Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kontaktgrill

eva74
Létrehozva: 2010. szeptember 15. 08:23

Sziasztok,

 

Kontaktgrill használok véleményére esetlegesen receptjeire lennék kiváncsi.

  1. 2017. január 23. 17:157.

    előzmény:
    lufi (2)
    2010-09-15  08:36
  2. 2010. szeptember 18. 11:016.
    Halihóóóóóó .....................ötletek?
    előzmény:
    csibe32 (5)
    2010-09-17  16:32
  3. 2010. szeptember 17. 16:325.

    Sziasztok,

     

    Nemrék kaptam egy Philips kontaktgrillt. Nagyon szeretem, idáig grilleztem benne húst-csirkemellet (nem lett jó)-késöbb olvastam, hogy azt nem jó grillezni. Tarja nagyon finom lett. Sütöttem benne ananászt, almát nagyon jók lettek. Ötleteket várok további grill receptekhez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. szeptember 15. 12:224.

    a mienk STEBA márkájú, és nagyon szuper! nem volt olcsó de megéri, mert azok a pár ezer forintos vacakok szinte csak egyszer használatosak mert odaragad benne minden.

    én még a kenyeret is ezen pirítom.

    aztán szoktam venni előre ízesített kolbászokat és azt sütöm meg, a pácolt hús is mindig nagyon finom benne.

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-09-15  08:23
  5. 2010. szeptember 15. 09:033.

    Szia!

     

    Én Solac-ot használok. Nekem nagyon bevált.

    A hús pácolva finom, mint minden ételhez. Bonyolultság nincs benne: hőfok adott a húsokhoz, ha csukva használod. Én legtöbbször nyitva grillezek rajta, a legnagyobb fokozaton kezdve, így két nagy szelet hús (tarja) sülhet egyszerre, vagy mondjuk 2 csirkecomb (kicsontozva, felezve). Illetve szétnyitva azért is jó, mert a lével lehet locsolgatni közben, ami a tálcára csöpög.  Mellé gomba, zöldség. De próbáltam már rajta bárányt, kecskét, halat, nyulat. A pácolás volt mindegyiknél a lényeg.

    Azért is szeretem, mert nem kell hozzá nagy körítés, mint mondjuk a tárcsás grillezéshez, könnyen takarítható langyosan. Folyamatosan lehet rajta sütni, közben eszegetni. Ami még szempont volt: kis helyen elfér, hordozható , bárhol tábort lehet vele ütni egy grillezés erejéig, ahol van áram. Nem kell azért aggódni, hogy megég, mert a hőfokot szabályozhatod, melegen tartásra is jó. De sütöttünk már rajta szalonnát, tojás rántottát. Kempingezéshez tényleg jó, bár itthon gyakrabban használjuk nyári estéken.

    Amire vigyázni kell: a teflon rétege ne sérüljön, fa csipesz kell a húsok forgatásához.

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-09-15  08:23
  6. 2010. szeptember 15. 08:362.
    Bocsi az off-ért, (bár lehet, hogy csak fél-off), érdekelne az is, hogy milyen kontaktgrill készüléketek van, amihez a recepteket írjátok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top