Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bounty csoki

Torolt_felhasznalo_384380
Torolt_felhasznalo_384380
Létrehozva: 2004. január 31. 15:12
Sziasztok.A bounty csokit szeretném házilag elkészíteni,mert nem tűnik nagy ördöngőségnek.Van jó receptetek?
  1. Torolt_felhasznalo_852927
    Torolt_felhasznalo_852927
    2005. május 26. 00:1118.
    hali!

    A dal előadója és címe: Gerard Kawczynski - Paradise Island
    próbáltam több helyen is keresni, de még sehol semmi. ha tudna valaki valamit, akkor írjon erre a mailcímre: bea-t@freemail. hu

    előre is köszi

    pás
    előzmény:
    HoReCa (15)
     
  2. 2005. március 13. 16:3717.
    Mennyi az 1 csomag tejpor? Lécci, ird meg, mert nálam se rossz, ha elhallgatnak a már felnőtt gyermekek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_564605 (10)
     
  3. Torolt_felhasznalo_951373
    Torolt_felhasznalo_951373
    2005. március 13. 16:2316.
    HoReCa!

    Én is pont ezt szeretném megtudni. Van egy ismerősöm, aki talán tud ebben segíteni. Ha meglesz a szám, akkor jelentkezek.
    Üdv
    előzmény:
    HoReCa (15)
     
  4. Torolt_felhasznalo_122346
    Torolt_felhasznalo_122346
    2005. február 6. 11:5415.
    Üdv Hölgyek, Urak!

    Egy olyan kérdésem lenne Bounty kapcsán, hogy nem tudja valaki hogy ki énekli a zenét a Bounty reklámban? Esetleg a szám címe?

    Segítségeteket előre is köszönöm!
    HoReCa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 13. 16:2814.
    Köszi Felhocske!

    A hétvégén meg is sütöm!
    Jó pihenést!
    előzmény:
    Felhocske (12)
     
  6. 2004. augusztus 12. 15:3313.
    hali
    Itt az egyik recpetje
    S. J. féle kuglófrecept:
    50 dkg liszt 5 dkg mazsola, 10 dkg porcukor, 2. 5 dkg élesztő (szárított élesztőből ez olyan 0, 7 dkg-nak felel meg), 3 dl langyos tej, kávéskanál só, 10 dkg puha vaj, 3 tojássárgája, 1 citrom reszelt héja.
    A mazsolát be kell áztatni meleg vízbe vagy kis rumos vízbe, megduzzasztani. A langyos tej feléből (1. 5 dl), az élesztőből, 1 evőkanál porcukorból és annyi lisztből, hogy tejföl sűrűségű masszát kapjunk, kovászt kutyulni(a sorrendet nem árt betartani, tehát először az élesztő, rá a tej, rá a cukor, és mikor simára kavartad, a liszt). Pici liszttel meg kell hinteni a tetejét. Ez meleg helyre téve, letakarva 10 perc alatt felfut. Ezalatt a vajat, tejet, tojássárgákat, sót, maradék porcukrot, citromhéjat (csak a felső, sárga réteget, ha a fehér belekerül, az nem szerencsés), össze kell keverni, majd a liszthez adni a kovásszal együtt, kidolgozni, és bele a mazsikat. Letakarva meleg helyen érlelni. A formát kikenni vajjal, meghinteni liszttel, bele a megkelt cuccot, és ismét keleszteni. 180 fokon 50-60 percig sütni.
    előzmény:
    hümi (3)
     
  7. 2004. augusztus 12. 15:3312.
    hali
    Itt az egyik recpetje
    S. J. féle kuglófrecept:
    50 dkg liszt 5 dkg mazsola, 10 dkg porcukor, 2. 5 dkg élesztő (szárított élesztőből ez olyan 0, 7 dkg-nak felel meg), 3 dl langyos tej, kávéskanál só, 10 dkg puha vaj, 3 tojássárgája, 1 citrom reszelt héja.
    A mazsolát be kell áztatni meleg vízbe vagy kis rumos vízbe, megduzzasztani. A langyos tej feléből (1. 5 dl), az élesztőből, 1 evőkanál porcukorból és annyi lisztből, hogy tejföl sűrűségű masszát kapjunk, kovászt kutyulni(a sorrendet nem árt betartani, tehát először az élesztő, rá a tej, rá a cukor, és mikor simára kavartad, a liszt). Pici liszttel meg kell hinteni a tetejét. Ez meleg helyre téve, letakarva 10 perc alatt felfut. Ezalatt a vajat, tejet, tojássárgákat, sót, maradék porcukrot, citromhéjat (csak a felső, sárga réteget, ha a fehér belekerül, az nem szerencsés), össze kell keverni, majd a liszthez adni a kovásszal együtt, kidolgozni, és bele a mazsikat. Letakarva meleg helyen érlelni. A formát kikenni vajjal, meghinteni liszttel, bele a megkelt cuccot, és ismét keleszteni. 180 fokon 50-60 percig sütni.
    előzmény:
    hümi (3)
     
  8. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2004. február 2. 07:5411.
    Sziasztok!Nekem van egy bounty csoki receptem, de meg sosem probaltam ki. Ha valaki elkesziti irja meg a vegeredmenyt, hogy milyen lett.

    BOUNTY CSOKI

    4 tojas
    25 dkg porcukor
    20 dkg kokuszreszelek
    5 dkg margarin
    10 dkg tortabevono (et vagy tejcsoki)

    A tojasokat szetvalasztjuk. A feherjet kemeny habba verjuk a 20 dkg porcukorral, es beleforgatjuk a kokuszreszeleket. Nyomozsakkal hosszukas
    halmokat nyomunk egy sutolemezre, es alacsony sutohomersekleten, egy kicsit megszaritjuk (annyira, hogy megfoghato legyen, es ne ragadjon, de ne is essen
    szet konnyen). A tojassargajat a maradek porcukorral es a margarinnal kikeverjuk, majd beleontjuk a goz felett felolvasztott csokoladet. A megszaritott kokuszrudacskakat a csokoladeba martjuk, es csepegteto racsra helyezzuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_564605
    Torolt_felhasznalo_564605
    2004. február 2. 00:5610.
    Nekem van egy Bountynak nevezett receptem! A fiam kedvence. Nem túl látványos, viszont nagyon finom:
    40 dkg kristálycukrot 3 dl tejszínnel, 2 vaníliás cukorral, 10 dkg vajjal összkeverni, 5 percig lassú tűzön főzni.
    Kicsit lehűtöd, majd 25 dkg kókuszt, 1 csomag tejport keversz hozzá.
    Én kis tányérokba töltöm, hogy kb. 1, 5 cm magas legyen ez a massza benne.
    Ha meghűlt keserűcsoki mázat szoktam rá tenni (1 dl víz, 1 kanál porcukor 3 kanál kakaópo, fél vaj).
    Hamar kész, és növekedő kamasz-gyerekek csendben vannak vele estig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_865363
    Torolt_felhasznalo_865363
    2004. február 1. 19:489.
    Nincs mit!
    Szerintem probald meg a stahlkonyhaja, hu-n es esetleg irhatsz is neki, hogy megkerdezd, biztos vagyok benne, hogy tudnak segiteni!
    előzmény:
    hümi (8)
     
  11. 2004. február 1. 11:048.
    Köszi a recepteket Böbe-baba!

    Próbáltam már azom az oldalon is, de jelenleg nincs meg a recept.

    A csokisat biztosan ki fogom próbálni!

    Mégegyszer örök hála!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865363 (6)
     
  12. Torolt_felhasznalo_785864
    Torolt_felhasznalo_785864
    2004. január 31. 17:447.
    Én csak olyat ismerek, hogy a Bounty csokit palacsintatésztába mártva kisütni. . . Nigella konyhájából. . . Isteni. . . Ja és van Bounty csokis muffin is. . . Ha kell elkőkeresem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_865363
    Torolt_felhasznalo_865363
    2004. január 31. 16:456.
    Esetleg nézd meg a stahl. hu-n, ha konkrétan azt a receptet szeretnéd.
    előzmény:
    hümi (3)
     
  14. Torolt_felhasznalo_865363
    Torolt_felhasznalo_865363
    2004. január 31. 16:385.
    Hozzávalók(csokis kuglof)

    a tésztához:

    • 500 g liszt
    • 100 g porcukor
    • 30 g élesztő
    • 3 dl tej
    • 100 g vaj
    • 5 db tojássárgája
    • 70 g kakaópor
    • 1 db citrom héja
    • só

    • a szóráshoz: 100 g liszt
    • a kuglófforma kenéshez: 30 g vaj
    • a tetejére: 20 g vaníliás cukor

    Elkészítése

    Két dl langyos tejjel, az elmorzsolt élesztővel, kevés cukorral és kétszáz gr liszttel lágy kovászt készítünk. Tetejét liszttel meghintjük, és konyharuhával letakarva meleg helyen 20-25 percig kelesztjük. Közben a vajat a maradék porcukorral, a tojások sárgájával és a vaníliás cukorral habosra keverjük. Ehhez adjuk hozzá a kovászt, a maradék langyos tejben feloldott sót, a reszelt citromhéjat és a lisztet. Az egészet simára keverjük, jól összedolgozzuk. Tetejét liszttel beszórjuk, letakarjuk, és a tésztát 20-30 percig kelesztjük. Közben a kuglófformát kivajazzuk, és belisztezzük. A megkelt tészta felét a kakaóval összegyúrjuk, mindkét tésztadarabot henger alakúra formázzuk, és lazán összefonjuk, majd a forma nagyságától függően egy vagy két formába helyezzük. Vigyázzunk, hogy a kuglófformát csak kétharmad részig töltsük, majd 15-20 percig kelesztjük. Előmelegített sütőbe tesszük a formát, kb. 15 percig sütjük 200 fokon, majd közepes lánggal 180 fokon 30 percig. A megsült kuglófot kihűlés után vaníliás porcukorral meghintjük, vagy bevonhatjuk csokoládéval.

    előzmény:
    hümi (3)
     
  15. Torolt_felhasznalo_865363
    Torolt_felhasznalo_865363
    2004. január 31. 16:184.
    Bounty csoki
    Hozzávalók:
    Tészta: 8 tojásfehérje, 20 dkg cukor, 1 tasak vaníliás cukor, 25 dkg kókuszreszelék, kevés vaj és zsemlemorzsa. Krém: 20 dkg vaj, 15 dkg porcukor, 1 tasak vaníliás cukor, 8 tojássárgája, 10 dkg tortabevonó csokoládé.
    Elkészítés:
    A tojásfehérjét a cukorral és a vaníliás cukorral kemény habbá verjük. Hozzáadjuk a kókuszreszeléket, majd kivajazott, morzsával meghintett tepsibe öntjük (a tepsi mérete lehetőleg 24x40 cm legyen), és zsemleszínűre sütjük. A krémhez a vajat, a porcukrot és a vaníliás cukrot a tojássárgákkal kikeverjük. A tortabevonót gőz felett felolvasztjuk, és langyosan belekeverjük a krémbe. Egyenletesen elosztjuk a krémet a tésztán, olvasztott csokoládét csorgatunk rá, és felszeletelve kínáljuk.

    Forrás:webcuki. hu(nagyon jo dolgok vannak!!!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (1)
     
  16. 2004. január 31. 15:513.
    SEGÍTSÉG!
    Én egy teljesen más receptet keresek!
    Tavaly tavasszal ez egyik számban megjelent Stahl Judit két szenzációs kuglófreceptje.
    Sajnos sikeresen elkavartam ezeket.
    Ha valakinek megvannak, kérem küldje el nekem!
    Előre is köszi!

    hümi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. január 31. 15:392.
    Nekem sajnos nincs, de a Bounty nekem is a kedvencem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (1)
     

Címlap

top