Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csirke.

Kriszta 1981
Létrehozva: 2015. május 22. 01:15

Üdv mindenkinek. 


Négy éve költöztem ki vidékre. Szeretek kertészkedni és próbálok odafigyelni mi kerül az asztalra. Az idén vásároltam 50 db csirkét mert szeretném látni hogy mit esznek hogy élnek stb. A boltokba rengeteg a gyorsan növesztett tápos csirke ami ízre nem valami jó. Kb 3 hónapja kaptam egy tanyasi pipit konyhakészen isteni volt az íze. Ezért kezdtem bele a baromfi nevelésbe. Ti tartottok otthon csirkét vagy a boltba veszitek meg? Sajnos vágni még nem vágtam de ha valaki tud tanácsot adni azt szivesen elfogadom. Szép estét! Üdv:Kriszta.

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. május 27. 08:3011.

    mit esznek a csirkéid?

    előzmény:
    Kriszta 1981 (1)
    2015-05-22  01:15
  2. 2015. május 24. 09:0010.

    Én is tartottam csirkét megértem a problémát, de csak azt tudom mondani, hogy előre tisztázni kell magadban, hogy miért tartod őket.


    Babusgatni akarod vagy pedig haszonállatként.Ehhez önfegyelem kell.Nekem is nehéz volt, de a muszáj nagy úr.Gyerek koromban nem is nagyon lehetett vidéken húst venni.Szinte mindenhol tartottak állatot.


    Különben nagyon érdemes foglalkozni vele.Tényleg sokkal finomabb és egészségesebb a húsa.


    Az a biztos amit magadnak megtermelsz amit már veszel az lehet éppen úgy tápos.Aki eladásra tartja nem is bírja pl. zölddel etetni a rengeteg állatot.


    Ezt csak akkor hinném el ha saját szememmel látnám.

    előzmény:
    Kriszta 1981 (1)
    2015-05-22  01:15
  3. 2015. május 23. 07:259.

    Milyen az hamis kakas??


    Gyerekkoromban  ápolgattam egy csirkét.. mert a  lába megsérült, elneveztem Csipeszkének.  pár nap alatt annyira hozzám szokott, meg a  finom falatokhoz,  hogy az ölembe ült és hagyta magát simogatni... hallgatott a nevére, jött utánam mindenhová.
    Aztán vége lett a vakációnak és a csirke maradt én meg hazamentem a panelba.
    Csipeszke  kappan volt,  egyébként.. 1 hónap múlva mentünk újra a mamához Csipeszke  megismert...
    Aztán nagyanyám elvágta a torkát.... Októberben és levest főzőtt belőle.

    Kacsáim lettek késöbb, amikor családi házba költöztünk, és megcsodáltam a kiskacsákat egyik ismerősnél.
    Na.. azok egy része már túlélő kacsa lett,,, Jancsi és Juliska.. még gyerekeik is lettek.
    Végül elcserélte anyám őket csirkére.. már nagyon pusztitották a kertet,  folyton kiszöktek rengeteget ettek... kétnaponta  mentem kukoricát venni a 10 kilós vödörrel.
    A csirkék  kb 2 órán át   éltek még a csere után... anyám átkiabált  a szomszédba...   - kati gyere át, vágd el a nyakukat, mert ha még egy órát nézem őket, ezekből sem lesz ebéd.


     


    Nagyanyám  pedig úgy vágta el a torkukat, hogy a lába közé szoritotta a csirkét, és a fejét fogva  egy  bazi nagy konyhakéssel   egyetlen nyisszantással kinyirta szegényt.

    Nem tartanék állatot soha.. én sem birnám megölni és megenni akit én neveltem fel.
    Hiába  tartottak állatot a nagyszüleim... és láttam számtalanszor, hogyan csinálja a nagyanyám.. én nem lennék képes rá. Mellesleg anyám sem, pedig ő tényleg ebben nőtt fel.

    előzmény:
    Wmelone (7)
    2015-05-22  20:54
  4. 2015. május 22. 20:568.

    tyúkjaink..na néhol lemaradnak betük és itt nem lehet javítani..


     

    előzmény:
    Wmelone (7)
    2015-05-22  20:54
  5. 2015. május 22. 20:547.

    Gyerekkoromban falun voltak túkjaink és minden évben 100 napos csibét vettünk. Hetente 1-2 csirkét levágtunk. Nem kell hozzá nagy mélyhütö láda. Amikor még rántanivaló, fiatal csirkék voltak, akkor több is kellett belölük egy-egy ebédhez.Kell közülük tojó is késöbbre. A tyúkhúsleves meg nagyon finom, szóval nem ér veszteség, ha késöbb vágod le. Nosztalgiából immár 23 éve én is tartok tyúkokat. Hamis kakasom is van. Régebben levágtunk csirkéket, mostmár csak a tojások miatt tartom a tyúkokat. A személyesen ismert csirkéket ugyanis nem bírtam megenni frissen, mindig néztek rám a fazékból. Csak befagyasztás után föztem meg öket, amikor már nem tudtam, hogy ki ki volt. Nincs már tápízü csirke. Már tilos hús- és hallisztet keverni a takarmányba. A táp manapság már csak gabonadara, esetleg ásványi , mészkiegészítökkel. Az én tyúkjaim a kertben legelnek, sokszor megszöknek, sokat elvisz a róka. Éjjelre zárni kell öket. Megyek is, bezárom a tyúkólat.

    előzmény:
    Kriszta 1981 (1)
    2015-05-22  01:15
  6. 2015. május 22. 10:146.

    Hááát... Anno a tizediken neveltem csirkét, de most a kilencediken egy kutya és egy macska mellett már nem vállalnám be;-) Tündér pofa volt, imádta a házi kosztot - főleg a párizsit sörrel. Amikor kinőtte a lakást odaadtuk egy ismerősnek, mint kiderült egy vérkakast sikerült kinevelnünk. Úgy óvta a tyúkjait, mint egy terminátor - később le is vágták emiatt, mivel a tojásokhoz is bajos volt bejutni


    Őt nem ettem volna meg, de amúgy el tudom vonatkoztatni a kész húst az egykori élőlénytől

    előzmény:
    Kriszta 1981 (1)
    2015-05-22  01:15
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 22. 10:125.

    Ajajaj! Csirkenyak nyisszantás , jaj!!!!!!!


    Ez aztán a gond.


    Nézegettem a teraszon és pont leláttam a kertbe.


    Az egyik  szomszédasszonyom csirkét akart vágni, de az meg nem hagyta magát és próbált kiszabadulni a szorításból.


    A nő  csak morgolódott magában és megfenyegette a csibét, annyit mondott neki, hogyha ennyit izegsz-mozogsz akkor elvágom a torkod.


     


    (igaz, akkor kb 1 hónapig nem is tudtam  husira nézni.)

    előzmény:
    Kriszta 1981 (1)
    2015-05-22  01:15
  8. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 22. 08:044.

    Vegyunk csirket Krisztatol ?


    Nlc-n eladasra nevelted Oket ?


     


    50 csirekehez hatalmas melyhuto kell....
    es megenni sem egyszeru ennyi csirket....  egy ido mulva a csirkebeol ragos tyukhus lesz, nem ?


     


    Egyszer olvastam egy cikket : hazinyuszi husarol volt szo benne.. a bacsika csarnokban arulta a husit. Reggelente az orszagut mellett kaszalt nekik friss tanyasi fuvecsket...Vizsgalat utan kiderult , hogy a nyuszihusiban  volt olyan toxikus cucc a kipuffogocsovek altal szennyezett fu miatt , ami 3000-szerese volt a megengedett normalisnak ....

    előzmény:
    Kriszta 1981 (1)
    2015-05-22  01:15
  9. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. május 22. 07:343.

    első kérdés: milyen csirke? az, hogy bolti vagy tanyasi, az nem meghatározás. brojler vagy tojó? mert a bolti az pecsenyecsirke (brojler), a tanyasi meg általában tojó. már csak ezért sem hasonlíthat az ízük.


    ha nem akarod levágni, akkor vidd el egy falubéli asszonynak, aki levágja és megpucolja neked és cserébe otthagysz nála egyet-kettőt, ez a fizetség. ez bevett szokás faluhelyen.

    előzmény:
    Kriszta 1981 (1)
    2015-05-22  01:15
  10. 2015. május 22. 04:052.

    Valamikor régen, gyerekkoromban a szüleim, nagyszüleim mindig tartottak állatokat a ház körül. Csirkét is. Majd első ifiasszony koromban vagy két évig. Azok íze egyszerűen összehasonlíthatatlan a bolti csirkékkel. Jól teszed, hogy megbízható, finom falatokkal látod el magatokat.


    A levágás, meg pucolás... na az egészen más kérdés. Én pl képtelen voltam egyetlen csirke nyakát is elvágni. Ha valaki megtette volt ebédünk. Ha nem, öregkori kimúlásban vettünk tőlük búcsút. S mikor egyszer, jó sok évvel később ugyan, de tök véletlen betévedtem egy ketreces neveldébe, az nagyban hozzásegített, hogy azóta évente csak párszor egyek húst.  Azt is a helyi falusi termelőktől veszem. Pontosan tripla áron kilóját, mintha boltban venném.


    De neked sok sikert, és jó étvágyat kívánok az ebédeitekhez :-))


     

    előzmény:
    Kriszta 1981 (1)
    2015-05-22  01:15

Címlap

top