Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikeás sütő

szatyi47
Létrehozva: 2014. október 31. 18:18

Sziasztok! Van valakinek Ikeában vásárolt gőzfunkciós sütője? A tapasztalatok, tanácsok érdekelnének. A használati utasítás nincs bő lére eresztve. Nekem sajnos előtte gázsütőm volt és elég nehéz a váltás.

  1. 2014. november 1. 07:176.

    Szia! Köszönöm a válaszodat, az ajánlott topikot is átolvasva, valóban úgy tűnik, hogy az elektromos tűzhely a nyerő. Remélem nekem is szuper lesz.


    További szép napot! 

    előzmény:
    antironia (5)
    2014-10-31  20:02
  2. 2014. október 31. 20:025.

    Esetleg olvasd át ezt a régebbi topikot:


     


    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=170353

  3. 2014. október 31. 19:594.

    Alapszabályként annyit érdemes figyelembe venni, hogy ha légkeveréssel sütsz, akkor az eredeti (receptben leírt) hőmérsékleetnél kb. 10%-kal alacsonyabbra kell beállítani a hőmérsékletet.


     


    Én leggyakrabban 160-170 fok körül sütöm  a sütiket légkeveréssel. A piskóta kivételével, azt hagyományos (alsó-felső) módon sütöm, légkeverés nélkül.


    A sütési időt ki kell tapasztalni. Irányadónak jók a receptben leírtak, de időnként úgyis ránéz az ember. :-)


     


     


     

    előzmény:
    szatyi47 (3)
    2014-10-31  19:38
  4. 2014. október 31. 19:383.

    Szia! Mirakulös típus. Ha jól tudom elektrolux márka.


    Itt a link:


    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/70245202/


    Igen, van olyan program, hogy légkeverés+ gőz.


    Minden egyéb tanácsot szívesen fogadok, nem csak a gőzsütéssel kapcsolatban.


    Sütemény,kenyér, kalács, hús,egyéb sütésénél melyik sütési mód, hőfok és sütési idő vált be.


    A szatyi47@freemail.hu-ra is írhatszm


    Előre is köszönöm: Márti

    előzmény:
    antironia (2)
    2014-10-31  19:16
  5. 2014. október 31. 19:162.

    Írd már be légyszi a típusát.


     


    Az ikea sütők régebben Whirlpool márkájúak voltak igazából, nem tudom, most mi a helyzet...


     


    Ha a képét beteszed a google-ba, lehet, hogy kidobja az igazi gyártó nevét, és akkor már a gyártó honlapján rá tudsz keresni, van-e valahol bővebb leírás róla.


     


    Légkeverés + gőz, vagy hogyan képzeljem el...???


    Nekem a villanysütő sokkal jobban bevált, mint a régi gázos...


     


     

    előzmény:
    szatyi47 (1)
    2014-10-31  18:18

Címlap

top