Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tárkonyos-pezsg ős csirke

Torolt_felhasznalo_671130
Torolt_felhasznalo_671130
Létrehozva: 2004. november 29. 10:49
Sziasztok!

Egyszer egy Stahl műsorban láttam ezt a receptet. Meg is csináltuk, de elveszett. Már fejből is elkészítettük egyszer, de valami kimaradhatott...

Valakinek meg van esetleg?

Megköszönném!

Sziasztok

Laci
  1. Torolt_felhasznalo_476981
    Torolt_felhasznalo_476981
    2004. december 6. 20:4511.
    Na, megcsináltam.
    Hát nem lesz a kedvencem. . . . .
    Valóban egy nagy katyvasz, ez nem lenne baj, de szerintem nem kéne bele az újhagyma. Az egésznek újhagyma íze volt. . . . pedig nem tettem bele sokat! :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_476981
    Torolt_felhasznalo_476981
    2004. december 6. 15:0410.
    Áááááá, ez is de jól hangzik!! Tényleg, tésztával kell összekeverni az egészet! ez a legjobb. Egy nagy katyvasz lesz belőle, de biztos csudafinom! :-)))
    Este meg is csinálom, majd elmondom milyen lett, jó?
    előzmény:
    kittyszan (9)
     
  3. 2004. december 6. 11:519.
    Jaj, a szerecsendió, az nagyon jó dolog!

    Sajna én a rizsért nem vagyok úgy oda. . . Bár néha jól esik. Én szeretem, ha szaftos :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. december 6. 11:508.
    Még ezt találtam (majdnem szó szerint ugyanaz):

    http://www. meglepetes. hu/index. php?act=receptkifejt&id=301

    Forró pezsgős csirke

    Hozzávalók:
    80 dkg csirkemell filé, 1 csokor újhagyma, 35 dkg gomba, 2 dl száraz pezsgő, 1 evőkanál szárított tárkony, 2 dl főzőtejszín, 1 teáskanál mustár, 40 dkg színes orsótészta, 1 teáskanál étkezési keményítő, só, őrölt bors, vaj a sütéshez

    Elkészítés:
    A csirkemellet megmossuk, itatóson leszárítjuk, és nagyobb kockákra vágjuk, az újhagymát, gombát szükség szerint megtisztítjuk, megmossuk és karikákra, illetve vékony szeletekre vágjuk. Vajat olvasztunk egy serpenyőben, beletesszük a húskockákat, és a hagymakarikákat, sózzuk, borsozzuk, megszórjuk tárkonnyal, ráöntjük a pezsgőt, és közepes lángon, kevergetve felforraljuk. Ha felforrt, még tíz percig főzzük takaréklángon, ezután hozzáadjuk a szeletelt gombát. További tíz perc után belekeverjük a mustárt és keményítővel elkevert tejszínt. Folyamatosan kevergetve addig főzzük, amíg krémesre sűrűsödik. Ekkor levesszük a tűzről, tálalótálba tesszük, és azonnal tálaljuk. Párolt rizzsel vagy orsótésztával köríthetjük.

    Tolnai Diána, Esztergom

    832 kcal/adag (3494 kJ)

    Jó tanács: A tárkonytól kellemes, savanykás ízt kap a hús. Aki másmilyen ízekre vágyik, más fűszerekkel is ízesítheti: rozmaringgal, kakukkfűvel, bazsalikommal.

    Elkészítési idő: 50 perc
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_476981
    Torolt_felhasznalo_476981
    2004. december 6. 11:487.
    Krumlipüré? Nem túl "szaftos" ez hozzá? Mondjuk nem rossz ötlet, imádom! Én kis reszelt szerecsendiót szoktam belekeverni. . . . .
    előzmény:
    kittyszan (6)
     
  6. 2004. december 6. 11:466.
    Én sztem burgonyapürét csinálnék hozzá. Esetleg egy kis reszeltsajt is lenne benne :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_476981
    Torolt_felhasznalo_476981
    2004. december 6. 10:085.
    Jaj, de finom lehet! :-)

    Én is megköszönöm!

    viszont van egy kérdésem: köret???? Nincs? Nem kell hozzá esetleg legalább párolt rizs?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. december 6. 09:024.
    Én viszont megköszönöm!!
    Nagyon tetszik a recept!
    A.
    előzmény:
    kittyszan (3)
     
  9. 2004. december 6. 00:523.
    Nem köszönted meg :S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. november 29. 11:352.
    http://www. ujszo. sk/clanok. asp?vyd=20031126&cl=75710

    Pezsgős csirke gombával

    Hozzávalók: 80 dkg csirkemell filé, 1 csokor újhagyma,

    40 dkg gomba, 1 evőkanál morzsolt tárkony,

    só és frissen őrölt bors ízlés szerinti mennyiségben,

    2 dl száraz pezsgő, 1 teáskanál étkezési keményítő,

    2 dl tejszín, 1 teáskanál dijoni mustár

    Először kábé két centis kockákra vágom a csirkemelleket, majd beleszórom őket egy nagy serpenyőbe. Ezután hozzáadok 1 csomag felkarikázott újhagymát, megsózom, megborsozom, szórok rá egy kis őrölt tárkonyt, végül pedig felöntöm a pezsgővel. Erős lángon felforralom, majd lejjebb tekerem a lángot, és letakarom a serpenyőt, úgy 10 percre. Közben megmosom és centis szeletekre vágom a gombát, majd ezt is a húshoz adom, és ezúttal fedő nélkül, további 10 percig főzöm az ételt. Addig kézi habverővel elkeverem a mustárt, a tejszínt és a keményítőt, majd ezt is hozzáadom a gombás husihoz, és pár perc múlva, mikor látom, hogy besűrűsödött, lehúzom a tűzről. A végén ráreszelek egy kis friss, illatos citromhéjat, és már ehetünk is. (stahl. hu)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top