Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás-hogy?

CELL
Létrehozva: 2003. február 6. 18:43
Sziasztok!
Adjatok legyszives tippeket akinek van tapasztalata hogyan lehet ujszulott babat mielobb rendszeressegre szoktatni a szoptatasban. ?Ugy 3 orankent es este ritkabban. Tudom, hogy meg surun kell ennie de szeretnem mar az elejen nem elrontani a dolgokat.
A masik kerdesem, hogy mit tehetek annak erdekeben, hogy ejszaka aludjon picit tobbet es nappal kevesebbet. Mennyi ido az kb, amig atulassza ejszaka legalabb a 6-7 orat. ?
Es szabad hagyni picit sirdogalni a kisagyban vagy egybol fol kell venni? Nem szeretnem elrontani, hogy aztan csak kezben legyen meg. Igy sem alszik el a kisagyaban konnyen inkabb szereti a nagyagyat velem.
Varok minden velemenyt tanacsot tapasztalatot. Elore is koszi .
CELL
  1. Torolt_felhasznalo_535166
    Torolt_felhasznalo_535166
    2007. december 8. 00:461128.
    Merd meg a babat eves elott es utana.Ha ugyanaz a sulya, nincs tobb tejed...
    előzmény:
    Zsebi2004 (1120)
    2004-08-14  14:58
  2. Torolt_felhasznalo_893072
    Torolt_felhasznalo_893072
    2007. december 8. 00:291127.

    Szia!

     

    Miért szopizott eddig csak egy ciciből? Nem fogadta el a másikat?Valami biztos nem tetszik neki, ezért egy kicsit sztrájkol. Szerintem mindenképp a másik cicire is rá kell tenni, de cumisüveget semmiképp, végképp ne tápszert! Ha cumisüveget is bevontok az etetésbe meglehet, hogy jobban fog sztrájkolni. A kórházban se volt cumisüveg? Bimbóvédő esetleg cumi? A másik, hogy valószínűleg nincs jól a szájában ezért tudja nyüstölni. Hagyd, hogy jó nagyra nyissa a száját és ha kinyitotta akkor a baba fejét helyezd a cicire nem pedig a cicit kell a szájába nyomni. Még ami fontos lehet, hogy a baba úgy feküdjön a karodban, hogy a teste forduljon feléd és ne csak a fejét fordítsa a melledhez. Egész testel kell ráfordulnia. Remélem tudtam egy kicsit segíteni, ha van valami fejlemény írj légyszi. Sok sikert!

    Üdv: Ditti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610819 (1126)
    2007-12-02  09:57
  3. Torolt_felhasznalo_610819
    Torolt_felhasznalo_610819
    2007. december 2. 09:571126.

    Látom 2004 óta nem változtak a problémák.

    Szóval a kislányom 4 hetes. 3-4 napja délutánonként rángatja a cicim és ideges. Eddig csak egy ciciből szopizott. Ilyenkor gondolom hogy nehezebb kiszívni neki. Ha megnyomom a cicim egy-egy csepp tejci megjelenik mindig.

    A kérdés: Átrakjam a másik cicire?

    HAgyjam még gyötrődni egy kicsit? (A bimbóm megsínyli&nbsp

    Adjam oda a reggel lefejt tejet? (cumisüvegből?)

    Tápszert nagyon nem akarok...

    Köszi mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963098 (1123)
    2007-12-01  22:26
  4. 2007. december 1. 22:271125.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. december 1. 22:261124.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. december 1. 22:261123.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. augusztus 14. 20:341122.
    Szerintem is igaza van anyde-nek. Bár én is sokszor kínlódom azzal a gonddal, amivel zsebi2004. . . Ezért, ha úgy gondolom, hogy a bébi nem lakott jól, akkor újból megetetem akár egy óra múlva is. Valami tejmennyiséget akkor is talál. Szemben a védőnőm állításával, aki szerint 2 óránál gyakrabban értelmetlen mellre tenni a gyereket, mert nem termelődik tej. Ha egy nap valamiért kevesebb a tejem (a jó ég tudja, hogy miért???), és így Kristóf szopik vagy 10X, utána több lesz a tej és csökken a megéhezések száma. Én ezt csináltam a lányommal is (11 éve), és ugyan nagyon nyögvenyelősen, tele stresszel, de csak kihúztuk a szoptatást 8 hónapig. Most is ezt csinálom: tápszer a polcon (megnyugtatásképpen, vésztartalékként) és mindig a következő etetést célzom meg, mint "teljesítendő célt".
    előzmény:
    Zsebi2004 (1120)
     
  8. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. augusztus 14. 15:271121.
    Sziasztok!
    Csak bekukkantottam, és megpillantottam Zsebi 2004 kérdését.
    Legjobb tudásom szerint válaszolok: mikor már mindent kiszívott a babóm, akkor egészen formátlan, puha és löttyedt szokott lenni a cici. Ilyenkor tudom, hogy leapadtak a raktárkészletek, de a cici elvileg úgy működik, mint a feneketlen kút, vagyis ha kellő erővel szívókázik, ilyen üres állapotban is be tudta még indítani a tejelválasztást. Amit a gyors, ütemes nyeldeklésből szoktam hallani. AZtán egyszer csak megtelik az a babapocak.
    előzmény:
    Zsebi2004 (1120)
     
  9. 2004. augusztus 14. 14:581120.
    Sziasztok,

    Kérdésem lenne hátha tudtok segíteni: honnan tudom, hogy nincs a cicibe több tej. Lehet, hogy nagyon hülye a kérdés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 9. 22:231119.
    Köszi Kata! Ez a masszázs jó ötlet. Azt már én is észrevettem, hogy pl. a csupaszkodást nagyon bírja. Sokszor azzal is el tudok érni némi csendet, hogy levetkőztetem. És a fürdés a mindene, kár, hogy nem fürödhet 6-tól 9-ig egyfolytában. (Ma 5-től 9-ig cipeltem ölben egyfolytában pedig már 6 kg. Derekam tropa. )
    előzmény:
    muffin76 (1118)
     
  11. 2004. augusztus 9. 13:331118.
    Szió!
    Nekem is ezt csinálta anno a fiam /ma már lassan 27 hónapos/. Nekem sem sikerült csak cicivel megnyugtatni, de ez állítólag jellemző ilyen picikre, főleg a késő délutáni órákban.
    Ami talán bejött, hogy elmentünk egy babamasszázs tanfolyamra / a kerületi védőnő tartotta /, és aztán itthon ezt alkalmaztuk az esti nyűgösködésre. Több-kevesebb sikerrel. Azért érdemes kipróbálni, ha van kedved. . .
    Most én is ezen izgulok, hogy hogyan lesz a másodikkal /lassan 37 hetes terhes vagyok/, mert az első fiam első másfél éve azzal telt, hogy valamiért mindig sírt szegénykém. Először a hasa, aztán a foga, aztán az, hogy "agyilag" sokkal előrébb járt, mint amit fizikailag meg tudott csinálni, és ebből a frusztráltságból kifolyólag nyűglődött sokat. Azt vettem észre, hogy mihelyt elkezdett "beszélni" szavakat, akkortól jóval kevesebbet sírt. De ne aggódj, most meg a hisztikorszakban vagyunk, úgyhogy tényleg mindig van valami. :-)))))))
    Remélem tudtam segíteni?
    Üdv:
    Kata
    előzmény:
    öregnő (1111)
     
  12. Torolt_felhasznalo_264198
    Torolt_felhasznalo_264198
    2004. augusztus 9. 11:271117.
    Valóban nem vagy egyedül, a "sima" hetek úgy 3 hónapos korától 6 hónapos koráig tartottak. Előtte hasfájás (vagy mit'tom én, annyit rá lehetne fogni), aztán fogzás. Gondolom ezt is fogja követni valami, de fő az optimista hozzáállás. . . Mindig arra gondolok, hogy annyit vártam erre a prüntyire, ennyi vinyákolást csak kibírok. . ( De néha nem!) :))
    előzmény:
    öregnő (1113)
     
  13. Torolt_felhasznalo_264198
    Torolt_felhasznalo_264198
    2004. augusztus 9. 11:241116.
    Szia! A széklet elindítására hőmérőt dugtam a popsijába, de csak végső esetben. A vége dugult csak be a kakinak a sok szopitól, mert az elején nem szívta ki rendesen a mellem, csak amíg jól jött, tehát a jó zsíros rész nem került a pocijába, csak a jó cukros, híg. . . A sok cukortól dugult be a kaki, de a hőmérő izgatta a popsiját és együttes erővel kinyomtuk a bedugult részt, a többi pedig jött magától, mert az már normál széklet volt. De ezek is csak az első időszakra voltak jellemzőek. Ha később is szorulásosnak ítéled meg a babód, addigra már szerencsére ehet gyümölcsöt, ami jóval szelídebb, mint a hőmérő.
    Sajnos a kávéról tényleg le kell mondani, én reggel egy nagyon lightos formációt iszom, hogy meglegyen az örömöm. . . :) A tejjel -amit Te iszol- vigyázni kell, a lányomat teljesen kiütötte, ha sokat ittam. . . Volt egy időszak, amikor nem ihattam tejeset, hát az kemény volt. Bár nekük előzményként ott van a nagyobb lány tejérzékenysége, szóval gyermeke válogatja. .
    előzmény:
    Zsebi2004 (1083)
     
  14. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. augusztus 8. 19:551115.
    Üdvözöllek a klubban:-))) Nálunk ez ment 3 hónapos koráig, aztán mintha elvágták volna ! Volt hasfájás is, nyűgösség is, meg minden ami a nagy könyvben meg van írva:-) Aztán abbamaradt. Mintha elvágták volna. Addig nálunk is térden ringatás, vállon cipelés, éneklés stb. stb. volt, el is aludt, de ahogy közelítettem az ágya felé egyből kezdődött újra lemerülésig. Most már, hogy Csenge 9 hónapos lesz, újra előjött, de most úgy hívják, hogy egész napos hiszti, ha nincs anya, ha nem játszanak, foglalkoznak vele. Cserébe alszik este 19. 30-tól reggel 7. 00-ig, és ebéd után 1-2 órát.
    előzmény:
    öregnő (1113)
     
  15. 2004. augusztus 8. 18:451114.
    Ez állítólag gyakori (saját felmérés: 1 gyerekemből egy ilyen, tehát 100%:))). Azt olvastam, hogy az idegrendszert több inger éri, mint amit fel tud dolgozni, azért van, főleg az esti órákban. Mi eleinte 4 től csináltuk, 7 körülig. Azt nem tudom, mit lehetne csinálni, mert nekünk csak az idő segített, manapság is előfordul, de csak ritkán és rövid ideig. Valahogy egyre kevesebb ideig tartott, és inkább csak a mozgalmasabb napokon jött elő.
    Ettől a fáradtságfélétől van, hogy egyfolytában cicizne, mert az nyugtat, esetleg hagyhatod is. A beleerőltetést én se csinálnám szívesen, végülis én se vagyok túl jól, ha túleszem magam. Mi felváltva tartottuk az ölünkben az apjával.
    Remélem, jön valaki valami hasznosabb tanáccsal.
    előzmény:
    öregnő (1113)
     
  16. 2004. augusztus 8. 17:261113.
    Gyerek száját megnéztem, ott minden OK. Fülfájást elvetettem, mert gondolom akkor éjszaka is fájna, márpedig azt végigalussza. Ma pl. rekord született (legalábbis nekünk), mert este fél 8-tól aludt fél 4-ig, aztán 10 perc szopi után negyed 7-ig. A pozíció-változtatást még próbálgatom. . . De köszi mindenkinek!

    Más: másik gondom a késő délutánokkal van. Kristóf este 6-tól 9-ig, 10-ig (mikor hogy alszik el) egyfolytában "műsoroz" gyakorlatilag menetrendszerűen. Piszok nehéz elviselni, mikor már mindenki otthon van és nyugalomra+ odafigyelésre vágyik. Nem kólikás hasfájás (szóval nem visít áthatóan), de nyűglődik, egyfolytában cicizne (pedig napközben nagyjából tartjuk a 3 órát), ölben rázom órákon át. A végén fáj a térdem és a derekam (lásd. 6 kg) és ezután csak bezúgnék az ágyba. (Bár a combom határozottan izmosodik. . . ) Amúgy a nap többi részében nagyjából van már valami rendszer, de ezekkel az estékkel nem tudok mit csinálni. A tegnapi fél nyolcas elalvást csak úgy tudtam elérni, hogy mikor fürdés után evett, utána még üvegből szó szerint beleerőltettem még 50 gr-t (így lett az összmennyiség 130), amitől aztán beájult. Ez nem biztos, hogy túl jó ötlet. Nincs valakinek használható módszere? Bár tulajdonképpen már az is megnyugtatna, ha kiderülne, hogy nem vagyok egyedül a problémával. Ezért tetszik ez a topic. Sokszor mintha a magam gondjait látnám másnál, és ettől tisztára optimista leszek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 8. 15:341112.
    Igen, ezt a 150 g. ot én is hallottam, de mi se szopiztuk soha le. Lényeg, hogy hízik, képzeld el, ha tényleg ennyit enne, már lenne vagy 8 kg, és akkor tuti azért aggódnál. :-)))))
    előzmény:
    öregnő (1111)
     
  18. 2004. augusztus 8. 14:181111.
    Köszi mindenkinek!

    Most majd végignézem (próbálom) minden tanácsot. Rebusbaba, a mérleget kölcsönözzük. Ugyan már van egy nagy lányom, de ennyi év után a fiamat megint első gyereknek érzem, annyit aggodalmaskodom miatta. Azért kezdtem méricskélni (bár nem minden etetésnél), mert elképesztően keveset evett már a kezdetektől fogva. A doktornő szerint testsúlykilogrammonként 150-et kellett volna szopnia, ez 4 kg-os gyereknél már 600-650 gr, ő meg jó ha evett 400-at. . . De ettől is dagad, ez tény. . . De a kisördög ott van, hogy elég-e neki. + Baromi hasfájós, és néha azon is izgulok, hogy most a hasa fáj, éhes, vagy csak úgy nyűgi. Néha tudom, hogy (a megérzéseim szerint) a hasa fáj, de önbizalomhiányos lévén, sokszor elbizonytalonodom. Köszi a válaszokat mégegyszer!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_985605
    Torolt_felhasznalo_985605
    2004. augusztus 8. 14:011110.
    Szia Öregnő!
    A viselkedéséből ítélve valami fájhat neki szopi közben.
    Szerintem nézz körül a kicsi szájában alaposan. Az én kisfiam egyszer ugyanígy viselkedett, és csak 3-4 nap kínlódás után vettem észre, hogy szájpenésze volt, és ezért fájt neki a szopizás.
    Nemrég a másik fiam szája egy vírus miatt csupa seb lett, ő is ugyanezt csinálta.
    Egy ismerős babája is így csinált, de csak az egyik oldalon, náluk kiderült, hogy a füle fájt.
    előzmény:
    öregnő (1106)
     
  20. 2004. augusztus 8. 13:031109.
    Jaj, most olvastam, hogy nem kell neki a pótlás. Hát HIDD EL, hogy jóllakik attól a pár grammtól, nyílván nagyon jól hasznosítja a tejcsit. És a cumisüveg is megzavarhatja a szopitechnikát, bár itt biztos nem erről van szó, ha úgyse iszik belőle.
    Az én gyerekem 5 hónapos, és most lett 6 kg, nem sovány ám, szép kis kerek gyerek.
    előzmény:
    öregnő (1106)
     
  21. 2004. augusztus 8. 13:001108.
    Szia, Öregnő!
    Szerintem nincs jól a cicin a babócod, nálam is volt ilyen, mikor kicsit nagyobb lett, már nem volt jó az a testhelyzet, amit addig próbáltunk. Gondolom, valahogy kényelmetlen lett neki, és ő is izgett-mozgott. Igaz, ő inkább a lábával.
    Szerintem is írj a szopitanácsadónak.
    Egyébként miért méred a babát, van saját mérleg? Mert ilyen jó súlynál én nem fárasztanám magam vele.
    előzmény:
    öregnő (1106)
     
  22. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. augusztus 8. 12:521107.
    Erre sajnos tippem sincsen:-((( De szerintem nyugodtan írj az NLC-s szoptatási tanácsadónak, nagyon rendes, és viszonylag gyorsan válaszol ! ahogy láttam Zsebi2004-nek is sokat segített már ! Próbáld meg, megéri:-) Nekem is segített, mikor tejapadási gondjaim voltak.
    előzmény:
    öregnő (1106)
     
  23. 2004. augusztus 8. 12:351106.
    Sokan vagytok, szeretném a tanácsotokat kérni. Kisfiam 2 hónapos és mostanában nagyon furcsán szopik. Ráharap, megszívja, aztán elrántja a fejét, lenyeli, újraráharap és ez így megy fél óráig. Közben hadonászik. Nem csinálja minden evésnél, de gyakran. Nincs sok tejem, úgyhogy abban nemigen fuldokolhat. Nem is szopik egyszerre sokat, a kora ellenére 100 gr-nál többet a legritkább esetben eszik (viszont eszik 6x). Lehet, hogy nem jön eléggé? Üvegből nemigen fogad el pótlást (már ezt is csináltam), max. 20gr-ot nyammog még be. 4200gr-mal született, már 6 kg-nál tart. Lehet, hogy nincs jelentősége, de elég zavaró. Mit kellene csinálnom? Ha egyáltalán kell valamit. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. augusztus 8. 12:151105.
    Olyan pohárból itatták a babákat:-)))
    előzmény:
    rebusbaba (1104)
     

Címlap

top