Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek kórházak Bp.-n

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2005. május 15. 12:44
Mi a véleményetek Budapest gyerek kórházairól? Mert én megjártam már a Heim Pált, Bókayt, Tűzóltó utcait és a Madarászt is. De voltunk sajna a Lászlóban is.
Nektek mi a véleményetek a nővérekkel, orvosokkal és az elhelyezéssel kell fizetni hogy bent maradhasson az anyuka vagy nem. Érdekel a hozzáállás is . Mi a tapasztalaitok az orvosok és nővérek munkáiról?
Kérlek írjatok.
Veronika
  1. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2007. március 9. 22:4826.
    Sajna mivel ott jó a levegő a kormány eladja drága pénzért egy drága szanatóriumnak a drága pénzes emberkéknek. Én még a söfit sajnálom de nagyon mert anyavédelmis.
    előzmény:
    anya47 (25)
    2007-03-09  09:36
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. március 9. 09:3625.

    Vérzik a szívem a Budai Gyermekkórházért.Nekem csak jó tapasztalatom volt.

    Mi lesz a beteg gyermekekkel, akiknek életbevágóan fontos volt a jó levegő?!

    Ja, persze, ez csak egy jó üzlet.

    Pedig a gyermekek a jövő nemzedékei.

    Engem ez már nem érint, pillanatnyilag, mert már nagyok a gyerekeim,de még sok beteg gyereket igen.

    No comment...

    Zsuzsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (1)
    2005-05-15  12:44
  3. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. augusztus 30. 19:0524.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395224 (22)
    2005-08-20  23:03
  4. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. augusztus 30. 19:0423.
    Sziasztok.
    Én vagyok a topicnyitó.
    Hát evvel a törvényel az a baj hogy a dokik azt mondják erre, ha ezt emlegeted nekik, hogy a kórházaknak is van külön szabályzata és azt kell betartani.
    Ha nem tetszik az anyukának akkor úgy fognak bánni vele meg a gyerekkel mint a .......,.
    Én most a Lászlóban voltunk csütörtöktõl szombatig, mert 39.9 volt a láza a legkissebbemnek.
    Vera
    előzmény:
    piglet (20)
    2005-08-14  10:13
  5. Torolt_felhasznalo_395224
    Torolt_felhasznalo_395224
    2005. augusztus 20. 23:0322.
    Nekünk most már van tapasztalatunk. Nagyon kedvesek, rendesek és segítõkészek voltak a nõvérek is és a dokink is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395224 (19)
    2005-08-14  09:40
  6. Torolt_felhasznalo_395224
    Torolt_felhasznalo_395224
    2005. augusztus 15. 23:1321.

    Szia Piglet!
    Köszi a törvény szövegét! Én is kinyomtatom majd a megfelelõ részeket, de remélem azért nem kell majd lobogtatni (a dokibácsi elég rendesnek tûnik, a többit meg meglátjuk).

    előzmény:
    piglet (20)
    2005-08-14  10:13
  7. 2005. augusztus 14. 10:1320.

    Néhány dolgot leírnék, ami szerintem nem árt, ha tudjátok pontosan. Ugyanis mostanában több helyen olvastam, hogy a szülõket kiküldik a vizit idejére. Ehhez viszont NINCS joguk.

    1997 évi CLIV. tv. alapján (http://www.ogyi.hu/download/1997-154tv.pdf)
    - a 14 év alatti gyermek cselekvõképtelennek minõsül jogi értelembe. 11§ (4) A kiskorú betegnek joga van arra, hogy szülõje, törvényes képviselõje, illetõleg az általa vagy törvényes képviselõje által megjelölt személy mellette tartózkodjon.
    - a komplett 13§, ami a tájékoztatáshoz való jogot ismerteti.
    - 16§, ami rendelkezik arról, hogy ki képviselheti a cselekvõképtelen személyt.
    - Az egészségügyi dokumentáció megismerésének joga (24&sect, ami szerint a szülõnek joga van ezt megismerni.

    Én ha bármikor olyan kórházba kerülnék a gyerekkel, ami számomra ismeretlen, akkor mindezen törvénycikkelyeket magammal vinném kinyomtatva, és próbálkozás esetén az orruk alá nyomnám. Nem akadályozni akarom õket a munkában, de a nagyvizit alatt elmondottak megismeréséhez JOGA van egy szülõnek.

    Mi idáig a Budaiban jártunk kétszer is, mindkétszer korrekt, tisztességes és profi ellátást, tájékoztatást kaptunk. Így kellene mûködnie a többinek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_395224
    Torolt_felhasznalo_395224
    2005. augusztus 14. 09:4019.

    Sziasztok!

    A Heim Pál urológiájával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. május 18. 13:4718.
    Elég szomorú hogy így állnak hozzá a nővérkék mikor meglátnak titeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490338 (6)
     
  10. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. május 18. 13:4517.
    Van még probléma apicivel? gasztrós probléma? Mert nekem a Bókayban műtötték a gyomrát reflux miatt a 3-nak.
    Vera
    előzmény:
    z-s-u (10)
     
  11. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. május 18. 13:4316.
    Hát igen nekem is ez a véleményem . Én sajna nem tehetem meg hogy kifizessek ennyi pénzt. Most is mikor lázgörcsel bekerült a 3-ik fiam a belre, és én nem tudtam bent maradni vele éjszakára mikor hazajöttünk nagyon húzós volt az első éjszakánk. Lökött el magától és vígasztalhatatlanúl sírt.
    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_719823 (11)
     
  12. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. május 17. 13:2515.
    A barátnőm is a Bhetesdába járnak és meg vannak elégedve vele. Én is oda megyek most a 3-ik fiam veséjével.
    Verus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741879 (3)
     
  13. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. május 17. 13:2314.
    ÖRÜLÖK HOGY EZ A VÉLEMÉNYED ALAKULT KI. A NAGY FIAM VOLT TAVALY NYÁRON BENT EGY ÉJSZAKÁT AGYRÁSZKÓDÁSSAL. NEKEM IS EZ VOLT A TAPASZTALATOM.
    VERUS
    előzmény:
    Cat68 (2)
     
  14. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. május 17. 13:2113.
    És majdnem paracentálni kellett.
    Visszatérve a 3-ik fiamra itt olyan zárót adtak hogy igen refluxos a gyerek, de mivel 100 grammot hízott az 1 hét alatt így nem kell semmit sem csinálni. Rögtön elvittem a körzetihez aznap és mondta hogy mivel ilyen zárót adtak így nem tud mit csinálni. A védőnő mondta hogy ha tudok egy másik kh-t akkor vigyem oda. El is mentem a Madarászba aznap du-án és pont ment haza egy fiatal doki és leült velem és meghallgatott és másnap berendelt. Itt megállapították az olyan súlyos refluxot hogy abba kellett hagyni a szopit mert nagyon sűrű ételt kellett ennie. Jártunk vissza a gasztrós dr. -nőhöz és 9 hónaposan megelégelte hogy mindig kiadta ataccsot a gyerek előtte. De a fő doki nem akarta felvenni mert zárlat volt az infulenza miatt. Előírt egy nyelésröntgent. De mivel neki van egy vesemedencetágulata és avval a Bókaiba jártunk és pont arra hétre esett egy izotópos vizsgálat is így a Bókayba csinálták meg a röntgent is. Rá két hét múlva már a műtőasztalon volt. Gyomorszájkorrekció miatt.
    A madarászban ott lehettem az idő alatt míg bent voltunk egy külön ágyon. Adtak enni is míg a Tűzoltóban fizetni kellett érte. Összegségében ennyi volt.
    A picivel most kerültünk be a László kh. 22 házába és mivel elmúlt egy éves, de mondtam hogy főleg éjszaka szopik de csak pár napja múlt 1 éves így adtak ágyat.
    Elég szomorú hogy mondjuk egy 16 hónapos éjszaka is szopó babának az anyjának már nem adnak. nem aludhat ott.
    Veronika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. május 17. 13:0912.
    sziasztok lányok.
    Én vetettem fel ezt a témát, és örülök hogy ilyen sokan hozzászóltok. Elmesélem az én kálváriámat a gyerekeimmel.
    Első gyermekem kruppos. Őt a Lászlóban kezeltetjük Dr. Medek Sarolta főorvosnővel. Mi vel minket már úgy ismernek mint a tenyerüket így nagyon kedvesen bánnak velünk és a gyerekkel. Itt a szopis babák lehetnek ingyen egy külön szobában ha nincs tellt ház vagy akkor el viszik egy másik épületbe őket a mamával együtt.
    Második fiammal 10 naposan bekerült fertőzés miatt a heim pálba. Akkor még nem volt olyan szép mint most. Egy széken lehetett volna ülnöm vagy mint ti is írjátok lent az anya szálláson aludnom és majd szólnak mikor éhes. Na én berágtam erre, mert egy igény szerint szoptatós baba nem 4 óránként éhes. 2 hónaposan visszarendeltek minket egy alvás vizsgálatra. Este 10 től reggel 5-ig telljesen egyedül hagytak minket. A gyerek nemkapott levegőt a ph. csőtől meg a náthától. a nővér ránk sem nézett. Utána nem mehettünk haza, mert nagyon pici volt a korához képest, és mondták hogy ki szeretnék vizsgálni. 2 hetet voltunk bent egy széken aludva. Semmit nem állapítottak meg, csak azt hogy félig értékelhetettlen lett az alvás vizsgálata de csecsemőhalál gyanús és ezért adnak egy légzésfigyelőt. Egy nagyon ócskát kaptunk és egy olyan zárót hogy menjünk el a Madarászba egy életmentő tanfolyamra. El is mentünk és az ottani vezető orvosnak megmutattam a zárót és ő elrendelt ottanra egy másik alvásvizsgálatot. Ég és föld a kettő. A Mdarászban külön helység van 2 szobával és nővérkével. Itt is bent tartottak minket és bent is lehettem volna külön ágyon, de a megpróbáltatások miatt már üvegből evett és az otthonmaradt fiam nagyon hiányolt így nem éltem vele. Hagytam a szoptatós anyukáknak a helyet. Itt megállapították hogy refluxos, nyitvavan a szíve és vérszegény. Ennyit a Heim Pálról! Beteg lett fél évesen nyáron, 40 fokos láza volt és be vittem a Heim Pálba mert az van közel hozzánk. Ott jól lebasztak hogy hogy merek az utcáról bemenni, de azért fel vették, de úgy néztek és bántak velünk mint a replásokkal.
    A 3. ik fiammal 3 hónaposan kellett gasztroenterológiát keresni, mert a nyár miatt be volt zárva szinte mindegyik. 3320-al született és 3 hónaposan csak 4 kiló volt. Telefonon a tűzoltó utcait értem el és azonnal berendeltek. Csak elfelejtették megemlíteni hogy másik hét hétfőétől bezár ez is. Az 5 nap alatt míg ott voltunk 5 kül. mérlegen volt mérve. Fent a gasztrón rendesek voltak, mert adtak ágyat, de az újszülöttre ahová hétfőn lekerültünk nem. Még egy rendes szék sem volt ahol megszoptathattam volna. A szerencse az volt hogy a 2-ik fiam aftát kapott és a heimpálban 3x voltunk hogy ki van száradva a gyerek de nem csináltak semmit és itt megemlítettem nekik és azonnal berendelték és a sebészetre került egy nagyon aranyos nővér gárdához és pont egy emeleten volt az újszülöttel és a sebészeten adtak éjszakára ágyat. A fiam annyira ki volt száradva hogy a picre kellett mennem vénát szúratni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_719823
    Torolt_felhasznalo_719823
    2005. május 17. 10:5611.
    Sziasztok! mi 2004. decemberében, ill. januárban jártuk a kórházakat, a lányom 3 hetes korától 2 hónapos koráig. 3 alkalommal voltunk összesen.
    1. Heim Pál, belgyógyászat.
    Lehettem 4500 forintért éjszakánként a picivel, ha pénz gond lett volna, akkor az alagsorba lehetett volna lenni ingyen, mert még szoptattam. vagy lehetett volna széken ülni a gyerek mellett. Nővérek rendesek voltak, dokik is. a gondom az volt, hogy a vizit úgy zajlott, hogy a szülő semmit sem hallhatott, úgy kellett könyörögni, hogy mondják meg mi van. ha a nővérek túlterheltek voltak, akkor egy infúzióért másfél órát rohangáltam, pedig már kellett volna a gyereknek. . . . Egy gyereket a lászlóba vittek vmi fertőzéssel, de előtte a többi gyerek között volt, illetve pont a mérlegnél, ahol mindig mérni kellett minden gyereket.
    2. ismét ugyanott, de nem 3 napot, hanem 1 hetet törltöttünk.
    SIDS vizsgálatot rendeltek el (bölcsőhalálra való hajlam vizsgálata) melynek a lényege többek közt, hogy a gyerek gyomrába tolnak egy szondát, 12 óráig tartott. elrontották véletlenül, mert vmi nem érintkezett a gépben, és ezt senki nem vette észre, csak mikor már túl voltunk rajta. Visszarendeltek (volna) minket későbbre, de akkor már nem mentünk, elég volt. . . Semmit nem állapítottak meg, szinte meg sem vizsgálták alaposan, csak néha meghallgatták, ja és tüdőgyulladást is kapott ott, amit szintén csak a végén vették észre, a sokadik hallgatásnál. . . . Január 1. -én pedig elfelejtettek az osztályra ügyeletes orvost beírni műszakba.
    Én a szondaletoláson kívűl mindig a gyerek mellett voltam, a vérvételnél sem hagytam magamat lerázni, bár ez nem mindenkinek tetszett.
    3. SOTE I: gyerekklinika, csecsemőosztály (Bókay utca). Az előző 2höz képest jó. matracon ingyen lehettem a gyerekkel, aluni elvileg csak este 9 és reggel 6 között lehetett. Néha a rendes nővérek megengedtek anyukáknak napközben is egy kis pihit, ill. ha rámenősebb volt anyuka, akkor hagyták a csecsemőket aludni, és nem verték ki őket reggel 6kor az ágyból mérlegelésre. . . Mindenhova mentem a gyerekkel, nem hagytam magamat lerázni, nem mindenkinek tetszett ez, de elfogadták. A SIDS vizsgálatot tökéletesen megcsinálták, bár itt 24 órás, de aznap anyuka is kap ágyat ingyen a gyerek mellett. Itt alaposan kivizsgálták a lányomat, meg is kaptunk végül minden leletet negatívan, Tulajdonképpen mai napig nem tudjuk, mi is volt a baj a tüdőgyulladáson kívűl. itt szinte mindenki rendes volt, ha kérdeztem, válaszoltak, bár maguktól nem mondtak semmit. Ez a csecsemőosztály volt, nem tudom, nagyobb gyerekeknél hogy van.

    Én mindenesetre ezalatt megtanultam, hogy rámenősnek kell lenni, ki kell állni a gyerek érdekeiért, kérdezni kell, és nem szabad hagyni, hogy lerázzanak. Jogunk van tudni, mi van a gyerekünkkel, jogunk van ott lenni egy vérvételnél és fogni a gyerek másik kezét, és jogunk van vele lenni, megnyugtatni, mert mi vagyunk a "felelőssek" a gyerekek lelkéért, nekünk kell őket támogatni, és erőt adni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 15. 22:4610.
    sziasztok,
    mi tavaly voltunk a Heim Pálban a gasztorenterológián. Ott is van külön szoba ahol az anya együtt maradhat a kicsivel (fizetős persze) de ha azok a szobák megteltek akkor marad a széken való ücsörgés egész éjszaka. Van az alagsorban egy anyaszállás, ez a szoptatósoknak ingyenes, de nagyon gáz. Én csak 4-5 órányi alvás erejéig mentem oda, egyébként fent voltam a lányommal.
    Az osztályos orvos sem volt nagy szám. Pár napig voltunk ott mert nagyon kiütötte a gyereket egy tejes tápszer, de egyetlenegy vizsgálatot sem csináltak, hanem visszarendeltek bennünket a járóbeteg allergológiára. Az már más tészta, hogy hetekig telefonálgattunk az eredmények miatt és egyszerűen nem tudták megmondani (a dr-nőt nem lehetett elérni, más nem tudott segíteni, aztán meg kiderült, hogy nincs is meg az eredmény és meg kellene ismételni stb).
    A bentfekvő részlegen a nővérkék rendesek voltak, előre szóltam, hogy a lányom hajnalban egyszer fel fog ébredni és csak a szopi nyugtatja meg, és le is szóltak telefonon az anyaszállásra, hogy menjek fel megszoptatni.
    Azért alapvetően elég rosszul éreztük magunkat ott :(

    A SOTE Gyermekklinikáról (Bókay u. ) mit tudtok? Egyszer voltunk ott futólag (allergológián) de érdekelne, hogy milyenek a bentfekvős részlegek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_409732
    Torolt_felhasznalo_409732
    2005. május 15. 16:109.
    Ja, és az ágyért nem kell fizetni, csak van egy zárható szekrény, azért kell 500 forint letéti díjat adni, de azt is visszaadták amikor eljöttünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409732 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_409732
    Torolt_felhasznalo_409732
    2005. május 15. 16:098.
    Nekünk a Bethesda utcai kórházzal vannak tapasztalataink. A fél éves gyerekkel voltunk bent, külön mamaszoba van zuhanyzóval (természetesen több kismama részére) és ha elfogynak az ágyak, akkor kempingágyat helyeznek be igény szerint, de bármennyit ott lehet lenni a gyerekkel a kórteremben. A nővérek és orvosok maximálisan segítőkészek, baba és mamabarát az egész környezet. Figyeltem a dolgozókat és azokkal a gyerekekkel is fantasztikusan kedvesen bántak, akiknél nem volt ott anyuci, sőt volt ott egy Down-kóros pici lány, agyondédelgették. 1-1, 5 éves gyerekkel is ott lehet a szülő. Sajnos azt tényleg nem nézik, hogy mondjuk a csúnyán köhögő gyereket összerakják más gyerekekkel, én is féltem, hogy elkapunk valami nyavalyát. Gondolom, a helyszűke miatt volt ez így :(
    Sőt, volt olyan eset is, amikor más osztályokkal egyeztettek, mert jöttek új páciensek és míg a gyereket az egyik osztályon ápolták, elintézték, hogy anyuka a másik osztályon kaphasson szállást "mert amíg van rá mód és lehetőség, senkit nem küldenek haza vagy máshova". Nekem ez is nagyon szimpatikus volt.
    Aki kontrollra ment vissza, mindenkivel szintén nagyon kedvesen, régi ismerősként bántak.
    Amikor pedig csak sima vizsgálatra mentünk (csípő ultrahang, hasi ultrahang stb. ) akkor is nagyon kedves volt mindenki. Csípő szűrésre egy hónappal előtte be kellett volna jelentkezni (igaz, telefonban mást mondtak, ezért nem jelentkeztünk be), de mégsem küldtek el, a gyerek érdekeit nézték és fogadtak minket, igaz várni kellett, hogy akik bejelentésre mentek, azok végezzenek.
    Lényeg a lényegtelenben, az a kórház a mi tapasztalataink szerint maximálisan gyermek és szülőbarát. Sajnos a kórház eléggé régi, lepusztult, de a körülményekhez képest mindent megtesznek a gyerekekért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_480092
    Torolt_felhasznalo_480092
    2005. május 15. 15:527.
    Én is a Budaira szavazok (ez a neve, azért nagybetű :)
    Nagyon korrektek, alaposak a munkában, és normális, emberi (gyermeki) körülmények vannak.
    Én is nekik adtam az 1 %-omat :)

    A 4. 500 Ft 2005-ös ár? (Hű, ha kiszámolom 1 hétre. . . De legalább onnan tuti, hogy élve és gyógyultan hazajön a gyerekem - és ez mai világunkban nem elhanyagolható szempont. Sajnos!)
    előzmény:
    hoviraeg (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_490338
    Torolt_felhasznalo_490338
    2005. május 15. 15:376.
    Madarász utcai gyerekkórházról van tapasztalatom:
    -A sebészetet már írta valaki, mi is jártunk ott párszor. Ugyanazt tudom elmondani. A nővérek, orvosok maximálisan kedvesek voltak. Tisztaság volt. Mi is mamás szobában voltunk, külön nem kellett fizetni érte, de még kicsi volt a fiam.

    -Belgyógyászat:Nekem még eddig sosem jött be. Még a felújítás előtt voltunk ott a nagyfiammal. Nővér alig nézett felénk, hatágyas kórteremben, egy sámlin lehetett a gyerek mellett gubbasztani (3 éves volt, nem hagytam egyedül). Összeszedett egy jó kis bélfertőzést, ami a higiéniás állapotokat tekintve nem volt meglepő. Mikor hatalmas cirkuszt rendeztem az állapotok miatt, kaptunk egy különszobát, ahol csak mi voltunk a gyerekkel, fizetni nem kellett érte. Az orvosok még engem mondtak el felelőtlen anyának, mert közöltem, hogy inkább hazaviszem a gyereket, mert itt még betegebb lesz, mint ahogy bejöttünk.
    Azóta felújították ezt a részt is, nem tudom, most milyen, pár hónapja megint odakeveredtünk, két kicsi gyerekkel. Hétvégén, este 8 körül, a háziorvosunk azt mondta, menjünk be, mert nem ment 39 alá a gyerekek láza. Szerencsére nem kellett ott maradjunk, de míg az ügyeletes orvosra vártunk, a nővérke kellemes megjegyzéseket tett a kolleganőjének, ami kb. így hangzott: Na, már megint jöttek!Nagyon unom már!Dupla vagy semmi?!(mert látták, hogy két gyerek van velünk). Mindezt a fülünk hallatára!Ezek után, ha kellett sem hagytam volna ott egyik gyereket sem!

    -Csecsemőosztály:Kétágyas szobák voltak, amíg van, addig adnak az anyának is ágyat, ha már nincs, mert teltház van, egy nagy karosszéket tolnak be. Nem mondom, hogy nagyon kényelmes, de jobb, mint a sámli vagy a műanyag kertiszék. Van külön baba-mama szoba is, ott fizetni kell, nem tudom mennyit, ki van téve egy táblázaton. Mi egyedül voltunk egy kétágyasban, így kényelmes volt, de ha a másik ágyon is lett volna baba+a szülő, úgy már nagyon kényelmetlen és szűkös lett volna.
    Az orvosok, nővérek nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Egyedül az nem tetszett, hogy a nagyvizit ideje alatt ki kell menni a szobából és nem is lehet addig visszamenni, míg az egész osztályt körbe nem járják. Az 1 éves gyerekem sokáig szinte csüngött rajtam, miután hazajöttünk (1 éjszakát voltunk csak bennt), ez az egy negatív élmény érhette. Anya eltünt a szeme elől és egy csomó vadidegen ember piszkálta, aztán otthagyták egyedül, én meg csak kb. félóra múlva mehettem be hozzá. Addigra magánkívül volt a sírástól. Ezt tán kicsit humánusabban is lehetne kezelni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. május 15. 15:045.
    Mi január végén voltunk a Madarász sebészeti osztályán, csupán egy éjszaka erejéig. Ott 2 csecsemő kórterem van (4ágyas) és talán 3 a nagyobb gyerekeknek ezek 6 v. 8 ágyasak. A kislányom akkor múlt másfél éves, mi a csecsemő kórteremben voltunk elhelyezve. Az anyukák indokolt esetben kapnak ingyen ágyat, (pl. szoptatás). Amúgy kb. 2000 Ft/éjszaka. természsetesen széken benn ücsöröghet a szülő éjjel a gyermeke ágya mellett.
    Velem nagyon rendesek voltak, mert 7 hónapos terhes voltam a kislányom öcsikéjével, és kaptam ágyat teljesen ingyen! Ráadásul akkor csak mi voltuk a kórteremben.

    A nővérkék nagyon rendesek voltak, a dokink úgyszintén. Voltak játékok mindegyik kórteremben, különböző korú gyerekeknek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. május 15. 14:364.
    Mi a budaiban voltunk 2 hetet szintén hugyutival. . .
    ott úgy van megoldva, hogy egy emelet a szülős gyerekeké a másik emelet a szülő nélkülieké, így féltékenység sincs. . .
    6 hónapos korig ingyenes az anyukának és még ágyat is kap. . . 6 hós kora után 4500 ft/éj (ami azért csökkenő a napok számának növekedésével. . . egy hét asszem 20-25 e Ft)
    az orvosok/nővérek aranyosak és segítőkészek
    nekik adtam az 1%ot is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_741879
    Torolt_felhasznalo_741879
    2005. május 15. 13:313.
    Szia!

    Mi egy hetet töltöttünk a Bethesda kórházban. Ott kedvesek és hozzáértőek voltak a nővérek és az orvosok is (kivételek persze mindig vannak). Szerencsére ott maradhattam a fiammal, bár külön szobában voltunk mi anyukák elhelyezve, de azért bármikor bemehettem a kórtermébe! A szoptatás elég szerencsétlenül volt megoldva, mert műanyag kerti székek voltak csak a kórteremben, és abban bizony elég kényelmetlen a szoptatás.

    A legnagyobb bajom az volt, hogy húgyúti fertőzéssel kerültünk be, de csúnya felső légúti huruttal jöttünk haza. . . Két hete engedtek ki, és még mindig nem gyógyult meg a fiam teljesen. Én is beteg voltam, mert én is elkaptam ezt a valamit a kórházban egy másik gyerektől az osztályon. Mi első naptól szedtünk rá antibiotikumot, ezért nem is tudtuk, hogy milyen erős ez a nyavalya, de itthon anyu elkapta tőlünk, ő nem kezdett rögtön antibiotikumot szedni, és elég rendesen meg is betegedett! Szóval egyáltalán nem voltak elszeparálva azok a gyerekek, akik csúnyán köhögtek és könnyen fertőzhettek. Sőt, a csecsemőket sokszor vették fel a nővérek, és láttam, hogy kezükben a pici babával mennek be a köhögő nagyok közé. Szóval nem véletlen, hogy betegen jöttünk haza.

    Egyébként szerintem jó kórház a Bethesda, mert nagyon alaposan kivizsgálták a fiamat, és megtalálták, majd kezelték a betegségét. Az már más kérdés, hogy mindenütt vannak hanyagabb vagy felelőtlenebb dolgozók, de ezzel nem lehet mit csinálni.

    Üdv,
    Caro
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (1)
     
  25. 2005. május 15. 13:232.
    Nekem a Madarász baleseti sebészetéről van tapasztalatom (sajnos). Rendkívül kedvesek, aranyosak voltak az orvosok is, az ápolók is, pedig este voltunk ott, és késő éjszakáig nagy forgalom volt. Ott maradhattam éjsztakára, de külön ágyat nem tudtak biztosítani, így egy kis sámlin kucorogtam egész éjjel, de ez is jobb, mint ha ott kellett volna hagynom a gyereket. A gyerekkel nagyon kedvesen, megnyugtatóan, finoman bántak, neki sem maradt semmi kellemetlen élménye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (1)
     

Címlap

top