Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Havi kajapénz:-)))

Torolt_felhasznalo_256228
Torolt_felhasznalo_256228
Létrehozva: 2004. február 17. 11:01
Ki mennyit költ havonta kajára? Ha lehet bontsuk le egy före, igy könnyebben lesz összehasonlitható.
Nálunk 3 före 50 ezer megy el, tehát egy főre 16,000.-. Csak vacsora van, és hétvégén teljes panzió:-)))
  1. 2006. január 5. 17:49258.
    Sziasztok! Én is ma találtam erre a topicra, érdekes. Én is mindig kisérletezem, hogy mennyiből lehet kijönni, de elég nehéz. Két kamasz fiam imád enni, tehát a kaján nem sokat lehet spórolni. De akkor min? Most elhatároztam nagyon figyelek hogy mit és mennyit veszek, aztán meglátjuk, de 3-ra a havi 50-60e Ft elmegy.
    előzmény:
    Linda31 (257)
    2006-01-05  16:19
  2. 2006. január 5. 16:19257.
    Ma találtam rá erre a topikra. Ez egy nagyon jó topik, folytassuk! Lássuk, ki mennyiből gazdálkodik? Annyit tennék hozzá, hogy a hozzászólások zömében nem szerepel a gyógyszerkiadás és a szolgáltatások (hajfestés, autójavítás, stb) pedig ez is igen csak tetemes kiadás. Mi a több kiadás nálatok a rezsi vagy a napi élet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. február 1. 22:10256.
    Anyukám mindig azt mondta , és mondja a mai napig is / hálistennek/, ha olaj-liszt -krumpli -cukor van otthon az ember nem hal éhen. Én még a tojással , hagymával, ki szoktam egésziteni. Sokszor csodálkozom amikor belegondolok mennyire sok ételt lehet az alap élelemiszerekből főzni. Egyszerű, de finom ételek, sokszor megfeledkezünk róla, agyon bonyolitjuk a főzést , pedig egy krumplifőzelék, lángos, tészták, tócsni , nokedlik stb milyen finom tud lenni. Én is beleesem abba a hibába, hogy sokmindent felhalmozok, hetekig megélnénk belőle, de én ennek ellenére vásárolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 1. 21:12255.
    ti se ismeritek fel???:)))) Általában ráirom, de néha elfelejtem (vagy a párom teszi be), és akkor jönnek a meglepetések! Gyakran úgy főzök, hogy nincs biztos elképzelésem arról, mit fogunk enni, azt akkor döntöm el, mikor kiolvasztottam a kaját. . . :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (254)
     
  5. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. február 1. 20:09254.
    Én ha belenézek se nagyon. . :-)))))) alig lehet felismerni a befagyott cuccokat!
    Jó, mondjuk a romlandó cuccok hiányoznának, nekem pl. mindig kell hogy legyen itthon fél liter tejföl, 3 l tej, meg egy rakat tojás.
    előzmény:
    Clarissa04 (253)
     
  6. 2005. február 1. 19:51253.
    Hát nagyon szemléletes ez a beragadt zár!:))) Tuti, hogy én is tudnék 2 hétig főzni az itthoni nyersanyagokból!:) A következő vásárlásnál feltétlenül emlékezni fogok a beragadt zárra!:)Ha őszintén belegondolok, nem igazán tudnám precízen felsorolni, hogy jelenleg mi van a mélyhűtőben. És ez hiba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (251)
     
  7. 2005. február 1. 19:47252.
    Persze, mérlegelni kell, hogy mi éri meg. Ha a mellékesből több bejön, akkor nem éri meg főzőcskézni. Egyébként én sem főzök minden nap, hétköznapokon egy kifőzdében ebédelek. Nyaranta viszont naponta főzök, és akkor nagyon bejön az eltervezett ételsor. Nem feltétlenül a spórolás miatt, hanem az első hét után felmerülő kérdés okán:mit főzzek ma. . . . :)Biztos ismeritek ezt a dilemmát. :)
    előzmény:
    ardian (249)
     
  8. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. február 1. 18:07251.
    Itthon én sem csinálom. Ez egy nyaralás volt, és azért is kellett tartani magunkat a listához, mert egyébként üres volt a ház. Itthon én is találnék mást a spejzban, mélyhűtőben. Na igen. Ha beragadna a zár egy-két hétre, tuti tudnék főzni az itthoni alapanyagokból, mégis mindig vásárolok. .
    előzmény:
    kószáló (250)
     
  9. 2005. február 1. 17:47250.
    Menüsor?
    volt idő, mikor én is tervezgettem, de tuti, hogy kedden megkivánom a rakott kelkáposztát az előirányzott babfőzelék helyett, pénteken a férjem pizzát szeretne enni, kétszer meg nem is főzök, mert annyira jó csak úgy napközben bekapni valamit. . .
    És ezzel már el is úszott a terv. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. február 1. 17:34249.
    Bevásárlólista, ételsor? Hű, időmilliomosok! Az a baj, ha el is döntöttem, hogy mondjuk ma este főzök, kivettem reggel a húst a mélyhűtőből, tuti, hogy valami munka miatt csak 8-kor estem haza, amikor már kinek van kedve főzőcskézni. (Egy a lényeg: legyen mindig pizza a mélyhűtőben. )

    De mondtam a férjemnek, hogy ha majd a babával itthon leszek, akkor majd főzni fogok minden nap, legalább azzal spórolunk.

    Nos, az első időkben, amikor 2-3 óránként evett, örültem, hogy nem lepett el bennünket a kosz, főzés nuku. Most már talán lenne időm, de dolgozom, ha hozzájutok. Maradnak a ki-mit talál a hűtőben-féle étkezések, és a hétvégéről maradt eledelek. (Olyankor azért van rendes kaja. )

    Így spórolni nem nagyon lehet, de azzal vígasztalom magam, hogy a mellékesből több a bevétel mint amennyit meg tudnék spórolni.
    előzmény:
    Clarissa04 (248)
     
  11. 2005. február 1. 15:32248.
    Azt már én is tapasztaltam, ha előre tervezem a heti ételsort, lényegesen kevesebbet költök.
    És az is igaz, hogy az un. nagybevásárlások során sokkal többet költök a kelleténél. . . Becsapósak a bevásárlócentrumok. Ilyen helyre szigorú bevásárlólistával szabad menni. . . És persze betartani. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (247)
     
  12. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. február 1. 13:48247.
    Én egyszer nagyon elcsodálkoztam magamon, hogy milyen olcsón is lehet főzni.
    Nyaralni mentünk egy ismerős házába. Konyha alapfelszerelt volt, használhattunk lisztet, cukrot, olajat, fűszereket.
    Összeírtuk egy hétre, hogy melyik nap mit fogunk enni (reggeli-ebéd-vacsora), és csak ahhoz vettem alapanyagokat. És szigorúan azt ettük a héten. Itthon annyi mindent megveszek, ami nem is kellene feltétlenül, és mindig variálok, mi legyen a kaja. Nem is kéne mindig főzni, mert gyakran kidobom a maradékokat.
    előzmény:
    manocsek (246)
     
  13. 2005. február 1. 12:57246.
    Sokszor támad lelkiismeret-furdalásom, hogy nem tudom leszorítani a kaja kiadásokat. Olyan sokszor kérdem magamtól, hogy mi a fenén spóroljak?! Nem iszunk, nem dohányzunk, reggelente iszunk egy tejeskávét, esténként néha a párom egy üveg sört. Ennyi az extra. Megtehetném, hogy gyümölcslevelet nem veszek, de mi nem szeretjük a Bolero-t. Én így is napi 1, 5 liternyi ásványvizet iszom. Felvágottat max. egyszer veszek egy héten. És sokat mondok, ha havonta egyszer eszünk étteremben, az sem szokott több lenni 5 ezernél. Húsos kaját max. 3-szor főzök a héten.
    Már régóta nem merem számolni a kajaköltségeinket, mert tutira nincs 60 ezer alatt.
    Jaj, anyukám annyira tud az alapélelmiszerekből finomat főzni! Igaz, hogy hagyományos kajákat, de mindig elfogy, mert finom. És úgy tud spórolni! Meg szezonban telerakja a nagy fagyasztóládáját mindenféle zöldséggel, gyümölccsel és hússal és hetekig csak kenyeret, tejet kell venniük. Tanulhatnék tőle :))))
    előzmény:
    ardian (245)
     
  14. 2005. február 1. 09:01245.
    Egyáltalán nem furcsa, mi is így vagyunk vele. Mindenki csodabogárnak tart, amiért ragaszkodom az Intersparhoz, de egyszer már megnéztem az árakat is (bár nem szokáson), lehet, hogy pár termék olcsóbb a tescoban, ósanban, de más meg ott. Azonkívül egy csomó mindent nem találok meg ezekben a szuper hipermarketekben, amit szeretünk. És ami a fő: ahogy írod, mi is sokkal (néa kétszer) többet költünk, mintha a szokásos helyre mennénk. Az Intersar elég nagy, de még átlátható, tudjuk, mi hol van, nem bolyongunk feleslegesen, ezért nem veszünk meg fellángolásból semmi fölöslegeset.

    Egyébként pironkodva olvadtam, ki, mennyit költ, nálunk a heti bevásárlás 20 ezer, de ha pelenkát is veszünk, rögtön több, inkább 25 körül. Mondjuk ebben benne van a mosóportól kezdve a CD-n át a hajfestékig minden, mert nem szoktunk vacakolni azzal, hogy külön boltokba járunk. (Az idő is pénz. ) Durva, mert ez azt jelenti, hogy napi cikkere hármunknak kb. 100 ezer forint elmegy egy hónapban.
    előzmény:
    manocsek (242)
     
  15. 2005. február 1. 06:24244.
    Most olvastam Manocseket, és tényleg nem drága egy vízforraló. Gondolj bele, kétszer nem mész le a büfébe, és megvan az ára. :)
    előzmény:
    Clarissa04 (243)
     
  16. 2005. február 1. 06:22243.
    Akkor ez nem jön össze. Esetleg ha egy náhány kollégával közösen vennétek egy olcsóbb vízforralót?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (240)
     
  17. 2005. január 31. 21:53242.
    Lehet, hogy kicsit furán fog hangzani, amit leírok, de amikor kevés pénzünk van, vagy nem akarok sokat költeni, nem megyünk hipermarketekbe (Cora, Interspar, Spar, Tesco), hanem csak a Plus-ba. Debrecenben lakunk, és itt a Plus csak akkora, mint egy közepes méretű ABC. Szinte csak az alapélelmiszerek vannak és egy adott élelmiszerfajtából max. 4-5 féle. De a tejtermék és felvágott kínálata bőséges. Persze üdítő, édesség, nasi az itt is rengeteg, de abban igyekszem mértéket tartani.
    Megfigyeltem, hogy egy Corás beváráslás alkalmával 20-30 ezer között szoktunk fizetni. (Mert megveszünk egy csomó pillanatnyilag szükségtelen, de akciós terméket is :(((
    Az Intersparban 13-17 ezer között fizetünk. Ellenben, ha a Plusba megyek ez 5-7 ezer forint. Nekem ez az igazi spórolás! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. január 31. 21:47241.
    1 literes vízforralót - Bomann márkájú - már 1000 forintért is árulnak az Intersparban. Legalábbis november vége felé ennyiért láttam. Tudom, nem egy Tefal v. Moulinex, de ha kevés pénzed van, a Bomann is jó.
    Egyébként én 1, 7 literes vízforralót vettem ugyancsak az Intersparban anyukámnak, az 2. 490 Ft volt. Noname márka (még talán név se volt ráírva), de ugyanolyan kifogástalan, mint a Tefal, amit én nászajándékba kaptam.
    Szerintem ez egyik sem drága, ennyit megérne beruháznod.
    Egyébként, amíg én is cégnél dolgoztam (most a saját vállalkozásunkban dolgozom) minden nap 1, 5 literes ásványvízzel mentem reggel, időnként vittem hozzá még egy liter gyümölcslét is. De szerencsére nálunk odabent annyi teát, kávét lehetett inni, amennyit akartunk, mert az mindig volt cégesből. Annyi volt a szépséghibája, hogy valakinek mindig meg kellett főzni. És ez én voltam :(((( Gyűlöltem!
    Szenvicsek hordtam én is, meg előző napi otthon főzöttet, mikroba meg tudtam melegíteni. Volt menza is és büfé is, mindkettő drága volt, tehát úgy heti 2-3 szor vettem ott kaját.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (240)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 31. 17:17240.
    Ez a vicc. . . a csapból LANGYOS víz folyik:) Vagyis nem elég meleg a teának, de ihatatlan hideg víznek:) Emiatt nem tudok bent vizet inni. Megoldás lenne, ha vinnék be vízforralót, abból legalább forró vizet lehet csinálni, de ehhez kellene venni egy forralót. Na midnegy. De tényleg vicc, hogy csak langyos víz van. . .
    előzmény:
    Clarissa04 (239)
     
  20. 2005. január 31. 14:41239.
    Szia Jewel! Írod, hogy délre elfogy az otthoni teád, s onnan kezdve kénytelen vagy a drága büfében venni innivalót. Ha nem idegenkedsz a Boleró üdítőtől, az instant teától, instant kávétól, akkor a fiókodban tarthatnál ezekből, s így nem is kellene cipekedned! Lenne bent üres üdítős üveged a Bolerónak, csészéd a teának, kávénak, így aztán teljesen "otthonosan" érezhetnéd magad, és nem is kerülne sokba!:)Gondolom a munkahelyeden valamelyik csapból meleg víz is folyik, így nincs akadálya a kávézásnak, teázásnak. :)Mit szólsz hozzá?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (226)
     
  21. 2005. január 31. 07:39238.
    Sziasztok, olvasgatlak benneteket, és csak a tapasztalataimat szeretném megosztani az érdeklődőkkel.
    Én mindig másfélliteres ásványvízzel közlekedem dolgozni, van ugyan kollégám aki kajánul megjegyzi, hogy vigyázzak mert a túl sok víz megárt, igyak inkább sört- de az lenne meglepő, ha szó nélkül hagyná mindenki. Szendvicset is lehet változatosan csomagolni, maradék húsokból, zöldségekkel, de lehet salátákat készíteni és néha péksüteményt venni, ami szintén olcsóbb a boltban mint a munkahelyi büfékben. Én még kávézni sem szoktam bent, nem adok 120 ft-ot egy löttyért, inkább viszek magammal instant kávét, az olcsóbb. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. január 30. 21:00237.
    A pizzatészta összegyúrva, de nem kelesztve fagyasztható. Amíg felenged, addig meg is kel. Csak úgy eszembe jutott, a pizzáról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575724 (236)
     
  23. Torolt_felhasznalo_575724
    Torolt_felhasznalo_575724
    2005. január 30. 18:22236.
    Mi mindig a Tescoban vásárolunk, általában péntekenként 1 hétre valót.
    A Lidl-től kicsit féltem, de fincsi kekszeket vettünk 600 gr-os 199 ft-ért. Nagyon finomak és teával, tejjel, kakaóval jó este vagy reggel.
    Mindenki itthon eszik, minden nap főzök. Főleg húsos kajákat, de a főzeléket is beiktatom legalább egyszer, de feltét ahhoz is kell.
    Most rendeltem épp pizzát, 900 ft :( Ebből egy tepsivel sütnék, de kinek van most kedve hozzá?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 30. 18:10235.
    szia! ne félliteres üvegben vigyél inni, hanem 1-1, 5-2 literesben, amennyi kell. . . persze retikülbe nem fér bele:)

    ajánlom a tésztasalátát enni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (226)
     

Címlap

top