Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Főtt étel lefagyasztás

Torolt_felhasznalo_387012
Torolt_felhasznalo_387012
Létrehozva: 2004. október 12. 16:01
Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy hétvégeken nem leszek itthon, de a családom többi tagja (3 nagy fiu akik 17 és 20 évesek, plusz férfjuram - szóval mind nagyevő) sajnos igen, mindegyik analfabéta a konyhában, szóval kaja kéne nekik, amit megtudnak melegíteni a mikróban. A lényeg, hogy gondoltam előre megkéne főzni és lefagyasztani. A pörkölt és töltöttkáposzta persze szóba sem jöhet mert a könyökükön jön ki (már párszor eljátszottam), és elég finnyásak is. Egyszóval nincs valami ötletetek valami tartalmas, lefagyasztható kajára?
Előre is nagyon köszi.
  1. 2005. január 9. 21:1212.
    Jo regen nem irt ide senki. :(

    En szoktam tojasfeherjet fagyasztani, pitat gyroshoz, most epp bablevest, es paradicsomos rakott rizses husit (mar megsutve). Sutit is szoktam meg, meg kenyeret, ezeket sokszor szeletelve, es akkor eleg csak annyi szeletet kivenni, amennyi epp kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_387012
    Torolt_felhasznalo_387012
    2004. október 13. 07:5111.
    Köszi mindenkinek, jó ötletek, most azonnal megyek és belevetem magam a sűrüjébe!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. október 12. 17:1110.
    Toroskáposzta pl. ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2004. október 12. 16:579.
    Én nagy ritkán amikor káposztás tésztát csinálok, jó nagy adag káposztát pirítok meg, és egy részét lefagyasztom. De ahogy írta valaki hogy a tészta is lefagyasztható, készen is működik.
    Gombapörköltet is szoktam fagyasztani, csak tejföl nélkül.
    Tejfölös ételt tilos fagyasztani, mert ehetetlen lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_199545
    Torolt_felhasznalo_199545
    2004. október 12. 16:498.
    Kifőtt tészták tökéletesek fagyasztás után is. Levesben viszont a sárgarépa sztem nem jó felengedés után. Én palacsintát is szoktam lefagyasztani, egyáltalán a legtöbb maradék a fagyasztóban végzi, "ínséges" időkben (értsd: nincs kedvem főzni) jól jön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 12. 16:277.
    A húsokat kisütve is lehet fagyasztani, igy csak mikrózniuk kell , és nem sütni. A krumpli nem jó fagyasztva!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_876155
    Torolt_felhasznalo_876155
    2004. október 12. 16:276.
    Ne félj nem fognak éhen halni, legfeljebb hozatnak pizzát!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_401939
    Torolt_felhasznalo_401939
    2004. október 12. 16:265.
    Babgulyást mi rendszeresen nagy adagot szoktunk csinálni és a nagy része dobozolva megy a frigóba. De szoktunk lefagyasztani spenótot, milánóit (ha meg készen van üveges, akkor egy analfabéta is elkészítheti), vagy akár kelkáposztafőzeléket, tökfőzeléket, borsófőzeléket is. Szinte korlátlan a lehetőség, majdnem minden fagyasztható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387012 (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_876155
    Torolt_felhasznalo_876155
    2004. október 12. 16:254.
    Szia! Próbálj meg tokányt főzni, ezt csinálhatod többféle módon (gombával, zöldborsóval, savanyúuborkával stb), hozzá rizst is készíthetsz. Ezenkívül Bolognai szószt is csinálhatsz. Tésztát a fiúk is megtudják főzni, Nem olyan bénák. Panírozhatsz be rántani való húst is amit szeretnek és csak ki kell sütni. Sült burit is tudnak hozzá csinálni csinálni. Zöldborsó főzeléket is lehet lefagyasztani. Virslit is tudnak sütni hozzá, vagy tükör tojást. Vehetsz kész pizzát és a sütőben megsütik. Nokedlit is készíthetsz és ütnek rá néhány tojást és kész a tojásos nokedli.
    Remélem, hogy tudtam segíteni, neken elég nagy gyakorlatom van az előre főzésben, minden évben amikor sielni megyeünk előre megfőzöm a kajákat és lefagyasztava visszük magunkkal.
    Jó étvágyat!! :-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387012 (1)
     
  10. 2004. október 12. 16:233.
    Magamból kiindulva, én biztosan sütnék le egy jó nagy adag húst , esetleg zsirban , igy lenne pecsenyezsiros kenyér is paprikával , paradicsommal. Fagyasztani sem kell elég a hütőbe tenni. A fasirt is eláll a hútőbe , 2 napig fagyasztás nélkül is. Nagyfazék bablevest, adagonként szintén le lehet fagyasztani, igy mindig annyit vesznek elő amennyi éppen kell. A töltöttpaprika is finom marad fagyasztás után is. Hirtelen ennyi jutott eszembe. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 12. 16:212.
    Szia, mi egy csomó mindent le szoktunk fagyasztani, pl. bolognai szószt, főzelékeket, talán csak a krumpli nem jó lefagyasztva, mert bevizesedik. Vagy pl. egy rántott húst ők is meg tudnak csinálni, nem? Befűszerezve, panírozva is lefagyaszthatod. Leveseket is lehet a fagyóba tenni. Fasírtot befűszerezve, csak sütni kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top