Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Reggeli-Vacsora

Torolt_felhasznalo_992675
Torolt_felhasznalo_992675
Létrehozva: 2004. szeptember 9. 11:11
Nincs kedvetek egy új topikot indítani,mi legyen a reggeli és vacsora témakörben?Félreértés ne essék,nem a Mit főzzek holnap topik riválisa lenne,(ez egyébként egy nagyon jó rovat,napi olvasója vagyok),csak már nagyon unom a vajas kenyeret s társait,hátha más másképp"csinálja".Nos mit szóltok hozzá?
  1. 2013. május 6. 23:0955.
    A kedvenc reggelim a pirítós, de csakis rozskenyérből:)
    friss zöldségekkel vagy zöldségkrémmel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992675 (1)
    2004-09-09  11:11
  2. 2004. szeptember 15. 14:5654.
    Köszönöm!!!
    előzmény:
    éva1961 (53)
     
  3. 2004. szeptember 15. 14:4053.
    Ugyan nem tőlem kérdeztetd, én igy szoktam csinálni a tejespitét.
    20 dkg liszt, l liter tej, csipetnyi só, l0 dkg cukor , fél csom. vaniliás cukor, 3 tojás.
    kikenéshez:vaj.
    tálaláshoz: 20 dkg sárgabarackbefőtt, 0, 5 dl barackpálinka, 10 dkg baracklekvár, porcukor
    A hozzávalókból készitesz egy palacsintatésztát , kivajazod a tepsit, ujjnyi vastagon beleöntöd a masszát.
    220 fokon szép pirosra sütöd. Közeben hólyagok lesznek rajta, de az a jó, azt mutatja , hogy jó állagú a tésztád.
    Ha kész pihenteted, majd kockákra vágod.
    Melegen tálalod úgy, hogy barackbefőttel diszitett tálra rakod, pálinkával izesitett lekvárral leöntöd. Porcukorral megszórod. Persze üresen is finom. kb. 3/4 óra alatt kész.
    előzmény:
    Clarissa04 (46)
     
  4. 2004. szeptember 13. 09:0552.
    Sziasztok, még egy slágerkaja eszembe jutott! Sütőt befűteni, műbeles virslikről a fóliát lehúzni, jól bevágni a virsliket hosszában, egyszer, és beletömködni sajtot, paprikát, paradicsomot, vékony kis szeleteket, amennyi fér, alufóliával bélelt tepsiben, forró sütőben hamar sül, és finomabb, ha még császárszalonnával körbe vannak tekerve. Partikon, gyerekbulikon is nagy siker, és nagyon hamar megvan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 11. 18:2951.
    Most a kenyérsütővel kevertettem össze, a dagasztó programmal, de nem ment végig. Gyönyörűen megkeverte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 11. 18:2850.
    Kelesztőtálban, vagy bármiben be lehet tenni, csak legyen teteje, ne száradjon ki.
    Annyit veszek ki, amennyi elég lesz. Mi 4-en vagyonk, általában 2 reggel el is fogy.
    előzmény:
    neszeri (49)
     
  7. 2004. szeptember 11. 18:2549.
    Szia!

    Miben keleszted? Kelesztőtálban be lehet tenni, vagy másba?
    Köszi, Szeri
    előzmény:
    jkarolyi (47)
     
  8. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2004. szeptember 11. 17:1348.
    Ezt hasonlóan de kefírrel ismerem de ezt hétfőn kipróbálom.
    előzmény:
    jkarolyi (47)
     
  9. 2004. szeptember 10. 22:4147.
    Ismeritek a hűtős lángost???
    1 kg liszt
    1 pohár tejföl
    2 tojás
    5 dkg élesztő
    0, 5 liter tej
    pici só
    Este összekeverni, kicsit kiverni, be a hűtőbe, gyönyörűen megkel. 5 napig simán eláll. Reggel annyi veszek ki belőle, amennyi kell, a többi megy vissza a hűtőbe. Olajba sütöm, jobb mint amit a piacokon lehet kapni. Próbáljátok ki, érdemes!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 10. 20:2746.
    Hogy csinálod a tejespitét?
    előzmény:
    banyoc@ (33)
     
  11. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2004. szeptember 10. 18:0345.
    Reggeli általába gyümölcs és tea ebéd ha éhes vagyok valami hideg délután főzök igy a vacsi meleg este 6 után még esetleg gyumölcs vagy joghut.
    Hétvégén van meleg reggeli nyáron sokszor készítek lecsót aminek több változata is van. (pld: gombával, patiszonnal, padlizsánnal stb. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. szeptember 10. 12:5744.
    Reggelire általában zsemlébe teszek sonkát , és lapkasajtot, v. téliszalámit és lapkasajtot, mi a férjemmel ezt reggelizzük pari+ paprika, a gyereknek ez az uzsonnája+ egy kisüveg ásványviz. Ha jobban ráérünk a férjem felturbózott tojásrántottát eszik. / szalonna, hagyma stb. / nem túl könnyű munkát végez ahoz kell az energia. Bacsorára általában , hideg étel eszünk , mert mindennap főzök , és igy mindenki itthon ebédel. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. szeptember 10. 07:3743.
    Sziasztok!
    Hétköznap én nem szoktam reggelizni, maximum 1 alma, a páromnak szoktam szendvicset csinálni.
    Hétvégén szoktunk mindíg reggelizni, akkor bundáskenyeret, vagy hagymás szalonnás tojásrántottát, vagy kenőmájasos kenyeret erőspaprikával.
    Vacsorára nálunk 99%-ban meleg étel van, amit délután csinálok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 9. 15:1742.
    Ha olyan kenyerünk van otthon, ami már egy kicsit szárazabb, akkor szoktuk kitalálni, hogy bundás kenyeret vagy pirítóst csináljunk. Szerintem semmiképpen ne a legfrissebb kenyérből csináld, mert az rögtön elázik a tojásban. A szárazabb a tojást egy kicsit jobban felszívja, ezáltal puhul, és jobb az íze bundáskenyérnek.
    előzmény:
    Jeniana2 (41)
     
  15. 2004. szeptember 9. 14:2541.
    és friss v. száraz kenyér kell hozzá? A szárazat szokták mondani, de az jobban felszívja az olajat, nem?
    J
    előzmény:
    Marika1979 (40)
     
  16. 2004. szeptember 9. 13:4140.
    A bundáskenyeret tulajdonképpen úgy kell csinálni, ahogy banyoc írta. Csak nem tudom, hogy miért teszel bele sütőport.
    A tojást felverem, sózom, és a kenyeret egy pillanatra belemártom. Mindkét oldalát. /Ha tovább bennehagyod, a kenyér felveszi a sok tojást, elázik, és ez felveszi a sok olajat/ 2-3 evőkanál olajat teszek a serpenyőbe, jól felforrósítom és nagyon kevés ideig sütöm. Mi úgy szeretjük, ha nem barnul meg, csak gyengén sül rá a tojás.
    előzmény:
    Jeniana2 (36)
     
  17. 2004. szeptember 9. 13:1439.
    Régen csináltam már bundás kenyeret, de melékeim szerint nem túl olajos. . .
    a tojásba teszek egy késhegynyi sütőport és egy csepp tejet (nem biztos, hogy van jelentősége). a kenyeret meg eléggé meleg olajban sütöm meg. A kenyeret nem tunkolom meg a tojában, hanem csak átmártom, hogy mindenhol tojásos legyen, de ne szívja be nagyon, mert akkor tocsogós lesz a tojárstól is.
    Aztán jó meleg olajban sütöm. Igaz ott kell állni mellette, folyamatosan kell forgatni, de gyorsan elkészül, és nem lesz túl olajos. Természetesen papírtörlőre teszem ki.
    előzmény:
    Jeniana2 (36)
     
  18. Torolt_felhasznalo_219788
    Torolt_felhasznalo_219788
    2004. szeptember 9. 13:0438.
    Én is kiváncsi lennék a trükkre.
    Az én bundáskenyerem kész gyomorrontás. . . iszonyat olajos akárhogy is csinálom.
    előzmény:
    Jeniana2 (36)
     
  19. Torolt_felhasznalo_219788
    Torolt_felhasznalo_219788
    2004. szeptember 9. 13:0237.
    Hogy csinálod a párizsikrémet?
    előzmény:
    sirbaj (10)
     
  20. 2004. szeptember 9. 13:0036.
    Lányok, van valami trükkje, hogy a bundáskenyér ne olajtól tocsogó mosogatórongyként, darabokban levált bundával kerüljön ki a sütőolajból?? Én már feladtam a kísérletezést. Jól főzök, de van pár ilyen kaja, ami másoknak röhejesen egyszerű, én meg nem tudom megcsinálni.
    Ja, és még reggelire-vacsira jó a Stahl Judit padlizsánkréme, ha nem mentek aznap sehová, ugyanis nagyon fokhagymás. .
    előzmény:
    bourbon (7)
     
  21. 2004. szeptember 9. 12:5135.
    Sziasztok!

    Parasztreggeli változat:
    Olajban krumplikarikákat sütsz, de nem sült krumplit csinálsz belőle, hanem olyan puha legyen, majd rákarikázol hagymát, ezt együtt sütöd. Tehetsz bele füstölt szalonnát, kolbászt, majd mikor kész, beleöntöd az összekevert tojásokat. Nyáron mehet bele paprika, paradicsom.
    Tulajdonképpen ugyanaz mint a snaily reggelije, csak minden össze van sütve.
    Bár ez vacsorára is megteszi. Nagyon "light-os".

    Reggelire persze lehet a túróból is különféle krémeket csinálni.
    túró-krémsajt-tejföl-kapor-savi ubi
    túró-sült füstölt szalonna-tejföl
    stb.
    vagy egyszerűen körözött. Ha ezeket a krémeket zöldpaprikába töltöd és úgy karikázod, akkor még jól is néznek ki.
    előzmény:
    snaily1982 (31)
     
  22. Torolt_felhasznalo_754411
    Torolt_felhasznalo_754411
    2004. szeptember 9. 12:5134.
    Én is mindig így "másnaposan" eszem a lilahagymát, de azt hittem saját találmány :-))))
    Pitypang
    előzmény:
    snaily1982 (31)
     
  23. 2004. szeptember 9. 12:4933.
    Sziasztok!
    Nálunk a reggeli rendszerint édes+tejes.
    Keksz+ tej/kakóba áztatva,
    kalács (kenyérgépben sütöm) +tej/kakó
    kifli+tej/kakó
    müzli+tej/kakó/narancslé.

    Ezek mind olyan kaják amit csak ki kell venni a szekrényből sem vágni, sem kenni nem kell. A Kedves ennyire képes reggel. .
    Gyermekem iszik egy pohár kakaót és a suliba viszi a szenyót (mindig abból van amit épp a hűtóben találok)
    Én rendszerint gyümit reggelizek.
    Vacsi:
    hangulat, és idő függő
    1. variáció: ott a hűtő, amit találsz.
    2. variáció mindenféle szalámi, sajt darabok, 1-1 szelet felvágottak, bontott sajtkrémek stb stb, ezekből rendszerint melegszenyó készül.
    3 variáció összedobok balami egytálételt, ami általában valami tepsis kaja (krumpli, vagy maradék tejből tejespite, túrószsemle, de lehet tejberisz/gríz, hamis túrógombi. ) ezek mindig a hűtő telítettségétől függ.
    4 variáció. van kedvem főzni, és összedobok valami rendes kaját. . . . . . -ez a legritkább-- khmmm

    A hűtönk telítettsége mindig attól függ, hogy éppen mit lehet akciósan kapni.
    Most nyáron, amig van rengeteg zöldség nagyon könnyű dolgom van.
    Nagyon szeretjük a salátákat (paprika, paradicsom, uborka, saláta) ezek aprózva és hozzáadva
    -halkonzerv vagy
    -sütlhúr akár maradék is lehet
    -kész öntet
    -készített öntet ami lehet olajos, majonézes, tejfölös. .
    ennyi jutott eszember hirtelen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. szeptember 9. 12:3532.
    Ezt most írta be egy másik topicon Püfü, remélem nem haragszik meg, ha terjesztem az ötletet:

    Sziasztok!

    Tegnap megint kutyultam vacsira. Zsemlét félbe vágtam, és bundás zsömit sütöttem belőle. Felaprítottam közben 20 dkg parizert, meg egy nagy fej hagymát. Pici olajon megpirítottam őket, majd tettem rá sok mustárt, meg őrölt borsot, ezzel is kicsit sütöttem. Majd ezt beletöltöttem a bundás zsömlékbe, úgy, hogy a 2 felet összeraktam szendvicsnek. Meg raktam egy kis maradék sajtból reszelt sajtot+ paradicsomot. Nagyon fini lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top