Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kajarendelés IR, PCOS

curious
Létrehozva: 2012. június 6. 17:00

Sziasztok!

 

Optimista vagyok és úgy gondolom, nem vagyok egyedül azzal, hogy nem főzőcskézem otthon magamra (nem mondom, hogy soha, de általában nem, hétköznap meg főleg nem) és kajarendelésben utazom inkább.

 

Ti, akik IR-esek, PCOS-esek vagytok és követitek a diétát, honnan szoktatok rendelni és mennyire vagytok megelégedve a kajákkal? Ízvilág, ár-érték arány, változatosság. Ételfutárokra gondoltam, nem étteremből rendelésre. 

 

Köszi 

  1. 2017. november 20. 14:3727.

    Én egy csomó blogot olvastam az IR-ről, mivel kiderült, hogy én is IR-es vagyok. Kipróbáltam recepteket, viszont sajnos nem tudtam biztosítani magamnak minden napra az ebédet és vacsorát.. :( Sok időt elvesz a főzőcskézés, szeretek egyébként kísérletezni, de hétköznap esténként nem arra vágytam, hogy munkából hazaesve nekiálljak főzni.. Lehet, hogy én vagyok béna, de egy csomó ideig nem találtam olyan oldalt, ahol inzulinrezisztencia barát ételeket tudnék rendelni. Aztán véééégre megtaláltam egyet, ami annyira megkönnyítette az életemet... Az IR miatt kialakult tüneteim is eltűntek.


    Hátha érdekel titeket is :) https://metodic.hu/rendeles/


    Tök jó, mivel megfizethető az ára, meg az ételek is egész jók :) Viszont annyi, hogy még nem lehet bankkártyával fizetni, de utána érdeklődtem, és hamarosan azzal is lehet. :) 

  2. 2016. november 2. 14:2226.

    Hello! Készeítek egy felmérést arról, hogy hol vásárolunk élelmiszert. Egy Budapestről készülő földrajzi tanulmányhoz van rá szükségem. A városban élők tölthetik ki. Hálás lennék, ha kitöltenéd. Köszönöm! Milyen messze utazol, hogy ételt vásárolj (Budapest)?https://nicpaul88.typeform.com/to/UjuxbR

  3. 2016. november 1. 16:5725.

    Sziasztok, én nem régóta tudom, hogy PCOS-es vagyok! igazából még csak a nődoki mondta, de mire időpontot kapok endokrinológiára, addig gondoltam elkezdem a diétát, amit mindenképp be kell vezetnem z életembe! arr gondoltam,.hogy segíthetnétek nekem! leírhatnátok a tapasztalataitokat, hogy mire figyeljek...stb! szükségem van a segítségre, és nagyon megköszönném az ötleteket, hogy hogyan fogjak hozzá! :) köszönöm a válaszolat előre is :) (Barbi)


    e-mail címem: masni463@gmail.com

  4. 2012. június 19. 11:3124.

    Sziasztok!!!

     

    ÁÁÁ, nem is tudtam, h van ilyen fórum is. :- ) Nos én is könnyen megoldottam az életemet, amikor voltam diétás oktatáson, (azt hiszem a szórólapon/honlapon is szerepel az arca) a hölgy alapból az általa összeállított/felügyelt  kaját javasolta, a www.egeszsegkonyha.hu oldalról, több mint fél éve csak E kódú kajákat rendelek. Nem mondom, h nem jönnek szembe ugyanazok a kaják, de most van Éndiétám menű is kicsit nagyobb adagoggal (35 dkg kb.), de alapból én is a fél adag (kiasadag) kajákat eszem. Bőven elég nekem, a kollégáim egy ideig furcsén néztek, meg hogy "jaj, te mit is eszel?", de egy ideje már nem velük járok. Az ízvilág tekintetében csak néha nyúlok mellé (pl. a hajdina nekem nagyon nem jön be), de nem okoz különösebb lelki törést... :-) :-) :-)

    De szívesen fogadok én is ötleteket!

    Ja, és a StarKebabnál a gyros tálhoz simán van bulgur köret.

     

    Pussz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  5. 2012. június 7. 09:2923.

    Szia!

     

    Tőlük még nem rendeltem, van náluk is diétás kaja: www.e-food.hu

     

    Nekem valahogy túúúúl nagy a választék, túúúúl sűrű az étlapjuk.  

    előzmény:
    curious (1)
    2012-06-06  17:00
  6. 2012. június 7. 08:2022.

    igen, pont ez volt a bajo a francia diétával, hogy ugyan kiszámolták a ch-t, de tele volt olyannal, ami nem kellene :S Nem is értem, hogy miért nem alapból barnarizs például mindegyik a fehér helyett, az extra meg lehetne a vadrizs, basmati és társai. Tudom, hogy ch tartalomban kábé ugyanaz, de nem mindegy, hogy gyors vagy lassú. Most tőlük rendeltem többször, de a legtöbb, ami tetszett név alapján, mind gyors ch-s volt. 

     

    Édességet még egyiktől sem rendeltem ebédre, egyelőre csokit eszem nasinak. Viszont egy jó kis kakaóscsiga már kezd hiányozni :( 

    előzmény:
    Hubi86 (20)
    2012-06-07  08:04
  7. 2012. június 7. 08:1721.

    most a héten egészségkonyházok, ahogy nézem, a legtöbben erre szavaznak :)

     

    Nekem is bőven elég a kis adag, pont az szokott lenni a bajom egyik-másik helyen, hogy a nagy adag nekem túúúúl nagy, nem tudok annyit megenni, viszont nem mindegyikből van kisadag. Viszont kiszámíthatatlan, hogy mennyire lesz elég a nagy adag, tehát nem tudok stabilan arra számítani, hogy másnap eszem ugyanazt, mert van, amikor meg a 2/3-át is megeszem. Szóval nálam is a kisadag a befutó :) 

    előzmény:
    1citka (19)
    2012-06-06  21:47
  8. 2012. június 7. 08:0420.

    Szia!

     

    Én a Bonappetittől szoktam rendelni (ua., mint Katus A. illetve az Interfood és cityfood -  a futár szerint egy helyről rendelik, csak ők csomagolják). A francia diéta sorokat nézd, de azt is szkeptikusan (pl krumpli és sima rizs kizárva), de van pl barna rizs meg egy csomó zölsdég meg sali. Nekem az jön be ha olyan 30 ch magasságú kajákat választok, és mellé egy kis igazi gyümis natúr joghurt is lecsúszhat. :)

    Régebben sütiket is rendeltem (pl almás v meggyes tiroli, kakaóscsiga vagy túrósbatyú) és teljesen rendben vannak. 

    Néha, ha unom, akkor Update-et rendelek, de sajnos drágább és ki tudja milyen plussz anyagok vannak benne.. 

    Mikor magamnak főztem nem tudta ilyen változatosan, és az embernek kell egy kis szabadidő is, ugyebár... ;)

     

    Sok szerencsét! 

    előzmény:
    curious (1)
    2012-06-06  17:00
  9. 2012. június 6. 21:4719.

    Nálam még nincs meg a teljes vizsgálat, eddig csak az inzulinrezisztenciát "tárták"fel, de a diétát már 2,5 hónapja csinálom. Én az egészségkonyhát

     

    (www.egeszsegkonyha.hu) tartom a legjobbnak. Nagyon sokféle a választék, feltüntetik a kalóriát és a ch-t is. Vannak komplett ételek. Nekem ha féladagosat rendelek(kb.200-250g) elég, ám ha normál 30-35dkg-s kaját, akkor az egyszerre sok.

    A családom is szokott innen választani normál és diétás v. reform kaját is. Nekünk minden izlett idáig. Ill. a cukormentes süteményekkel nem annyira vagyunk kibékülve, de igazság szerint mi a sos sütiket szeretjük, tehát nem csoda ha a somlói v. a túrótorta nem jön be mint egy átlagembernek. 

    Az étlapról neten is tudok választani, szép kártyát is elfogadnak fizetéskor. Szóval én csak ajánlani tudom őket. Nekem már több kollégám is  átszokott rájuk :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. június 6. 21:3818.
    Naigen, nekem heti 1, max 2 nap bőven elég a főzelékből. Pláne, hogy összesen két főzelék van, amit úgy is megeszek, hogy más készíti (csak a sajátot szeretem).
    előzmény:
    horivi (17)
    2012-06-06  21:30
  11. 2012. június 6. 21:3017.

    A diétásból és a normálból szoktam választani. 

     

    Azt vettem náluk észre hogy a diétásban sok a főzelék, így nem is tudok minden napra választani, nem akarok mindig főzelékezni.

     

     

    előzmény:
    curious (16)
    2012-06-06  21:23
  12. 2012. június 6. 21:2316.
    melyik étrendet eszed ezek közül? Nem túl izgalmas így ránézésre a menü, de tök részletes és igényesnek tűnik!
    előzmény:
    horivi (13)
    2012-06-06  20:31
  13. 2012. június 6. 21:0915.

    á, semmi extra, csak a szénhidráttartalmat kell figyelni. És nem is értem, miért nem alap, hogy minden kajánál kiírják. Egyszer kellene kiszámolni és kész :S

     

    medi-food-ot is megnézem, köszi! 

    előzmény:
    horivi (13)
    2012-06-06  20:31
  14. 2012. június 6. 21:0814.

    A Katus Attilá ehhez hasonlóan nézett ki? Mert azt lőttem be, hogy ez a két cég ugyanaz.

     

    Azt hiszem, én is variálni fogom, hogy ne unjak rá :) 

    előzmény:
    buongiorno (12)
    2012-06-06  20:20
  15. 2012. június 6. 20:3113.

    Szia!

     

    Nem tudom milyen diétát kell tartanod, de esetleg megnézheted a www.medi-food.hu oldalt.

     

    Pár hete érdeklődtem itt felőlük, de senki sem válaszolt, viszont azóta kipróbáltam, és egész jónak mondható.  

    előzmény:
    curious (1)
    2012-06-06  17:00
  16. 2012. június 6. 20:2012.

    én próbáltam a Katus Atis kajákat, és nagyon nem jöttek be. Katus Atit amúgy bírom, jártam is az óráira, de a kaják ízetlenek.

    Én az egészségkonyhát, a teletálat és a norbis kajákat variálom, ezek jöttek be, mindig megnézem a ch tartalmakat, és az alapján választok.

    előzmény:
    curious (11)
    2012-06-06  20:15
  17. 2012. június 6. 20:1511.

    köszi :)

     

    na akkor több átfedés is van, a Katus Attilás és a Bonappetit is ugyanaz szerintem, mert ugyanazok a kaják vannak ugyanazon a napon.

     

    IR-hez és PCOS-hez a szénhidrátot kell figyelni (meg a kalóriát sem árt, gondolom, de nekem nem kell fogyni, úgyhogy az annyira nem szokott izgatni) 

    előzmény:
    Tünderke (10)
    2012-06-06  20:11
  18. 2012. június 6. 20:1110.

     

    Én is Eg.konyhát javaslom. Ott is van kis adag. Bár tény, hogy egy idő után mindig ugyanazokkal az ételekkel találod magad szembe, de ez a Tőzsdénél is így volt. ( amíg dolgoztam azt ettem, mióta gyerekem van az előbbit). És ha pontosak az infóim 1 cég, csak 2 névvel.

     

    És az eg.konyhánál fel van tüntetve, hogy mennyi kalória, meg mennyi ch van benne. (nem tudom egy pcos-nak mit kell nézni).

    előzmény:
    curious (1)
    2012-06-06  17:00
  19. 2012. június 6. 20:099.

    Teletál, felírtam. Bár azt hiszem, le kell győznöm az ellenérzésemet az update névvel szemben 

    De kísérletezni fogok, mert eddig nem vagyok tökéletesen elégedett egyik hellyel sem :( 

    előzmény:
    Milu (6)
    2012-06-06  19:29
  20. 2012. június 6. 20:088.
    és IR-diéta kompatibilisek is az ételek? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207580 (5)
    2012-06-06  19:00
  21. 2012. június 6. 20:077.

    pont őket tesztelem a héten :) A tegnapi nem volt túl jó kaja, de a mai fincsi volt, viszont nem az éndiétám-os sorból választottam, úgyhogy nem igazán passzolt a diétámhoz. Viszont nagyn fincsi volt :) Várom már, hogy a holnapi milyen lesz :)

    Köszi  

    előzmény:
    t.arcsi (2)
    2012-06-06  18:41
  22. 2012. június 6. 19:296.
    A Teletál Update kajái kifejezetten finomak (pedig én nagyon finnyás vagyok).
    előzmény:
    curious (1)
    2012-06-06  17:00
  23. Torolt_felhasznalo_207580
    Torolt_felhasznalo_207580
    2012. június 6. 19:005.
    Ja, és az egyik legdrágább kajaszállító cég. A Tőzsde ételfutárnál fél adagok is vannak, ami nekünk elég. Mindíg változatos az étlap és a mennyiséggel sem volt soha gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207580 (4)
    2012-06-06  18:58
  24. Torolt_felhasznalo_207580
    Torolt_felhasznalo_207580
    2012. június 6. 18:584.
    katasztrófálisan főznek, ízetlen, fáradt minden kajájuk, nincs meg az adag mennyiségileg. Mi egy fél éve hagytuk el őket
    előzmény:
    t.arcsi (2)
    2012-06-06  18:41

Címlap

top