülne.

Szép napot mindenkinek!

2016-06-26  11:57
    manyuska7 (26965)
    előzmény:

...
  16. 2016-06-26 11:5726965.

most jöttünk a templomból,vettem egy fél görögdinyét,rájöttek az üzletek,hogy a 10 ké-os dinyéket nem tudják eladni,igy legalább látom,hogy szép pirps.deádes is,mert felét ebédkor meg is ettük.

d.u.mennék az uszodába,ha nem lenne ilyen forróság,de a vizben nagyon jó.Éva

Az  izületednek vegyél kurkumát.,én minden nap2x teszem a zselatinpakolást.

17. 2016-06-26 10:1126964.

Sziasztok, jó reggelt.

Hajnali ötkor dörgésre ébredtem. Kutya ki nem ment volna, pedig ilyenkor végzi el a dolgát. /még nem néztem körül a házban.../ Egy kis idő múlva már nagyon hangosan dörgött, aztán rákezdte az eső.

Eső?? Olyan erővel csapkodta a szemközti ház tetejét, mintha hófúvás lett volna, mint amikor a friss havat kavarja a szél. Szerencsére vissza tudtam aludni, de olyan "fázom-melegem" idő van.

Sajnos tegnap este jól meglocsoltam a kertet, ha tudtam volna!! Az izületeim érezték, csak nem figyeltem kellőképpen rá.

Ügyes háziasszonyok vagytok, hogy már kész is a vasárnapi ebéd.

Ez igen! Nekem még gondolatban sincs meg, hogy mit fogok főzni?

Este szurkoljunk a magyar csapatnak. HAJRÁ MAGYAROK!!!!!!!!!

2016-06-26  09:05
    Tete (26963)
    előzmény:
  18. 2016-06-26 09:0526963.

Nekem is kész a csirkepörkölt, az uborka saláta, majd a nokedlit frissen. Holnap lesz rántott csirke, mert van kosztos, és nagyon szereti. Képzeljétek a medence 22 fokos. Pedig megy a keringtető, szóval nem csak a teteje meleg. Délután lesz pancsikolás. Kiosontam, hogy hagyom aludni. Lábujjhegyen mászkálok, egyszer csak csenget a telefonja. Én meg pipa is lettem, hogy ki zargatja. Jön ki vigyorogva, hogy egy női hang a bemutatkozás után zavartan közölte, hogy bocsánat a keresztanyámat akartam hívni. Na ennyit a lábujjhegyen mászkálásról. Még jó, hogy nem valami környezetkímélő volt. Ismeritek a viccet?

Mindenki, aki szabadban lesz, vegyen kalapot, vigyen napernyőt, igyon sokat, kenekedjen és igyekezzen árnyékba menni. Szép napot.

2016-06-26  08:18
    manyuska7 (26962)
    előzmény:
  19. 2016-06-26 08:1826962.

8 órakor megsütöttem a rántott hústés elkészitettem a rizi-bizit.nemsokára megyünk a ref.templomba.Már most nagy a meleg,d-u, az uszodába megyek,lehet 6-tól,még nem tudom biztosan,de szeretnék menni.

Legen szép vasárnapunk jó egészséggel.

20. 2016-06-26 07:3226961.

Sziasztok.

Egy kávét elvettem, köszönöm. Én is vittem Apácskának az ágyba.

Tudod Julcsi  nagyon ritkán, de ilyen is belefér. Nem véletlen volt a szereplő Oscárra és Golden Globe díjra is jelölve.

Én például a Sorstalanság vagy a Saul fia c. filmet, illetve hasonló témájút nem tudnám megnézni.

Jó pár kedvenc szinészem van,(néhány nő is) akkor nagyon tudok élvezkedni ,ha jó a film, jó a pasi. De azt hiszem, ezt már egyszer kitárgyaltuk.  Ibolya, kedvencek?

A párom is olyan finom picit még roppanósra főzi a lecsót és nincs sok szaftja, de az jó sűrű. Nagyon tudja. A gyerekek is szokták kérni, hogy főzzünk, de akkor kikötik a Papa műve legyen.

Szerintem senki ne csodálkozzon, ha nyűglődik ebben az újfajta időjárásban. Reggel hatkor égzengés, nagy szél, minimális eső. Már elállt a szél, abbamaradt az égiháború, ezerrel süt a nap. Párás a levegő, mintha valaki nyomná az ember mellkasát. De ez van, majd télen más lesz. Az sem fog tetszeni, ahogy ismerem magunkat.

Legyen szép és kellemes napotok.

2016-06-26  05:07
    manyuska7 (26960)
    előzmény:
  21. 2016-06-26 05:0726960.

szervusztok

Alig aludtam valamit,olyan höség volt az éjjel.most kortyolgatom a kávét.

én is a vigjátékot szeretem,söt ahol nem szimpatikus a föszereplö,nem is nézem,legtöbbször a laptopon nézem,kényelmesen az ágyban.Szombat,vasárnap a tv-ben a programok sem a kedvenceim.

Legyetek jók,ha tudtok!!

22. 2016-06-25 22:4326959.

Micsoda morbid filmeket lestek!

2016-06-25  22:24
    mandula2 (26958)
    előzmény:
  23. 2016-06-25 22:2426958.

Klári, a film amiről én beszéltem, az a Halálkanyar és a FilmCafe csatornán adták, 22:00-kor. Az a film amiről viszont te írtál, az a Halálsoron című és a Digi Film-en adják majd július 5-én 23:45-kor. Nekünk nincs az a csatorna. Mindkét film címében benne van a "halál" szó, ez zavart meg.

Most valamilyen hülyeséget néznék, ha nem lennék már nagyon álmos. Azt hiszem kikapcsolom a tv-t, megyek aludni, viszont hajnali 4-kor, vagy 5-kor felébredek, az tuti.

Vera amikor még a Balcsira jártunk, mindig vittük magunkkal a kis uszkárt is. Neki lógó fülei voltak /minden uszkárnak az van / és ahogy kiléptünk a kocsiból, már bele is ment a fülébe a toklász. Nagy okosan kitaláltam, hogy masnit kötök a füleire, egészen a tövére. Nem is ment bele több toklász. Ez a baj a lógó fülűekkel. Remélem a kutyusodnak nem lesz semmi baj a szemével. Azért talán orvos megnézhetné.

2016-06-25  20:33
    Tete (26957)
    előzmény:
  24. 2016-06-25 20:3326957.

Most olvastam, hogy elmaradt a film. Ez arról szól, hogy Tom Hanks volt egy börtönőr. Olyan helyen ahol a halálraitélteket tartják. A halálsor az a folyosó, ahol végigmennek a zárkától a villamos székig. Bekerül a rabok közé egy hatalmas néger, aki különleges képességek birtokában van. Neki is meg kell halnia, mert két kisgyerek megölésével vádolják.  A végén már senki nem hiszi, hogy ő volt, de az itélet megszületett......Szomorú, sírós, felkavaró, de egyszer látni kell.

Tudjátok én a vígjátékokat, a romantikusakat, a kis szórakoztató felejthetős limonádékat szeretem. Hát ez nem az.  

2016-06-25  19:42
    mandula2 (26955)
    előzmény:
  25. 2016-06-25 20:2526956.

Úgy gondoltam, hogy a gulyás nem lesz elég, ezért csináltam 4 paprikából még lecsót, az én ízlésem szerint. Mert a fiúknak adtam a gulyást. Ha apa is eszik lecsót, péppé kell főzni a paprikát, mert az anyósom úgy főzte, az én apukám meg így szereti, hogy még egy kicsit ress, de nem nagyon. Csak sima lecsó volt, hagymát zsírra, rá a paprikát, só, majd paradicsom, és nem lefedni. Majd pirospaprika, bors. Én így főzöm, ha magamnak főzöm.

Képzeljétek szegény nagyobbik kutyámmal mi történt. Száraz szembetegsége van, mindig csöpögtetni, kenőcsözni kell a szemeit, nincs könnye. Reggel és este pedig a csipától szoktam megtisztítani. Hályogszerűen bevonja a szemgolyóját. Belecseppentek szemcseppet, és azzal kimosom. De ma nem akart kijönni egy icipici kis fehér csík, az orra felőli oldalon. Valami isteni sugallatra megfogtam azt a valamit körömmel, és meghúztam. Jött, jött, még mindig jött, és egy rohadt nyavalyás toklász volt benne a szemében. Hallottam már shitzusoktól milyen lehetetlen helyekre befúrja magát a toklász, de ez mindennek a teteje. Mostantól letiltva a hátsó kert. Kicsit megkönnyebbült, de most megint bánatos, remélem nem maradt benne semmi, nem tört le belőle, mert apa nagyon el van foglalva mamával.

Mama megint félre beszél, támolyog, , rogyadozik, nem eszik, szóval kikészült. Remélem nem lesz nagyobb baja, mindig sikerül neki helyre jönni.

Reggel én is gyilkolászni akartam, nagyon fájt a fejem, hányinger, meg ami szokott ilyenkor. Aztán kicsit visszaszundítottam, és már jól vagyok.

Apa még a mamánál van, nem tudom mi lesz, ott alszik, vagy hazajön.

2016-06-25  15:15
    Tete (26950)
    előzmény:

...
  26. 2016-06-25 19:4226955.

folyt.

Klári, nekem minden nap jön az értesítés, hogy milyen filmeket "érdemes" megnézni. Én is bejelöltem az általad említett filmet, néztem egy ideig, bosszankodtam is rajta, aztán elnyomott az álom. Arra ébredtem fel, hogy már egy másik film megy, valamilyen kamionos őrület. Kinyomtam a gombot, aztán olvastam még egy kicsit. Ez a Halálsoron ugye az a film, amikor egy férfi mindenféle kalamajkába kerül? /pl. levágják a két ujját, stb./

Annyira negatív volt - szerintem - a figura, hogy mindig csak rossz történt vele, legalábbis ameddig én láttam.

A HBO-n találtam múltkor egy jónak ígérkező filmet, de nekünk, a mi csomagunkban sajnos nincs benne az a csatorna. Csodálkozom magamon, hogy egyáltalán nézek mostanában filmet... vagy csak félig...szóval miattam nem lenne érdemes egy drágább csatornára fizetni. Nem baj, vagy elém jön később, vagy nem. Kibírom.

Nekünk is volt már mindenféle medencénk. Merev falú, meg puha is, amelyiknek olyan hurka volt a tetején, gumicsónak és gyerekmedence... de úgy van, ahogy Vera írja. Mire felmelegszik, meg is telik "lakókkal". Akkor pedig már nincs gusztusom belemenni. Volt olyan, amelyiknek takarója is volt, de mivel nem használtuk minden nap, szépen megzöldült, benyálkásodott. Volt olyan is, amelyiknek volt vízforgatója, de valahogy Halak létemre nem vagyok igazán vízimádó. Bori egyenesen iszonyodik a víztől. A frász töri ki, ha elered az eső. Egyszer belöktem a kis tóba, de nem is tudom hogy került ki belőle, mint a rakéta, úgy kilőtte magát. /ha fajtatiszta lenne, akkor szeretnie kellene a vizet, az irodalom szerint/

Na jól van, se lángos, se bukta, akkor el is köszönök. Aludjatok jól, holnapra már felhőket és egy kis lehűlést ígérnek. Jó is lesz.

Jóccakát.

2016-06-25  16:54
    Tete (26952)
    előzmény:
  27. 2016-06-25 19:2826954.

Manyuska! Ma egész nap lángost ettem volna!! Komolyan.

Sajnos nem sütöttem, helyette fogtam a festéket és a pemzlit, lefestettem a garázsban - ott jó hűvös van - a kapcsoló körüli piszkos falat, meg még egy-két helyen. Most szép hófehér. Szeretem a fehéret, és az egyszínűt. Ott nincs kecmec! Vagy tiszta, vagy koszos! El nem tudnám képzelni, hogy a lakásban pl. mintás tapéta legyen. Vérszemet kaptam, így aztán kiirtottam a fél kertet. Bokrokat nyestem meg - főleg, ami a szomszédtól átjött, de mennyi!!!!!!!!! / aztán a tó körül ritkítottam, hiszen már alig láttam a vizet a sok mindenféle kinőtt növénytől.

Vacsorára egybesült lapockát sütöttem, jól bevagdosva, a "zsebekbe" fokhagyma, só, bors és egy kis egyéb fűszer, hozzá krumplipüré, kov.uborka és az elmaradhatatlan esti borocska. Ja, meg a kávé.

Nem tudom mekkora gyomrom van, de az a lángos még mindig piszkálja a fantáziámat, vagy ha az nincs, akkor egy kis bukta. Nincs valakinek?

Lányok, vettem egy olyan ajtóra szerelhető "kííínyai" mágneses függönyt. Már régen itt lapult, ma végre felszereltem, ill. csak ideiglenesen  felrajzszögeztem, próba-szerencse alapon. Hááát, mit mondjak? Kííííínyai a lelkem! Van olyan mágnespár, amelyik köszönőviszonyban sincs egymással. Nem is csapódik össze. Nálunk is korrekt kinyitható, vagy lehúzható hálók vannak, jól is működnek, ebben az lett volna a jó, hogy nem kell külön figyelni, ha tele a kezünk, a nyitásnál-csukásnál. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Egyébként meg széles teraszajtók vannak, ez a szerencsétlen pedig - bár 120 cm-re hirdetik - még 100 cm sincs. Na mindegy, több is veszett Mohácsnál.

Van mááás is. Ahogy vacsorázunk, látjuk ám, hogy rengeteg hangya vonul át a terasz egyik sarkából, a másikba. Gondoltam hogy elhúzom az egyik nagy cserepet, amibe sok muskátlit ültettem, nehogy a hangyák megrágják a gyökereket, a cserép kifolyóján keresztül. Volt már ilyen. Amikor elhúztam, valami - jááááááááj - felém pislogott. Sikítás, mert éles eszemmel, szememmel, felismertem, hogy ez bizony egy brekus. Tőlem másfél méterre!!! Óriásit ugrott, bele az egyik bokorba. A frász tört ki.

Ez lehet hogy egy ÉGI jel volt, hogy állítsam le magam egy kissé, elég volt a kertészkedésből. Újra nyílnak a megmetszett rózsák. Gyönyörűek és illatosak.

Klári akkor most nagy a boldogságod! Meddig marad itthon?

Julcsi kérek véleményt az útvonalról! Menjünk, vagy maradjunk? Szerintem ebből is egy kicsikét, meg abból is egy kicsikét... ahogy a filmben mondták.

folyt.

2016-06-25  16:54
    Tete (26952)
    előzmény:
  28. 2016-06-25 18:2326953.

Képzeljétek el,hogy ebben a dög melegben kedvem támadt lángos sütésre,ugyhogy ABLAKNYITÁS!

MEGSÜLTEK A TEJFÖLÖS-SAJTOS LÁNGOSKÁIM.

29. 2016-06-25 16:5426952.

Még pár napba beletelik, mire felmelegszik a víz, aztán ki sem lehet őket szedni a medencéből. Jön a szomszédság és még fáklyás éjszakai (inkább csak esti) fürdést is szoktunk rendezni. 

Szegény csirkék, akkor most meg lettek ritkítva, ha mindenhol rántott csirke volt, vagy lesz. Én a mai napot megúsztam főzés szempontjából. A gyerekek most ettek gyümölcsöt, majd később esznek kukoricát. Akkor még jobb soruk van, ha itthon a Papa, mert Ő mindent megtesz, sok mindent megvesz.

Tegnap volt egy film, az a címe, hogy Halálsoron. Nem akartam ajánlani, mert se nem szórakoztató, se nem vidám. Ezt a filmet egyszer nézi meg az ember, de hatalmas a történet és benne az alakítások. A témájától függetlenül, felejthetetlen. Látta valaki, tegnap vagy esetleg régebben?  Ha láttátok rátok is akkora hatással volt?

Pihengetünk a jó hűvös szobában és sajnáljuk, aki ezt nem teheti meg. Soha nem voltam nagy strandolós, meg nyármániás, de mióta korosodom kifejezetten nem szeretem, mert nem bírom. Eltennék belőle télre. Tegnap mutatták a falut, ahol öklömnyi jegek estek. Az valami borzasztó. Nagyon szélsőséges lett és nagyon sokat változott az időjárás. Szép pihentető estét. 

2016-06-25  16:11
    manyuska7 (26951)
    előzmény:
  30. 2016-06-25 16:1126951.

szervusztok

Klári

jó,hogy otthon tudtok fürdödni,nem kell elmenni .

A tegnapl járokaz uszodába, a térdeim hiszem,hogy meghálálják a mozgást. a dr,nöm javasolta,hogy menjek mozogni a vizbe,jul,10 ig lesz nyitva,addig szeretnék minden nap,bár kissé lusta vagyok naponta 2 km-t megtenni,de hiszem,hogy le tudom gyözni,mert rögtön eszembe jut a mütét.

Én holnapra zöldséglevest,cs.mellet kirántva és rizi-bizit készitek,Sütemény nem lesz,reggel veszek dinyét.

28 fok van a szobában,megy a ventilátor.este fözök,addig pihenek.

31. 2016-06-25 15:1526950.

Sziasztok.

Ibolya nem hoztál korán reggel kávét. Irgum-burgum, hogy legyünk így éberek? Meg hol is jársz, mert a Konyhába nem látlak?

Ma Mandula volt az ügyeletes kávé ügyben. Igen tegnap este megérkezett. Volt Egerben lerakodni és hozott finom édes borocskát. Félretettük, nagy most a meleg. Nekem reggel óta a szokásos "gyilkolászhatnékom" van. Így jön ki, hogy nem bírom a meleget. Korán reggel voltunk vásárolni, aztán felállítottuk a medencét, megtöltöttük és most 17 fokos. Ilyen melegben három nap alatt fincsi lesz. Megfűztem, hogy csináljon lecsót, most ebédeltünk. Persze mindent felkaszaboltam, mert ilyen alantas munkát nem végez a séf úr. Nagyon finom lett, én hiába próbálkozom , nem tudok ilyen jó lecsót csinálni. Vettünk egy tanyasi pipit, vagy pörkölt lesz vagy a combját kirántom és a többi megy a pörköltbe. Akkor is esszük két napig. Petruskás krumplira meghoztátok a kedvem, meg vettünk  ubit is salátának. Az unokák miatt sárgadinnye, meg főtt kukorica is van, és persze fagyi.

Nálunk mindenhol szúnyogháló van, igaz nincs erkélyajtó. A bejárati ajtón is, azt úgy hívjuk szitaajtó.

Én is tudok alvós pózokat alakítani. Azt mondjael nem tudja képzelni ilyen módon, hogy képes valaki aludni? Így esik jól. 

Nem tudom ez a medence, hogy fog szuperálni. Eddig puhafalú volt, most meg olyan fémkereteset vettünk. Még meg sem néztem, hogy bele tudok kászálódni vagy sem? A puhafalúba könnyű volt.

Julcsi lehet a sámliról csak daru emelne fel. A káddal is úgy voltam, hogy az első lumbágóm után nem mertem belefeküdni, mert mi lesz, ha éppen ott kap el újra a nyavalya. Átalakításkor a helyére tusolókabin meg bidé került. Áldom az eszem érte. 

Néha megy a légkondi, de nem kell sokáig járatni. De az is nagyon jó, mert én kiállhatatlan vagyok a hőségben.

Gyerekek most még a babamedencében pancsolnak. A fiam evezőstúrán van, azt mondja már ezt a vizen sem lehet elviselni.

Fagyi, jegeskávé, dinnye hűtve, hűvös szoba. Lehet jönni kéremszépen. Csak tessék-tessék.

Vera hozd a husit, bepanírozom Neked, én szeretem csinálni.

2016-06-25  10:45
    mandula2 (26948)
    előzmény:
  32. 2016-06-25 12:1026949.

Azt hittem csak én nem jöttem tegnap.

Kipróbáltam, ha nem fűt a gép, akkor mennyivel van hűvösebb. Hűvösebb volt, egészen estig, de a tv is melegít, ahogy elmentem mellette, éreztem a karomon.

Hiába megy a ventillátor egy nagy semmit nem ér, mikor már felmelegedett a levegő. Most kint fúj a szél, viszont az ablakot süti a nap, és így becsuktuk.

Ma nem főzök, tegnapról maradt gulyás.

Tegnap délelőtt 11-től aludtam, kis megszakításokkal estig, aztán este vettem be bogyót, hogy tudjak éjjel is aludni. De egész éjjel hiányzott a paplanom. Nem betakarózni, hanem összegyűrni, ráfeküdni, hozzábújni, lábat rárakni. Egy kisbaba pokróc volt helyette, fele a nagynak, annyira vékony, hogy semmit nem érez az ember, de ha véletlenül betakarózik, akkor izzad.

Akárhogy nem takarózom be este, reggelre mindig szabályosan rajtam van a takaró, mintha valaki betakarna. A pokrócka is összegyűrve volt mellettem mikor elaludtam, reggel be voltam takarózva rendesen. Csuda dolgokat csinálhatok álmomban.

Holnap rántott csirkemellet tervezek petrezselymes krumplival, ha apa paníroz. Ha nem, akkor csíkokra vágom a cs.mellet, és  durumtésztával szójaszósszal, gyömbérrel megcsinálom kínai zöldséges tésztának, de nincs itthon káposzta, pedig az adja meg az ízét.  Ha véletlenül netán arra vetemedek, hogy kínai kaját vegyek, akkor csak ilyet.

Mióta én is meg tudom csinálni, egyre kevesebbszer vásárolunk a helyi kínai boltban. Csak akkor, ha nem vagyok itthon, és nagyon nincs mit enni adni a fiúnak.  Az övéből szoktam kis kóstolót venni magamnak.

Reggel nagyon magas volt a vérnyomásom, most remegek, mint a kocsonya, ilyenkor nem jó ha lefekszem, de így ülve sem.

Apa a mamához ment, vitte az ebédet. Gondoltam beülök a kádba langyos vízbe, de mi lesz, ha nem tudok kijönni? Inkább megvárom amíg hazaér.

Volt nekünk mikor a gyerekek még gyerekek voltak kinti medencénk, fémfalú, talán 3 nyáron, aztán annyi darázs, meg bogár, hangya, szúnyog, odajött, akkor megszüntettük. A fiú úgyis csak ácsorgott benne, nem találta fel magát, mindig szórakoztatni kellett, megmondani neki mit csináljon. Jó nagy alapterületű medence volt, belefért bőven egy gumimatrac, és méh mi 3-n + a kiskutya, sajnos nem fényképeztük le, egy gyerek felfújható kismedencébe tettem neki törölközőt, azon feküdt, és hajókázott velem, mert annyi időt se bírt ki nélkülem, amíg kicsit pancsoltam. Ő volt a máltaink, 14 évesen ment el, de 14 évig egy percre sem volt meg nélkülem. Ha mégis el kellett mennem pesztra volt vele, pl. anyukám. De csak sírt végig. És mindenkit megharapott rajtam kívül, nem lehetett vele megbarátkozni. A lányom egyik udvarlóját is megharapta, hiába mondtuk neki előre, hogy ne nyúlkáljon a kutya felé. Aztán persze a kutyus ijedtében jól beleharapott, mi elkezdtük mondogatni, jaj szegény Dollyka! A fiú azt mondta miért szegény, nem én haraptam meg. 

Már nincs melegem, hazahozta apa a mobilklímát, és már a fejem sem fáj, , a mamának tavaly is csak problémát jelentett, idén nem is akarta bekapcsolni, akkor minek álljon ott a sarokban?

2016-06-23  23:31
    szőrész (26947)
    előzmény:

...
  33. 2016-06-25 10:4526948.

Jó reggelt!

Ma is meleg lesz? Én bent a szobában nem érzem, de majd ha kimegyek a kertbe, ott már biztosan izzadni fogok. Az egyik északi ablakban a hőmérő már most 30 fokot mutat.

Tegnap füvet nyírtam /végre kész a kert/ meg feláldoztam magam, mert levest is főztem és rántott pipit petrezselymes krumplival, uborkával, borocskával. Kint ettünk a teraszon, a másik diófa alatt, annak a levelei még épek, nem kellett attól tartanunk, hogy a tányérunkba és a nyakunkba hullanak a tetvek. brrrr

Miután az egész ház keresztül-kasul nyitva van egész nap, ill. a déli oldal becsukva a hőség miatt, így aztán szabadon garázdálkodnak a pókok, bogarak, szúnyogok stb.

Este már lefeküdni készültem, amikor láttam, hogy a mennyezet tele van mindenféle betolakodóval. Nosza, elő a porszívót, adtam nekik.

Szépen elpakoltam, amikor a saját szobámban, a gép fölött láttam ám, hogy egy pókcsalád éppen utazni készül, méghozzá az asztalom felé vették az irányt. Újra elő a porszívót, család beszippantva. Az ablakomon lehúzható szúnyogháló van, de az erkély ajtaját nem merem nyitva hagyni még napközben sem, éppen az említett "migránsok" miatt.

Julcsi mehetünk zord vidékre is, de akkor ne reklamálj, hogy ott meg hideg van és sok a víz. /majd meglátod/

Klári gondolom már együtt vagytok!

Marink megy a pancsolás? N. élvezi? Ilyenkor azért nagy szolgálatot tesz egy nagy fa. A napernyő árnyéka kutyafüle a fához képest.

Ha már mindenhol meleg van, akkor irány az északi terasz, de már az sem az igazi. Van még egy lehetőség, a garázs szint, de ott meg lehet fagyni. Az már túlzás lenne, bár volt olyan év, amikor Férj oda költözött le éjszakára, mert már sehol nem volt levegő.

Jó lenne, ha minden olyan lenne mint régen. Nyáron nyár volt /nem ilyen sivatagi hőség/ télen pedig tél és hideg, hóeséssel.

Legyen szép napotok, én beindultam, mert fájok itt-ott, éppen ezért hogy eltereljem a figyelmemet a nyavalyákról, inkább a tettek mezejére lépek!

2016-06-23  23:31
    szőrész (26947)
    előzmény:
  34. 2016-06-23 23:3126947.

Szervusztok leánkák!

Mindenki besokallt a melegtől? Ma 37 fok volt az ablakban, nem is a legnaposabb helyen, ha még pár napig marad, kiégnek az ibrikből a muskátlik. Locsolom reggel-este, de sül-fő szegényke.

Kuttyok a kocsi alatt, mert ott jó hűvös-nedves, fellocsoljuk nekik, ja meg a lukban jobb még, nem baj, ha sáros, félóra múlva száraz a szőre és hófehér a hasán.

Evvan, tavaly ebből öt hullám volt, idén állítólag rövidebbek lesznek, meglátjuk.

Kint gyomláltam amikor ment a meccs tegnap, csak a nagy kiabálásokat-felhördüléseket hallottam. Később egy fiatalember (máshogy nevezném legszívesebben) ment végig az utcán és ordított végig, negyedóra múlva meg vissza, de végig hallottam az ordibálását. Gondolom körbejárt, hogy mindenkivel megbeszélje a hírt.

Szurkoljanak nyugodtan, csak ne fajuljon el, dorbézolás, károkozás igazán nem tartozik egy normális sportkedvelő ünneplésébe.

Látom régi szakmákról van szó, ha kell most is van gombot behúzni tudó, vagy kézimunka előnyomó is. Átszoktunk a nadrágra, azóta a szemfelszedőknek felkopott az álla. Órásmester is milyen sok volt, ma nagyítóval kell keresni, ha a régi mechanikust javítani kell. Sorolhatnám hány szakma szűnt meg, sajnos.

Mivel spóroltam ó krumplit és barackot is sikerült beszereznem, ma friss borsóleves és barackos gombóc volt a menü. Holnap sóskamártás, főtt rumli, tükörtojás.

Évi, ebben a melegben maradra menjünk inkább.

Elég a piac-közért mászka is, az is korán. Bent meg ugye a légkondi, aki én vagyok az éjjeli nyitogatással. Ma éjszaka nem ment 21 fok alá, az meg mit tud hűteni? Most jók a vastagfalú vályogházak, tartják a hűst.

Klári a gyomláláshoz: kis sámli, ráülsz, lábikóid kinyújtod terpeszben és behajolsz a lábaid közé, már gazolhatsz is. Csak a mindkét kézzel munkára figyelj oda nagyon, hogy egyformán terheld a gerincedet.

Kicsit nehéz utána felállni, de nem lesz sötét a világ, ha nem hirtelen teszed.

Megyek és megnézem hány fok maradt a hőségből?

CCakát!

2016-06-23  21:27
    arirangarirang (26946)
    előzmény:
  35. 2016-06-23 21:2726946.

Gombbehúzó még pár éve volt, mert varrattam kosztümöt, és arra huzatott a varrónő gombot.

A műstoppoló az utcánkban lakott, apukám szabó volt, hoztak néha hibás anyagokat, vagy kiette a moly, azokat csináltatta meg. Volt szemfelszedő is, de azt már nem tudom, hogy hol. Már a lányom megvolt, mikor még szedték. A trafikba kellett leadni, és onnan vitte el a szemfelszedő. Ja, áruházakban volt ilyen. Emlékszem hogy elektromos tűvel csinálta, szerettem nézni, kicsikét berregett.

Azt hiszem be kell üzemelni a ventillátort, mert megint az én szobámban áll a levegő. Se számítógépen nem tudok filmet nézni, mert a gép is melegít, se a tv-t nem látom, ha nyitva az ajtó. Máshová meg nem lehet a tv-t tenni.

Viszont a ventillátorhoz fel kell öltözni, akkor meg ugyanott vagyok, csak kicsit jobban kapok levegőt.

Mama már meg is unta a meleget, de egyetértek, mert én is.

2016-06-23  15:23
    Tete (26945)
    előzmény:

...
  36. 2016-06-23 15:2326945.

A meccsről annyit, hogy attól féltem, hogy valamilyen lealázós hat gólos vereséget szenvedünk. Szerencsére nem így lett. A lényeg, hogy nem kell hasraesni még egy olyan csapat előtt sem, ahol Ronaldó játszik.

Nekem (még) csak akkor kattog a térdem, ha hajolgatok. Úgy csinálok, mint a zsiráf iváskor. A gugolás végképp nem megy, így lábak szét, popsi az égnek, fej meg lent. Aztán csodálkozom, hogy felegyenesedéskor elsötétül a világ.

Múltkor beszélgettünk a szemfelszedésről. Emlékeztek rá? A műstoppolóról jutott eszembe. A gyerekek nem is értik miről beszélünk. Meg olyan is volt, hogy gombáthúzó vagy behúzó. Ma már nem készülnek javítható dolgok. Sajnos a drága műszaki vagy háztartási berendezések is, bírják, amíg bírják, aztán dobd ki, vegyél másikat.

Én is rájöttem, inkább csak azért, mert hogy édes mindkét kaja. Másba bele sem gondoltam, de nem lett következmény eddig. Felajánlottam még a tojásleves kombót is, de maradt a paradicsomleves. Istenesen bepakolt az unoka. A csendespihenőben még aludt is. Délelőtt összeírtam egy csomó találós meg mindenféle kérdést, meg kitaláltam vicces feladatokat. Azzal szórakoztunk az unoka meg a két unokatesó. Nem akartam nagyon napra engedni őket. Jókat nevettünk.

Volt ilyen húsleveses-rántotthúsos kolléganőm. Azt mondta, ha valamiért nem az volt, kóvályogtak nem tudták milyen nap van, de még azt sem milyen földrészen vannak. Állandóan nyitogatták a hűtőt, kerestek-kutattak. Hiányzott a megszokott menü. Amikor a férje egyszer azzal állított elé, hogy elrontotta a vasárnapot, akkor azt mondta, feladom. Ha ettől boldogok.....

2016-06-23  11:22
    mandula2 (26943)
    előzmény:
  37. 2016-06-23 14:0826944.

Most jól kíváncsivá tettél, aztán ha estig se mondod meg, akkor hogy fogok aludni?

Én hozzátok képest Pató Pál úr vagyok. Ha nincs kedvem, és az bevallom egyre kevesebbszer van, akkor elhalasztom a munkát.

Amit ma megtehetsz, halaszd el holnapra.

Klári nem tudom miért, én is a paradicsomlevest túrógombóccal akarom mindig párosítani, de apa felhívta a figyelmemet az összeállítás sok-sok veszélyére. A fiú kiskorában ezután a kombó után még hányt is.

Ma lazsálás van, azt eszünk amit találunk. Egyetlen hely a konyha ahol még hűvösebb van, ma nem fogom bemelegíteni. Igaz a kuttyoknak kell főzni estére, de szerencsére a villanykukta nem olyan meleg.

Fodrászolást elhalasztottam megint, levágom a frufrumat inkább magam, és feltűzöm a hajam. Az az igazság, hogy azt se tudom eldönteni milyen frizurát szeretnék. Ezek a fodrászok mindig elfelejtik mire újra megyek, hogy milyenre csinálták előzőleg. Azt hittem, hogy megnézi, és abból tudja, de nem ismeri fel a saját munkáját.

Tegnap vacsira maradt egy csomó petrezselymes krumpli, a fiúnak odaadtam az utolsó szelet fasírtot, mert mindig megmarad egy szelet, tartogatom apának, ő meg nem eszik. Most ahogy elfogyott, jön apjuk, és enne krumplival fasírtot. De hiába. Gondoltam sütök hozzá tükörtojást, állítom finomabb volt hozzá mint a fasírt. Én egyébként sem nagyon szeretem a fasírtot, meg úgy általában a darált húsból készült ételeket. Azért van kivétel, a töltött paprika, és a rakott kelkáposzta. Néha jólesik a savanyú káposztából a töltött káposzta, de mióta mamának állandóan minden savanyú, már azt se főzök.

Ha ilyesmi van ebédre, akkor délután már ennénk sülthúst, vagy rántotthúst, de persze az nincs, akkor megy a kajtatás, hogy mit lehetne még enni.

Egy ismerősömnél minden vasárnap húslevesnek és rántotthúsnak muszáj lenni. Amellett még főz mindenféle mást is, de a férje szerint ha vasárnap, akkor az kell, mert az anyja is mindig csinálta. Hát tudjátok, én azt a palit már régen lecseréltem volna. Aztán ráadásul még van egy természete is nekije....

Mondjuk a férjem is eléggé "önállótlan", van erre egy másik kifejezés is, ( lusta) a konyhában. Volt már rá példa, hogy nem voltam otthon kajaidőben, és inkább nem ettek, megvártak, csak ne kelljen melegíteni, és tálalni.  De ha itthon vagyok, és soron kívül megéhezik, akkor nem zargat, hanem eszik kolbászt, szalonnát, mikor mi van.

Azt mondja elég nekem az is, hogy a fiúnak mindent oda kell adni, a keze ügyébe rakni, és elmondani 5 percenként, hogy edd a kenyeret is, edd a savanyút is, együtt tedd a szádba a húst és a köretet, meg ilyesmit. És minden másra is mindig figyelmeztetni kell. Én már megszoktam, de a férjemet idegesíti, hogy mindig ugyanazt hallja.

Kiskorában még mondhatni önállóbb volt, most már győz a lustaság, ha nem szólok nem zuhanyozik, nem mos fogat. Fésűt csak akkor lát, ha megfésülöm, ezért mindig olyan frizurája van, ami fésülés nélkül is jó.

Nekem is olyan kéne. Levágatnám rövidre, és vennék egy parókát, aztán mikor elmegyek, akkor mindig van jó frizurám. Meleg lehet egy paróka? Az esküvő előtt voltam egy parókaüzletben, a kontyomhoz vettem egy póthajtincset, ott hallottam, hogy télen nem jó sapi helyett, mert hideg. De hogy marad az fent a helyén? A tincs kontycsattal van rögzítve, nem tudom hogy hívják, kontyot szoktak olyan csattal felfogni, meg lófarkat. Az nem esik le.

Meg fogom keresni, és megnézem a mostani hajszínemet, hozzá. Világosítottam 2 év alatt egy kicsit.

Éva mitől vérzett a kutya füle?

Tegnap előtt szúnyogírtottak, azt hittem leviszi a kéményt a repülő, olyan régifajta sárga mezőgazdasági repülő, hatalmas csatazajjal, és oda-vissza megy. Mindig az utcánk fölött kezd, és így megy a Duna felé. Biztosan nem túl egészséges, de aztán egész nyáron tényleg nincs szúnyog. 2 hét múlva ismételten permeteznek.

Most lefekszem, és tv-t nézek, nagyon melegít a számítógép, és az állólámpa. Biztosan elalukálom a tv-t, szóval egyszerűbb azt írni, alszom.

Sziasztok.

2016-06-23  11:22
    mandula2 (26943)
    előzmény:

...
  38. 2016-06-23 11:2226943.

Sziasztok!

Klári ügyes vagy, hogy már gyomláltál is, de sajnos nem rajtad múlik, hogy mikor kattog a térded, nem kell ahhoz dolgozni.

Én is megérdemlem a mai kenyeremet, mert már lenyírtam a kert fönti részén a füvet. Igaz hogy már sok helyen kopasz a föld, így aztán olyan porfelhőt csináltam magam körül, mintha köd lenne. Nem is tudom, miért fürödtem reggel, amikor tudtam, hogy mi vár rám? A kerti kisházban találtam egy pár zacskó rééégi zsázsa magot, és mivel szorgalmasan dolgozott  a vakond a kertben, gondoltam hasznosítom a kikapart földkupacokat, és egy dobozba lapátolva szórtam rá a magokat. Ha minden jól megy, pár nap, és lehet aratni.

Bori beszaladt a konyhába, vérnyomokat hagyott maga után. Megijedtem, hogy talán a talpába ment egy tüske, de aztán láttam, hogy a füléből csöpög a vér. Gyorsan elővettem az agykontrollos tudásomat, és pár pillanat múlva már nem is szivárgott.

Jól fellocsolok, de lehet hogy a nagynyomásúval megyek rá a terasz kövére és a lépcsőkre, hogy szép világosak legyenek. Van képem arról, hogy milyen volt és milyen lett, ha tudom, akkor fölteszem.

A belvárosban volt egy tisztító, annak a kirakatában néztem mindig, hogy a kitett szék egyik fele barnásfekete volt, a másik fele pedig  majdnem világoskék. Ő hirdette így a kárpit tisztítást: ilyen volt, ilyen lett.

Volt egy másik kirakat is, az egy műstoppolóé volt. Tényleg csoda, amit művelt a kiszakadt anyaggal. Vajon vannak ma még műstoppolók?

Köszönöm nektek az elismerést az unokával kapcsolatban, de ez az ő érdeme.

Kávét most kérjetek /vagy üdítőt/ mert később már nem érek rá.

Vera, nem csuklottál éjfél után? Sűrűn emlegettelek!! /majd később megmondom, hogy miért/

2016-06-23  06:26
    Tete (26942)
    előzmény:
  39. 2016-06-23 06:2626942.

Sziasztok.

Ibolya elvettem egy kávét. Köszi, finom. 

Már gyomláltam kicsit, mert most nem tűz még oda a nap. Úgy kattog a térdem a hajolgatáskor mint valami gép. Szerintem ma is nagyon meleg lesz. A gyerekek meg csak fociznának. Sajnos csak estefelé van árnyék. Állandóan itatom őket, meg pihentetem. Képesek lennének focizni egész nap.

Szerintem ma paradicsomleves lesz betűtésztával, meg túrógombóc. De majd még egyeztetek a kosztossal.

Mandula minden elismerésem az unokáé. Nagyon szép az érettségi eredménye.

Kire gorombultál be ennyire?

Vera, gondolom, meg látom a TV-ben, hogy Pesten mekkora az "őrület", de ott egy sima Fradi-Újpest meccsen is felforgatják a várost. Élelmes kocsmatulajdonosok biztosan itt is kihasználták a helyzetet, de szerencsére nincs ilyen hely a közelben. Érdekes volt a csend, meg az üres utcák.

Szerencsére nem volt semmilyen rossz élményem semmilyen állattal. Úgy vagyok vele, hogy tisztes távolból szeretem őket, de jobb a békesség. A környéken is van sokemeletes ház, látni, hogy a világos falakat meddig piszkítja be a szmog. Gondolom ami meg feljebb van, ott már oszlik, meg viszi a szél, mert a folyó miatt, meg a fekvése miatt is huzatos a város. Mindíg az jut eszembe, hogy tólják a babakocsit és viszik a csöppségeket a játszótérre, a parkba. Szegények abban a magasságban lehet több kipufogógázt szívnak be, és többet árt nekik a levegőztetés, mintha otthon maradnának. Az ember jót akar. Én is megvettem neki az első gyümölcsöt, paradicsomot, mert jót akartam. Bár harmincvalahány éve, még talán nem kotorásztunk be ennyire a természet rendjébe.

Múltkor foglalkoztak vele, hogy a tavainkban mennyi fogamzásgátló, meg antibiotikum van, mert azt még nem tudják semlegesíteni a vízből. Lehet, ha pontosan  tudnánk, mi van a környezetünkben, nem ennénk, nem innánk, de még levegőt sem vennénk nyugodtan.

Félre a borús gondolatokkal, legyen szép napotok. A nagy melegben óvatosan a tennivalókkal. Igyatok sokat, potyogjatok keveset. Azaz legyen szép napotok. Már a Konyha kinyitott.

2016-06-23  05:41
    manyuska7 (26941)
    előzmény:
  40. 2016-06-23 05:4126941.

szervusztok

Nagyon meleg volt az éjjel nálunk is,alig aludtam valamit.

most is már hétágra süt a Nap,9-kor indulok itthonról,hogy délre hazajöjjek.

Mi is itt Erdélyben drukkoltunk a magyar csapatnak,örvendünk,hogy csoport elsök,gratulálunk nekik.

Nagyon szép tartalmas napot kivánok minyájatoknak.Vigyázzatok magatokra ebben a nagy höségben.

41. 2016-06-22 23:4826940.

Lezárták a Körutat, nem jártak járművek. Az Erzsébet téren van egy úgynevezett Akvárium, kivetítővel, és persze piálási lehetőséggel.

Csepelen is építettek fából egy arénát,olyan azt hiszem, mint egy sportpálya kicsiben, ott is van kivetítő és bárpultok. Itt csak szimplán az ordításokból lehetett gondolni, hogy jól megy nekünk.

Éva gratulálok az unokádnak!

Itt ülök, a lábam fent egy puffon, nézem milyen fekete izé rohangál a lábamon, egy óriási fekete hangya. Úgy utálom ezeket a soklábúakat. Volt egy hangyafészek a szobám alatt. Aztán úgy lett megcsinálva a radiátor csöve, hogy itt az ajtó miatt a padló alatt megy, körbe a fal mellett. Az előszobában egyik téli reggelen nézem, mi a csuda az a barna gubanc. Kb egymillió döglött hangya egymásba kapaszkodva. Rémisztő látvány volt. Azelőtt sokat kínlódtunk ebben a szobában a szárnyas hangyákkal.

Olvastam, hogy minden földrészt behálóznak azt hiszem az Amerikából behurcolt hangyák, de akkor valami hangyavész volt, nem csak nálunk pusztultak el. De nálunk biztosan a meleg csövektől.

Meddig lesz még ilyen meleg? már 2 nap alatt meguntam. Délután fájt a szívem, 2 napja szédülök, pedig a vérnyomásom jó. Éva, ha pirosas volt az ég, azt jelenti szél lesz. És még azt is, hogy koszos a levegő. Apósom elvitte az unokáit egy tanyára, hogy lássanak igazi falusi életet. Én is mentem velük. Úgy féltem a tehenektől, mint a fene.Mikor jöttünk hazafelé, még Pest nem is látszott, csak az égen egy nagy koszos paca. Az volt szép fővárosunk levegője. Azért félek a tehenektől, mert egyszer anyukámmal voltunk nyaralni, este jött haza a csorda az aszfaltozott úttesten. Valamitől megvadultak, elkezdtek rohanni, és képzeljétek, mikor meg akartak állni, szikrázott a patájuk az aszfalton. Félelmetesek voltak.

Sok ilyen élményem van, a lányommal ballagtunk a mamához, kb. 4-5 éves lehetett, mikor befordult a sarkon a járdán egy megvadult ló, egyenesen felénk. A gyerekemet benyomtam a kerítésbe, ráfeküdtem, szerencsére elvágtatott mögöttünk, eléggé éreztem, mert keskeny volt a járda. Aztán szaladt egy ember, futás közben kérdezte, hogy nincs-e bajunk? Após kiderítette, hogy a szódásnak szökött el a lova.

Aztán egyszer kiröhögött egy ló. Piacról jöttem, lógtak a répalevelek ki a szatyorból, nagyon fel voltam pakolva. A ló egy kocsi elé fogva ácsorgott, és nagyon tetszett neki, hogy úgy fel voltam málházva.. Hazáig futottam. Már 3 éves koromban afférom volt a megvadult lovakkal, anyukám mentett meg, mert eltiportak volna. Szóval nekem nem barátaim ezek.

Le kéne feküdni, hogy ne úgy ébredjek reggel, mint egy mosogatórongy, de úgyse fekszem még le.

Nektek jóéjt!

2016-06-22  22:06
    Tete (26938)
    előzmény:

...
  42. 2016-06-22 22:1526939.

Sziasztok, jó estét!

Klári jók lesznek azok a zoknik, ha másra nem, hát arra. Szuper velük takarítani, aztán egy jó nagy dobással kihajítani. Egyébként szódabikarbóna, citrom stb... biztosan halványítanak a kávé színén, na meg esetleg csizmába is jók lesznek még.

Délután, de már inkább estefelé olyan rózsaszínű volt a terasz, hogy azt gondoltam, valaki talán felkapcsolta a kinti lámpákat.

Gyönyörű volt az ég, kék és rózsaszín.

Nem vagyok nagy focirajongó, de a mai mérkőzésen többször megremegett a gyomrom, egy-egy magyar kapu előtti akciónál.

Szép volt MAGYAR FIÚK!!

Egy örömhír: unoka kitűnőre érettségizett!

/"Valaki" azt hiszi, hogy nem tudom, hogy mennyire kukucskál az nlc topikokba? Csak miért tagadja le, amikor naprakész mindenből?/

Ez nem nektek szólt, csak nem szeretem, ha hülyének néznek és közben adják az ártatlant.

A négylábú kapott 4 db féreghajtó tablettát, amit belekevertem a kajájába. Egész nap csak nézegette, turkálta, nem volt gusztusa megenni. Gondoltam, nem baj, majd ha megéhezel, akkor megeszed. Másikat nem kapsz. Már üres a tál, remélem holnapra - ha van benne egyáltalán féreg - kipakol, bár elég sok fokhagymás ételt eszik. A fokhagymát  nem bírják a bélférgek, embernek is ajánlatos enni, mert nagyon egészséges. /bocsi a témáért, de ez is az élethez tartozik/

Aludjatok jól, jó éjszakát.

2016-06-22  17:41
    Tete (26934)
    előzmény:
  43. 2016-06-22 22:0626938.

Nálunk egy lélek nem volt az utcán a meccs ideje alatt. A főútra rálátok, percekig nem ment autó. Itt nincsenek kivetítők, mindenki otthon nézte gondolom, ahogy mi is, a szomszédok is. Pest az más.

2016-06-22  21:04
    arirangarirang (26937)
    előzmény:
  44. 2016-06-22 19:3526936.

Vannak napok, amikor az embernek minden kiesik a kezéből, semmi sem sikerül, ilyenkor le kell ülni, és hagyni az egészet, megvár.Nekem olyan napokon még a kézírásom is ronda lesz.

Ma megint szórakozott az autó, itt a közelben leállt. Kihívta apa az autóklubost, de nem tudta megcsinálni, jött az autómentő, 3 utcát hozta, és amikor lerakta, mondta apának, hogy most indítsa be, és beindult. Ez az ember kézrátéttel gyógyít autókat.

Ennél prózaibb volt a megoldás, a rázkódástól helyrebillent a tankban az úszó. Olyan ez, mind amikor a WC tartályban felakad az úszó. De persze mindez a legnagyobb melegben, és ott várakozott az utcán amíg ideértek.

Ma csak krumplit csináltam a maradék fasírthoz, és paradicsomsalátát.

Akartam menni az orvoshoz, fodrászhoz, de nagyon meleg volt, és arrafelé csak napon lehet menni, olyan irányban vannak az utcák, hogy belesüt végig. Mivel a kocsira nem számíthattam, így program elnapolva. Pedig már nagyon kéne az a fodrász.

Ma nem történt semmi, remélem nem is fog.

Sziasztok!

2016-06-22  17:41
    Tete (26934)
    előzmény:

...
  45. 2016-06-22 18:1426935.

Észrevettétek? Gyakorlatilag  kiürült a város. Nincsenek emberek az utcán. Mindenki drukkol. Remélem nem aláznak le bennünket.

2016-06-22  07:21
    manyuska7 (26933)
    előzmény:
  46. 2016-06-22 17:4126934.

Mandula "lenkézik" ám más is nem csak Te. Kiborítottam a kapucsinómat a szobában tegnap. Szokásom a gép mellé tenni a bögrémet. Hogy a gépet meg a nyers színű szőnyeget mentsem rádobtam az első kezem ügyében lévő dolgot. Éppen a fehér zoknijaimat párosítottam, amiket a szárítóról szedtem le. Gyorsan felitattam a löttyöt, aztán a terítőt meg a zoknikat bele egy lavórba, hogy gyorsan ki is mosom. Aztán valami közbejött, és úgy elfelejtkeztem róla, ahogy ritkán. Ma fedeztem fel a gondatlanságomat. A terítőből kijött, de vagy 5 pár zoknim bánja a hülyeségemet.

Rakott kelt készítettem, mert tudom szereti az unoka, meg gondoltam jó lesz a kedvesemnek is holnap.  Gergőkém jól evett ami ritkaság. Meg Anyukája kérése szerint ebéd után volt csendes pihenő. Még meséltem is, meg beszélgettünk is, bíztam benne, hogy  elalszik. De inkább csak nyűglődött. Egész nap rohangál, estére úgy elfárad, hogy éjjel álmában sír meg reszket. Fel kell ébreszteni, de reggel nem emlékszik rá. Aztán szerencsére hónapokig semmi. Már azt hittük kinövi, de a héten újra előjött ez a dolog.

most telefonált, akkora baleset van Németországban, hogy 4 órája meg sem moccantak az autópályán. Az érkezése valószínűleg péntekre tolódik. Nem bánom én csak épségben hazaérjen. 

2005-11-23  20:04
    .Mosomedve (1)
    előzmény:
  47. 2016-06-22 07:2126933.

Klári

én voltam a sóbányában,nagyon szép és hasznos akinek aszmája vagy a torka fáj,de több mint 200 lépcső,nem tudnám megtenni ezt a távolságot a térdeim miatt,állandóan szépitgetik ,még templomozás van,többféle vallásnak.

Én nem szeretem a tömeget,engem már az is idegesit,ha egy nagy üzletben többen annál a polcnál állnak ahol én nézelödöm,sok a zsebtolvaj,észre sem veszi az ember ,máris elvesztödik a pénz.

A Békás szorosnál és a Gyilkostónál,meg Szentanna tónál voltam diák koromban,nem kivánkozom oda.Örvendek,ha eljutok a fürdöig,amit nagon szeretek és hasznomra is van,mások Görögországba és egyéb helyre mennek,engem megszóltak,hogy 2x voltam a tavaly a fürdön.