Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Indiai fűszerek - receptek

gyemantcipo
Létrehozva: 2012. február 3. 12:04
Sziasztok! Teljesen rákattantunk a párommal az indiai kajára. Már beszereztünk néhány fűszert, és ki is próbáltunk 2 receptet. Isteni volt! :) A gondom, hogy vannak azok a nagy magos fűszerek, amik nagyon finomak, ha belefőzzük őket, de kaja közben ráharapni már nem annyira jó. Hogy lehet ezt áthidalni? Ti milyen recepteket próbáltatok már ki?
  1. 2012. július 19. 16:2313.

    Sziasztok!

     

    Az indiai kajára rá lehet szokni rendesen, az biztos. Nálunk ez odáig fajult, hogy egy éve ki is költöztünk indiába. Én is vezetek egy blogot itteni életünkről (http://indiapass.blog.hu) és már régóta tervezem a gasztro rovat beindítását. Remélem heteken belül tényleg realizálódik a dolog és akkor jöhettek böngészni az autentikusan elkészített dél-indiai ételek receptjei között.

     

    Üdv,

    Pere Viki 

    előzmény:
    gyemantcipo (1)
    2012-02-03  12:04
  2. 2012. február 6. 00:0112.
    A videó alapján sütöttük csirke combot, az egyikre garam masalat tett a párom a másikra tandori fűszert. Jó volt mind a kettő, de még lehet az ízhatáson gyakorolni. 
    előzmény:
    pipacsvirágocska (9)
    2012-02-05  12:50
  3. 2012. február 5. 13:2911.
    Egészen pontosan melyik receptre gondolsz, ahol ráharapsz bármire is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. február 5. 13:2410.

    Szia!
    Nagyon is megértem, hogy rákattantatok az indiai konyhára! Viszont ez a konyha túl összetett és bonyolult ahhoz, hogy a fenti dologra röviden lehessen válaszolni. Ha meg többet is szeretnél főzni, érdemes beleásni magad az "alapokba".

    A nagy magos fűszereket azért nem értem, mert első fázisban a legtöbb (fűszerezett) indiai receptben a száraz fűszereket szárazon megpirítják (tehát zsíradék nélkül) és finomra megőrlik. Ez gyakolatilag egy currynek is mondható, ez kerül az ételbe. A sűrítés általában az összefőzésből, kókusztejből, joghurtból ered, meg persze a rengeteg fűszertől.

    A fenti könyv is nagyon jó, ajánlom még Jé! India oldalát, ahol az indiai konyháról általában írnak:
    http://jeindia.hu/index.php/docs/530

     

    Van egy blogunk, ami most sajnos kissé leült..., de sok indiai recept is van rajta (mivel nekünk is ez az egyik kedvencünk):
    http://orientexpress.freeblog.hu/categories/ India/

    Sajnos a budapesti indiai éttermek nem mondhatók igazán eredetinek, sokban "magyarosítják" az ételeket (más konyhákra is jellemző, persze). De egy jó irodalom, a jó beszerzési lehetőségek segítenek:)


    Remélem, tudtam valamit segíteni, kérdezz bátran!

    előzmény:
    gyemantcipo (1)
    2012-02-03  12:04
  5. 2012. február 5. 12:509.

    Igazán nincs mit, örülök, hogy másnak is segít. Egy gond van vele, hogy elkezdenm nézni és csorog a nyálam :)

     

    szép hétévégét!

    előzmény:
    antironia (8)
    2012-02-03  17:58
  6. 2012. február 3. 17:588.

    Én a Wesselényi utcaiba járok, szerintem nagyon jó kis bolt.

     

    És a tulajdonosnővel (echte indiai) jól el lehet beszélgetni, még tanácsot is ad. :-)

     

    A Szép kis India boltról beszélek..

     

    http://exoticindia.hu/

    exoticindia.hu/

    előzmény:
    pipacsvirágocska (5)
    2012-02-03  13:55
  7. 2012. február 3. 15:037.

    http://www.videojug.com/film/how-to-make-chicken-tikka-ma sala

     

    ezt néztem meg első körben és tényleg nagyon látványosan érthetően elmond mindent. Még az én szerény angol tudásommal is tök érthető.

     

    Köszönöm, hogy megosztottad velünk!  

     

     

    előzmény:
    pipacsvirágocska (5)
    2012-02-03  13:55
  8. 2012. február 3. 14:556.
    előzmény:
    pipacsvirágocska (5)
    2012-02-03  13:55
  9. 2012. február 3. 13:555.

    Szia,

     

    az indiai kajára mi is rákattantunk, isteni finom :-) Gyakorlatilag rászokásos. Nem tudom, melyik receptre gondolsz, amiben "magos fűszerek" lennének.  Ajánlom a videojug pont com weboldalon található recepteket. Angolul vannak, de olyan profin összerakott videók, hogy tényleg elmagyaráznak mindent. Olyan recepteknél, ahol  van nagyobb fűszer (egész kardamon pl), azt láttam, hogy az elején teszik bele, megpirítják zsiradékon és aztán kiveszik, az íze bennemarad. Ráadásul mindent leírnak, arányokat, darabszámot, honnét lehet beszerezni, tényleg szuperül összerakott videók. 

     

    Még az jut eszembe, hogy keress indiai fűszerboltot, mert hatalmas különbség van a szupermarketekben kapható fűszerek és az indiai/arab boltok között. A minőség azonnal szembetűnő, és az ár pedig akár párszor alacsonyabb is lehet.  

     

    Jó főzőcskézést. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. február 3. 13:384.

    Ez a negyedik megoldás nekem is eszembe jutott, de mire visszaértem, már leírtad helyettem. :-)

     

     

    előzmény:
    baklava2 (3)
    2012-02-03  13:37
  11. 2012. február 3. 13:373.

    Szia!

    A megoldás: egy barátságos mozsár beszerzése. A frissen őrölt fűszer aromája összehasonlíthatatlan azzal, amit őrölve vásárolsz meg.

    A témában egyébként szerintem a legjobb a Camellia Panjabi könyve, A legjobb curryreceptek indiából (nemcsak curry van benne egyébként). A könyv elején részletes bevezető van a fűszerek és curryk világába. És tényleg autentikus az egész.

    előzmény:
    gyemantcipo (1)
    2012-02-03  12:04
  12. 2012. február 3. 12:152.

    Pontosan melyik "nagy magos"  fűszerekre gondolsz...?

     

    Esetleg nem lehet őrölt változatban beletenni?

     

    Vagy pedig az elején kevés olajban "kipattogtatod", és kiszeded az olajból, úgy folytatod a főzést...

     

    Harmadik megoldás: teatojásban teszed bele a kajába (ha hosszú lében főzős).

     

     

    előzmény:
    gyemantcipo (1)
    2012-02-03  12:04

Címlap

top