Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rákos betegek-receptek

olajbogyo11
Létrehozva: 2014. július 22. 23:23
Kedves Fórumozók,


olyan recepteket keresnék,melyek kifejezetten rákos betegeknek lettek kialakítva.
Tudom,hogy létezik egy-két ilyen receptkönyv,de a héten sajnos minden időnket elviszi a beteg kisérésre-ügyintézés és munka,nem nagyon tudok könyvesboltba menni(ráadásul ahol néztem nem is volt).


Bármilyen receptnek örülnék hideg-meleg,reggelire,ebédre,akár valamilyen "sütinek is".
A lényeg,hogy nem ehet tejet,túrót,tejfölt,tojást,cukrot,minimális olaj/zsír(az is kókuszzsír),semmi állati eredetűt,semmi hús(illetve csak hal,csirke,pulyka).
Kefírt,joghurtot lehet,hüvelyeseket,sok gyümölcsöt,zöldséget javasoltak.


Köszönöm a segítséget!

  1. 2014. augusztus 18. 10:5840.
    Ezert mondja legtobb orvos (legalabbis itt nalunk) hogy azt egyen ami jolesik es amit le bir nyelni es nem jon ki.

    szinte semmit nem tiltanak hacsak nem valami nagyon extrem dologrol van szo es persze az alkohol ami tilos a gyogyszerek miatt.

    aki mar abban a stadiumban van ott az a lenyeg hogy valami benne maradjon mert eleg a baja a betegnek amugy is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (39)
    2014-08-17  14:15
  2. 2014. augusztus 17. 14:1539.
    Ezt sajnos én is alá tudom támasztani. Hiába a sok okos lista arról, hogy mit ne egyen, mert ha minden kijön belőle, akkor valamit kell adni neki.

    Édesanyám 1,5 évig húzta, én főztem neki. Nyerset egyáltalán nem lett volna szabad neki enni, de mind a gyümölcsöt kívánta. Vettünk neki, mindig finom, érett gyümölcsöt. Jóízűen megette és örült is. Volt olyan étel, amiből egy kanállal evett és ki is jött belőle minden, utána rá sem bírt nézni.
    Próbáltam olyan fpzni neki, amit meg is tudott enni.

    Nagyon nehéz ez. Sokszor kért valamit és amikor eléje tettem nem tudta megenni, pedig addig kívánta.

    Nehéz dolog. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (32)
    2014-08-06  04:22
  3. 2014. augusztus 14. 08:3438.
    Igen, minden szervezet más, mégha azonosnak is tűnik.
    És folyamatosan jelez, csak nem figyelünk rá.
    Vannak ételek, amiket soha nem ettünk meg, aztán egyszer csak eszünkbe jut, megkívánjuk, miért is?, és jóízűen fogyasztjuk, felkerül a palettánkra.
    Vannak viszont kedvencek, amik lekerülnek, érthetetlen okból.
    Azt gondolom, pontosan jelzi, mire lenne szüksége, csak nem értjük, nem figyelünk rá.
    Ez a betegségek alkalmával is így van.
    Eröltetünk olyan megszokott, régről kikiáltott "gyógy" ételeket, amiket nem kívánunk a hátunk közepére sem, de kell, ettől gyógyulsz meg, szól a szokott szöveg.
    Pedig inkább csak azt kellene, amit éppen akkor a szervezet kíván, az lenne a hasznos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (35)
    2014-08-06  18:19
  4. 2014. augusztus 13. 23:3437.
    Hát, én kávé nélkül nem tudom elkezdeni a napot, és napközben is lecsúszik még 1-2 csésze. Ha viszont beteg vagyok, esetleg lázam is van, nem bírom meginni, nem is kívánom. Ha előző este több sör vagy bor csúszott le a kelleténél, a zsíros, fehérjedús ételeket kívánom (pl szalonnás rántotta, vagy szemétkaja), az édeset nem, pedig nagyon édesszájú vagyok. Beteg embernek amúgy is kisebb az étvágya, még egy lázas gyereknek is, nem kell ehhez súlyos betegség... a szervezet igyekszik a legtöbb energiát a gyógyulásra szánni, és nem az emésztésre, de mivel végesek a tartalékaink muszáj enni valamennyit.

    előzmény:
    titoklany (11)
    2014-07-23  05:16
  5. 2014. augusztus 6. 20:1336.
    Nekem is égnek áll a hajam a sok áltudományos sarlatán, parasztvakító kuruzslásoktól.    Tudatlanul osztják az észt, közben még ált. iskolai szinten sem rendelkeznek biológiai ismeretekkel.

    Összezavarják a kétségbeesett betegeket/hozzátartozókat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (35)
    2014-08-06  18:19
  6. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 6. 18:1935.
    Rosszul vagyok ezektől a topikoktól.
    Szerintem meg senki ne adjon, és ne vegyen noname emberektől tanácsot.


    Barackmag, meg egyéb hülyeségek, szigorú étrend, mert attól gyógyult meg a rákos. Komolyan fáj ez a sok baromság.


    Én ha rákos leszek, és már nem gyógyítható, biztosan azt fogom enni, ami jólesik, ha csoki, akkor azt. Nehogy még kínozzam is magam sárkányfűteákkal.


    Az egészséges életmód, bármi is legyen az, mert szerintem a szeélsőségek, túlzott korlátozások nem az! már nem segít egy rákoson. Talán megelőzésben igen, de ez sem biztos, a genetika, környezeti hatások többet számítanak.  
  7. 2014. augusztus 6. 17:4734.
    Jajjistenem, ez a hoax még mindig tartja magát?????


    http://www.nyest.hu/hirek/tiz-tevhit-a-rakrol

    Szi ntén elterjedt tévhit, hogy a rákos sejtek „szeretik a cukrot”, így
    ha nem akarjuk hizlalni daganatainkat, akkor ne együnk édességeket,
    cukros ételeket. Ez olyannyira leegyszerűsíti a valóságot, hogy teljesen
    értelmetlen kijelentés

    előzmény:
    HataMari (27)
    2014-08-03  19:39
  8. 2014. augusztus 6. 04:2433.
    en is igy gondolom. egyebkent ma a cukor a nagy ellenseg, holott az kepes a testnek energiat adni. nem veletlenul adtak a haboru utan a koncentracios taborokbol felszabaditott meg elo raboknak azonnal cukros oldatot es tomeny cukrot is.

    persze most nem a cukorbetegrol beszeltunk hanem ugy altalaban a rakosokrol.

    egyebkent en cukros vagyok de idonkent nekem is kell cukrot fogyasztani.
    előzmény:
    asztanaviszta (31)
    2014-08-05  20:18
  9. 2014. augusztus 6. 04:2232.
    Az igazsag az hogy nekem az orvos mondta akkor is amikor en voltam rakos es akkor is amikor a baratnom hogy azt egyek amit kivanok es amit meg is birok enni anelkul hogy visszajonne. ez nalam nem volt annyira lenyeges de a baratnom pl. csak egy ket dolgot volt kepes megenni (inkabb inni) mert minden mast kihanyt.

    az utolso honapban meg szinte semmi nem maradt mar meg benne.

    de ugyanezt mondta neki az orvos regebben is. O 7 evig elt ezzel a betegseggel attetes volt mar mindenhol.

    amikor az ember annyira szenved az allando hasmenestol hanyastol akkor orul ha valami megmarad 5 percnel tovabb a gyomraban. a kivetel ezek alol az alkohol barmilyen formaja.
    előzmény:
    HataMari (30)
    2014-08-05  19:23
  10. 2014. augusztus 5. 20:1831.
    A legtöbb rákos betegség lefolyásnak semmi köze nincs ahhoz, hogy a beteg mit eszik vagy nem.
    előzmény:
    HataMari (27)
    2014-08-03  19:39
  11. 2014. augusztus 5. 19:2330.
    Amarynda, nem ertek Veled egyet. Nzem kell taplalni a rakot, mert akkor hamarabb elviszi, es tobbet is szenved. Ha vigyaz vele, akkor tovabb elhet es minosigileg sokkal jobban. Nemcsak a kemoterapiatol kell varni a csodat, ha megfelelo etrenddel tamogatjuk, akkor a kemo is hatasosabb tud lenni, meg legalabb nem teszunk a kezeles ellen - SZERINTEM.
    előzmény:
    Amarynda (29)
    2014-08-05  13:15
  12. 2014. augusztus 5. 13:1529.
    KN  edesanyja 76 eves es ebbol a bajbol teljesen nem fog felepulni mar sajnos, hacsak csoda nem tortenik. Miert kellene tole megvonni ha jol esik neki az edesseg. eppen eleg elviselni a kemoterapia kellemetlensegeit, foleg ha azt nezzuk sokan egyaltalan nem birnak emiatt enni?

    a baratnom marciusban halt meg es neki is azt mondta az orvosa a kemok utan hogy egyen barmit amit kivan es amit kepes lenyelni az talan nem fog kijonni belole. ha KN mamaja csokitortat kivan es meg is tudja enni az nem fog szerintem artani neki. sokkal tobbet art ha rosszul van es semmit nem bir megenni a kemo miatt.
    előzmény:
    HataMari (27)
    2014-08-03  19:39
  13. 2014. augusztus 4. 16:3128.
    Tanácsot, ha valaki kér, akkor csak olyan információk alapján lehet adni, amit megad. Zöldségek esetében nem említett kivételeket, illetve a gabonák esetén sem. Ha mégis vannak, akkor nyilván ki tudja válogatni, hogy mit ne egyen és igyon, viszont iránymutatónak szerintem jó.
    előzmény:
    Amarynda (22)
    2014-08-01  12:05
  14. 2014. augusztus 3. 19:3927.
    A arkos sejtek imadjak a cukrot, sokkal tobbet felzabalnak mint a normal nemrakos sejtek.
    Nem kene etetni oket, hiaba kivanna anyukad.....
    előzmény:
    KN18 (26)
    2014-08-03  12:02
  15. 2014. augusztus 3. 12:0226.
    Ez a kívánnóság nagyon érdekes. 
    Édesanyámnak myeloma multiplexe van, 76 éves. Sokat mondok, ha életemben 2 x láttam őt csokit enni, most meg állandóan azt enné, meg a csokikrémes dolgokat. Ő maga mondja, hogy ha eszébe jut valami étel, akkor kb. 100x kívánósabb mint terhesen volt, állandóan az jár az eszébe. Joghurt műzlive, mangó, meg sárgadinnye. 
    előzmény:
    olorsi (23)
    2014-08-02  17:13
  16. 2014. augusztus 3. 11:5725.
    Igazából ezek az ehető ételek is úgy jók, ha van módod pl. háztáji csirkét venni, olyan zöldséget amit biztosan nem vegyszereztek agyon stb.., olyan hal amit nem tenyésztettek, nics tehe hormonnal...........
    előzmény:
    olajbogyo11 (1)
    2014-07-22  23:23
  17. 2014. augusztus 3. 11:4324.
    Az igazsag az hogy nagyon sok infora van szukseg hogy az ember tanacsot adhasson, vagy legalabb arra hogy sajat magan tapasztalt dolgokat tudja megosztani.

    en az un. rakos etrenddel egyaltalan nem vagyok tisztaba, az biztos hogy alkoholt semmifele rakosnak (sot ha gyogyszert szed valaki) annak se tanacsos.
    előzmény:
    olorsi (23)
    2014-08-02  17:13
  18. 2014. augusztus 2. 17:1323.
    Igazad van! Azt azért nem ártana tudni, milyen rákfajtáról van szó....
    Azzal sem értek egyet, hogy azt egyen ( igyon), amit kíván. Szegény anyukám pl az alkoholt kívánta. Abból is a töményet. Nem hinném, hogy a szervezetének pont a konyakra lett volna szüksége...


    Viszont többször hallani a gyógygombákról. Kiegészítésképpen ki lehetne próbálni. Mivel a mi családunk Anyu oldaláról igencsak rizikófaktoros (Anyu, Nagyapám, Nagyapám 6 testvére rákban halt meg), lehet, megelőzésképp én is szedni fogom. Kislányom ilyen szempontból rosszabb helyzetben van, a másik nagymama is rákban halt meg. Szóval nálunk figyelni kell!!
    Meg olvastam a sárgabarackmag áldásos hatásáról is.


    Persze egy rákos betegnél fontos az étrend, de alternatív dolgokban is lehetne gondolkozni.

    előzmény:
    Amarynda (22)
    2014-08-01  12:05
  19. 2014. augusztus 1. 12:0522.
    na ezert nem szabad tanacsot adni ugy hogy azt se tudjuk milyen rakja van a betegnek...
    az altalad felsoroltak kozul sok pl. belrak eseten szigoruan tilos.
    előzmény:
    *Diorella* (14)
    2014-07-23  13:43
  20. 2014. augusztus 1. 11:5321.
    Ha ennyi minden nem, akkor paleo ketogén diéta. Dr. Tóth Csaba féle.

    előzmény:
    olajbogyo11 (1)
    2014-07-22  23:23
  21. 2014. július 27. 17:0720.
    Persze Csak Magyarorszagon akarnak nyereszkedni a gyogyszercegek.
    Halado orszagokbol mar reg eltakarodtak, Nekik az nem haladas...


    De akkor pl. Franciaorszag, USA, egyebek, azok nem halado orszagok-legalabbis a Te szotarod szerint, igaz?


    Irtal egyebkent tudomanyos cikket is arrol, milyen jol le lehet gyozni a rakot a csiras-zoldbogyos-tejtermekelhagyo dietaddal? Es kiserletsorozatokkal is alatamasztottad?
    előzmény:
    Vegalife (15)
    2014-07-23  14:49
  22. 2014. július 23. 16:1619.
    Így igaz! Kell hozzá a többi alapelv is. Meg lehet, hogy műtét, vagy egyéb gyógyászati segítség.
    Mit izgat, hogy reklám vagy sem? Amúgy pedig nem annak szántam. Nincs pénzügyi bevételem a blogból. Örülök, ha segít másoknak. 
    előzmény:
    asztanaviszta (18)
    2014-07-23  16:10
  23. 2014. július 23. 16:1018.
    Ez itt a reklám helye?

    Egy rákos beteg csupán attól, hogy ezt vagy azt eszik, vagy nem, nem fog meggyógyulni.
    előzmény:
    Vegalife (15)
    2014-07-23  14:49
  24. 2014. július 23. 15:0617.
    Ezzel is egyetértek!


    Családomban aki rákos volt, ha azt ette volna, amit kíván a szervezete... bizonyára nem épült volna fel. Ugyan ki kíván egy gyógyteát rendszeres jelleggel? Ki kívánja rendszeresen napi szinten a zöld ételeket? Ő bizony szívesebben evett volna habos tortát a sok nyers zöldség helyett, (noha nem látta a tortákat), de helyén volt az esze és hosszú ideig diétázott. Felhagyott az amúgy 95%-os vegetáriánus étrenddel. Jobban mondva nem felhagyott, hanem még szigorúbb étrendre állt rá. Noha párszor mondta, hogy bárcsak ehetne ezt vagy azt. De kitartott, és lám, rendbe jött. Nagyon durván vegán lett. Minden étkezés előtt nyers salátát, salátaleveleket evett, aztán arra is figyelt, hogy ne egyen olajban sült ételeket (szabadgyökök, ugyebár), ne egyen fehércukorral készült ételeket (helyette stívia, elvétve nyírfacukor), a tejet és termékeit maximálisan kizárta. 


    Jót tett neki! Javára vált.







    előzmény:
    titoklany (11)
    2014-07-23  05:16

Címlap

top