Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TOROKMEZ

Jankaneni
Létrehozva: 2005. június 22. 06:26
Nagyon halas lennek, ha valamelyikotok le tudna' irni nekem a to"ro"kme'z receptjet!
Nem lattam me'g sehol ezt, Magyrorszagon kivul.
Koszi szepen, Janka
  1. Torolt_felhasznalo_190586
    Torolt_felhasznalo_190586
    2007. augusztus 27. 16:3319.
    jó a topik
    előzmény:
    Jankaneni (1)
    2005-06-22  06:26
  2. 2007. augusztus 11. 20:2318.
    szia mindenki

    a vásári törökméz valahogy igy készül
    Cukorból 4-5 evőkanál amit folyékonyra kell olvasztani, de ne égjen meg nagyon, mert akkor keserű lesz. Ezután jöhet bele a sz.bóna vagy szalakáli amiből elég egy kis kávéskanálnyi, de látod majd mennyire fog habosodni a karamell.

    Kiönteni próbáld meg olajozott alufóliára, mert arra nem ragad rá. vagy szilikon formába ha keményebb akkor már lehet törni vágni minden de szolok egy komplett hidat levett máskor a nagynéném fogsorárol
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_917386
    Torolt_felhasznalo_917386
    2007. augusztus 11. 19:5417.

    Egy par informaciot szeretnek kozze tenni. Az egyik hogy nalunk Kanadaban lehet torokmezet kapni, lehet hogy van az USA-ban is. De ha veletlenul erre jartok akkor nezzetek korbe. Itt nalunk a Dollar Store-ok forgalmazzak.

    A Fyllo-val nem fog mukodni, mert az tul puha. Kedves magyarorszagi magyarok: a Fyllo vagy Filo teszta, az olyan mint a magyar reteslap amit keszen lehet kapni.

    Toltetlen napolyilapot pedig az europai delikatesz boltokban lehet kapni - probaljatok meg, a lengyel boltokat is!

    előzmény:
    Tigris30 (10)
    2005-06-22  08:04
  4. 2005. június 23. 03:1516.
    Szia Garcia! En sem emlekszem semmi ostyalapokra, sem masra----csak az a baj, hogy arra sem emlekszem, hogy MI tartotta ossze a mez-masszat, hogy ne csorogjon ki?
    Van valami idead?
    Valaki azt mondta, hogy zsirospapirt adtak hozza----
    ?? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (15)
     
  5. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2005. június 23. 02:4815.
    en nem is tudtam, hogy a torokmezhez kell ostyalap. Mikor mi a vasarban vettunk torokmezet, az csak egy sima tegla alaku sarga ragacsos tomb volt. En is imadom!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. június 23. 00:4214.
    Csak eppen a Magyar gyari-nevet nem tudom. . .
    biztosan ugyanaz.

    Megprobalom a Te finom recepteidet abban. Es, talan akkor nem is fog kicsorogni a mez. . .
    KOSZI SZEPEN a SOK SEGITSEGEDET!!!!!
    előzmény:
    Tigris30 (13)
     
  7. 2005. június 22. 21:0013.
    Jaaa, akkor ilyen fagyasztott réteslap Nálunk is van:)))
    előzmény:
    Jankaneni (12)
     
  8. 2005. június 22. 19:5412.
    A "fillo" egy fagyasztott retes lap, azaz 8-10 nagyon-nagyon vekony "lapok" (amilyent otthon senki sem tud csinalni. . . ).
    Ezeket a lapokat eloszor kiolvasztod, aztan vigyazva szejjelszeded oket, es mindegyiket vekonyan bekened olvasztott vajjal. Aztan rateszed a tolteleket, es ujbol osszecsavarod a lapokat. FINOM!!! es gyors.
    előzmény:
    Tigris30 (10)
     
  9. Torolt_felhasznalo_217748
    Torolt_felhasznalo_217748
    2005. június 22. 08:3511.
    Fillo= réteslap
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. június 22. 08:0410.
    Lehet hogy van, én nem ismerem. Azt sem tudom, hogy mi az:)
    előzmény:
    Jankaneni (9)
     
  11. 2005. június 22. 07:539.
    Ez, ugy hangzik, igen. --
    Koszi a sok segitseget Tigris!!!
    Azt hiszem "FILLO"-ban fogom kiprobalni.
    Ismered? VAn az Magyarorszagon?
    előzmény:
    Tigris30 (8)
     
  12. 2005. június 22. 07:498.
    Édes ostya recept
    14 dkg liszt, 7 dkg cukor, 7 dkg vaj, egy tojás, 3 dl tej. A lisztet a tej felével el kell keverni, majd belekeverni a többi hozzávalót. Az egészet alaposan kikeverjük, lehet habverővel, lényeg, hogy egyenletes legyen. Az ostyasütőt előforrósítjuk, majd egy teáskanálnyi tészát teszünk bele, összenyomjuk, gyorsan megsütjük, s megsülése után azonnal tölcsér alakúra csavarjuk, amíg még meleg.
    (Lehet kapni fém tölcsérformázót az üzletekben, ami voltaképp egy lemezből kialakított kúp alakú eszköz, erre hajlíthatjuk rá a meleg ostyát, de ha nem a tökéletesség a cél, kézzel is remek tölcsért készíthetünk. ) Ezek a tölcsérek kicsik lesznek, de gyerekeknek akkor is jóság.
    Ha kisebb ostyákat sütünk, akkor azokat ne csavarjuk fel, hanem a fagylaltot kehelyben tálalva díszítsük vele. Az ilyen kisebb ostya egyik oldalát olvasztott csokoládéval is meg lehet ijeszteni, gyerekek nagy örömére. :-) Ügyes kező háziasszony különféle formákat is tud ostyából sütni.
    előzmény:
    Tigris30 (7)
     
  13. 2005. június 22. 07:227.
    Nem, még nem próbáltam ki a receptet, így életemben nem csináltam még törökmézet.
    előzmény:
    Jankaneni (5)
     
  14. 2005. június 22. 07:216.
    Szia:)

    Igen, gondolom a nápolyi szelet az a nápolyi, a lapok külön megtöltve vanília, mogyoró, mindenféle krémmel.
    Sajnos a googleban nem találtam semmit, hogy a lapokat hogyan is kell elkészíteni.
    előzmény:
    JUCMUCIKAK (3)
     
  15. 2005. június 22. 07:205.
    Kedves Tigris30! Halasan koszonom a recepteket. Te mar kiprobaltad ezeket?

    Csak azt nem ertem, hogy mitol nem folyik el a mez a lapok kozott?
    Es, nem lehet mast ratenni mint egy fa-deszkat? Ugy ertem, valami nehez plasztikot talan, vagy mast????? Es, ha sulyt teszunk ra, akkor nem folyik szet a massza?
    előzmény:
    Tigris30 (2)
     
  16. 2005. június 22. 07:174.
    Szia Jucus! Ti is ismeritek? Van az nalatok Californiaban??
    A "napolyi", az szerintem az amit a superben lehet venni dobozban, van amiben csoki van, van amelyik csak cukros.

    előzmény:
    JUCMUCIKAK (3)
     
  17. 2005. június 22. 07:153.
    HU""""""" ;-) ez nagyon jol hangzik Tigris!!! Koszi szepen!!!
    Most mar csak a "napolyi szelet" hianyzik, ---mert itt azt sem ismerik.

    De, ha jol emlekszem, valamilyen ostya szeru dolog volt az aljan es tetejen. . . . ?? Valami feher atlatszo dolog???
    Az volt a napolyi?? Tudod veletlenul??
    előzmény:
    Tigris30 (2)
     
  18. 2005. június 22. 07:112.
    Törökméz 1.
    Hozzávalók:
    30 dkg cukor, 3/4 pohár víz, 15 dkg méz, 1 citrom leve, 25 dkg dió vagy mogyoró, 4 tojás fehérje, nápolyi-lapok.
    Elkészítés:
    A vízből és cukorból vastag szirupot főzünk, kavargatással hozzátesszük a mézet, úgy, hogy nehogy színt váltson. Beletesszük a citrom levét és a diót. Levesszük a tűzről, addig kavargatjuk, míg vastagabb lesz. Felverjük a tojásfehérjét, lassan összekeverjük a masszával, nápolyi-lapra öntjük, elegyengetjük, ráhelyezünk egy másik lapot, deszkával s mégegy nehézséggel lenyomatjuk. Kihűlve vizes késsel daraboljuk.

    Törökméz 2.
    Hozzávalók:
    25 dkg méz, 12, 5 dkg cukor, 2 tojás fehérje, 12, 5 dkg dió, nápolyi-lapok.
    Elkészítés:
    A cukrot addig főzzük a mézzel, míg barna és nyúlós lesz. Próbaként kiveszünk a szirupból egy cseppet és hidegvízbe cseppentjük, ha megköt, jó. A tűzről levéve állandó veréssel hozzáadjuk a már felvert tojásfehérje habhoz. Hozzátesszük a darált diót, melegen a nápolyira öntjük kb. 1 cm vastagságban, majd ráhelyezzük a másik lapot. Ezt tovább rétegezhetjük.
    Meleg helységben pár napig száradni hagyjuk, nem lesz teljesen szilárd.
    előzmény:
    Jankaneni (1)
     

Címlap

top