Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aszaló gép

hilad
Létrehozva: 2003. november 16. 22:52
Azoktól szeretném megtudakolni,akinek van és használja, hogy érdemes-e aszaló gépet venni. Kihasználható e?Mennyiidő és áram kell pl. a szilva aszalásához.
Mire lehet használni még?
  1. Torolt_felhasznalo_452954
    Torolt_felhasznalo_452954
    2009. június 26. 11:3524.
    előzmény:
    kustrae (23)
    2006-06-10  18:54
  2. 2006. június 10. 18:5423.

    Hogyan kell tárolni az aszalógépben aszalt gyümölcsöt,hogy sokáig jó legyen?Kezdjük onnan,hogy kiveszem a gépből...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. október 17. 00:3122.
    Megírnád mégis hogy ismerhető fel a noname gép (csak van valami neve) és hol lehet ennyi pénzért kapni. Már régóta szeretnék, de 30. ezer körül mondták. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425151 (4)
     
  4. Torolt_felhasznalo_983410
    Torolt_felhasznalo_983410
    2004. október 14. 09:5421.
    Kedves Margóka! Köszi a leveled! rossz volt a gépem, most hozta vissza az informatikus. Ha nem ciki és nem
    sok munka, akkor oktassál ki engem a kandirozott gyümikről meg egyáltalán arrol, hogy milyen kellékeket használsz a szárításhoz is, mert mint már azt írtam a forumon, csak zsemikockát és almát tudok vele szárítani ill. aszalni. 5 db rácsom van ami egymásra illeszkedik, és egy sehová nem passzoló müanyag lap ami ugyan
    kör alakú a közepe lyukas, de a lyuk mérete nem illeszkedik sehová. Ha a lyukat megnagyobbítanám, akkor elvben a földszintre letehetném, de akkor pont becsöüpögne a lé az elektromos részhez. Mást nem adtak vele. Gondoltam a magasföldszintre teszem mint csepp fogót, de akkor a "hajszárító" haltásfoka lesz egyenlő a nullával. Ha a legfelső emeletre teszem, akkor
    meg mint feő működhetne, mert ez nem lyukacsos.
    Segíts nekem, meg a többieknek is, akiknek Hauserük van köszi és üdv. eis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (20)
     
  5. 2004. október 2. 14:0020.
    Nekem nagyon jól bevált az Ezidri Everyday tipusú aszaló és szárítógép, amit 3 éve vettem a BNV-én A múlthéten szeletelt paradicsomot aszaltam. Én is féltem, hogy csöpögni fog a leve, de semmi. A színét ízét megtartotta és finomabb, mint a fagyasztott.
    A műanyag nem lyukacsos lapon kell a kandirozásokat, a gyümölcstekercseket késziteni.
    Ezzel a készülékkel pácolt, sózott húsokat is lehet aszalni, emlyet 4 hétig lehet tárolni, de betehetjük a mélyhűtőbe is.
    A csöpögéshez, vágjál ki egy nagyon sűrű műanyag szita lapot és azt tedd az első tálca alá. Szerintem ez járt volna hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983410 (18)
     
  6. 2004. október 2. 10:4619.
    Sziasztok! Aszalt már valaki sérgarépát? Fogalmam sincs, hogyan kell feldarabolni.
    Nézzél fel valaki, mert várakoznak a répák. . . !!!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_983410
    Torolt_felhasznalo_983410
    2004. szeptember 16. 07:5618.
    Szevasztok! Jó hogy előkerült ez a szárító téma! Sajnos Hausert vettem, almán és zsemle kockán kívűl nem tudtam vele semmit szárítANI, illetve aszalni. Alma:vékony karikák, szikkadt zsemle amit már nem eszünk meg felkockázva és megszárítva zacsiba kerül. Nálunk nem lehet zsemlegombóchoz ill. szalvétás gombóchoz (ez ugyan az az összetétel, csak rúd, hurka formájú lesz és ha megfőtt karikákra lehet szeletelni, jobban néz ki és a gyerekek is elegánsabban tudják a karikásat enni mint a másikat). Szóval. Nekem a tálcákról lefolyik a lé a "földszintre, ott a szárítás ideje alatt rászárad (nem az almánál) és mint minden el. készülék mosása nem igazán ajánlott nagyon ovatosan és hosszú idő alatt lehet letakarítani. Most ugyan a Metróban megnéztem az aszalógép instrukcióit, ott láttam, hogy valami tortalap Papírt tesznek az emeletek közé bár ez sem volt egyértelmű. A Hauserhez adtak egy műanyag nem lyukacsos vékony lapot. Először azt gondoltam, hogy ezt kell legalsó és legeső "szint" ként a lgép védelmére alapként berakni, de a lyuk mérete nem felel meg a középső rész azaz a fúvóka méretének, tehát nem lehet át húzni rajta. Ha kivágnám méretre, akkor pont az el. részhez jutna a lecsöpögő rész.
    Kerestem a forgalmazó céget, kerestem a garanciánál feltüntetett céget az importáló cég nem létezik, a garanciával már több éve nem foglalkozik a megjelölt cég. Azt gondolom, hogy talán a forgalmazó csak tudja, hogy hiányzik e valami az én gépemhez, vagy egyáltalán nem kell semmi védelem a csöpögés ellen?
    Esetleg természetes hogy lecsepeg a földszintig? Pl. szamóca, pontosan úgy csináltam mint azt leírták. Egyszerüen szörnyű lett. Kandirozott gyümit is szerettem volna csinálni, de a csöpögés miatt ???!!! üdv. mindenkinek eis
    előzmény:
    hilad (17)
     
  8. 2004. szeptember 15. 23:4617.
    ÉN szilvát aszaltam a sütőben. Tettem a mag helyére mandulát diót. Nagyon FINOM volt. Általában rögtön elfogyott. :-)))Nyam-nyam. Most is összefut a számban a nyál. Idén is fogok készíteni ha lesz szilvám elég.
    Az aszaló mennyi energiát fogyaszt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303945 (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_303945
    Torolt_felhasznalo_303945
    2004. szeptember 15. 19:4416.
    Nekem kb 1 hónapja van aszalóm, és nagy megelégedéssel használom. Nálunk még nem sikerült télre elrakni belQle, mert állandóan megesszük az aszalmányokat. Nagyon jó a használati utasításan adott instrukciók bármelyike, és én emellet még M. Tóth Ildikó könyvét böngésztem. Néhány gondolat a köz javára
    Szilva: Mosás, lecsöpögtetés, a viaszréteg eltávolítása. Ajánlott szódabikarbónás vízbe mártogatni 4-5ször, de áztatani nem szabad. Könyebben és gyorsabban aszalódik a gyümölcs. Édes szilvát is készíthetünk, ezt úgy kell csinálni, hogy 1/2 l+1 kg cukor ebbQl szirupot fQzünk és a kimagozott szilvára öntjük. Másnap leszqrjük, szirupot felforraljuk, a szilvára vissza öntjük, mindezt 3 napig ismételjük, eután aszaljuk. Tehetünk a mag halyére diót, mandulát, pisztáciát, nem rontja el egyik változatot sem. Van egy lapított szilva leírás, itt le kell hámozni a szilvát, kénezni majd úgy aszalni, ez nekem nem igazán szimpatikus, túl macerás, meg a kénnel sem vagyok kibékülve.
    Körte: Meghámozzuk, és 20 percen át citrom vagy orkösavas vízbe áztatjuk, ez a szín megörzése érdekében történik. Ajánlják elöfözni 1 kg cukor+1/2 l vizben, ebben hagyjuk kihülni, szürQkanállal kiemeljük a körtét, s jöhet az aszalás. Alma esetében is ajánlatos a borkösavas vagy citomsavas elökezelés, de fözni nem kell.
    GOmba: A felszeletelt gombát a következö oldatba áztatjuk 8-10 órát az aszalás vagy szárítás elött. 1 liter víz+25 dkg só. .
    Szintén ajánlható szárításra sárgarépa, zeller petrezselyem, pasztinák. 1*1 cm kockákra végva ajánlja a szárítást.
    Szintén jó a paprika szárítása, akár pirospaprikát is készíthetünk, házilag ha jó az alapanyag.
    Végül bármilyen fqszernövény szintén megszáríható.
    Az utóbbiakból egész jó ételízesítQk készíthetök, zöldség+füszer.
    Azt hiszem akotányinak van most rengeteg szárított dolga, lehet ötleteket lopni.
    Jó munkát mindenkinek, még kihasználhatjuk a nyár utólsó kincseit. Ha lesz még idöm akkor írok a felhasználásokról is sok jó ötletet tartalmaz akönyvecske.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_865943
    Torolt_felhasznalo_865943
    2004. szeptember 14. 23:5415.
    Természetes megmosni minden gyümölcsöt, cukroslére gondoltam a mártogatásnál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 14. 19:2614.
    Már úgy vártam valakinek a hozzászólására, mert már nem emlékszem arra, hogy a körtét, hogyan szoktuk aszalni. Meg kell mosni a gyümölcsöt? Köszi.
    előzmény:
    mixics (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_865943
    Torolt_felhasznalo_865943
    2004. szeptember 14. 18:1213.
    T Hilad
    Gyümölcsaszalógép hasznos jo, ajánlom mindenkinek , egészséges aszalt gyümölcs fogyasztás,
    Tapasztalatom leirom. szilvát, almát , körtét , birsalmát aszaltam.
    Félérett gyümölcsöt , nem hámozom , nem mártogatom semmiféle lébe, olyan vastagra szelem a gyömölcsöt hogy a tálcák takarják egymást,
    Gyümölcsérése aszalás közbe felgyorsul, ettöl édesedik . Csak a szilvát nem szelem fel csak ketté veszem és kimagozom, lefelé fordítom a tálcán , minden gyömölcsöt szépen sorba rakom, nem ömlesztve. Aszalás után a gyümölcsöt legalább két napig levegőztetem és forgatom ,
    1hétután puhul cukrosodik az aszaltgyümölcs.

    T . Mixics.
    előzmény:
    hilad (9)
     
  13. 2004. szeptember 14. 16:1212.
    Lehet hogy nem jó helyen kopogtatok, de már sárgul a körtém. . . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 11. 10:3911.
    Sziasztok! Hogyan aszaljunk körtét, almát? Meg kell hámozni?
    Milyen vastagságúra szeletelitek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. november 17. 17:2210.
    Eldönteni csak Te tudod.
    Szerintünk ( családom)mártogatás után jo csak a gyümölcs, elötte szemétbe ment. Én folyékony barna cukorba is szoktam mártogatni.
    Csináltam répát, gombát, be kell áztatni vhány orára fözés elött. Szilvát még mártogatás elött csináltam.
    Áramot az elején megnéztük, anyu mondta fogyaszt rendesen.
    Van ami hamarább kész, van ami több idö, cserélgetni kell a tálcákat, fel le kicsit, mert nem egyformán szárit, elöl hátul se. 10000ft körül volt. Én nem szeretem a konyhában leélni az életem, elég sütni, fözni, stb, tehát ezért nem igazán nekem valo.
    előzmény:
    hilad (9)
     
  16. 2003. november 17. 16:189.
    Én kertes házban lakok és sok gyümi. fánk van. Én nagyon szeretem az aszalt gyümölcsöket.
    Próbáltam napon aszalni sárga barackot és szílvát, nem sikerült. Majd sütőben aszaltam szilvát úgy hogy diót tettem a mag helyére és nagyon fini lett. Több mint 1 napig volt a sütőben.
    Az érdekelne, hogy érdemes e 10 ezer ft. -ot rááldozni vagy maradjak a sütőnél. Csak én szeretem a szűkcsaládomban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2003. november 17. 10:378.
    Szia Hilad!
    3 vagy 4 éve vettem aszalót. Legtöbbet télen használom, almát és narancsot aszalok rajta. A banán nekem sem vált be, és azt viszonylag olcsón lehet kapni, uganígy szilvával sem próbálkozom.
    Egyik nyáron meggyet sikerült aszalni, az nagyon jó volt, csak kevés. Gombát nem csináltam, csak kaptam mástól aszaltan.
    Mivel az alma nem lesz hófehér, próbáltam a citromlébe mártva, de nem lett szebb.
    Én sem tudom, mennyit áram kell hozzá, nem is érdekel, mert fontosabb hogy egészséges édesség lesz belőle, amit ajándékozni is lehet.
    A Hauser típusún a tálcákat úgy lehet egymásra rakni, hogy kétféle távolság közül választhatsz az aszalandó méretétől függően.
    Szerintem jó, ha teheted, vegyél.
    Villő
    előzmény:
    hilad (1)
     
  18. 2003. november 17. 09:097.
    Mi az almát csak kimagozzuk, karikákra vágjuk (kb 3- 4mm-es) Ha auborkagyalun szeleteled, chips szerű lesz. Gombát is aszaltunk, szilvát is, körtét is. A banán nem aratott osztatlan sikert, mert kicsit furán kiszáradt. Az abszolut kedvenc az alma. Isteni, és a gyerekeknek sokkal szívesebben adom, mint a sok szintetikus szutykot, amit a boltban árulnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. november 17. 09:096.
    Nálunk volt egy kölcsönben, de hamar vissza is adtuk, biztos, hogy nem veszem meg, pedig megterem a gyümölcs a kertben. Nagyon pepecs, és élvezhetetlen vackok lettek belőle. Lehet, hogy lehetett volna még próbálkozni, de nem lelkesített a dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. november 17. 08:525.
    Nem akarok itt ellen-reklámot, de nekem nem jött be, pedig saját termsű sárgabarackot szerettünk volna a párommal aszalni. Hát, minden lett, csak szép nem. Összeszottyadt, megbarnult gubicsok kerültek ki a gépből. No persze, lehet, csak mi nem csináltuk jól. De kellene egy abszolúte részletes leírás. Próbáltam már citromba mártani a cuccot, ne legyen barna, de akkor is az lett. Most almával próbálkoznék, meg banánnal, nemtom, van-e, aki pontosan le tudná írni, hogyan kellene. Hála és üdvlufi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2003. november 17. 08:204.
    Sziasztok,
    nálunk épp most van egy kölcösnben. Nagyon jó. Én semmi pepecset nem csináltam, a körtét megpucoltam, félbevágtam, kiszedtem a magos részét és beraktam. Annyira édesek a gyümölcsök, pláne aszalva, hogy tök felesleges még pluszban cukrozni szerintem. No, és kábé 26 óra alatt lett jó. Ami nálam van, az noname, kihúzható kivehető tálcás, és a zúgása naygon halk, egyáltalán nem zavaró, pláne mert a konyhában van. Én biztosan fogok venni. Már azt is tudom, hogy 10 ezer körül lehet kapni. Arra érdemes figyelni, hogy kivehető tálcás legyen, hoyg naygobb gyümölcsöt is be tudjál rakni, mert összeaszalódva úgyis pici lesz.
    Ciao
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. november 17. 04:153.
    Nekem nagyon bejott 5 emeletes es muanyag racsos , barmit lehet vele szaritan. Sajna nem tudom mennyi aramot fogyaszt meg sosem neztem meg. Meg valtozo mit mennyi ideig aszal en ejszakara szoktam bekapcsolva hagyni. Nagyon draga az aszalt gyumi de csak akkor eri meg szerintem ha van kerted ahol terem sajat alma szilva , zoldsegek. Lehet vele fuszert is szaritani. Meg hust is de azt en meg sosem probaltam. Nekem nem nagyon ragadt ra eddig de konnyu lemosni azt is ami raragad. Elokeszites pedig szerintem attol fugg mennyire ugyes az ember a konyhaba. En dolgoztam konyhan ugyhogy nem tul nehez szerintem. En pl a gyerekemnek lassan elkezdem ezekat az aszalt dolgokat adni. Nagyon edes , finom dolgok. Inkabb eree probalom raszoktani mint a csoki cukorra.
    CELL
    előzmény:
    hilad (1)
     
  23. 2003. november 17. 00:062.
    Sokmindenre. Alma, banán, szölö, szilva, barack, répa, paprika, petrezslyem, gomba, stb, sok gyümölcs és zöldség. Talán jo ha van kert ahol sokmiden megterem.
    Alma a kedvenc. Pepecs és idöigényes. Ha gyümölcs, akkor pl mézes vizbe mártogatni, >zöldségeknél is van amihez kell elökezelés? de erre nem emlékszem< utána aszalni sok sok orát, forgatni. Ragad, ráragad. Zug. Viszont nagyon finom az eredmény, rekordsebességgel elfogy.
    Fogyaszt áramot, nem is keveset.
    A pepecselés miatt nekem nem kellett volna megvennem, ritkán használom.
    előzmény:
    hilad (1)
     

Címlap

top