Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gesztenyés édességek

RVanda22
Létrehozva: 2004. január 25. 08:28
Sziasztok! Ha tudtok gesztenyéből készülő édességeket, örülnék ha leírnátok! köszi
  1. Torolt_felhasznalo_227553
    Torolt_felhasznalo_227553
    2007. szeptember 8. 18:2627.

    Sziasztok!

    A SARKPONT honlapján(www.sarkpont.hu) sok jó receptet találtam. Másrészt október 6-án Kadarkúton (somogy megye) egész napos gesztenyés rendezvény lesz. Sok magyar és külföldi Ínyencség lesz. Ott leszek én is.

    előzmény:
    RVanda22 (1)
    2004-01-25  08:28
  2. 2005. január 2. 13:0626.
    Gesztenyés tekercs
    HOZZÁVALÓK:

    25 dkg háztartási keksz
    20 dkg vaj
    10 dkg cukor
    5 cl rum
    1 evőkanál kókuszreszelék
    1 kávéskanál kakaó

    A krémhez
    25 dkg gesztenyepüré
    15 dkg vaj
    10 dkg porcukor
    2 cl rum
    1 kiskanál kókuszreszelék

    A tetejére
    10 dkg tortabevonó étcsokoládé

    ELKÉSZÍTÉS

    A kekszet ledaráljuk, összedolgozzuk a vajjal, a cukorral, a rummal, a kókuszreszelékkel, a kakaóval, majd félretesszük, amíg a krémet elkészítjük. A vajat a cukorral jól kikeverjük, a gesztenyepürét hozzáadjuk, és a rummal meg a kókuszreszelékkel krémmé keverjük. Bevizezünk egy tiszta konyharuhát, kiterítjük, és ráhalmozzuk a kekszes massza felét. Vízbe mártott késsel 20x15 centis téglalappá nyújtjuk. Elkenjük rajta a gesztenyetöltelék felét. A konyharuha szélét óvatosan megemeljük, és feltekerjük a sütés nélkül készült gesztenyés süteményt. A megmaradt alapanyagból hasonló módon készítjük el a másik tekercset is. Hűtőszekrénybe téve kicsit lehűtjük, majd felolvasztjuk a tortabevonó csokoládét, és bevonjuk vele a tekercseket. Hűtőben jól megdermed rajta a csokoládémáz. Sokáig eláll, nagyon finom sütemény.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. december 30. 11:2025.
    sőt, a gesztenyét főtt babbal is dúsítják, ill. a háború alatt helyettesítették.
    előzmény:
    gerdamama (24)
     
  4. 2004. december 30. 09:2624.
    Nemrég olvastam egy gesztenyeszív-receptet, nem tudom, hol.
    Arra sem emlékszem, hogy papiron vagy a neten. (Ezért nem szabad mindig recepteket olvasgatni!) :)
    A gesztenyemasszát főtt burgonyával dúsították, ami elsőre elég vadul hangzik, de szerintem érdemes lenne kipróbálni.
    Ha valaki ismeri (vagy megtalálja) ezt a receptet, írja be, legyen szíves!
    Köszi.
    További kellemes ünnepeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. február 5. 16:5723.
    Nápolyi gesztenyés puding

    Hozzávalók:20 dkg gesztenyemassza, 6-6 dkg cukor és liszt, 5-5 dkg vaj és piskóta (vagy babapiskóta), 5 tojás, 3 dl tej, negyed rúd vanília, 3 cl rum.
    A vaníliás tejet a vajjal felforraljuk, majd állandóan kevergetve hozzáadjuk a lisztet. Addig főzzük, míg az edény falától elválik. Levesszük a tűzről, a tojássárgákat egyenként belekeverjük, hozzáadjuk a rumot és a gesztenyemasszát, majd jól kikeverjük. A tojásfehérjét a cukorral kemény habbá verjük, és az apróra morzsolt piskótával a gesztenyéhez keverjük. Kivajazott formába öntjük. A formát vízzel teli edénybe állítjuk, és sütőben, fedő alatt 25-30 percig pároljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. február 5. 11:3222.
    Gesztenyerolád

    Hozzávalók:10 dkg háztartási keksz, 20 dkg gesztenyemassza, 10 dkg vaj, 12 dkg porcukor, 3 dkg kakaó, 1 dl tej, 2 dkg liszt, rum.
    A kekszet ledaráljuk és összedolgozzuk a gesztenyemasszával, a fele vajjal, a rummal, és 10 dkg cukorral. A tejből és a lisztből sűrű tejmártást főzünk, beletesszük a kakaót, a megmaradt cukrot és vajat. Az ujjnyi vastagra nyújtott gesztenyét ezzel megkenjük, felcsavarjuk és lehűtve szeleteljük.
    Ez is fincsi. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. január 29. 11:4821.
    Csináltam már mákosan is, az is jó volt. A gesztenyéset pont a héten próbáltam ki, másnapra alig maradt egy pár darab. :)) De az is puha volt még!
    előzmény:
    edit-a (20)
     
  8. 2004. január 29. 10:1020.
    Jól hangzik, kipróbálom. :)
    előzmény:
    kismirza (19)
     
  9. 2004. január 29. 09:5919.
    Gesztenyés kifli:
    1/2 kg liszt
    1/4 kg zsír vagy margarin
    4 dkg élesztő
    csipet só
    1 tejföl
    1 vaníliáscukor
    reszelt narancshéj
    Ezeket simán összegyúrjuk (az élesztőt is csak bele kell morzsolni!), legalább egy órára a hűtőbe rakod. Addig kikevered a gesztenyét egy kevés margarinnal, porcukorral (esetleg egy kevés rummal).
    Nagyon vékonyra kinyújtod a tésztát, tenyérnyi háromszögeket vágsz belőle, belerakod a tölteléket, felcsavarod, megkened a tojássárgájával (ez el is maradhat) és világosra sütöd. Vigyázz, mert gyorsan sül. A sütő kb. 150fokos, előmelegített legyen. Tehetsz bele más tölteléket is, nagyon finom!
    előzmény:
    RVanda22 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. január 28. 20:3218.
    Köszi szépen!!! :)
    előzmény:
    m-o-n (17)
     
  11. 2004. január 28. 19:0917.
    Na szóval, a recept:

    Gesztenyés csillag

    Hozzávalók: 15 dkg puha vaj, 15 dkg porcukor, 2 tojás, 1 narancs, 50 dkg gesztenyemassza, 6 dkg liszt

    Bekapcsoljuk a sütőt 180 °C-ra (gázon 4-5-ös fokozat). Amíg melegszik, elkészítjük a tésztát. A vajat habosra keverjük a porcukorral, egyenként kikeverjük a tojásokkal, belereszeljük a narancs héját és a darabokra tördelt gesztenyemasszát. Miután jó habosra kevertük, belevegyítjük a lisztet. Nyomózsákból ujjnyi távolságra 2 cm átmérőjű csillagokat nyomunk a sütőpapírral kibélelt tepsibe. 12 perc alatt megsütjük.

    Én csak a fele mennyiséget készítettem (elég gyenge masszát vettem, nem volt igazán jó íze magában), és legközelebb rakok bele sütőport is (a fenti mennyiséghez 1 csomagot).
    előzmény:
    m-o-n (14)
     
  12. 2004. január 28. 14:1516.
    Gesztenyés rakottas-másként

    Hozzávalók:35 dkg kockatészta, 20 dkg gesztenyemassza, 5 dl tej, 4 tojás, 2 dl tejszín, 10 dkg porcukor, 4 dkg vaj, 3 dkg zsemlemorzsa, fél rúd vanília, 0. 5 dl rum, 5 dkg vaníliás porcukor.
    A tésztát vízzel hígított vaníliás tejben megfőzzük, leszűrjük. A tojássárgákat a tejszínnel és a cukorral simára keverjük, beletesszük a tésztát, majd a kemény habbá vert tojásfehérjét. A kivajazott, morzsával meghintett tűzálló tálba tesszük a tészta felét, majd burgonyanyomóból rányomjuk a gesztenyemasszát. Megszórjuk porcukorral, meglocsoljuk rummal, és rásimítjuk megmaradt tésztát. Közepes hőfokú sütőben megsütjük, és vaníliás porcukorral meghintjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. január 28. 10:2415.
    Persze jó lesz bármikor, köszi mégegyszer is. :)
    előzmény:
    m-o-n (14)
     
  14. 2004. január 28. 10:0214.
    Kis türelmedet kérem, este leszek helyzetben :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (13)
     
  15. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. január 27. 17:3713.
    Szia m-o-n,

    Be tudnád írni ide majd azt a Stahl receptet? Nagyon szépen köszi
    előzmény:
    m-o-n (4)
     
  16. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. január 27. 16:1812.
    juj, ezt muszáj kiprobálni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220575 (10)
     
  17. 2004. január 27. 15:1711.
    Nagyon jól hangzanak:-)) Amit Ibolyacska írt, azt még lehet úgy is, hogy hozzáadni darált kekszet, rumot, porcukrot és csokimázba forgatni. Esetleg gesztenye-tortát csináltatok már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_220575
    Torolt_felhasznalo_220575
    2004. január 26. 11:2910.
    A karácsonyi recepteknél már leírtam, de ideírom, mert az egyik kedvencem a GESZTENYÉS RAKOTTAS:
    Nagyobb kerek jénaiban szoktam elkészíteni, nem túl magas peremű kell hozzá.
    A tál aljára háztartási kekszet rakok szorosa, amit rumos cukros tejjel meglocsolok. Erre kerül a gesztenyekrém, ami gesztenemassza elkeverve kis vajjal, rummal, tejjel, cukorral. A tetejére egy csomag vaniliapuddingból készült krém kerül. Ha megdermedt, kirakom piros gyümölccsel. Meggy, málna, eper, ribizli, szeder: télen ugyanez mirelitből. Végül az egészet bevonom piros zselatinnal és tejszínhabbal diszítve rakom az asztalra. A látvány és az íz is tökéletes. Így én inkább ünnepi alkalmakkor, vagy nagyobb vendégségnél készítem. Próbáljátok ki, nem bánjátok meg!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 26. 11:039.
    Csokis gesztenyekrém

    Hozzávalók:12 dkg étcsokoládé, 20 dkg gesztenyemassza, 15 dkg vaníliás porcukor, 3 tojássárgája, 4 dkg vaj, 5 dkg porcukor, , 2 dl tejszín, 0. 3 dl rum.
    A tojássárgákat a vaníliás porcukorral habosra keverjük, beletesszük a megolvasztott csokoládét. . Vízgőz felett, állandóan kevergetve sűrű krémmé főzzük. Hozzáadjuk a vajat és a gesztenyemasszat, majd addig keverjük, amíg habszerűvé válik. Rummal ízesítjük, és talpas poharakba töltjük. Jól lehűtve, édesített tejszínhabbal díszítve tálaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. január 26. 08:138.
    Flambírozott gesztenyés palacsintakarikák

    Hozzávalók:8 db édes palacsinta, 20 dkg gesztenyepüré, 5 dkg porcukor, 10 dkg étcsokoládé, 3 dkg vaj, 0. 5 dl rum.
    A szokásos módon megsütjük a palacsintákat. A gesztenyepürét a porcukorral és 0. 2 dl rummal összedolgozzuk, s a krémmel megtöltjük a palacsintákat. Kb. 2 cm vastag karikákra vágjuk, és egy vajjal kikent tűzálló edénybe egymás mellé rakjuk. Tetejére szórjuk a reszelt csokit, majd addig sütjük, míg az a karikákra ráolvad. A sütőből kivéve a maradék rummal meglocsoljuk, meggyújtjuk és az asztalra tesszük.

    Nem csináltam még meg, de hamarosan sort kerítek rá, mert nagyon jól hangzik. Egyébként én is imádom a gesztenyés dolgokat, sőt csak úgy “simán”is el tudok csipegetni egy kocka gesztenyepürét. (Látszik is rajtam…)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. január 25. 20:367.
    Gesztenyebomba:

    Hozzávalók:
    ˇ 2 csomag gesztenyemassza
    ˇ 10 dkg vaj
    ˇ 1/2 dl rum
    ˇ 1/2 dl víz
    ˇ 1/2 csomag zselatin
    ˇ 2 pohár tejszín
    ˇ 2 csomag vanília cukor
    ˇ porcukor
    ˇ babapiskóta

    A 2 csomag gesztenyemasszát lereszeljük és a vajjal ill. a rummal ízesítjük. Vízzel kiöblítünk egy mélyebb tálat, folpackkal kibéleljük és ismét kiöblítjük. Beletesszük a gesztenyét úgy, hogy az alját és az oldalát 1, 5 ujjnyi vastagon borítsa, de a közepe üres legyen. Hűtőszekrényben hagyjuk megkeményedni. 1/2 evőkanál zselatint 1/2 dl vízzel elkeverünk, felmelegítjük és közben kavargatjuk, nehogy összecsomósodjon. 2 pohár tejszínt, 2 csomag vanília cukrot, egy kanál porcukrot és a zselatint összekeverjük és kemény habbá verjük. Megtöltjük vele a massza üresen hagyott részét. A tetejét 2 sor, rumos tejben megáztatott babapiskótával rakjuk le. Tányérra borítjuk és csoki öntettel leöntjük.

    Gesztenyés sütemény

    Hozzávalók:
    2 cs. Babapiskóta /40-50dkg/
    2tojás
    1ek liszt
    1ek cukor
    1cs vanillás cukor
    3dl tej
    2dl tejszín
    0, 5 dl rum
    2cs gesztenyepüré
    1tábla étcsoki /szerencsi-vel a legjobb

    A 2tojás sárgáját kikeverjük a lisztel, és a 2dl
    tejjel sürüre főzzük, és óvatosan bele keverjük
    a tojások kemény habját. Az áttört gesztenyét
    összekeverjük a tejszínhabbal, és a főzött krémmel,
    egy tálat kibélelünk folpakkal és kipakoljuk
    a rumos tejjel meglocsolt babapiskótával.
    Bele töltjük a krémet és rétegenként babapiskóta
    darabokat a tetejére egy réteg piskóta kerül/ ez lesz
    az alja/ ráhajtod a folpakkot és 1északára a hűtőbe
    rakod másnap tányérra, borítod és olvasztott csokival
    bevonod hűtőbe hamar, megdermed.
    ez nagyon egyszerü és a párom is egyedül megtudja csinálni

    Gesztenyebomba (drága-gyors és finom)
    (nem kell sütni). Kell hozzá 1 nagy csomag babapiskóta, rum, 3 gesztenyemassza és 4 dl habtejszín. Egy gömbölyded-formát kiöblítek vízzel és beborítom folpackkal. A gesztenyemasszát összekeverem a tejszínnel (géppel), utána a babapiskótákat megmártom rumban és kibélelem velük a formát (alul és körben is). Vigyázni kell, hogy tényleg csak megforgasd a rumban, mert hamar elázik! A kibélelt formába egy réteg gesztenye, majd egy réteg piskóta következik egészen addig, amig a massza el nem fogy. A tetejére piskóta kerüljön! Egy kistányérral lenyomom a tetejét és rajta is hagyom másnapig. A hűtőbe teszem. Fogyasztás előtt tányérra borítom (a folpack miatt könnyen kijön) és a tetejére egy kis csokimázt öntök (porcukor, kakaópor, kicsi tej) és tejszínhabot halmozok a közepére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. január 25. 20:176.
    Elkeverni a masszát tejszinnel és meggybeföttel majd piskota tekercsnek tölteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. január 25. 17:485.
    Ja, és még valami. Az eddig evett legfinomabb gesztenyemassza (meg a legdrágább is, de megéri!) a Sarkpont készítménye, és rá van írva, hogy prémium minőség. (Vigyázat, van belőle cukrozatlan is, húsokhoz, de én az édeset vettem. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. január 25. 17:464.
    Előző Nők Lapjában (aminek Koltai van az elején) Stahl csinált gesztenyés sütit. Olyan, aminek a tésztájába kell keverni a masszát, és papírra kell nyomózsákból kis csókokat nyomni. Én kipróbáltam. Nem zsákból, csak kiskanállal pötyögtettem. Jó lett, de legközelebb egy fél sütőport teszek bele, mert kicsit sűrű lett. És nem szabad nagyon megsütni, csak éppen barnuljon a széle. Bár ki hogy szereti. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top