Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakocsi

Torolt_felhasznalo_963860
Torolt_felhasznalo_963860
Létrehozva: 2003. január 27. 09:56
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrégiben vettünk egy Hauck Shopper XL6 típusú babakocsit és egy Hauck Lifesaver nevű babahordozó-autósülést. Egyetlen probléma van, hogy a hordozót csak adapterrel lehet rögzíteni a babakocsihoz. Ilyet viszont egyelőre nem kaptunk. Nem tudja valaki, hol lehetne esetleg ilyet beszerezni? használt is jó lenne. Köszönöm előre is: jegesmaci
  1. 2016. december 16. 13:54197.

    Sziasztok! Erről a babakocsiról van tapasztalatotok? Használt valaki már ilyet? http://mamasandpapas.hu/uton-1/stokke-xplory-babak ocsi-cobalt-blue

  2. 2005. január 17. 20:03196.
    Sziasztok!

    Én is PP Veneziát néztem de szerintem túl nehéz . . Tömegközlekedni szerintem lehetetlen Vele. . .

    Gracot néztem helyette. . Nektek van erről tapasztalatotok???

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 16. 19:02195.
    Sziasztok!

    Tapasztalatokat, tanácsokat keresek/kérnék, esernyőbabakocsi vásárlása előtt állok. Esetleg ha valakinek van tapasztalata Pierre Cardin ilyen típusú babakocsival kapcsolatban, mivel neten keresztül egyelőre ezt néztem ki. Kedden tervezem az üzletekben való tájékozódást.

    Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 12. 12:18194.
    Nekünk is Peg Perego Venezia-nk van, és nagyon szeretem.
    Mindenképp legyen vízszintesig dönthető, az én fiam csak hason volt hajlandó aludni pici korában. Az is fontos, hogy mindkét irányból tolható legyen, ha a szemébe süt a nap, vagy fúj a szél, meg tudd fordítani. Ráadásul a Veneziat teljesen szét lehet szedni, nyáron nagyon szellős (persze októberben ez nem olyan fontos, azt enyém tavaly májusban született).
    A hordozó pedig utazásra való, nem sétáltatásra.
    előzmény:
    *mikka* (193)
     
  5. 2004. május 24. 08:43193.
    Köszi a válaszokat.
    Akkor úgy tűnik nem ez a kocsi lesz a befutó. Nekem sem tűnt jó megoldásnak a hordozóban való sétáltatás. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz a kocsik közül választani. A Peg Peregokról eddig csak jókat hallottam, köszi az ötleteket! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_994865
    Torolt_felhasznalo_994865
    2004. május 23. 23:27192.
    Még nem néztem meg a kocsit, de a 180 fok akkor fontos, ha a baba szeret hason feküdni a babakocsiban. Ezt persze előre nem tudhatod. Az enyémek közül (négy van) egyik sem feküdt hason.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. május 23. 22:37191.
    Szia Mikka! Én is egyetértek Jenyvel. A gyerekemet én is csak akkor tettem hordozóba, ha az autóban volt, ill. vásárolni voltunk. Szerintem abba is csak akkor lehet már hosszabb ideig lelkiismeretfurdalás nélkül beletenni, ha már tud ülni, mert szerintem egy pici babának még fárasztó, mivel nem vizszintesen fekszik benne. Nekem is Peg Perego Veneziám volt, és teljes vizszintesig le lehetett dönteni, ez az egyik első számú érv volt a vásárlásnál nekem is. A tolókarját pedig úgy állitod, ahogy neked jól esik. Én személy szerint rosszul vagyok ha olyan kismamákat látok, akik az újszülötteket a hordozóba ültetve(!) sétáltatják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. május 23. 22:26190.
    Szia!
    Nem tudom, hogy sokat számít-e az az 5%. Szerintem ez gyerekfüggő is. Nekem Peg Peregom van azt lehet teljesen vízszintesbe tenni. A kisfiam szeretett hára dőlve üldögélni benne, a lányom viszont mindig előre dől és az első kapaszkodóhoz húzza magát úgy nézelődik.
    Inkább az a fontos, hogy tudd több fokozatban is állítani.
    És a legfontosabb, hogy jól gondold végig, hogy mire is kell: sétálni vagy közlekedni. Én először vettem egy hiper-szuper kocsit, nagy kosárral nagy kerekekkel aztán mikor jött egy lépcső majd meg szakadtam. A közlekedés meg szinte lehetetlen volt vele, buszra még csak-csak fel tudtam tenni, de a villamosra meg a trolira nem fértem fel vele:(
    Úgyhogy ezeket mérlegeld leginkább. Amúgy a nagy kosár szerintem nem olyan lényeges, az enyémen nincs, a tolókarra szoktam akasztani amit veszek.
    Az eladó meg kicsit nem gondolkozik, az autós ülés szerintem nem sétáltatásra való.
    Noi
    előzmény:
    *mikka* (189)
     
  9. 2004. május 23. 21:30189.
    Sziasztok!
    Remélem valaki jár még errefelé néha. :)
    Tapasztalt anyukák segítségét szeretném kérni, mert kicsit összezavarodtam. :)
    Kinéztünk egy kétfunkciós kocsit, ami szerintünk nagyon szuper és az eladó is meggyőzött, legszívesebben azonnal megvennénk, de. . .
    Nem dönthető teljesen vízszintesre a háttámla, csak 175 fokig. Ez az 5 fok sokat számít??
    Azért nem tudom, mert az eladó azt mondta (mikor kiderült, hogy a tolókar nem tolható mindkét irányból), hogy az első hónapokban úgyis a kocsihoz tartozó hordozóban célszerű a babát sétáltatni, akkor pedig szemben van velünk. De hát a hordozó pláne nem dönthető teljesen vízszintesre. Úgyhogy totálisan tanácstalan vagyok.
    Ja, a kocsit megnézhetitek itt: http://www. camspa. it/DB_2002/scheda_prodotti. asp?ID_ART=851
    Októberi babának jó az ilyen? Van hozzá lábzsák.
    Tudom, hogy még van időm, de már annyit kocsit néztünk és végre ebbe beleszerettünk. :)
    Üdv, Mikka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. május 15. 18:39188.
    Sziasztok!
    Van valakinek Cam vagy Inglesina SPORTkocsija?
    Gondolkozunk egy könnyű, dönthető támlájú sportkocsi vételén, amibe 7-8 hónapos pici is ültethető és eddig ezekről hallottunk jókat.
    Köszi, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!
    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. november 13. 10:45187.
    Szia!
    Nekem Pierre Cardinom van, a felfújható kerekű két funkciós. Nálam nagyon bejött, mert strapabíró, jó sokat lehet bele pakolni és nem rázza szét a gyereket. Igaz nem bolygósítható a kereke de nagyon jól lehet vele navigálni. Ez a tipus annak jó aki nem töm. közlekedésre akarja használni, de mégis sokat megy vele. Nem egy könnyű kocsi, de azért fel tudom kapni gyerekestűl hogy ha esetleg lépcsőznöm kell. A bevásárló kosara jó nagy, a múltkor a lányom simán belemászott. (Igaz hirtelen nem tudtam hogy szedjem ki). Egy gondom van vele, nem lehet leszedni a huzatot mosni csak ha négy vagy öt csavart kitekersz. Bár az anyaga jó mert ha nedves ruhával letörlöd nem ázik szét és hamar megszárad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496548 (186)
     
  12. Torolt_felhasznalo_496548
    Torolt_felhasznalo_496548
    2003. november 13. 10:10186.
    Sziasztok
    A Pierre Cardin babakocsikról van infótok, tapasztalatotok? Milyen a minősége stb?
    Előre is köszi.
    V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_346574
    Torolt_felhasznalo_346574
    2003. október 25. 09:44185.
    Köszi Mayamami! Én is egyre inkább úgy gondolom, hogy a bolygosítható kerék a nyerő, de ezt most a Te véleményed mégjobban megerősítette. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (184)
     
  14. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. október 24. 10:00184.
    Sziasztok!

    Kiwii nekema fix kerekes tetszett. . és ahogy elnézem a kocsikat tologató anyukákat. . azal ne lehet kanyarodni . . sem megfordulni.
    szóval jó a bolygó kerék!

    Berbeda a börzén tényleg rohadt sokan lesznek. . de a bergonnak tök jó saját boltja van a Szentmihályi úton. . és egy fillérrel sem fogja olcsobban adni a börzén mint az üzletben!:-((
    Nekem olyan a kereke . hogy hátul nagy fix kerék. . elől két kisebb . . és azt lehet állítani egy egyszerű mozdulattal hogy fix éegyen -e vagy bolygó. nekünk mindig bolygó. . mert tényleg nem tudok kanyarogni ha fix!!
    és nekem gumi kerekem van. . ami azért jó mert a felfujhatósak állandóan kilyukadnak, a műanyagok elkopnak és nagyon ráznak. . de a gumikerék egész jó!
    mi visszük magunkkal a bébit is abörzére babakocsistul. . mert nem tudom kivel itthon hagyni. . meg a kcosihoz akarok vennia mugy is lábzsákot!:-))

    sziasztok!
    előzmény:
    Berbeda (183)
     
  15. 2003. október 21. 17:58183.
    Sziasztok !

    Köszi Mayamami, a bergon-os kocsik tetszenének, de az ikerkepocsról lebeszéltek, mert nem tudja a két különálló kocsit fixen tartani, a két kocsi úgymond "különálló életet akar élni", na de még időben vagyunk ami a tájékozódást illeti. Én is azért szeretnék kimenni a börzére, hogy ott miket látok-hallok, katalógusok, címek, infók . . . . . . . állítólag iszonyatos a tömegnyomor ???? Ti mit tudtok erről ???

    Hát ami még aggaszt, az, a kerék . . . . . . a bolygós kerekűek azok felfújhatóak? Mert rugózás szempontjából a nagy felfújható kerék a praktikus - a barátnőm fia csak ebben tudott aludni, mert nem rázott, viszont ez fix volt, így tolni - kanyarodni brutálisan nehéz volt vele, emiatt + jobb a bolygós . . . ÁÁÁÁhhh Nem olyan egyszerű ez mint gondolnánk.
    Meglátások, tapasztalatok ??????
    Üdv: Berbeda 14+4
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_346574
    Torolt_felhasznalo_346574
    2003. október 21. 11:24182.
    Sziasztok!

    Lehet, hogy már volt téma, akkor bocs.

    Szerintetek a fixkerekű babakocsi a jobb vagy a bolygosítható?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_496548
    Torolt_felhasznalo_496548
    2003. október 21. 09:48181.
    Szia Mayamami, köszi az infókat, írok privit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (180)
     
  18. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. október 21. 09:37180.
    Sziasztok !
    Virág a Brendon áruháznak van egy nagy katalogusa. . 650 forint és ujságosnál kapható.
    valamint ha ki mégy a börzére vasárnap. . mindenféle kocsiról tudsz beszerezni tájékoztatót.
    de ha ( nem tudsz kimenni) . . akkor küldj e-mail cimet és elküldöm neked. . . mert mi nézünk kint uj kocsit az unokaöcsinek aki decemberben fog születni!

    Berbeda nekem ilyen travel systemes kocsim van . . és állítólag két kocsi egy olyan kapoccsal összekapcsolható! bár elég széles lesz akkor!
    és érdeklődj a Bergon üzletben nekik van iker kocsijuk. . és elméletileg az egyes kocsiba bele rakják a hordozot ( nem kifejezetten hozzá készitik) . . és hátha az iker kocsira is van valami megoldásuk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496548 (179)
     
  19. Torolt_felhasznalo_496548
    Torolt_felhasznalo_496548
    2003. október 21. 07:29179.
    Sziasztok
    Szerintetek honnan lehet babakocsi katalógust szerezni, hogy nyugodtan átböngészhessem.
    V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. október 18. 12:25178.
    Szia virag76 !

    NEKEM IS NAGYON SZIMPI AZ A VARIÁCIÓ AMIRŐL ÍRTÁL, a hordozóval kombinált, főleg ha sokat autózol ÉS próbáltam utánakérdezni, és az eladó le akart róla beszélni. Egy a bökkenő, hogy nekünk ikerkocsit kell választani abba állítólag nincs ilyen, pedig ha lenne tuti nem gondolkodnék rajta ! Kicsit szomorú vagyok, mert ikerkocsikba nem tesznek bele annyi funkciót, mint egy szimplába, és így nagyon nehezen fogok megfelelőt találni.
    Amiket Lola77 írt korábban, kb nekem is olyan elvárásaim lennének, de azt hiszem elfelejthetem sajna . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496548 (177)
     
  21. Torolt_felhasznalo_496548
    Torolt_felhasznalo_496548
    2003. október 18. 10:28177.
    Sziasztok
    Szerintetek érdemes hordozóval kombinált babakocsit venni, amiben félig fekvő helyzetben van a baba, és kocsiban a hordozóben lehet szállítani a picit?
    Vagy vegyek egy sima babakocsit, aminek vízszintesig dönthető a háttámlája és külön hordozót? Az egyik bababoltban nagyon javasolta az eladó ezt a megoldást.
    V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_485204
    Torolt_felhasznalo_485204
    2003. október 2. 14:23176.
    Koszi a valaszt!

    Veletlenul nincs valami tapasztalatod ezzel a kocsival?vagy nem tudsz nekem mondani egy kicsit olcsobbat, da hasonlo minosegut?
    babakocsi teren nagyon nem vagyok jaratos es lassan mar kicsuszpk az idobol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441638 (175)
     
  23. Torolt_felhasznalo_441638
    Torolt_felhasznalo_441638
    2003. október 1. 23:00175.
    Mikor en neztem, nyaron 120 e volt. Kocsi labzsak nelkul, mozeskosar, autosules, pelenkazotaska, esovedo.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_485204 (174)
     
  24. Torolt_felhasznalo_485204
    Torolt_felhasznalo_485204
    2003. október 1. 21:32174.
    Sziasztok!

    Tud nekem valaki segiteni, hogy Pesten mennyibe kerul az inglesina kocsi mozeskosarral és autosulčssel, mert čn Olaszban élek és itt 420-euro, de ha pesten olcsobb akkor inkabb ott venném meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top