Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni Kaáli

Torolt_felhasznalo_528248
Torolt_felhasznalo_528248
Létrehozva: 2006. január 30. 17:27

Sziasztok!

Nyártól lombikra kell járnunk,és a debreceni Kaáli lenne a legközelebb.

Segítsetek,mi a véleményetek?

  1. 2014. december 8. 22:177619.

    Talán már bölcsis is.


     

    előzmény:
    bkatica24 (7616)
    2012-12-19  20:09
  2. 2012. december 24. 12:587618.

     

    Áldott Békés Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

    előzmény:
    bkatica24 (7616)
    2012-12-19  20:09
  3. 2012. december 21. 20:567617.

    Sziasztok!

     

    Elég régen nem írtam már, de úgy látom, hogy a "régi" csapatból szinte mindenki babázik 

     

    Mi viszonylag jól vagyunk. Beni elindult augusztusban, de beszélni még mindig nem akar. A cukrai szépek, epilepsziája továbbra is tünetmentes.

    De van rossz hír: május óta epekövei vannak. Másfél hete volt egy nagy begörcsölés. Ügyeleten töltöttünk egy napot. Januárban meg kell műteni .

    A sebész azt mondta, hogy nagy műtét lesz, kiveszik az epehólyagot is. Kb. 2,5 órás lesz, nem laparoszkópos, hanem vágásos.

     

     

    Anyukák, gyerekek, kisbabák, hogy vagytok???????

    Ha van időtök, írjatok!

     

    Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk!

     

    Puszi

    Erika és Beni 

  4. 2012. december 19. 20:097616.
    A képek lemaradtak! Boldog, békés Ünnepeket kívánunk mindenkinek! :)
  5. 2012. december 19. 20:067615.

    Hello lányok :) Kszönjük jól vagyunk, köszi Kriszti  nő a kisasszony mint a gomba. Már 16 hetes volt hétfőn és 5080 g és 59 cm. Még csak szopcsizik elég a tejcsi Minden nap egy új élmény, imádom!!! Hiheteten, tavaly ilyenkor még nem gondoltam volna, hogy az idén a karácsonyfa alatt már a mi kis csodánkkal leszünk. Tuti végig fogom bőgni :)

     

    Az éjszakát még nem alusszuk végig, 1x eszik Hancsus, mostanában ébred hajnal 1 körül is, de akkor a cumikájával megnyugszik és alszik tovább.

    A lakás szalad, semmire nincs időm mellette, nem sokat alszik napközben 2x20 percet és max még 1 órát, főleg ha lejutunk sétálni ebben a csodás esős, hideg időben.

     

    Többiek, írjatok!!!

     Kriszti! Bori hatalmas kislány! Durva hogy telik az idő...

    Erika! Beni hogy van? Láttam a képeiteket nagyon cuki! :)

    Csilla! Mész vissza? Mennyi idősek msot a fiúk? 

     

    Andi! Te már túl vagy a kzepén! Tessék írni hogy viseled!!!! :) 

    előzmény:
    krisztina7930 (7613)
    2012-11-13  16:19
  6. 2012. november 23. 10:207614.

    Sziasztok!

    Igen, jól emlékeztél. Már 3 hetes a kicsi lányunk, Noémi.2012.10.31-én hajnali 2.35-kor született 49 cm-rel és 2930 g-mal, természetes úton, a 39. héten. 

    előzmény:
    krisztina7930 (7613)
    2012-11-13  16:19
  7. 2012. november 13. 16:197613.

    Mindennap benézek de semmi sem változik.Munka után mindig olyan fáradt vagyok hogy nincs erőm írni sem,de most erőt vettem magamon.

     

    Katica:gyönyörű kislányotok van.Milyen jó hogy van elég a tejcsi  Hannának.Sokat is nőttetek.Nagyszülők dédik nagyon örülnek neki.Az anyósod látta már?

     

    Csilla:milyen a bölcsi?Mikor kezdessz újra dolgozni?

     

    Kerekcsoki remélem jól írom ugye neked is hamarosan megszületik a babád?

     

    Ria:most hogy álltok?

     

    Balázsanyukája mesélhetnél  a várandóságodról.Lassan itt a félidő vagy már túl is vagy rajta.Balázs jár közösségbe?

     

    Pusiandi:Bende is bölcsis?

     

    Bocs ha valakit kifelejtettem

    előzmény:
    bkatica24 (7612)
    2012-10-14  19:55
  8. 2012. október 14. 19:557612.

    Köszi Andi a tanácsokat! Abszolút egyet értek veled, túl tudja enni magát.  szerencsére azóta, az egy alkalom óta nem kellett tápszert adnom neki, van elég tejcsim, alkalmakodik az igényeihez.

     

    Sajnos nagyon hasfájós Hancsa is, mohón eszik, nagyon gyorsan vágja be az adagját. Sírdogál, de meg tudjuk nyugtatni, vagyis 1-2 rotyi után elalszik. Inkább az éjszakák a húzósak... kevesebbet eszik, bealszik a cicin és rövid idő után ébred... 2-3 óránként... míg nappal jókat eszik és akár 5 órt is alszik egyhuzamban... 

     

    Csataoltam pár képet 

    előzmény:
    pusiandi (7611)
    2012-10-08  16:04
  9. 2012. október 8. 16:047611.

    Szia Katica!

     

    Olyan jó volt olvasni a soraidat, nosztalgiáztam kicsit... 

     

    Visszanéztem a határidőnaplómat (abban jegyeztem minden nap a szopcsikat, súlyt stb.).

     

    Nekem Bendegúzom 2 hónaposan 4700 g volt, 5x evett egy nap és egész nap 600-630 ml tejcsit evett meg, ebből a reggeli volt több, a többi olyan 100-110 ml evésenként. Mondjuk az én fiacskám nem volt egy nagy evő 

     

    Tudom, hogy Hanna kisebb súllyal született, de azzal nem értek egyet, hogy nem tudja túlenni magát.... szerintem minden baba képes rá. Ráadásul a tápszer az anyatej mellett becsapós is, mert nehezebb megemészteni. Ezt sajnos saját tapasztalatból tudom, mert mikor 5 hetesen 1 órára az apukájára mertem hagyni, felébredt, sírt, ő meg tápszert adott neki, ahelyett, hogy megpróbálta orvosolni a pocakfájást, amit pár óra múlva kihányt... nagyon megijesztett vele... akkor mondta a védőnő ezt a tápszerre. Mi hasfájósak voltunk, szóval nekem a drágám nagyon sokat sírt, anyósom mondta mindig, hogy "biztosan éhes....", szerenécsére én tudtam, hogy nem.

     

    Persze minden gyerek más, ez csak amolyan tapasztalat megosztás akart lenni részemről 

     

    Örülök, hogy jól vagytok!

     

    (Egyébként én is imádtam, ha rajtam aludt. 

     

    Puszi

     

    Andi 

    előzmény:
    bkatica24 (7610)
    2012-10-03  14:58
  10. 2012. október 3. 14:587610.

    Hello lányok  köszönjük jól vagyunk, köszönjük a bókokat Hanna egy tündérke, imádja a pociját, már 3210 g volt tegnap. Szóval már 1 kg-ot hízott. Imád szopcsizni, 110-160 ml között eszik, ami elég kiszámíthatatlan mikor mennit kíván, ebből néha nehézségek akadnak. Már 2 mellből szoptatom, ha az egyiket kivégezte jön a másik, aztán kövi szopcsinál meg azal kezdünk amivel befejeztük előzőleg. Egyből már nem győzöm, kettőből sem mindig. Tegnap először délben kapott tápit pótlásnak, mert nem volt elég a tejcsi, illetve éjszaka 100 ml-t szopizott és utána még kért így 60 ml tápit is leküldött, ami reggelre ki is jött... vagyis nem tudom mennyi jött vissza, de vizes volt alatta a pelus és a kis ruhája is... 

     

    Azt mondta a doki, h. mivel kis súllyal született most behozó növekedésben van és annyit egyen amennyit csak akar és nem tudja túlenni magát... hát nem tudom... persze azt teszem amit mondanak, de az éjszaka kicsit megijedtem...

     

    Van hogy 15 perc alatt jól lakik, de van olyan is, hogy húzzuk 1 órán keresztül, mert be-be alszik, aztán 5-10 perc múlva kipattan a szeme, h. ő még éhes. 

    Jövök majd gyakrabban, csak hát szeret ölben lenni a drágám, én meg imádom, ha rajtam alszik, igaz tudom, h. a saját életemet nehezítem meg vele

     

  11. 2012. október 1. 21:257609.

    Szia Csilla!

     

    Emlékeim szerint a konzultáció 13 ezer Ft.

     

    Én ezen kívül mindent TB alapon csináltattam meg. Anno nekem a bőrgyógyászaton megcsinálták a HIV és hepatitisre a vizsgálatot (de a legtöbben talán az ÁNTSZ-nél csináltatják pár ezer forintért), a háziorvosom megcsinálta az EKG-t és adott beutalót az általános laborra. A nőgyógyászaton meg levették a citológiát és a chlamidiát. A férjem volt egyedül magánrendelésen vizsgálaton.

     

    Nekem egy stimus program gyógyszerarzenálja kb. 100 ezer Ft volt... ennél olcsóbban nem nagyon lehet megúszni szerintem 

     

    Mikorra van időpontod? Csak mert a chlamidia eredmény asszem kb. 4-6 hét....

     

    Üdv.:

     

    Andi 

    előzmény:
    csilly (7608)
    2012-10-01  14:56
  12. 2012. október 1. 14:567608.

    Sziasztok!

     

    Megtudnátok nekem írni nagyjából mennyit kell első körben fizetni?

    Úgy tudom miután felvesznek a programba a tb állja az első 5-öt,de gondolom ezt még sok vizsgálat megelőzi a Kaáliba..

     

    Az első konzira hív,hepatitis stb...-t kértek,a többit ott csinálják fizetősen vagy máshol is megcsináltathatom?

     

    Köszönöm

    Csilla 

  13. 2012. október 1. 08:567607.

    Sziasztok!

     

    Korábbi lombikokból megmaradt gyógyszereimet szívesen odaadom olyannak, akinek szüksége van rá. Hogy ne legyen ingyen egy-egy tábla csokit kérek érte :-)

     

    Természetesen mindegyik érvényes szavatossági idejű! 

     

    Akit érdekel, írjon, és priviben megbeszéljük a részleteket: 

     

    - Medrol 16 mg (50 db-os, de üvegben van, nem tudom megszámolni, szerintem min. 20 van benne.)

    - Kálium-R (32 tabletta)

    - Pentoxyl-EP 400 mg (37 db van benne)

    - Diane 35 (bontatlan) ez fogamzásgátló, nekem egy lombik után írta fel a doki, már nem tudom miért. Kiváltottam, de nem szedtem be. 

    - Gonapeptyl 0,1 mg 2 db hűtőben tárolt injekció. 

     

    Átvétel személyesen Debrecenben a lakásomon, vagy ha össze tudjuk hozni, akkor Debrecenben.

     

    Üdv

    Kerekcsoki 

  14. 2012. október 1. 08:547606.

    Sziasztok!

     

    Katica, itt is szeretnék gratulálni a csodás kislányotokhoz!

    Jó egészséget és sok örömöt kívánok!

    Ha tudsz, majd gyere és mesélj, hogy telnek a napjaitok, milyen baba Hanna.

     

     

    Krisztina: én is az tudom mondani, mint Pusiandi. Nem szabad sohasem feladni. Kedves kolléganőmék sok mindnen túl vannak, szerintem most a 4. vagy 5. lombik sikerült nekik, de ehhez elmentek Győrbe. Azt mondta hogy ott másképpen kezelték, és tessék, sikerült is, most kb. 11 hetes, ikrekkel, nagyon boldogok.

    És hidd el csoda babák is vannak, nekem hidd el nyugodtan!

     

     

    Pusiandi: a fiúk sem akarnak bilizni, ők december végén lesznek 2 évesek. Majd a bölcsiben biztos jobban ösztözni őket, ha látják hogy mások is biliznek, vagy wc-re járnak. Hiába próbáljuk ráültetni őket, vettem kisgyatyát is nekik, de nem tudnak megülni, kb. fél perc után már felállnak, nyughatatlanok.

    Szerencsére a fiúk mindent megesznek amit mi, lassan felnőtt adagot esznek ebédre, úgy hogy napközben is mindig esznek szinte.

    Mi is november elején kezdjük a bölcsit, már többször voltunk arra, tetszik nekik így kerítésen túlról, remélem bent is bejön majd nekik, nem lesz hiszti.

    A fiúk a baba-mama-papa-anya-szisza-vauvau szavaknál többet nem nagyon mondanak, ők megbeszélik egymás között a dolgokat baba nyelven, mindent megértenek amit mondunk nekik. Néha próbálnak szavakat mondani, de mire kijön addigra baba nyelvű marad,  vagy halandzsa. de szerintem a bölcsiben ez is változni fog.

    A bölcsit azért írom mindenre mert több ismerősnél is ott jött meg a beszédhez a kedv, meg a bilizés, szobatisztaság is ott alakult ki (pedig otthon is próbálkoztak).

    Próbálj meg nem görcsölni a spontán kistesó dologra és ki tudja akár össze is jöhet, hidd el nekem! De ha újra mennetek kell a kaáliba, akkor is jobb ha nem erre gondolsz!

     

     

    Remélem mindenki jól van.

    Várandós kismamák vannak most?

     

    Csilla 

    előzmény:
    bkatica24 (7597)
    2012-09-06  09:47
  15. 2012. szeptember 28. 16:127605.

    Köszönöm Andi a válaszod!

     

    Igen,már nekem is mondta az endokrinológus,hogy szükségem lehet donorra (van egy nővérem,aki decemberre várja az első babáját),viszont a nődokim szerint először "velem" próbálkoznak majd...

     

    Mindenképpen látogatni fogom ezt a fórumot,most próbálom visszaolvasni,sajnos jó hosszú.

     

     

    előzmény:
    pusiandi (7604)
    2012-09-28  15:51
  16. 2012. szeptember 28. 15:517604.

    Kedves Csilly!

     

    Ha tudnak segíteni, biztosan fognak.  Én is T. doktorhoz jártam, és fogok is. Ha elsőre nem sikerül, sebaj, majd fog! Mindenki nagyon kedves az intézetben!

     

    Egyébként petesejt donációról is hallottam már, szóval ha Neked nincs több (bár itt a sok hormonnal sok mindent ki tudnak hozni és ugyebár tudjuk, hogy egy is elég a sikerhez), akkor sincsen semmi veszve . Fel a fejjel!  

     

    Üdv.:

     

    Andi 

    előzmény:
    csilly (7603)
    2012-09-28  14:50
  17. 2012. szeptember 28. 14:507603.

    Kedves Lányok!

     

    A segítségetekre ill. a véleményetekre lennék kíváncsi.

     

    Helyzet a következő: korai petefészek kimerülés (kemoterápia mellékhatásaként) miatt novemberre kaptam időpontot a Kaáliba,T.doktorhoz. Találkoztatok e ott hasonló esettel,szerintetek tudnak nekem ott segíteni? Persze bizakodó vagyok,csak mivel most megyünk az első konzira,kicsit félek az ismeretlentől

     

    Köszönöm

    Csilla 

  18. 2012. szeptember 26. 15:317602.

    Sziasztok!

     Bocsánat, hogy így eltűntem, pedig megígértem, hogy nem fogok... 

     

    Az igazság az, hogy a párom Pesten dolgozik, így este Internet helyett vele beszélek telefonon, a déli alvás alatt meg dolgozok, persze itthonról (besegítek a munkahelyre). 

     

    Andianya: emlékszem Rád, persze, hatalmas gratuláció az ikrekhez!!!! 

    Katica:  Gratulálok a szépséges kislányodhoz, gyönyörűűűűű!!!

     

    Csilla: olyan jó, hogy azért Te rendszeresen jelentkezel, nem úgy, mint mi többiek  Milyen nagyok már a fiúk és milyen helyesek! 

     

    Krisztina: sosem szabad feladni a reményt! Pár hete beszéltem egy lombikos barátnőmmel, a férjének egy betegség miatt nagyon rosszak az eredményei, konkrétan feketén-fehéren leírták, mennyire, és hogy esélytelen a terhesség. A kislányuk lombikos, már 2,5 éves, elsőre sikerült. Azóta a kistestvér miatt volt 2 sikertelen lombik és aztán spontán!!! terhes lett, kisfiú lesz!!! Csodák vannak!!!

     Nálunk Bendegúz is nagyfiú már, november elején már 2 éves lesz!!  Sajnos bilizésről hallani sem akar és az evéssel is vannak gondjaink, mert abszolút semmit nem eszik, amit mi, meg sem hajlandó kostólni. Még nem is beszél, bár szerintünk már tudna, csak nem akar a kis huncut.Egyébként nagyon okos, mindent rögtön megért és meg is érteti magát. Novemberben kezdjük a bölcsit is, remélem viszonylag hamar beszokik majd, szerencsére a legszuperebb gondozónéni lesz a miénk 

     

    Mit jövő év elejére tervezzük (február), hogy megyünk a kistesóért, először a krio-val fogunk próbálkozni.

     

    Tudjátok mi a rossz?! Már itt van Bendegúz, tudom, hogy alig van esélyünk a spontán kistesóra, mégis nem telik el úgy hónap, hogy ne jutna eszembe, hogy ne éreznék v.mit, ami esetleg jelenthetné a terhességet.... Ez borzasztó, hogy nem tudom kikapcsolni ezt kényszeres dolgot, vagy minek nevezzem....  

  19. 2012. szeptember 23. 22:387601.
    "A PCOS ellen küzdök és én fogok győzni!"

     

     

    JUBILEUMI PCOS KÖZÖNSÉGTALÁLKOZÓ

    a Kelenföldi Missziós Központ Épületében (Budapest, XI.kerület Etele út 55.)

    2012. október 6-án, szombaton 10:00 – 17:00 között
    Fókuszban az életmódváltás: új élet egy új életértJubileumi PCOS KÖZÖNSÉGTALÁLKOZÓ


    Mozogj rendszeresen, egyél egészségesen és tudatosan, és változtasd meg az életedet Te magad! Ebben segítenek Neked szakembereink, meghívott vendégeink és előadóink az ötéves PCOS Szívügy Alapítvány jubileumi közönségtalálkozóján.

    Akikkel találkozhatsz: Monspart Sarolta, D. Tóth Kriszta, Kriston Andrea, Zentai Andrea, Brezina Kinga
    A helyszínen személyesen is konzultálhatsz a PCOS legelismertebb hazai szakértőivel, köztük dr. Tűű László és dr. Major Judit endokrinológusokkal és dr. Breyer Helga belgyógyásszal.

    Ne hagyd otthon a családot sem, hiszen lesz szoptató- és pelenkázószoba a piciknek és játszószoba a nagyobbaknak.

    A belépőjegy ára 990 forint, ezért értékes ajándékcsomagot is kapsz támogatóink jóvoltából.

    A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, ezért kérünk, hogy feltétlenül jelezd részvételi szándékodat a pcos.talalkozo@gmail.com címen.

    előzmény:
    pcoskör debrecen (7600)
    2012-09-23  22:21
  20. 2012. szeptember 23. 22:217600.

    PCOS-es vagy? Ismersz olyat aki PCOS-es, esetleg még nem tud róla, de rá illenek az alábbiakban felsorolt tünetek?

     Oszd meg ezt , hogy minél többekhez jusson el az idei PCOS Közönségtalálkozó híre.

     A közönségtalálkozót a PCOS Alapítvány azért szervezi, hogy itt mindazok, akik tanácstalanul, egyedül küszködnek tüneteikkel, orvostól orvosig jártak és nem kaptak megfelelő válaszokat itt együttesen, sorstársakkal és a PCOS elismert hazai szakérőivel találkozva minél többe t megtudjanak a PCOS-ről és főként arról, hogy mit lehet ellene tenni.

    Az idei találkozó legfontosabb üzenete, hogy IGENIS LEHET TENNI A PCOS ELLEN, életmódváltással, egészséges táplálkozással, rendszeres mozgással sikerrel küzdhetünk ellene.

     

    Segíts Te is abban, hogy minél többen tudjanak erről a lehetőségről! További információk itt: http://www.facebook.com/events/257394167712913/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528248 (1)
    2006-01-30  17:27
  21. 2012. szeptember 8. 13:537599.

    Katica:nagyon szép lányotok van.Ez az aggódás örök marad mindig lesz miért,de ez az élet rendje.Értünk is aggódtak és biztosan most is.Meg kell egymást ismernetek és akkor megy minden mint a karika csapás.Sok-sok tejcsit kívánok és nőjjetek nagyra.Jövő héten figyeld a postást !

     

    Üdv mindenkinek!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    bkatica24 (7597)
    2012-09-06  09:47
  22. 2012. szeptember 6. 13:417598.

    Katica!

     

    Gyönyörű szép kislány.  GRATULÁLUNK, jó egészséget és a legjobbakat.

    Nagyon édi baba. Nyugi, mindent jól csinálsz, bízz magadban, bár anno én is tiszta paraanya voltam , és szerintem most is az leszek

    Puszika, és vigyázzatok magatokra!

     

    Hahhóóó többiekkel mi újság? Hogy vagytook?

    előzmény:
    bkatica24 (7597)
    2012-09-06  09:47
  23. 2012. szeptember 6. 09:477597.

    Sziasztok! Köszönjük szépen! 2012.08.27-én 11.14-kor megszületett a mi kis Csodánk, Lieber Hanna, 2370 g-mal és 46 cm-vel, 37+2 napra. 

    Elvileg szept. 3-ra terveztük a császárt, de vasárnap újra vérezni kezdtem, ezért hétfőn megcsászároztak, szerencsére, mert már nem volt neki elég a tápanyagellátás a lepény rossz tapadása miatt, ezért lett minimanó. De teljesen egészséges szerencsére, 24 órát sem kellett a csecsemőn töltenie, mert minden értéke tökéletes volt. Az első néhány nap a tejcsi beindulásáig döcögős volt, a csecsemős nővérek közt volt nagyon kedves, volt nagyon nem kedves, de a lényeg, h. gyarapodásnak indult. 2200 g volt  mélypont, 2310 g-mal engedtek minket haza. Azóta megy itthon a fázik, melege van, elég-e a ruha, nem kevés-e, eszik-e eleget, nem kevés-e stb...

     

    Egyelőre csak szopizik, reméljük így is marad...

     

    Csatolok néhány képet!!! Puszi 

  24. 2012. szeptember 4. 19:477596.

    Sziasztok!

     

    Katica, ha lesz időd gyere mesélj.

     

    Lányok! 

    Segítséget szeretnék kérni. Ha van Nyíregyházáról valaki aki jár most Debrecenbe a Kaáli Intézetbe, megszeretném kérni hogy vigye már el az utazásipapírom, mert kellene rá egy pecsét a Lányoktól! Ha vana valaki aki segíteni tudna,nagyon megköszönöm.

     

    Szép napot! Andi

Címlap

top