Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajándék 1 éves babának

Torolt_felhasznalo_923879
Torolt_felhasznalo_923879
Létrehozva: 2005. Április 12. 15:55
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy mit lehetne venni egy egy éves kisfiúnak születésnapjára. A keret kb. 10.000 Ft. Minden ötletet szívesen veszek.

lufika
  1. 2017. október 26. 18:0622.

    A lábbal hajtós bringa nekünk is nagyon bejött. Van belőle 4 kerekű, de még mindig inkább kerékpár, mint autó (nyuszis bringa volt), azzal könnyebb elindulni, megállni. Nem dől el könnyen. Ami még siker volt nálunk ilyen névreszóló mesekönyv. Kicsin kaptunk leporelló kivitelűt, később meg rendes mesekönyvszerűt. Nagyon tetszett a lányunknak, hogy róla szól a mese. 


    Ha meg ruhát vesztek az anyuka is örülni fog:)

  2. Torolt_felhasznalo_193390
    Torolt_felhasznalo_193390
    2006. december 11. 13:3621.
    Én csak azt tudom elmondani, hogy a mi kisfiunk mit kapott: lábbal hajtható motor, lábbal hajtható kisautó (ezeket a mai napig imádja, most 20 hónapos), dömper.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. Április 12. 17:5320.
    Ha szeret fürdeni, vehetsz vízbe való játékot is. Vagy ha van helyük, ahol majd használni tudják, felfújható pancsolót, esetleg műanyag homokozót. Nálunk másfél éves kortól a csúszda a sláger, és ennyi pénzért már egy kisebbet ki lehet fogni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (1)
     
  4. 2005. Április 12. 17:5019.
    Mosható, képeskönyvet. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 12. 17:0418.
    Szia!
    5 gyerköc tapasztalata alapján 3 saját és 2 keresztgyerek). . 1 éves koruk körül a legjobban a lábbal hajthatós kisautót kismotort imádták. reggeltöl estig ezen száguldoztak. van olyan is ami csörömpöl, csilingel dudál zenél. . . . . . . akármizik, hangot ad. . . . Szoval, sztem ez is jó ajándék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (13)
     
  6. 2005. Április 12. 17:0417.
    Igen, egy 1 éves babának legnagyobb örömet ilyenkor az ajándék papírja jelenti, amit utána miszlikbe téphet :-))
    előzmény:
    Anababa (5)
     
  7. 2005. Április 12. 17:0416.
    Duplo meg duplo meg duplo. Pláne, ha fiú. Ma már millió változata van, és nagyon aranyosakat lehet kapni. És Lego kompatibilis (későbbi időkre). A fiaimmal harcot vívtunk, mikor odaajándékoztuk az unokaöcsinek, holott már hegyekben áll a Lego itthon és már csak azzal építenek (8 és 11), de nagyon sajnálták. Egyetlen darabja nem tört el soha, könnyen tisztítható. Eleinte úgyis csak szétszedi, majd nemsoká már építheti is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. Április 12. 16:5815.
    nekünk ugyan kislányunk van, de úgy érzem ilyen idős korban a játékok még nem nagyon különülnek el.
    most volt az 1 éves szülinapja.
    én úgy intéztem, hogy minden ajándékot kigondoltam és "megrendeltem" a nagyszülőktől, testvérektől. így nem kapott felesleges dolgokat és odafigyeltem mindenkinek az anyagi helyzetére is.
    mennyi időd van a játékok beszerzésére?
    nézz körül a www. babaszoba. hu oldalon a csevegőben az adok-veszek játékai közt, van játszóasztal ami máshol bőven 10e felett van 7e-ért. na ennek örültem volna, de akitől ezt kértem, az cipőcskére adott pénzt inkább. :-)
    és nem feltétlenül csak olyan játlkot vehetsz amivel most azonnal tud játszani.
    pl Nadin kapott egy fa memória kártyás játékot, ezt rághatja, nérzegetheti, álatos így tudunk állathangokat utánozni vele és majd idővel emg elekzdjük egymás melé keresni a két azonos figurát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. Április 12. 16:4414.
    A barátnőm kisfiának dobot vettem. Tőlük az én lányom szájharmonikát és furulyát kapott (ha együtt vannak, olyanok ketten, mint egy zenekar) :-) Én a saját lányomnak (többek között) egy olyan formabedobós gömböt vettem, amin körbe különböző formájú lukak vannak, és benne mindenféle formájú bedobni valók (1000 Ft körül volt az Auchanban). Kapott még egy baby taxit, hasonló, mint a motor, de 4 kereke van, stabilabb, és hátul támlás, így tologatni is tudja. Nagyon szereti. És xilofont is, bár az elég gagyi, mert hamis az egyik lapocskája :-(
    Szerintem jó ajándék még a hintaló is, az építő kocka, lego vagy duplo (egyévesen már ügyesen összerakosgatják)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_923879
    Torolt_felhasznalo_923879
    2005. Április 12. 16:4113.
    Ezek mind jó ötletek, köszönöm, legalább most már tudom, hogy célirányosan miket nézzek. Ruhát azért nem akartam venni, mert azt a szülők saját ízlésüknek megfelelően vesznek, játékok ügyében meg ötletem sem volt, hogy mit lehet ilyen pici babának venni. Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, most mennem kell, de holnap újra benézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. Április 12. 16:3212.
    Szia Lufika.

    Nem tudom, hogy megy e már a baba, de végül is mindegy. Szerintem a legjobb venni egy olyan motort vagy biciklit, amire csak rá kell ülnie és te tolod. Van hátul egy bot vagy nem tudom micsoda, de mi ezt vettünk a kislányunknak, amikor egy éves volt (most 3 lesz júni 4-én) és imádta. Egyszerűen megvolt őrülve érte. Állandóan azon ült és megállás nélkül tolni kellett. Egy hátránya van, hogy nincs megállás:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_586930
    Torolt_felhasznalo_586930
    2005. Április 12. 16:2811.
    Lego Primo vagy DuploBármelyik bevásárlóközpontban lehet kapni(mondjuk mi általában az Auchanban vesszük).
    kimondottan kisgyerekeknek van, nagy, kézbeillő kockákkal, legömbölyített formákkal. Van hozzá mindenféle kiegészítő(állatok, babák, autók, stb)Ez később is jó lesz neki, nálunk még a 6 éves nagyfiam is játszik vele, ha az öccse előveszi.
    Egyébként Legoban nagyon sok fajta játék van, egész pici kortól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (7)
     
  13. 2005. Április 12. 16:2710.
    Merre fele laksz?Csak mert tudok egy jó helyet ami olcsó is. Így több dolgot tudsz venni a pénzedért.
    De lehet hogy tényleg meg kéne kérdezni. Apukám nemrég egy rollert akart venni a kislányomnak, ma 6 hónapos. :)Inkább megkértem hogy vegyünk sportbabakocsit nyárra. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (7)
     
  14. 2005. Április 12. 16:259.
    Szerintem ez attól függ milyen körülmények között élnek. Mert pl. Ha nem túl jómódúak akkor mindig jól jön valamilyen ruha. Ha viszont ilyesmi probléma nincs akkor valamilyen készségfejlesztő játék, építőkocka, stb. Ezt azért mondom mert a keresztlányom szülinapjakor is az volt hogy mindenki babákat, csillogó-villogó felismerhetetlen izéket, és még ki tudja mit vett. ja igen. Ló Barbie babával. :)Erre mi kellett neki?Egy nagy doboz építő kocka amit én vettem neki. :)Szóval próbáljatok valami értelmeset venni. Hülyeséget kaphat mástól. Szerintem!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_923879
    Torolt_felhasznalo_923879
    2005. Április 12. 16:258.
    Ez jól hangzik, megköszönöm ha megírod a bolt nevét és címét. :)
    előzmény:
    maci-mano (6)
     
  16. Torolt_felhasznalo_923879
    Torolt_felhasznalo_923879
    2005. Április 12. 16:237.
    Nem nagyon vagyok járatos gyerekjátékok ügyében, ezért gondoltam, hogy esetleg kapok valami tippet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. Április 12. 16:216.
    Mi nádból font pici karosszéket vettünk. 4-5 ezer forintba kerül.
    1 évesen kezdett járni, úgy, hogy valamit tolt maga előtt. Miután megkapta a széket ezt tologatta. Később már bele lehetett ültetni, és most, hogy majdnem 3 éves, ezen ülve rajzolgat, gyurmázik. . . .

    Ha érdekelne a bolt, ahol vettük szívesen megírom. Mi sokfelé kerestünk és persze épp akkor nem lehetett kapni, de ebbe a boltban mindig van. Azóta a tesó is kapott egy ilyen széket 1 éves szülinapjára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (1)
     
  18. 2005. Április 12. 16:215.
    kérdezd meg a szülőket
    egyévesen egy üres joghurtospohár tud igazán nagy örömet okozni
    esetleg valamilyen fejlesztő játékot
    nem az a lényeg hogy sok játéka legyen, hanem hogy jók, ha kevés is
    ja, ruha? mert az viszont méregdrága. . én pl zoknit kértem a szülinapjára a nagymamájától, esetleg kifizetitek a cipőjét (az is aranyárban van)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (1)
     
  19. 2005. Április 12. 16:204.
    Szerintem ezt a legjobban ti tudnatok megmondani, ti ismeritek a legjobban, mi erdekli, minek orulne leginkabb. Nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923879 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_298779
    Torolt_felhasznalo_298779
    2005. Április 12. 16:193.
    Komolyra fordítva a szót: nem tudom, mennyire áll közel hozzád a baba, én pl. a kis unokaöcsimnek mindig ruhácskákat+játékot veszek.
    Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_298779
    Torolt_felhasznalo_298779
    2005. Április 12. 16:182.
    Egy digitális kamerát ?
    :)))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top