Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forró csoki

pipin
Létrehozva: 2004. február 23. 09:11
Sziasztok!

Szeretnék forró csokit csinálni, de nem tudom hogyan kell. Próbáltam már, de egyszerűen olyan émelyítő lett, hogy belegondolni is rossz! Tehát várom az ötleteket!Köszi!
  1. 2008. augusztus 31. 01:1824.

    A tuti, ha a tejbe öntessz egy kis tejszínt, és ízlés szerint raksz bele táblás tejcsokit, kakaót, kapucsínót, és a végén egy szelet Kinder csokit!

    Csak vigyázni kell, nehogy tömény legyen. Én a porból készült förtelmeket nem tudom meginni, de ezt imádooooom!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. július 25. 22:3823.
    Én is kipróbáltam a Boci forró csoki port és tényleg tejjel jó! Forró vízzel borzalmas, tejjel isteni!

    Változat: csinálhatod úgy is , hogy egy bögre (2, 5 dl) forró tejbe teszel 2 teáskanál N. (nyuszis) kakóport és még 2-3 teáskanál Boci forrócsoki port, és pár csepp édesítőszert vagy cukrot.

    Mennyei!
    idézet:
    Duncsi (17)
    2005-01-20 15:41:59

    Juj, ez  a utolsó változat ez nagyon durva

     

    előzmény:
    Duncsi (17)
    2005-01-20  15:41
  3. 2008. július 25. 22:3322.
    Elfogyot itthon a kakaó, én naív meg tettem a gyerekek reggeli tejébe Boci forrócsoki port. Hát úgy néztek rám, mint aki a Marsról jött. Este meg megkérdezték, hogy ugye vettél kakaót nem kell azt a borzalmat innunk megint.
    előzmény:
    aditte (9)
    2004-02-23  10:31
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 25. 21:5921.
    Szia, az én boldogító régi receptem a következő: étcsokit(minimum 70%-os kakaótartalmút) megolvasztok, azaz felfőzök fele tej-fele tejszínben, amibe vaníliát is teszek. Esetleg kevés méz bele -én nem szoktam-, felnőtteknek egy kanálka rumot lehet hozzá tenni. Ami a trükk: amíg felforr ez a keverék, addig bennetartok némi fahéjat és vaníliarudat, majd kidobom azokat. Mehet bele egy kevés holland kakaópor, majd amikor csészékbe kerülnek, teszek a tetejükre kézzel felvert, cukrozatlan tejszínhabot is.Ha pedig kimarad a rum, akkor jöhet pici chili is, hideg téli estéken...
    előzmény:
    pipin (1)
    2004-02-23  09:11
  5. 2006. március 3. 10:2620.

    múlt 7végén ittunk a barátaimmal egy nagyon fincsi forrócsokit  a Csaba Centerben. NAgyon de nagyon ízlett, majdnem olyan sűrű volt, mint a puding és inkább kanalaztuk, mint ittuk. a pultoslány mondta, hogy ManueL márkákjú az a fajta forrócsoki .

    van valaki ismeri és tudja hol árulnak itt pesten ilyet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. február 6. 15:3519.
    Szeretném mindenki figyelmébe ajánlani!

    Ha jártok az állatkertben, a Pálmaház tövében van egy Szamos-cukrászda. Ha életetekben ittatok már olyan finom forró csokit...Az valami Isteni. Igazi folyékony csoki, felszolgálnak hozzá egy kis tálka tejszínhabot, és egy kis kancsó forró, habos tejet. A forró csoki nagyon elegáns hófehér porcelán talpas-füles kis pohárban van, saját magunknak kell összekeverni, ízlés szerint. Tényleg Isteni finom, életemben olyan finomat csak akkor ittam, amikor ott voltunk.
    Szóval ha jártok az állatkertben, feltétlen menjetek oda be forró csokira!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. február 6. 14:2418.

    Na erre én is tudnék írni! Nem is tudom hol voltunk üdülni a párommal, a lényeg az, hogy bementünk egy helyre mert nekem WC-re kellett mennem (-a nyilvános Wc zárvá volt, mert már nem volt szezon, így egy járó kelő beküldött erre a helyre-), a párommal úgy gondoltuk, hogy megiszunk egy forró csokit! Hát közölték, hogy van nekik! Errel kértünk kettőt! Fizettünk érte 800 Ft-ot , és kiderült hogy simma forró kakaót kaptunk, kb 20 percig ültünk bent annyira forró volt! Hozzá kell tennem, hogy mind a ketten szeretjük a kakaót, de csak hidegen a forralt kakaót utáljuk! Persze ezuán igesek is lettünk de rendesen!

     

    előzmény:
    szepyke (7)
    2004-02-23  10:10
  8. 2005. január 20. 15:4117.
    Én is kipróbáltam a Boci forró csoki port és tényleg tejjel jó! Forró vízzel borzalmas, tejjel isteni!

    Változat: csinálhatod úgy is , hogy egy bögre (2, 5 dl) forró tejbe teszel 2 teáskanál N. (nyuszis) kakóport és még 2-3 teáskanál Boci forrócsoki port, és pár csepp édesítőszert vagy cukrot.

    Mennyei!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 23. 14:0616.
    Most már csak azt áruljátok el hol lehet Milka zartherbet kapni. Égen földön keresem, de szerintem kivonták a forgalomból:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (13)
     
  10. 2004. február 23. 13:3615.
    Köszönöm mindenkinek a jobbnál jobb recepteket. Igérem mindet ki fogom próbálni!
    Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. február 23. 11:2414.

    Forró csokis capuccino.

    Hozzávalók:
    2. 5 deci tej
    2. 5 deci tejszín
    1 vaníliarúd
    15-20 deka étcsokoládé
    esetleg 2 evokanál Kahlua vagy más kávélikor
    3 teáskanál instant kávé
    3 deci víz
    tejszín
    Beleöntöm a tejet és a tejszínt egy kisebb lábosba, hozzádobom az éles késsel hosszában félbevágott vaníliarudat és gyorsan felforralom. Aztán leveszem a tuzrol, beleszórom az apróra vágott étcsokit és addig keverem, amíg fel nem oldódik. Hozzálöttyintem a kávélikort és ha kihult, beteszem a hutobe aludni egyet. A vaníliarudat ilyenkor nem halászom ki belole, mert így finom aromája jól beleoldódik majd a csokis tejbe.
    Reggel aztán összekeverem az instant kávét a forró vízzel, és mehet is a híg fekete a vaníilarúdtól megszabadított, átforrósított csokis tejbe. A bögrékbe töltött csokis capuccinora úgy púpozok jó sok tejszínhabot, mintha a legnemesebb véru trónörökösöket koronáznám meg.
    4 bögrényi lesz belole, ami nem jelenthet problémát 2 csokoládérajongó ember számára.

    Én úgy szoktam, hogy egy nagy fazékba töltök tejet. Hozzáadok rendes kakaóport (nem cukrozottat!) és izlés szerint cukrot. Mikor el kezd melegedni hozzáadok egy jó adag aprára tört tejcsokit és tovább főzöm. Mikor el kezdene forrani leállítom és picit hagyom állni. (A föle ott fog majd lebegni a tetején, az nagyon finom, lehet nyalakodni, hogy neked is jusson valami jó belőle ne csak a kedvesednek!) Bögrébe töltöd, és szolgálhatod fel így vagy. .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. február 23. 11:2413.
    Forró csoki ügyben már én is folytattam "nyomozást" :)
    Ezeket a fórumokról vadásztam össze:

    A szokásos kezdete a forró csokinak nálam is a felmelegített tej, bár én ebbe teszek pici tejszínt is. A cukorral (legjobb a barna cukor), vaníliarúd belsejével, csipetnyi sóval (! nagyon fontos, állítólag - érdekes módon- ez a lelke a dolognak) melegítem fel, majd beletördelem a keserűcsokit (valóban jó a szerencsi, de valahogy még kellemesebb a Milka- keserűcsokija a lényeg, hogy "zartherb" legyen. Ezután néha teszek még bele szerencsi kakaóport is. Ezt egy kicsit még melegítem. A tűzről levéve konyakot keverek hozzá. Majd szép bögrébe, vagy csészébe teszem.
    Az egészet pedig saját készítésű habcsók "korongokkal" koronázom meg. Lényeg , hogy ezek kb 2 -2, 5 cm átmérőjűek és kb 1-1, 5 cm magasak legyenek. Csodálatos, ahogy kicsit a külsejük átnedvesedik a forró csokitól, belül pedig még ropogós. A kicsit a bögre aljára kanállal alámerített egy-egy habcsóknak is külön hatása van ha megízleled.
    Persze magát a csokit sok mindennek lehet még megbolondítani, fahéjrúddal, őrölt borssal, cayenne-nel például.

    pór-csoki (stewardess-recept, avagy csinálj abból, ami van)

    kisebb műanyag vizespalackba (pl 0. 5-ös Theodora) önts félig tejet, hozzá valamennyi tejszínt, 1-2 kanál (1 tasak) tejport, cukrot (édesítő nem jó!). ezt erősen zárd le, majd tedd be egy bödön/lábas/teáskanna forró vízbe és fedd be. miután átforrósodott a tej (kb 3-4 perc, mennyiségtől függ), vedd ki a palackot, tekerd konyharuhába, és rázd erősen vagy 2 percig. énekeld: oh shake it up baby now! 2-3 kocka csokit tégy pohárba/csészébe, forró vízzel öntsd le, kevergesd, amíg a csoki felolvad a vízben, majd a felrázott tejet (oh, shake it, shake it baby) öntsd rá. tetejére kicsi fahéj és egészségetekre.

    Nagyjából én is hasonlóan csinálom, de kakaó nélkül. Mindig étcsokit vegyél, a legjobb a Szerencsi, sárga táblás, abba már cukor se kell, mert elég édes. Adagonként 2 dl tejet tegyél oda forrni, beledobálsz kb fejenként 6 kocka étcsokit és felforralod.
    Pohárba teszed ( átlátszó üveges az igazi ) és mehet rá a tejszínhab.
    Isteni eledel, a nagy csokoládékönyvből való!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. február 23. 10:4012.
    Nem tudom, mi van ráírva, de ezeket sosem csinálom vízzel.
    előzmény:
    aditte (11)
     
  14. 2004. február 23. 10:3811.
    Hát a zacskóra mintha forró víz lenne írva. . . vagy rosszul emlékszem? :))
    előzmény:
    Milu (10)
     
  15. 2004. február 23. 10:3210.
    Persze, hogy tejjel! Mi mással?:-)))
    előzmény:
    aditte (9)
     
  16. 2004. február 23. 10:319.
    A Boci forró csoki tényleg tuti. . . csak nem vízzel, hanem tejjel. . . Hű. . . nyami-nyami. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_624828
    Torolt_felhasznalo_624828
    2004. február 23. 10:138.
    Én is igy csináltam, csak fél tábla ét fél tábla tejcsokival és egy pici fahéjat is tettem bele.
    Szerintem érdemes azzonal meginni, nagyon finom hideg estén:)
    előzmény:
    dr.judy (5)
     
  18. 2004. február 23. 10:107.
    szerintem a forró csokit sokan keverik a forró kakaóval, ami természetesen nem ugyanaz
    a forró csoki sokkal "ütősebb", sűrűbb, édesebb, mint a kakaó
    én úgy csinálom, hogy keserű főzőcsokit felolvasztok tejben, vagy tejszinben
    ebbe szórók egy kevés igazi kakaót, cukrozatlant, sötétet!
    és ebbe egy kis fahéj. . .
    elég egy bögre is belőle
    próbáljátok meg!
    jah és az igazán inyencek tehetnek bele egy leheletnyi őrült chilit!

    :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. február 23. 09:546.
    A fehéret próbáltam, de ihatatlannak találtam. Nekem a Boci forró csokija ízlik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159118 (4)
     
  20. 2004. február 23. 09:325.
    fazékba forro vizet forralsz és felé teszed egy üvegtálba az összetört táblás csokit, ami a hötöl meg fog olvadni!tetszöleges mennyiségü tejjel, esetleg tejszinnel felkavarod, bögrébe töltöd!
    vékonyra szelt gyümölcsszeleteket, aproüteményt tálalhatsz mellé!
    hütöbe tárold, max 3napig mert tejes termék!
    hideg téli estéken kellemes!
    előzmény:
    pipin (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_159118
    Torolt_felhasznalo_159118
    2004. február 23. 09:324.
    Szia, engem is érdekel ha valaki tudja a megbizható receptjét. Jelenleg a La Festa márkájú forró csokit iszom, lehet kapni Hot Classico és Hot Bianco ízben. Próbáltátok már?
    előzmény:
    pipin (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2004. február 23. 09:203.
    http://www. nlc. hu/forumkifejt. php?id=19&forumid=20135

    nézd meg itt.
    előzmény:
    pipin (1)
     
  23. 2004. február 23. 09:162.
    Nem ötlet, csak bátorítás: egy bécsi kávéházban Secher torta mellett is rémesen émelyítő volt a forró csoki - imádnivalóan finom, de SOK, túl édes egy idő után. . . Ez szerintem a forró csoki és egyáltalán a csoki alaptulajdonsága bizonyos szinten. . . :)
    előzmény:
    pipin (1)
     

Címlap

top