Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Indukciós főzőlap megreped

unisonichun
Létrehozva: 2017. január 2. 18:09

Sziasztok!


Vadi új AEG indukciós főzőlapomat úgy tűnik sikerült tönkretennem. 


Véletlenül egy üres edény alá gyújtottam be, és mire levettem, megrepedt az üveg rajta.


Szerintetek ez garis anyag hiba, vagy 90e Ft-ért most egy életre megtanultam, hogy ilyen nem szabad csinálni?


 


Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 3. 16:3111.

    Köszönöm a választ.


     

    előzmény:
    antironia (10)
    2017-01-03  14:26
  2. 2017. január 3. 14:2610.

    Szia,


    szerintem lassan már értelmezhetetlen, hogy szezonvégi kiárusítás-leárazás, mert _folyamatosan_  SALE van az összes fast-fashion boltban.


    December elején voltam kint utoljára Bécsben, akkor is tele voltak akciós cuccal a ruhaboltok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (9)
    2017-01-03  13:48
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 3. 13:489.

    Szia antironia!


    Esetleg tudod, hogy Ausztriában is megkezdődött e már a téli ruhák kiárusítása/leárazása?


     


    Köszi ha válaszolsz.


     


    Bocs, hogy itt zavarok, de a priviből kidobott.........

    előzmény:
    antironia (4)
    2017-01-02  19:04
  4. 2017. január 2. 20:558.

    Ha tevesen kapcsolod, es nincs rajta edeny, ez enyem pl kikapcsol, csak villog a szam, aztan kikapcsol. En is volt ugy, hogy rossz gombot kapcsoltam, de nem törtent semmi.

    előzmény:
    unisonichun (5)
    2017-01-02  19:09
  5. 2017. január 2. 20:547.

    Mi az hogy izzo vas? En a grilles serpenyömet nem tudolm olyan forrora izzitani, söt azert imadom az indukciot, mert a fazek mellett közvetlenül nem meleg a lap, csak ott ahol az edeny van. Söt a termospotos te...n sepenyömet is minden nelkül melegitem, biztos több, mint egy percig. 


    Kerdezz ra, nalunk evek ota müködik, az anyosome pl. 9 eve hasznalja

    előzmény:
    unisonichun (3)
    2017-01-02  18:46
  6. 2017. január 2. 19:296.

    Ha van lakásbiztosításod, akkor nézd meg, lehet, hogy a főzőlap külön nevesítetten benne van a biztosított eszközökben.

  7. 2017. január 2. 19:095.

    Óóó, akkor ez egy kis remény sugár, hogy lehet garis...:) 


    Nagyon köszönöm! :)


    Lesokkolódtam konkrétan, hogy 1 perc figyelmetlenség elég volt, hogy tönkremenjen...


    Annyira egymás alatt vannak a gombok, hogy simán el lehet nézni, hogy melyiket kapcsolja be az ember.


    És nem garantálom, hogy nem csinálok többet ilyet, annyira banális egy ilyen történés.

    előzmény:
    antironia (4)
    2017-01-02  19:04
  8. 2017. január 2. 19:044.

    Itt azt írják, hogy üres edény esetén automatikusan lekapcsol...


    Nem lehet, hogy más miatt repedt?


    http://haztartasikiegeszitok.blog.hu/2010/10/21/az_indukc ios_fozolap_1


     


     


    Ha üres edényt tesznek a tűzhelyre vagy ha az edényből elforr az étel, a hőérzékelő automatikusan lekapcsolja a tűzhelyet. Az indukciós főzőlap egy olyan főzőlap, amelyen a fém főzőedényt az induktív módon keletkező Foucault-áram melegíti fel. Ez úgy történik, hogy felmelegedés közben úgynevezett elektromágneses hullámok keletkeznek, amelyek - végső hatásként - a főzőedény vezető aljába kerülve biztosítják a főzéshez szükséges energiát.

  9. 2017. január 2. 18:463.

    Most felhomályosított az uram, hogy rosszul fogalmaztam: nem megrepedt az üveg, hanem a nagy hőtől kirobbant belőle némi üveg darab ahol találkozott az izzó vas és az üveg.


    Nagyon mérges vagyok, hogy ennyi pénzért nincs benne valami lekapcsoló beleépítve, ami kikapcsolná, ha túlmelegedik...


    Van valakinek tapasztalata az üveg cseréjére vonatkozóan?

  10. 2017. január 2. 18:322.

    >Nekem is indukcios fözölapom van es elöfordult, hogy rövid ideig üres volt a fazek, de mar be volt kapcsolva, söt serpenyöt is forrositottam mar fel, hus sütni, olaj nelkül. Szerintem valami mas baj volt ott

Címlap

top