Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Befőzőautomata

Ettike
Létrehozva: 2009. június 29. 11:55

Sziasztok!

 

Szeretnék véleményeket, tapasztalatokat kérni olyanoktól akiknek van, esetleg próbálták, vagy hallottak róla valamit.

Anyukámat-nagymamámat szeretném vele meglepni, előtte viszont tájékozódni szerenék, hogy tényleg "használható" vagy csak egyel több kacat a spájzban. (Így néz ki: http://www.befozoautomata.hu/)

(Igyekszem válaszolni amint az 5 hónapos kislányom engedi)

Köszönöm

  1. 2014. július 29. 22:2216.
    Teljesen egyeteértek a leírtakkal és a tapasztalatokkal!!!!Én már 5 éve használom a savanyúság kivételével mindent, zöldbabot,paradicsomot,befőtteket az automatával teszek el.Nekem nagyon nagy segítség, hiszen üveg méretétől függően 16 vagy 18 db
    üveget tudok egyszerre dunctolni.
    Érdemes megvásárolni,zseniális szerkezet!!!!!!!!
    előzmény:
    cumpus (14)
    2014-07-19  08:43
  2. 2014. július 19. 09:4315.
    Miért? Neked mindegy, hogy mennyi áramot fogyasztasz? Nem ismerem ezt a készüléket, de valaki írta, hogy tulajdonképpen csak dunsztol és nem befőz. A dunsztoláshoz pedig felesleges egy szerkentyű, szépen dunsztolódnak az eltett dolgok egyébként is. Aztán meg: hány üveg fér bele? Én négyre tippelek maximum.
    előzmény:
    cumpus (13)
    2014-07-19  08:35
  3. 2014. július 19. 08:4314.
    Nekem van befőzőautomatám, és kiváló szakács vagyok, és 30 éve főzök be mindenfélét, de ezzel sokkal könnyebb, és szerintem zseniális szerkezet.


    Nyers gyümölcsöt megfelelően előkészítve persze (mosva, ha kell darabolva) beleteszek nyersen az üvegbe, rá víz, vagy csak a saját leve, ha olyan a gyümölcs, és cukor, édesítő és minden nélkül bezárom, beteszem az automatába, beállítom a hőfokot, az időt, és másnap kiveszem, megtörlöm ha lecsepegett, feliratozom, és mehet a polcra. Ha akarok, teszek bele édesítésnek mézet vagy xylitet, és/vagy ízesítésnek fűszereket.  A zöldszégeket vagy ugyanígy, vagy félig elkészítve rakom el, sokkal egyszerűbb, mint az eddigi befőzés, tisztább, gyorsabb, de nem ez a legjobb benne, hanem, hogy mivel a gyümölcsöket nem főzöm, csak az automatában alacsonyabb hőfokon, mint a főzés készítem, a vitaminok, nyomelemek bennemaradnak, és az állaga is sokkal jobb, amikor télen előveszem, mint a főtt gyümölcsé. Müzlihez, gyümölcskrémhez... 


    Zseniális találmány. 


    És 40.000 forint ma már nem olyan nagy összeg. Ha összeszámolja az ember, mennyit költ szarokra, akkor különösen nem. 
    előzmény:
    Ettike (1)
    2009-06-29  11:55
  4. 2014. július 19. 08:3513.
    "nekem jobban megéri mindent a tűzhelyen csinálni, mert azért úgyis ugyanannyit fizetek"


    Ezt egészen komolyan ide bírta írni valaki?? És szavazati joga van neki :-(
    előzmény:
    pommepomme (4)
    2009-06-29  12:17
  5. Torolt_felhasznalo_464571
    Torolt_felhasznalo_464571
    2009. augusztus 2. 16:1012.

    Sziasztok!

     

     Használ valaki befőzőautomatát, esetleg van valamilyen különleges automatával készült savanyúság receptje?

     

    Szivesen kipróbálnék az idén valami újdonságot... 

     

     Csalamádét, uborkát és káposztával tőltött parikát szoktam eltenni de most valami vegyest (paprika, karfiol,dinnye) gondoltam.

     

    Ha tudtok segítsetek légyszi!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_630603
    Torolt_felhasznalo_630603
    2009. július 17. 18:3211.
    Sziasztok!

    Édesanyámnak is van befőzőautomatája és csodafinom befőtteket és savanyúságokat készít vele. A nagyi is az ő gépét használja és különösen örül, hogy nem kell a nagy edényeket cipelnie, és a szárazdunsztos üvegeket kerülgetnie. A táblázat szerint beállítják a  höfokot és az időt, és indul a dunsztolás, tartósítószer nélkül. A lekvárt viszont nem a gép főzi, csak azt is tartósítja.
    Nagyon sok ismerősüknek ajánlották már és mindenkinek bevált.
    Szerintem az automatával nem lehet elrontani!!!!  Olvassátok el figyelmesen a honlapjukat, megéri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_464571
    Torolt_felhasznalo_464571
    2009. július 16. 22:0110.

    Szia ,

     

    én már 3éve használom a befőzőautomatát, kezdő háziasszonyként kaptam. A kislányom a pocakomban volt, amikor már készítettem neki a gyümölcspüréket. Tartósítószer és cukor nélkül ! Nagyon egyszerű és kényelmes a használata, a "legkritikusabb"részét végzi el a befőzésnek a dunsztolást.

    Minden nagyon ízletes és gusztusos. A kényelem mellett talán még  fontosabb, hogy tartósítószer nélkül!!!!!

     

    Csak ajánlani tudom, eddig még  nem romlott meg semmi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. június 29. 18:449.
    Nem hiszem hogy olyan tuti lenne,én nem vennék,aki már rutinos nem biztos hogy értékelné......és nem igazán olcsó.....
    előzmény:
    Ettike (1)
    2009-06-29  11:55
  9. 2009. június 29. 16:268.

    ez nem csak egy "elektromos fazék"?? nekem úgy tűnik a képen, mintha ez egy villanyrezsóra heggesztett fazék lenne

    nem ez főz meg a lekvárt, ez csak dunsztolja (ahogy én látom)

    én nem adnék érte pénzt!

    előzmény:
    Ettike (1)
    2009-06-29  11:55
  10. 2009. június 29. 12:497.

    Szia!

    Szerintem teljesen felesleges.Főleg ha rutinos befőtt elrakóknak vennéd,csak újjabb lom lesz(ahogy írtad)Bár én csak a saját tapasztalatomról tudok írni,de a cukor kell a befőtt készítéséhez.(azt írták a reklámjába h. nem kell...)A cukor tartósítja el,és azzal szabályozzák a lekvár sűrűségét.Minnél több a cukor benne annál sűrűbb lesz a lekvár.Én megmosom és kimagozom a gyümölcsöt.Aztán botmixerrel turmixolom össze,és cukrozom a fazékba.Ha elkezd forrni,akkor "felhabzik".Addig főzöm(és kavargatom néha,takarékon)amíg elfő a hab.Ha kész kiöntöm üvegekbe,rá a tető,és fejrefordítom 5-10 percre(fóliát,és tartósítót soha nem használok.Ezután mehet a helyére a spejzba,nem dunsztolok.Évek óta így csinálom,és soha nem romlott még meg.

    előzmény:
    Ettike (1)
    2009-06-29  11:55
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 29. 12:396.

    én nem értem, hogy ez a lekvár főzést mivel könnyíti meg. írja, hogy sűrűre főzzük, úgy rakjuk üvegbe, majd a gép dunsztolja.

     

     

    mi felrakjuk takarékra a tűzhelyre és ha jónak ítéljük az állagát a lekvárnak, akkor mehet az üvegbe. én rendszerint kihagyom a tartósítószert, nem romlanak meg. 

     

    kis helyen biztos célszerűbb a gőz miatt, de a munkát nem látom kevesebbnek.

    előzmény:
    Ettike (1)
    2009-06-29  11:55
  12. 2009. június 29. 12:185.
    Annyit szerintem nem ér meg. igaz nem tudom mennyibe kerül egy ekkora edény csak simán. De ha lényegesen olcsobb akkor nem éri meg akkor elfözöcskéznek a gázon is.
    előzmény:
    Ettike (3)
    2009-06-29  12:16
  13. 2009. június 29. 12:174.

    Elvileg amit ez a gép tud, azt megteheted egy szép nagy fazékban a tűzhelyen is. Tény azonban, hogy a befőzőautomatával egyszerűbb, pontosabban tartja a hőfokot, talán kevésbé csinál meleget a konyhában, és nem kell figyelni rá.

     

    Én egyre jobban belejövök a befőzésbe. Magamnak valószínűleg nem vennék, de ha valaki meglepne vele, örömmel használnám.

     

    Még azt nézd meg, mennyit fogyaszt! (Nálunk pl. átalánydíjas a gáz, az áramot meg persze mérik, így nekem jobban megéri mindent a tűzhelyen csinálni, mert azért úgyis ugyanannyit fizetek. De valószínűleg ez egy elég hatékony, jól szigetelt ketyere lehet.)

    előzmény:
    Ettike (1)
    2009-06-29  11:55
  14. 2009. június 29. 12:163.
    hááát, 40 rugó az ára, azért az már a vészes kategória nálam:)
    előzmény:
    hpiros (2)
    2009-06-29  12:09
  15. 2009. június 29. 12:092.

    én még soha nem föztem be, de lekvártz már csináltam. szerintem ez egy nagy edény amibe azt választod ki hogy hány fokon dunsztolja. Szóval itt fent van a táblázat, az alapján megtudjaák sima edénybe is csinálni.

     

    de ahogy néztem ez elektromos, talán ha az ára nem vészes azért éri meg mert nem kell a konyhába vagy a lakásba csinálni, bárhol beállíthatja.

    Sok pénzt nem adnék ki érte, de ha nem vészes az ára akkor megéri.

    előzmény:
    Ettike (1)
    2009-06-29  11:55

Címlap

top