Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rossz orvos

Torolt_felhasznalo_815611
Torolt_felhasznalo_815611
Létrehozva: 2005. szeptember 21. 19:12

Sziasztok!

Az egyik délelőtt indítottam egy fórumot A rossz orvos címmel.  Azt hiszem, most többen vagytok a gép előtt. Szeretném, ha minél többen elolvasnátok, mert nem tudom túltenni magam a történteken. Mostmár konkrét javaslatokat is várnék, hogy mit tehetek, tehetek-e egyáltalán valamit.

A topic itt található:

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=66236

  1. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 31. 15:0615.

    Igazabol szerencsed lesz , ha senki sem tudatja ezzel az orvossal, hogy rossz hirnevet kelted egy olyan nagyon latogatott kozossegi portalon, mint a noklapja... Kiteszed a nevet, az elerhetoseget es a privijet........
    Megis mit gondolsz , hogy a francba adhatna orvos velemenyt "csak ugy" az egeszsegugyi allapotodrol ?
    A felelosseget hova teszed ? Az orvos felelos a betegeert !


    Az nem ugy van, mint az Angyalokkal vagy a Nanus josnovel ,
    amit az adrijan tálalt itt hulyéknek.... ---------------->
    Egy igazi orvos nem ugy dolgozik, hogy "Maganak milye van" ? Mit ker ra ?
    Ehhez megint ezoshoz kell fordulnod: keress valami Tihanyi szeru lelekgyogyaszt , aki TV-n keresztul operal...


    .


    .


     

    előzmény:
    mackota (10)
    2015-03-31  06:07
  2. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 31. 14:1814.

    Javítom: ... a te orvosod ...


    (Hogy ne legyen félreértés: értem, hogy te más orvostól kértél tanácsot, de azért írtam a laikusokat is, mert nagyon sokan fordulnak ehhez a forráshoz, ahelyett, hogy megvizsgáltatnák magukat szakemberrel.


    Persze megint más, ha valaki hasonló betegségben szenvedők tanácsait, apró praktikáit kéri ahhoz, hogy együtt tudjon élni egy betegséggel. Az ilyesmi természetesen hasznos.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (13)
    2015-03-31  14:13
  3. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 31. 14:1313.

    "Kedves Márta!

    Kétlem, hogy a Normix okozta volna az említett mellékhatásokat. Orvosának feltehetően jó oka volt arra, hogy ne adjon újabb antibiotikumot.
    Helyesnek tartja, hogy internetes információ alapján megkerülje az ő véleményét?"


    Nem látom, hol van itt "visszaélés" és mitől "kéretlen" a hangnem?


    Ez egy korrekt, rövid vélemény, amely azt tartalmazza, hogy


    1. Nem valószínű, hogy a panaszaidat az említett gyógyszer okozta


    2. Ebből következik, hogy az alapbetegséged tünetei lettek változatosabbak vagy előrehaladottabbá vált a kóros folyamat, esetleg rátevődhetett más betegség is, mondjuk egy vírusinfekció


    (Mellesleg az említett diagnózist kínjukban alkották az orvosok, mint például az irritábilis bél szindrómát, maradjunk abban, hogy nem igazi szindróma egyik betegség sem. Ha nagyon akarod, ezt tekintheted magánvéleménynek is, de nem az.)


    3. Feltehetőleg az orvosod is belátta, hogy nem vezet célra esetedben az antibiotikum, hát abbahagyta, és valóban talán vele kellene megbeszélni a továbbiakat, nem a netes laikus közösségtől. És erre nagyon szelíden, nagyon tapintatosan utalt a válaszoló orvos.


    Tényleg nem értem, mit panaszoltál az adminnál? A tényleges orvosi vizitet, személyes vizsgálatot, beszélgetést nem pótolhatják ezek az oldalak és nagyon káros übereltetni on-line mással a veled kontaktusban levő orvos eljárását és véleményét, diagnózisát vadidegenekkel. A te orvos sok olyan információ birtokában van, amiről a netes közösség, vagy on-line tanácsot adó orvos nem tud.


     

    előzmény:
    mackota (10)
    2015-03-31  06:07
  4. 2015. március 31. 10:5412.

    Ebben mi volt a kéretlen hangnem?


    Az orvos nem ismer, abból amit leírtál úgy gondolja, hogy a panaszaidat nem a felírt gyógyszer okozta.


    Vizsgálatok nélkül elég nehéz távdiagnosztizálni.


    Tanács: menj vissza az orvosodhoz, mondd el a panaszaidat és kérj további vizsgálatot.

    előzmény:
    mackota (10)
    2015-03-31  06:07
  5. 2015. március 31. 08:2611.

    Ne haragudj, de egyetértek az orvos válaszával. Egy internetes válasznak jobban hinnél? Ha nem bízol meg az orvosodban keress másikat. Pont a mindennapi fájdalmak miatt. Mondom én, aki szintén kérdezett már neten orvostól, de a mindennapi fájdalmaimmal személyesen keresek másik orvost ha nem vagyok elégedett az elsővel. És ha a másodikkal sem megyek a harmadikhoz.

    előzmény:
    mackota (10)
    2015-03-31  06:07
  6. 2015. március 31. 06:0710.

    Sajnos én is rengeteg visszaélést és kéretlen hangnemet tapasztaltam a magyar egészségügyben az évek során.


    Egy frisset említenék ezek közül:


     


    Az orvosok.hu orvos válaszol rovatban kérdeztem meg egy gasztroenterológust ugyanis vékonybél kontaminált szindrómát állapítottak meg és gyomorfájás miatt nem tudtam az antibiotikus kúrát végig csinálni.


    Emiatt az orvos nem mert újabb antibiotikumot felírni, de a puffadás tüneteim, hőemelkedésem visszatért ezért véleményt kértem volna és ezt a választ kaptam.


     


    Kedves Márta!

    Kétlem, hogy a Normix okozta volna az említett mellékhatásokat. Orvosának feltehetően jó oka volt arra, hogy ne adjon újabb antibiotikumot.
    Helyesnek tartja, hogy internetes információ alapján megkerülje az ő véleményét?Megválaszolta: Prof. Dr. Papp János


     


    Ezek után írtam az adminnak. Én nagyon csalódtam ebben a szolgáltatásban az említett orvos stílusa miatt, mert ezt nem tartom segítségnek. Amúgy ettől eltekintve klassz az oldal és informatív. Egy napi szinten fájdalmakkal élő embernek nem erre volna szüksége, mindamellett, hogy tényleges tanácsot nem kaptam.

  7. Torolt_felhasznalo_692551
    Torolt_felhasznalo_692551
    2005. szeptember 22. 08:019.

    szia!

    Elolvastam, és másokkal ellentétben szerintem ha te nehezen, vagy egyáltalán nem tudod feldolgozni a veletek történteket, akkor tegyél valamit azért, hogy mással ez ne fordulhasson elő!

    Engem nagyon nagyon felháborit az esetetek, de ha lenyeled, elfelejted, akkor ez megismétlődhet mással is. Valamelyik tv-n láttam egyszer hálapénz ügyben, hogy nyugodtan be lehet panaszolni a dokit. Akár a kamaránál, vagy a kórháza főorvosánál, illetve mindenhol működik olyan, hogy betegjogi képviselő! Leletekkel alá tudod támasztani könnyen az igazatokat, őt meg csesszék csak le emiatt!

    Én egyébként igenis (lehet, hogy rosszindulatúan)sejtek valami gikszert ebben az egészben, mert többször is jártatok rossz dokinál, és mindig ugyanazt mondta, többször vizsgálta a Picurt. Vagyis lehet, hogy tök hülye, vagy egyéb..........................

    Jó babázást, és ne hagyd magad!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815611 (1)
    2005-09-21  19:12
  8. Torolt_felhasznalo_815611
    Torolt_felhasznalo_815611
    2005. szeptember 21. 22:218.

    Sziasztok!

    Köszi a hozzászólásokat. Lehet, hogy igazatok van, és túl kéne lépnem ezen. Ma azért tört fel belőlem ez újra, mert egy orvos ismerősnek mesélték az esetet, és ő is azt mondta, hogy ez a 2G-és diagnózis annyira durva, hogy szabda szemmel látható lenne a torzulás. Hogy adhatta meg ezt a "rossz orvos"? Miért? Mert rossz szakember? Vagy...

    Egyébként anyagi elégtétel eszembe se jutott.

    Lányosmama

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. szeptember 21. 21:487.
    milyen igazad van...
    előzmény:
    Mamox (5)
    2005-09-21  21:42
  10. 2005. szeptember 21. 21:476.
    Szia! Elolvastam... elég durva... én a fiam háziorvosával jártam hasonlóan,váltottunk is.... Szeritnem így,hogy nincs kinyomva az uh,nem tudsz sokmindent csinálni. Bizti nagyon kellemetlen lehetett picurkádnak a dolog, de bizti szépen fog fejlődni a mozgása ennek ellenére. Mi nem hordtunk kenygyelt,mégis volt olyan,hogy nem forgott oldalra,pedig előtte sikerült neki.
    ja,és én sem tudok semmit tenni a dokival,max. az itteni ismerős anyukáknak tudom elmondani,hogy kerüljék...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815611 (1)
    2005-09-21  19:12
  11. 2005. szeptember 21. 21:425.

    Kedves Lányosmama!

    Sajnos, gyakran előfordul, hogy az orvosok rossz, téves, hiányos diagnózist adnak meg. Örülj, hogy nincs semmi baja a lányodnak. Zárd le, felejtsd el és előre nézz, a jövővel foglalkozz, mert a múlton görcsölni semmi értelme. Gyakran előfordul, hogy több orvost kell megkérdezni, mire eljutsz a megoldáshoz, ezt most hamar megtanultad. Összeszámoltam egyszer, legalább 200 alkalommal kerestem fel orvosokat a gyerekeim miatt, ebből kb 50 esetben távoztam elégedetten. A többinél kifogásolhattam volna a hangnemet, a tájékoztatást, a gyógymódot, a diagnózist, a körülményeket (többórás várakozás zsúfolt váróban szopós csecsemővel, stb). Inkább orvost váltok, minthogy ezeken bosszankodjak immár. Vagy nem is megyünk orvoshoz, kezeljük a dolgot tapasztalat szerint, amíg reálisnak tűnik. Nekem is elegem van az orvosokból, elhiheted.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815611 (1)
    2005-09-21  19:12
  12. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2005. szeptember 21. 20:384.
    Konkrétan mit szeretnél? Erkölcsi vagy anyagi elégtételt? A nevét közzétenni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815611 (1)
    2005-09-21  19:12
  13. Torolt_felhasznalo_640408
    Torolt_felhasznalo_640408
    2005. szeptember 21. 20:073.

    Szia!

    Szerintem kérdezz meg egy ügyvédet. Talán van itt a Nlc. szakértők között is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815611 (1)
    2005-09-21  19:12
  14. 2005. szeptember 21. 19:232.

    Szia,

    Csúnyán hangzik ,de 1 dolgot tehetsz-lenyeled a békát 

    Még ha el is vinnéd a dolgot valameddig, akkor is azt hoznák ki, hogy megelőzésképpen, meg, hogy ügye a babát nem veszélyeztették!!

    Nyugodj meg és örülj, hogy nincs a babának semmi baja!! Hülyén hangzik de Mo. élünk- ez van!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top