Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babavárás előre főzés

kószáló
Létrehozva: 2015. július 20. 15:09

Kedves tapasztalt anyukák! 


augusztus közepére várom az első babámat. Most az utolsó hetek semmittevése öö izé készülődése közben arra gondoltam, hogy esetleg főznék ezt-azt arra a bizonyos első egy-két hétre a mélyhűtőbe, mert sajnos ilyen jellegű segítségünk nem lesz. 


Bonyolítja a helyzetet, hogy a párom 13 éves fia is nálunk lesz egy hetet, ha akkor születik a baba, akkor a férjemnek kell megoldani az étkeztetést, ami - ha nem akarom, hogy végig étkezdékből oldják meg - csakis olyasmi lehet, amit előre elkészítettem. 


A férjem tud tésztát főzni meg fritőzt kezelni, de azt ilyen melegben pl. nem fog, tehát csak olyasmi jöhet szóba, 1.) amit egy átlag 13 éves hajlandó megenni és2.) nem drámaian bonyolult az elkészítése3.) nem édesség, mert az önmagában a párom szerint nem étel


Tudom, hogy sokmindent (krumplit, zöldséget) nehezen lehet fagyasztani, amit szívesen fogadnék, az konkrét menü-ötletek!


 


Ami nekem eszembe jutott: 


Nagy adag pörkölt kiporciózva (mellé tudnak krumplit vagy tésztát főzni)bolognai szósz (szintén tészta főzhető mellé)húsos palacsinta betöltve fagyasztva


Éééééés itt be is fejeződik az én listám :)


 


Szeletben készült húsokat például lehet valahogy elkészítve lefagyasztani? 


 


Köszönöm az együtt gondolkodást, 


Kószáló


  1. 2015. július 29. 15:3676.

    Nahát kérem: 


     


    eddigi teljesítményem: két adag pörkölt, egy adag tejszínes csirkemell kukoricával, két adag chillis bab bab nélkül, egy adag barackos gombóc, két adag rakott zöldbab, 15 db palacsinta két adagba rakva. Azt hiszem, az majd húsos lesz, mert az egyik adag pörkölt szerintem nem egészen komplett adag, viszont szétnyomkodva, tejföllel sajttal dúsítva príma lesz néhány palacsintába. 


    Még van két hét, és ebbe most nem szakadtam bele. Semmit nem főztem csak úgy magába, ezek mindig maradékok, amiket félreraktam. Ezért is ilyen kevés egy-egy kajából az adag, mert hol ennyit, hol annyit evett meg a család, aztán ami maradt, megy a fagyiba. 


    Még lesz egy gombóc-menet, mert meghívtam a kedvenc barátnőimet egy búcsú-gombócozásra, abból fogok még félrerakni, és a tarhonyás hússal is szemezek, amit itt valaki ajánlott nemrég, meg a töltött paprikával, mert azt úúúúgy szeretem!!


    Nagyon köszönöm a segítséget és együtt gondolkodást mindenkinek. Ennyi kaja már elég arra, hogy ne kelljen minden nap újra gondolkodni a kaján, vagy minden nap elmenni vagy rendelni, ha nem akarunk. 

    előzmény:
    kószáló (1)
    2015-07-20  15:09
  2. 2015. július 29. 11:5575.

    Egyetértek!


    TI nem azzal jött, hogy bár meg sem bír mozdulni, a férje mégis pisztollyal a kezében főzésre kényszeríti.


    Lehet fárasztóbb, ha egy főzni nem tudó férfi nekiáll valaminek és percenként "telefonos segítséget" kér, mint előre nyugisan elkészíteni pár dolgot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947313 (70)
    2015-07-23  15:29
  3. 2015. július 24. 23:1674.

    A pasztortarhonya es a tarhonyas hus nem ugyanaz. A pasztortarhonyaban nincs hus,hanem szalonna,kolbasz es krumpli van benne,egy a kozos bennuk: a porkoltalap. Viszont a pasztortarhonya a krumpli miatt nem lenne jo fagyasztva.

    előzmény:
    évi* (73)
    2015-07-24  22:45
  4. 2015. július 24. 22:4573.

    Eszembe jutott még a pásztortarhonya, vagy más néven tarhonyás hús. Az is elvan a mélyhűtőben. :-)

    előzmény:
    kószáló (72)
    2015-07-24  20:35
  5. 2015. július 24. 20:3572.

    hűűű lányok, régen indítottam már topicot, egészen elfelejtettem, hogy a legszimplább kérdéseknél is egész hit-rendszerek csapnak össze itt az NLC-n :) 


    De köszönök minden tippet, jelentem ma elkészült két adag pörkölt (najjó lehet h csak másfél, nagyétkű volt a család...) a második adagból szerintem tejföllel dúsítva pont kijön egy adag sós palacsinta-töltelék. 


    Holnap apróhús tejszínes szószban kukoricával, abból is mehet egy szép adag, a többit a jövő hétre bízom


     

  6. 2015. július 23. 15:3071.

    Felreertesz, szerintem sem iszonyatos, leterhelo, egetrendelo feladat a fozes-sutes - ferfinak sem, meg nonek sem. Viszont 40 fokban 9. honapban nehezebb minden haz koruli munka. Plusszban nem kene elore korulugralni valakit, aki tan nem is kivanja....

    előzmény:
    cabron (65)
    2015-07-23  07:35
  7. Torolt_felhasznalo_947313
    Torolt_felhasznalo_947313
    2015. július 23. 15:2970.

    Van akinek az. Talán HataMarinak is.  Én spec. alig hittem a legkisebbel, hogy végre megmozdulhassak. A 36. hétig nyugiban voltam veszélyeztetett terhesként, már az összes porcikámat elültem, elfeküdtem. Akkor aztán beindultam mint a rakéta, amit csak lehetett mindent csináltam, csak végre már mozoghassak kedvem szerint. Így történt a nagy esemény is, hogy előre legyártottunk pár tonna kaját.


    Egyébként fel nem fogom, mi abban a kötélre való, ha mondjuk adott esetben egy otthon lévő várandós kismama megkönnyítendő a saját későbbi munkáját is előre főzőcskézik, uram bocsá' egyébként is otthon lévén elvégez pár dolgot és nem a dolgozó párját várja meg vele. Gondolom örül is az ilyen ember, hogy asszonypajti otthon számolgatja a szőrszálait aztán se kaja, se tiszta ruha, se semmi - kell vazze? csináld meg magadnak nehogy már körbe legyél ugrálva.... :P (természetesen fordított esetre is igaznak tartom, ha mondjuk apus ül otthon és az egész nap dolgozó anyust várja meg a háztartással)


    Na lehet belekötni :)

    előzmény:
    cabron (65)
    2015-07-23  07:35
  8. Torolt_felhasznalo_947313
    Torolt_felhasznalo_947313
    2015. július 23. 15:1969.

    Szabályról nem tudok...amikor a gyerekeink kezdték az egyetemet, akkor szoktam rá, hogy kisebb pizzaadagokat (cirka egyszemélyesek) sütök és fagyasztok le, aztán azt tesznek rá maguknak, amit akarnak vagy ami épp van. Ez már nem olyan nagy dolog, egy kis maradék vagy bármi mindig akad a hűtőben, egy kis sajt a tetejére és mehet a sütőbe vagy mikróba.


    Viszont nyugodtan fagyasztható a feltéttel együtt is.

    előzmény:
    kószáló (68)
    2015-07-23  14:22
  9. 2015. július 23. 14:2268.

    Lecsós szelet - jaaaj de szeretem... sajnos a gyermek turkálja (tudom, majd kapom, hogy neveljem meg, de sajnos az ő korában én is turkáltam, úgyhogy együttérzek). 


    Viszont a pizzatészta jó tipp, valaki más is írta már, és azóta azon gondolkodom, hogy miért nem feltéttel együtt fagyasztjátok?
    Van erre valami speciális szabály?

    előzmény:
    Lemila (66)
    2015-07-23  12:29
  10. 2015. július 23. 13:3767.

    + heti 1x pizzarendelés, és még 2 nap megvan! :-)


    Reméljük, könnyű szülésed és nyugis babád lesz és akkor azért nem egy rémálom az a pár hét...

    előzmény:
    kószáló (40)
    2015-07-20  18:47
  11. 2015. július 23. 12:2966.

    A pörkölt lefagyasztása tényleg jó ötlet, mert sokoldalúan felhasználható: gulyásleves, rizses hús, tarhonyás hús, főzelék és tészta mellé feltét lehet belőle.


    A tésztafélék is jól bírják a fagyasztást, pl. lasagne, készre sütött pizzatészta, vagy akár kalács, péksüti, kenyér, zsemle (bár ez inkább reggelire, hogy az első napokban ne kelljen érte boltba szaladgálni), akár szilvás gombóc.


    A lecsó is jó, ebből én még lecsós marhaszeletet szoktam készíteni, ami szintén jól fagyasztható. Ezzel csak annyi a dolog, hogy készítesz egy lecsó alapot, amit kicsit bővebb lére hagysz és puhára párolod benne a szeletelt marhahúst. Köretnek párolt rizs tökéletes mellé.


    A rakott kaják is jók fagyasztva, egyedül a rakott krumpli nem tűri a fagyaszást.

  12. 2015. július 23. 07:3565.

    Banyek, úgy csinálsz, mintha a főzés-sütés olyan iszonyatos, leterhelő, egetrengető feladat lenne.


    Persze vannak nagyon idő- és munkaigényes ételek, de nyilván nem ezekből kell válogatni ilyen esetekben.


    Nagyon változatosan lehet úgy is étkezni, hogy az ember nem baszakszik órákat a konyhában, ráadásul néhány nap alatt, apránként 1-2 hétre előre nagyon is jól fel lehet készülni.


    Mégis mit csináljon egy kismama otthon egész nap, ha amúgy semmi baja? Heverésszen? Azért azt sem lehet. Az embert megöli az unalom ha semmit nem csinál napokon, akár heteken keresztül. Egész jó kis elfoglaltság a főzőcskézés, már, ha valaki nem utál főzni, és hasznos is.

    előzmény:
    HataMari (61)
    2015-07-22  11:51
  13. Torolt_felhasznalo_947313
    Torolt_felhasznalo_947313
    2015. július 22. 12:0264.

    Itt voltál velünk?:O Nem is tudtam, hogy a családon kívül bárki is lakott volna nálunk...ez nekem új :O


    Azért hadd tájékoztassalak, ha már te megmondtad a tutit...nem szaladgáltam, kényelmesen elkészítettünk (tehát nem én egyedül) minden ünnepi kaját és lefagyasztottuk. Így amikor én a picivel még bent voltam a kórházban a dolgozó párom és a nyugdíjas anyám nem kapott idegrohamot a másik két kicsivel és a két háztartással.


    Na most már tényleg tudod pontosan mi és hogyan történt, remélem eztán így adod tovább.;)


     


    A gratulációt köszönjük szépen, hidd el sokan szeretnének ilyen családot...(és tényleg hidd el, nem nagyképűségből mondom). :)


     

    előzmény:
    HataMari (61)
    2015-07-22  11:51
  14. 2015. július 22. 12:0163.

    ne pattintsd le! Inkabb tanitsd meg fozni!  Es temagad meg tanulj meg onzobb lenni, mindenki elonyere valik- ha valakit keretlenul korulugralnak, az a korulugralt szemelynek elobb -utobb igen terhes lesz, te meg majd nem erted, miert is nem jo neki, ami eddig jo volt.Holott lehetseges, sosem volt jo neki, csak mar be is okal tole egyszercsak.

    előzmény:
    kószáló (58)
    2015-07-21  16:59
  15. 2015. július 22. 11:5662.

    igy van szerintem is. Nem akkor kell korbeugralni a masikat, mikor annak nincs is szuksege ra. Plane elore eltervezni a korbeugralast a magunk meg szuletendo gyermekunk szuksegleteinek total elfeledesevel ( ld 53. hsz) valahogy eleg fura nekem.


     

    előzmény:
    Lillaréka (59)
    2015-07-21  18:29
  16. 2015. július 22. 11:5161.

    Igy csak Te szaladgaltal mint pok a falon nagy hassal, szules elott. Es ez mindenki szerint, teszerinted is csakis igy helyenvalo. Gratula a csaladodnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947313 (56)
    2015-07-21  16:48
  17. 2015. július 21. 18:3560.

    Szerintem levesek is jók. Egy leves hamar megvan.


    De ne a levest  fagyaszd le.
    zöldségeket amik a hozzávalók, adagolva...


    lehet borsó, fejtett bab,  karfiol,  vagy  gyümileves...
    úgyis mindig az előkészitésre megy el a legtöbb idő


     

    előzmény:
    kószáló (1)
    2015-07-20  15:09
  18. 2015. július 21. 18:2959.

    hát.. szerintem egy van az az eset, amikor a férfi   esetleg kénytelen lesz főzni..


    az egyik ez.. a másik pedig az, ha  a nő  hosszabb  -vagy rövidebb időre lebetegszik.


    Szülés után sem biztos, hogy  kószálónak lesz ideje és energiája  főzni... akár több hétig is  lehet.

    Jók a kaják  amiket irtatok...de ezeket egy pasi is el tudja késziteni.. ha úgy adódik és  rákényszerül.

    előzmény:
    antironia (46)
    2015-07-21  09:05
  19. 2015. július 21. 16:5958.

    Az APJÁT néha lepattintanám  Csak neki sajnos nincs nagymamája...

    előzmény:
    kószáló (57)
    2015-07-21  16:58
  20. 2015. július 21. 16:5857.

    Nem jutott eszünkbe, hogy lepattintsuk, ő is nagyon várja a kis jövevényt, a család része, még ha nem is él itt minden áldott nap. Jó, ha ők is összeszoknak. Meg hát, több hetet úgyse bírna ki az apja se, hiányozna neki a kölök, és őszintén, hogy egy hetes vagy két hetes a baba, amikor a tesó megint nálunk tölt egy hetet, az valójában már oan mindegy. 


     

    előzmény:
    asztanaviszta (55)
    2015-07-21  16:30
  21. Torolt_felhasznalo_947313
    Torolt_felhasznalo_947313
    2015. július 21. 16:4856.

    "...van egy hét a nyárban, amikor az anyukája előre bejelentetten és átbeszélten elutazik. Ha mégis ekkor jönne a baba..."


    Lehet a baba születése utánra beszélték meg ezt az időpontot, de a gyerekek már csak olyanok, hogy nem mindig a várt időpontban születnek meg. És ahogy a topikindító is írta, az ember a saját gyerekét se rakja ki a házból, ha egy következő gyerek születik a családba. Topikindító párjának pedig ugye a kamasz a saját gyereke. Még csak nem is egy idegen.


    Ráadásul nem is ez a lényeg. Topikindító szeretne kicsit előre készülni, hisz ahogy írta nem nagyon van segítség. Én is csináltam így a legkisebbünk születése előtt - ráadásul pont karácsony jött. Leves, hús, süti minden a fagyasztóban - ki hogy...sütésre, főzésre készen vagy csak melegítésre várva. Pedig nekem volt segítségem is. Csak épp nem akartam, hogy otthon is szaladgáljon mindenki, mint pók a falon meg még hozzánk is a kórházba.


     

    előzmény:
    asztanaviszta (55)
    2015-07-21  16:30
  22. 2015. július 21. 16:3055.

    A soraiból úgy vettem ki, hogy a gyerek nem velük él.


    Szerintem megoldható, hogy pont az első egy-két hétben, amikor az újszülött hazajön a kórházból, akkor ne néluk legyen.

    előzmény:
    cabron (54)
    2015-07-21  14:34
  23. 2015. július 21. 14:3454.

    De miért kellene lepattintani a férj gyerekét, csak mert érkezik egy új jövevény?

    előzmény:
    asztanaviszta (47)
    2015-07-21  09:07
  24. 2015. július 21. 12:5053.

    Ja, erre nem gondoltam, hogy mi a nehéz a babának... Jó szempont! Hálistennek a chillis babot úgyis bab nélkül főzöm, ha pont úgy jön ki a lépés, akkor majd én megeszem bab nélkül :)


     


    Párom gyerek adottság, felváltva van hol itt hol ott, akinek saját gyerek van, az se feltétlen küldi el otthonról, csak mert jön egy új baba. És van egy hét a nyárban, amikor az anyukája előre bejelentetten és átbeszélten elutazik. Ha mégis ekkor jönne a baba, szerintem megoldjuk, ahogy mindenki más is. 

    előzmény:
    asztanaviszta (47)
    2015-07-21  09:07

Címlap

top