Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit szoktatok főzzni ?

Torolt_felhasznalo_418344
Torolt_felhasznalo_418344
Létrehozva: 2014. március 9. 21:14

Kiváncsi lennék ki mit főzz leggyakrabban?Hétkönap illetve hétvégén. Vacsorára összedobtok gyorsan valamit mint szendvics vagy meleg  ételt csináltok? Evvel tudnánk adni néhány recept ötletet  egymásnak!!!!!

 

 

  1. 2014. augusztus 22. 12:3217.

    Tegnap rantott hus volt ebedre petrezselymes  krumplival.


     


    vacsorara a ferjem szalamit evet , kolbaszt, hazi szalonnat (3 hete vagtunk disznot) savanyusaggal es zoldhagymaval.


     


    nekem meg volt rantotthus delrol azt ettem, de mivel kesoig fent szoktam lenni majd biztosan iszok meg tejet, valami lyen kenyerrel , vajas,dzsemes kenyer esetleg muffin, azt is tegnap csinaltam.


     


    teljesen valtozo miket vacsorazunk. van hogy fott etelt ami marad delrol, de lehet felvagott, bundaskenyer, krumplis langos tea stb.


    sokszor eszunk gyumocs youghurtot is, van amikor salatat, hussal. en nagyon szeretem a tesztafeleket sokszor csinalok magamnak spagettit sok sajttal hazi paradicsomszosszal leontve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-03-09  21:14
  2. 2014. augusztus 16. 23:5616.
    Általában azt készítem, amit megkívánok, vagy a családból amit kérnek.
    Így hétköznap is lehet "ünnepi" a menű, és hétvégén is lehet egyszerű, ha éppen arra van gusztus.
    Nem okoz gondot, mert az egyik hobbym a gasztro, és rutinos vagyok, vagyis hamar elkészül, az előkészület, csak a tényleges sütési-, főzési idő változatlan.
    Zömmel hideget fogyasztok, - nemigazán szeretem a főtt ételt, - ha egyedül vagyok.
    Ma egy szelet karaván sajt, és egy fürt szőlő volt a vacsim.
    Holnap tökfőzelék lesz az ebéd, mivel ritkán fogyasztok húst, így főtt tojással.
    Virslivel gondoltam, de már nem kívánom, így a kutyusé lesz:)
    Mivel sütis vagyok, valószínü, egy zwetschgen datschit sütök, szép szilvát vettem ma:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-03-09  21:14
  3. 2014. augusztus 16. 23:1815.
    Vacsorát hétköznap nem szoktam főzni, legfeljebb levest, azt is inkább télen, jó forrón eszem :) főként zöldségekből főzöm, amit épp veszek hazafele menet, ha nincs friss akkor mirelitből. A gombát nagyon szeretjük mindketten de krémlevest még nem főztem belőle. Levesbetétnek nokedlit készítek, az nagyon gyorsan megfő benne. Vagy esetleg saláta, vagy egy neten talált receptet követek, vagy csak összedobálom amit a közétben találok, aztán próbálom a hozzá illő öntetet kikeverni.

    Hétvégén sem főzök túl gyakran, akkor is csak egy fogást, pörkölt vagy ragu húsból vagy gombából, sült csirke, sült hal, köretnek krumpli, rizs, borsóval vagy brokkolival. Sütöttem már zöldséges pitét, bolti leveles tésztából, meg tésztaféléket is szeretek főzni, ma pl pestóval ettük :) szeretek főzni, kitalálni új fogásokat, de nem szeretem amikor a fél napom ezzel megy el, és hézköznap lusta is vagyok, semmi kedvem még otthon is robotolni.

    Kedvenc vacsora a magos bagett, szárított sonka, sajt - lehet néhol kapni egy kívül fehér-, belül kékpenészes krémes sajtot, na az az abszolút kedvenc, sajnos elég drága - esetleg valami zöldség mellé, és egy üveg száraz vörösbor. Nulla főzés, mégis fejedelmi lakoma nekünk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-03-09  21:14
  4. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 15. 12:5014.
    Tele az internet receptekkel. Miért akarsz itt n. topikot nyitni pont erről a témáról?
    Egyébként mindenki azt főz a leggyakrabban, amit ő és a család szeret, szívesen eszik.
    Ahány ház, annyi szokás.
    És szerintem kérd meg a modikat, javítsák ki a főzz szavadat...ez így ui. felszólító mód.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  5. 2014. augusztus 15. 12:1413.
    Próbálok változatosan főzni. Nagyobb főzést inkább hétvégén szoktam csinálni, akkor van időm rá.
    Hétköznap vacsorára inkább szendvicset szoktam csinálni, ritkán meleg ételt.
    Hétvégén mindig  csinálok valami húsételt körettel, illetve levest.
    Nagyon ritkán desszertet pohárkrémet, vagy  valami habos sütit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  6. 2014. március 16. 13:3812.

    Leggyakrabban: 

    rakott zöldbab kölessel meg hússal, rakott kelbimbó ugyanúgy, töltött paprika, brassói, hentestokány, krumplis tészta, bolognai spagetti.

    Alkalmanként tikka masala,  kókuszos csirkeleves meg ilyen csípős marhaságok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  7. 2014. március 14. 08:0711.
    a tésztalé leves és túrós tészta lesz az ebéd, és narancs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  8. 2014. március 12. 17:2110.

     

     

    Leggyakoribb leveseim: zöldség-, brokkolikrém-, sóska, hús-, zellerkrém- és lencseleves.

     

    Leggyakoribb második fogásaim: sült húsokhoz, halakhoz zöldségsaláták, ill. a hús mellett sült zöldségfélék. Főzelékek, (legjobban a tavaszi zöldfőzit és a tökfőzit szeretem) gombák, töltött paprika és mindenféle mediterrán érdekesség beleértve a tengeri herkentyűket is. 

     

    Desszert a kávé tej és cukor(nemű) nélkül.

     

    Hétvégi és hétköznapi menü között nincs különbség, csak a hétköznapi és az ünnepnapi között.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  9. 2014. március 10. 21:119.
    tényleg: madársaláta, rukkola, bármilyen saláta + tonhal, paradicsom, lilahagyma nagyon finom együtt!!
    előzmény:
    Dativus (6)
    2014-03-10  11:00
  10. 2014. március 10. 20:088.

    leves: paradicsomleves, paradicsomos káposzta, hagymakrémleves, húsleves, bab-sárgaborsó-lencseleve, sóskafőzelék

     

    második: rakott tészta, rakott krumpli, rántott dolgok (sütőben készítve), hurka, káposztás és krumplis tészta, paprikás krumpli, gombapörkölt tarhonyával, spagetti különböző szószokkal, ananászos vagy édes savanyú öntetes csirkemell, sült csirke - kacsa, ritkán hal

     

    desszert: banános mákos kocka, vaníliafagyi, kakaós csiga

     

    péksütemény: házikenyér, fokhagymás stangli

     

    egyéb: saláta, párolt káposzta

     

    Ezek a leggyakoribbak, természetesen a klasszikus virsli - rántotta - pizza - ilyesmiken túl. Ha kell recept, tudok adni. Általában hétvégén szoktam többet főzni, és hét elején, amikor még van energiám, azután már nincs. 

    idézet:
    Mónika (4)
    2014-03-09 23:40:04
    A p. káposzta és a sóska főzelék mióta leves?
    előzmény:
    Mónika (4)
    2014-03-09  23:40
  11. 2014. március 10. 17:437.

    Nekem is halistennek csak akkor kell fözni, ha van kedvem. Leginkabb a gyerekem kivangat - tökfözelek cukkiniböl, krumplis teszta, husleves (csak hetvegen).

     

    Mivel a gyerek a suliban kap föttetelt, ezert este van hogy csak hideget eszünk.

    De lehet tükörtojas, rantotta is.

     

    Es szoktunk rendelni is. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  12. 2014. március 10. 11:006.

    Főzni helyesen. 

     

    Én heti 5 napon biztosan főzök valamit, hobbim a főzés, tehát általában nem jelent terhet.  Mónika stílusában válaszolva, általában ezeket készítem:

    leves: húsleves havonta kb, borsóleves, gomba, karfiol, karalábé, bableves. Kókusztejes thai csirkeleves, jalapeno sajtkrémleves, nyáron gazpacho. Zöldborsó, karfiol, zeller krémlevesek.

     

    főétel: rakott zöldségek, roston csirke, sült csirke egészben, sült kacsacomb, rengeteg hal (legalább heti 2-3-szor): roston lazac, pisztráng, kapros harcsa, fogas ha szezonja van, sült keszeg nyáron. Sok mexikói, thai, indiai fogást készítek: quesadillát, burritót, pad thait, tikka masalát, stb. Szeretjük az olasz tésztákat is, de mivel nagyon hízlalnak, igyekszem ritkábban készíteni. Ezen kívül vacsorára sokszor csak salátát csinálok: rukkolát vagy madársalátát veszek és belekeverek egy tonhalkonzervet, paradicsomot, uborkát vagy ami otthon van.

     

    Desszert: gyümölcsös sütik, almás pite, meggyes lepény. Ha valamilyen ünnep van akkor nagy kedvenc a cheesecake.

     

    Igyekszem mindig abból főzni aminek idénye van és hogy friss alapanyagokat használjak.

     

    Recepteket szerintem ezzel kapcsolatos oldalakon keress, milliónyit fogsz találni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  13. 2014. március 10. 09:365.

    Van a gasztro rovatban n+1 topik, szerintem olvasgasd...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  14. 2014. március 9. 23:404.

    leves: paradicsomleves, paradicsomos káposzta, hagymakrémleves, húsleves, bab-sárgaborsó-lencseleve, sóskafőzelék

     

    második: rakott tészta, rakott krumpli, rántott dolgok (sütőben készítve), hurka, káposztás és krumplis tészta, paprikás krumpli, gombapörkölt tarhonyával, spagetti különböző szószokkal, ananászos vagy édes savanyú öntetes csirkemell, sült csirke - kacsa, ritkán hal

     

    desszert: banános mákos kocka, vaníliafagyi, kakaós csiga

     

    péksütemény: házikenyér, fokhagymás stangli

     

    egyéb: saláta, párolt káposzta

     

    Ezek a leggyakoribbak, természetesen a klasszikus virsli - rántotta - pizza - ilyesmiken túl. Ha kell recept, tudok adni. Általában hétvégén szoktam többet főzni, és hét elején, amikor még van energiám, azután már nincs. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  15. 2014. március 9. 22:163.

    Fozzeleket

     

    fozni (nincs ekezetem) egy z! Nem szoltam volna am, de nem csak a cimben hanem itt is elirtad, ez mar zavaro! 

    Na nem szorszalhasogatok tovabb, fozzetek jokat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14
  16. 2014. március 9. 21:262.
    Az internetmindenség blogjainak fele recepteket szabadít a népre, ne viccelj már ezzel a topikkal...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (1)
    2014-03-09  21:14

Címlap

top